Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy kabelek zasilania ładnie wszedł w szczelinę i jest git ale jak dalej po słupku??? trzeba zdjąć tapicerkę słupka??? Narazie tylko sie przymierzyłem, w niedzielę bedę montował!!! Pozdrawiam!!!
    Skoda Octavia II combi 1,9 TDI BKC 77kW 105KM

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53228

    >>>>>JohnBv<<<<<
    mailto: [email protected]

    Komentarz


    • Zamieszczone przez JohnBv
      Koledzy kabelek zasilania ładnie wszedł w szczelinę i jest git ale jak dalej po słupku??? trzeba zdjąć tapicerkę słupka??? Narazie tylko sie przymierzyłem, w niedzielę bedę montował!!! Pozdrawiam!!!
      odchylasz troszkę obicie słupka i jedziesz koło uszczelki
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • Zamieszczone przez JohnBv
        oledzy kabelek zasilania ładnie wszedł w szczelinę i jest git ale jak dalej po słupku??? trzeba zdjąć tapicerkę słupka???
        Jak masz poduchy w słupku to bym zdjął. Inaczej jest szansa że w razie pierdyknięcia kamera z kablami zaciska ci się wokół szyi :wink: Słupek zdejmujesz w 5sek., kabel puszczasz razem z wiązką lecącą wzdłuż szyby, przewiązujesz co jakiś czas opaską ściągającą

        Komentarz


        • Zamieszczone przez cysterniarz
          Zamieszczone przez JohnBv
          oledzy kabelek zasilania ładnie wszedł w szczelinę i jest git ale jak dalej po słupku??? trzeba zdjąć tapicerkę słupka???
          Jak masz poduchy w słupku to bym zdjął. Inaczej jest szansa że w razie pierdyknięcia kamera z kablami zaciska ci się wokół szyi :wink: Słupek zdejmujesz w 5sek., kabel puszczasz razem z wiązką lecącą wzdłuż szyby, przewiązujesz co jakiś czas opaską ściągającą
          Ne wiem, jak u ciebie ale ja w Golfie mialem masakryczny problem z ponownym wcisnieciem oslony :-)
          Sciagnac bylo latwo, ale zalozenie to inna bajka.
          VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
          VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

          Komentarz


          • Dobra- Omega zdechła... Ktoś coś poleci w cenie do 350zł?
            Warunek- niewielkie, i w miarę dobry kąt widzenia. Może nawet jakaś rozpoznawalna marka. :wink:

            EDIT: Dobra- doczytałem temat- Mio 338, trochę ponad budżet... A ktoś coś może powiedzieć o Prestigio RR300?


            EDIT2: Kupiłem Prestigio RoadRunner 300, czy coś w ten deseń- a różnicę w cenie wydałem na karmę dla psa. W tygodniu wrzucę sample.
            Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

            Seat Leon FR 1.8TSI 2013

            Komentarz


            • Podszedłem do tematu rejestratorów od nieco innej strony. Na nieużywanym smartfonie z androidem (SE Xperia Mini Pro, model Sk17i) zainstalowałem darmowy program Auto Guard (wersja pro jest za 8 zł, odblokowuje dod. funkcje). Testuję. Jak na razie, to rozwiązanie przebija na głowę dostępne na rynku kamerki. Obraz filmu to Full HD 720p, jakość "żyleta" (to akurat zasługa dobrej kamery w Xperii). Program pozwala na dokładny wybór parametrów nagrywania (bitrate, rozdzielczość, rodzaj kodowania itd...). Wykorzystuje akcelerometry urządzenia (można edytować ich czułość, żeby np. reagowały również na duże dziury w drodze), rejestruje i analizuje wstrząsy, w razie wypadku automatycznie archiwizuje uzyskany fragment filmu, działa w pętli (zapis trwa niecałą sekundę) itd... Do tego odczytuje współrzędne GPS, następnie współpracując z mapą Google, co kilka sekund przypisuje dokładną lokalizację samochodu (nazwa i nr ulicy). Na bieżąco pokazuje prędkość samochodu i inne parametry jazdy. Może pracować w tle. nagrywanie może się aktywować automatycznie na parę sposobów.

              Planuję na stałe podłączyć to coś do zasilania w samochodzie i włączyć tryb nagrywania ciągłego. W połączeniu z innym programem Prey (darmowy soft do monitoringu samochodu - odczyt pozycji z GPS, wysyłanie lokalizacji i zdjęć przez internet do odbiorcy), mamy kompletny system monitoringu samochodu.

              Oczywiście potrzebny jest sprawny i nieużywany tel. z androidem + karta z dostępem do sieci - to wada systemu, ale akurat mam obie te rzeczy leżące bezczynnie na półce i od dłuższego czasu szukałem dla nich jakiegoś zajęcia.
              Pozdrawiam tom_tom

              Komentarz


              • Zamieszczone przez tom.tom
                Testuję. Jak na razie, to rozwiązanie przebija na głowę dostępne na rynku kamerki.
                Aha... szczególnie kątem widzenia i bezobsługowością...
                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                Komentarz


                • Po testach przyznaje, że faktycznie kąt widzenia nie jest wystarczający.

                  Co do bezobsługowości - w momencie podłączenia zasilania do tel, program samoczynnie się włącza i rozpoczyna nagrywanie. Po odłączeniu ładowania - program wyłącza się po 10 sek.

                  Ale jest inna poważniejsza wada - zastanawiam się, jak całe to ustrojstwo schować w kabinie, żeby jednocześnie widziało drogę, a żeby nikt nie podpi......ł tego z auta, rozbijając przy tym szyby. Dotyczy to również zwykłych kamer. Macie jakieś pomysły ? Demontujecie za każdym razem kamerkę z szyby czy jak ?
                  Pozdrawiam tom_tom

                  Komentarz


                  • Ja intensywnie mózgałem nad demontażem modułu optycznego i połączeniu go płaskim, skręconym kablem- niestety- nigdzie komercyjnie nie mogłem znaleźć ot tak 24 pinowej taśmy- bo niestety- wszystkie piny były do czegoś podłączone i rzeźba była by dosyć problematyczna... Jak będę miał więcej czasu to poogarniam- i tak kamerka jest schrzaniona więc co mi szkodzi. :wink:

                    EDIT: A w tym momencie po prostu proszę moją kobietę, żeby odłączyła tego RoadRunnera i wrzuciła go w torebkę- a jak jadę na wydział to zostawiam, tak samo w garażu podziemnym...
                    Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                    Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez tom.tom
                      Demontujecie za każdym razem kamerkę z szyby czy jak ?
                      ja mam na stałe na szybie, tylko że jej praktycznie nie widać, tylko małe oko wystaje zza czarnego pola obok lusterka :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • Z zasilanie poszedłem nad poduszką i szczelina nad szybą a podsufitka, następnie w uszczelce do dołu i przejście na środek przy wylotach ogrzewania/chłodzenia nad stopami i po tunelu do gniazdka!!!
                        Mio MiVue 358 nagrywanie w dzień bajka czy to słońce czy pochmurno czy nawet deszcz!!! Nocą w terenie nie oświetlonym porażka!!! Na szczęście mało podróżuje nocą więc specjalnie się tym nie przejmuje!!!
                        Oby tylko nie była za mocno potrzebna do udowadniania że nie moja wina przy jakiejkolwiek stłuczce !!!
                        Skoda Octavia II combi 1,9 TDI BKC 77kW 105KM

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53228

                        >>>>>JohnBv<<<<<
                        mailto: [email protected]

                        Komentarz


                        • najlepiej by było, żeby kamerka miała łączność bluetooth i jakaś dedykowaną aplikacje na android/iphone. nie musiała by miec ekraniku wtedy i miliona przycisków - dwa by wystarczyły (on/off + zapisz plik na stałe).
                          piekne, proeste i nie istnieje.
                          ech...
                          TomikT

                          Komentarz


                          • sa rejestratory z wifi i aplikacjami dla androida i iosa np.
                            BlackVue DR500GW-HD, Itronics ITB-250HD
                            przez bluetootha film fullhd przesylal by sie wieki
                            Prowadzi NaviExpert Lifetime
                            Ostrzega Yanosik
                            Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                            Komentarz


                            • shado, jak tam twoja reklamacja z tym overmaxem?

                              Komentarz


                              • To która na tą chwilę jest najfajniejsza kamera fullHD Którą warto kupić?
                                "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                ----------------------------------------------------

                                !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Yarwa
                                  shado, jak tam twoja reklamacja z tym overmaxem?
                                  trwa....
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez krissos
                                    To która na tą chwilę jest najfajniejsza kamera fullHD Którą warto kupić?
                                    Mio MiVue 358 , mam jest super
                                    1.9 TDI ALH 2004
                                    UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez shado
                                      Zamieszczone przez Yarwa
                                      shado, jak tam twoja reklamacja z tym overmaxem?
                                      trwa....
                                      ja dostalem juz telefon z selgrosa ze jest do odbioru. Ale informacja jest z serwisu, ze nic z tym nie robili bo kamera jest sprawna. Paranoja. Musze pojechac i zobaczyć co z tym shitem

                                      Komentarz


                                      • Dziś odebrałem. Wymienili na nową. Jeszcze nie miałem czasu sprawdzić.
                                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                        Komentarz


                                        • Yarwa, jak coś będzie nie tak, to nie pierdziel się z żadną gwarancją i serwisami. Hasło dla Ciebie: niezgodność towaru z umową: Niezgodność towaru z umową, wada towaru
                                          Przykładowy wzór pisma z google Ostrzeżenie o przekierowaniu
                                          Miałem podobne przejścia z orange, wszystko zwalali na serwis, czekanie przez 1,5 miesiąca na ekspertyze, która nic nie wykazała itp...
                                          Dobry człowiek podpowiedział mi, żeby nie korzystać z gwarancji, tylko z reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową - wtedy za sprzęt nie odpowiada producent czy też serwis, ale SPRZEDAWCA. Napisałem to pismo, oddałem w salonie, pracownik poszedł z nim do kierownika salonu i... wrócił z nowiutkim urządzeniem

                                          Komentarz


                                          • Re: rejestrator mam i ja

                                            Zamieszczone przez robo79
                                            Witam, dziś zakończyłem instalacje Prestigio Roadrunner 520. Ładnie przyklejony do szyby przed lusterkiem górnym, kabelek zasilający w podsufitce i boczkiem aż do skrzynki bezpieczników. Z uwagi na wcześniej zamontowane CB wyszedł problem z jednoczenym działaniem CB i kamery, poprostu zasilacz od kamery zakłócał CB. Problem rozwiązny w taki oto sposób. Chciałem aby zarówno CB jak i kamera włączały sie "po kluczyku" ale w OII po kluczyku jest praktycznie tylko jeden obwód elektryczny, więc musiałem dać przekażnik i zasilić kamerkę ze styku zapalniczki, ale przez przekażnik wysterowywany obwodem +12 po kluczyku. Po takiej operacji wszystko działa git.
                                            Przekaźnik 5 zł + 5 zł za kabelki i bezpiecznik dodatkowy.
                                            \

                                            Witam,

                                            dzisiaj też zakupiłem Roadrunnera 520. Wszystko ładnie pięknie ale chciałbym go również na stałe podłączyć do zasilania jak Kolega powyżej. W skrócie aby miał zasilanie w momencie przekręcenia kluczyka. Dwóch lewych rąk nie mam ale potrzebowałbym bardziej dokładnych instrukcji co i jak podłączyć - najlepiej okraszonych jakimś zdjęciem skrzynki bezpieczników co by było widać jak to ma wyglądać. Niestety określenia "przekaźnik wysterowany obwodem po kluczyku" niewiele mi mówi.

                                            Byłbym wdzięczny za umieszczenie instrukcji krok po kroku "jak podłączyć kamerkę w Octavii". Jestem przekonany że wielu innych użytkowników z tego skorzysta w przyszłości.

                                            Jak rozumiem są dwie szkoły w tym wątku albo podłaczyć bezpośrednio do skrzynki bezpieczników albo do światełka w podsufitce. Bardziej skłaniam się do tego pierwszego rozwiązania ale jeśli ktoś ma opcje "swiatełko" i działa zgodnie z intencją (w jakim położeniu musi być przełącznik światła?) to też oczywiście nie pogardzę.

                                            Z góry dziękuję autorom instrukcji.

                                            Komentarz


                                            • może na początek uzupełnij profil to będziemy chociaż wiedzieć jaką masz Octavię...
                                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                              Komentarz


                                              • Jest profil uzupełniony to już coś wiemy. Zakładam, że szukać ci się nie chciało tylko czekasz na podanie na tacy:
                                                Forum - Octavia Club Polska
                                                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                                Komentarz


                                                • robertwroc30, Przyjechałbyś na spota małośląskiego to byś zobaczył jak jest to przykładowo podłączone (np ja tak mam kamerka i navi po kluczyku ze skrzynki)



                                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez eaglemirek
                                                    robertwroc30, Przyjechałbyś na spota małośląskiego to byś zobaczył jak jest to przykładowo podłączone (np ja tak mam kamerka i navi po kluczyku ze skrzynki)
                                                    Ja też tak mam, to nie problem zrobić, co nie zmienia faktu że kamera cały czas wisi pod szybą. Problem mi sie pojawił, gdy chcę kupić taką kamerkę do służbowego auta i boję się go stawiać pod domem, żeby szyby nie wybili, a demontować mi się nie chce
                                                    Koniki są po to by je karmić

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X