Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez shado
    Jest profil uzupełniony to już coś wiemy. Zakładam, że szukać ci się nie chciało tylko czekasz na podanie na tacy:
    Forum - Octavia Club Polska
    Chciało, chciało tylko użyłem złych słów kluczowych. Po kilku nieudanych próbach dałem sobie spokój i napisałem pod tym tematem licząc się z tym że pewnie ktoś mnie zaraz zjedzie za pójście na łatwiznę.

    Wątek obejrzałem ale ostatecznie nie mogę zastosować rozwiązań tam proponowanych wprost u siebie gdyż auto nie jest moje tylko firmowe więc wolałbym dokonywać jak najmniejszych przeróbek. Po drugie, bardziej istotne jest to, że do rejestratora nie można poprowadzić tak po prostu 12 V bo po drodze mamy zasilacz na gniazdo zapalniczki, który ma na wyjsciu 5V (1A).

    Znalazłem na aledrogo coś takiego LINK i myślałem że podłącze to gniazdo do skrzynki tak jak proponowane jest w w/w wątku ("po stacyjce"). Do gniazda podłącze zasilacz + zawinę to całe ustrojstwo tasmą izolacyjną żeby się nie rozłączyło i schowam gdzieś (np: w tunelu za popielniczką pod radiem).

    Czy to dobry pomysł? Czy te złącze (końcówka) która jest widoczna na zdjęciach do tego gniazda jest właściwa (będzie pasować do skrzynki w Octavii)?

    Jeśli jest gdzieś wątek na ten temat to z góry przepraszam za zawracanie głowy i proszę o linka

    Komentarz


    • Końcówki mogą nie pasować, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je np uciąc i przylutować się do jakiegoś podpiętego już kabla.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • przylutować się raczej na stałe nie mogę... jak mówiłem auto firmowe...

        Komentarz


        • Napiszcie mi proszę jaki bezpiecznik stosowany jest w takich kamerkach, w tym wtyku do zapalniczki.

          Montując kamerkę "na stałe" (po stacyjce) wrzucaliście jakiś dodatkowy bezpiecznik, czy po prostu przekładaliście ten z wtyku do zapalniczki i już?

          Mam odrębne zasilanie do radia i tam chcę się wpiąć - rozumiem, że do "+" od radia wpinam "+" kamerki wraz z obecnym bezpiecznikiem z wtyku?

          Komentarz


          • Koledzy nabyłem wideorejestrator MIO MiVue 388 i chciałbym dokupić do niego filtr o taki e-bay
            niestety nie zakupię go na terenie Polski tylko Taiwan i e-bay.
            Mam pytanko, jak to zrobić? Czy ktoś z Was kupował już coś w ten sposób na e-bay'u???
            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

            Komentarz


            • Ja kupowałem. Działa tak jak allegro tylko płatność jest przez inny portal pośredniczący. Ja płaciłem kartą kredytową. Niestety nie pamiętam ile kosztowało przewalutowanie płatności. Jak kupowałem z Tajwanu czy Chin to przesyłka szła tydzień do dwóch tygodni. Tyle, że zawsze wybierałem jedną z tańszych opcji przesyłki

              Komentarz


              • ernestowski, a jak to jest z tym PayPal'em?
                Podobno to "coś" samo pobiera pieniądze z konta bankowego? Jeżeli tak, to nie za bardzo zakładałbym konto na PayPal, bo jak jakiś haker sie wpierd@#@%$%$li, to wyczyści konto!
                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                Komentarz


                • mkania777, tak PayPal zapamiętuje numer karty i jej datę ważności, więc ryzyko istnieje. Ale jak dobrze pamiętam to zawsze trzeba podawać kod CVV2, a to znacznie ogranicza ryzyko (haker musi znać e-mail, hasło do profilu i ten kod). Ponadto po każdej transakcji przychodzi wiadomość na wskazany e-mail. Więc można szybko zareagować i założyć blokadę karty. Można też po jednej transakcji usunąć dane karty.

                  Polecam spróbować, doświadczenie zawsze się przyda.

                  Komentarz


                  • @mkania777
                    Fajna osłonka. Przymierzam się do zakupu rejestratora mio.
                    Znalazłem że do tego wyższego modelu dodają go
                    Rejestrator mio 388
                    "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                    ----------------------------------------------------

                    !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                    Komentarz


                    • krissos, właśnie nie dodają nigdzie filtra, trzeba go nabyć oddzielnie. Niestety w tym dzikim kraju nie jest to dostępne, a ja nie wiem jak kupić na e-bay i jak qrwa zapłacić bezpiecznie przez PayPal.!!!
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz


                      • krissos, Zawartość zestawu:

                        Mio MiVue 388

                        Karta 8GB

                        Ładowarka samochodowa

                        Ramię do mocowania

                        Uchwyty kablowe

                        Komentarz


                        • @up
                          Widziałem, ale wyżej napisane
                          "Dodatkowo został on wyposażony w obrotowy uchwyt pozwalający ustawić kamerę w dowolnym kierunku oraz filtr na obiektyw, który zmniejsza rozbłyski."

                          @mkania777
                          Mam konto na paypalu i nie ma mam dodanej ani karty, ani konta. Po prostu jak chcę coś kupić to robię sobie przelew ze swojego konta (na którym nie trzymam kasy) na paypal i wtedy płacę za co potrzebuję PP. Ryzyko minimalne wtedy.

                          Ps. Jak Ci bardzo nie zależy na czasie to wstrzymaj się, napisałem do tego sklepu co jest rabat dla forum w tej sprawie. Tzn o ceny tych modeli 388 i tych filtrów
                          Jak wrócę z pracy ok środy to dam znać czy coś odpisał i czy uda się coś załatwić.
                          "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                          ----------------------------------------------------

                          !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                          Komentarz


                          • a ja kupilem DOD LS430 na aliexpress.com za 140 dolcow
                            ogolnie jestem zadowolony jest odczyt gps, predkosc, obraz niczego sobie, zadne pliki nie giną
                            jeden filmik wrzucilem juz tutaj:
                            Forum - Octavia Club Polska

                            probka w deszczu:
                            [youtube] [/youtube]
                            Prowadzi NaviExpert Lifetime
                            Ostrzega Yanosik
                            Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                            Komentarz


                            • Co do kupna na ebay-u to nie jest tak że podajesz nr karty czy coś. Zakładasz sobie konto na paypalu. To tak jakbyś maila zakładał, robisz to zdalnie. I doładowujesz je robiąc przelew jak np. płacę z allegro. I z tego konta paypal robisz przelew, bo on automatycznie przewalutowywuje. Na paczkę czeka się od 2 do 4 tygodni. Raz mi się tylko zdarzyło, że doszła w tydzień.
                              Koniki są po to by je karmić

                              Komentarz


                              • Subaru, założyłem konto na PayPal. Przelałem określoną kwotę na PayPal tak jakbym doładowywał telefon na kartę i zapłaciłem za zakupy na E-bay'u.
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz


                                • Proszę Państwa, witam gorąco. Oto kolejna debata polityczna, Prestigio RoadRunner 300- to kamera nie-fantastyczna.

                                  Do rzeczy. Omega przestała spełniać moje wymagania, to też popędziłem do lokalnego MediaMarktu w celu zakupienia czegoś, co nie zrujnuje mojej kieszeni a zapewni w teorii troszę lepszą jakość...
                                  ...myliłem się.

                                  Po wydaniu na ten cel 249zł, okazało się że ustrojstwo nie dogaduje się z szybkimi kartami pamięci- ok. To nie jest aż taka wielka cena, kupiłem Class 4 i problem się rozwiązał.
                                  Za to po niecałym miesiącu użytkowania, kamera zaczęła się zawieszać, mieszać daty, tracić widok na ekraniku poglądowym (robił się biały lub czarny- wedle uznania i fazy księżyca), obraz rejestrowany był skokowo i losowo, do tego jakość dźwięku rejestrowanego przez mikrofon zaczęła przypominać próbę kłótni z gibonem czy też innym małpoludem przez taki oto dynks:



                                  Który jednocześnie był owinięty folią aluminiową i dwiema przesuwającymi się względem siebie warstwami styropianu.


                                  Nawet nie mam sampli, żeby pokazać tą kałozę, bo nie jest warte tracenia czasu na wgranie tego na serwer youtube i zaśmiecenia cyberprzestrzeni.

                                  Podsumowanie będzie niestety wulgarne i zamknę je w ten oto sposób.
                                  Mocowanie do szyby i koszyczek- to jest fajny pomysł- gorzej, jeżeli ktoś zrobi to po najmniejszym nakładzie kosztów i z tworzywa, które śmiało mógł bym nazwać [ciach!]olitem- odróżnia je tylko kolor, do tego zamiast dać jeszcze jedną śrubkę z zawiasikiem- daje coś na kształt ślizgowego bajeru, którym możemy kręcić w lewo i w prawo- zamiast ustawić to raz a dobrze śrubką. Warto nadmienić iż skoro nasza ręka potrafi zmienić położenie tej "kamerki"- to samo mogą zrobić dziury, zakręty i szeroko pojęta grawitacja jak również siły działające na "koszyczek".

                                  Kabel zasilajacy- z całą pewnością mógł by starczyć do... Nie wiem- wsadzenia go sobie w oczy, bo powiesić na tym się nie da- jest krótki i z trudem wystarczył do podłączenia od gniazda zapalniczki, do prawej krawędzi szyby, ciągnąc go w przerwie pomiędzy schowkiem a poduchą.

                                  Kąt widzenia- ot, 120*, nic szczególnego.

                                  Jedynym plusem jest to, że kamerka jest wykonana z czegoś na kształt blachy i sprawia wrażenie bycia solidną. Do tego zamienia się po krótkiej chwili stania na słońcu w "gorącego ziemniaka"- którym z powodzeniem możemy po podjechaniu do siedziby przedstawiciela na kraj- cisnąć w okno. Albo korzystając z "oczka" na smycz- podłączyć do jakiegoś sznurka i bić nim przypadkowych pracowników biura.


                                  Moja ocena: poczatkowa- 6/10. Koncowa- 1/10.
                                  Ogólny komentarz i podsumowanie: Nie kupować tego szajsu. Lepiej dołożyć kilka złotówek i kupić MIO 3xx, albo zaoszczędzić trochę złota kupując chinola marki ping-pong, a resztę pieniędzy przeznaczyć na alkohol- w końcu żadna pokręcona historia nie zaczyna się od "pijąc mleko...".

                                  Pozdrawiam.

                                  PS. Kamera jest już ponad 21 dni roboczych w serwisie, w poniedziałek jadę pokłócić się z pracownikami serwisu MediaMarktu.
                                  Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                  Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez AKa
                                    Ogólny komentarz i podsumowanie: Nie kupować tego szajsu. Lepiej dołożyć kilka złotówek i kupić MIO 3xx
                                    dlatego ja używając wcześniej innych wideorejestratorów marki "no name" kupiłem wreszcie coś dobrego czyli: MIO MiVue 358 i nagrywała super. Teraz mam MIO MiVue 388.
                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                    Komentarz


                                    • Możesz o nim coś więcej napisać?

                                      W XKom dorzucają kartę 8GB - na ile to starczy? Pewnie na 30 min w HD? Jak działa ostrzeganie o radarach? Jak aktualizować bazę? Czy można ją samemu edytować? Co daje ten filtr o którym tyle piszecie?

                                      Dzięki za odpowiedzi.
                                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                      Komentarz


                                      • soszek81, Karta 8GB, to na ch...j sie nadaje. Ja używam maksymalnej dla urządzenia 32GB i nagrywam zawsze w F-HD 1080p. Na ile to wystarcza??? Hyymm, nigdy sie nie zastanawiałem i nie sprawdzałem. Po za tym urządzenie w razie zapełnienia karty nadpisuje na najstarszych plikach.
                                        Dziś dopiero 1 raz go używałem i faktycznie ostrzega przed fotoradarem na około 300-400m przed skrzynką, ale nie było to aktualne ostrzeżenie, bo w tym miejscu co jechałem zrobili ekspresówkę czyli 110km/h a on pokazywał 80km/h.
                                        Jak sie aktualizuje nie wiem. Na stronie MIO też nie widziałem.
                                        Filtr o którym pisałem m.in. ja, to filtr polaryzacyjny nakręcany na obiektyw. Zmniejsza on refleksy/odbicia które generuje szyba samochodu. Poprawia on jakość obrazu. Fajna i użyteczna rzecz, ale niedostępna w "tym" kraju. Po za tym samo urządzenie jest na terenie RP dostępne oficjalnie (Polska dystrybucja) dopiero od 19.06.2013.
                                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                        Komentarz


                                        • Koledzy co myślicie o takim rejestratorze . Może ktoś ma coś takiego . Ciekaw jestem waszych opinii.
                                          Internetowy sklep EASY-WIFI

                                          Komentarz


                                          • tryton, tryton, dziwna troche ta kamerka? Jaka to firma? No Name?
                                            Po za tym, nie wyobrażaj sobie za wiele po tych diodach IR. Nic Ci one nie dadzą jeżeli chodzi o doświetlenie w nocy. Są za słabe. Nawet jakby było ich 8sztuk. To bajer bezużyteczny. Wiem bo miałem takie wideorejestratory. Te diody są dobre jakbyś nagrywał przy małej odległości w małym pomieszczeniu np w ciemnym kiblu. Jeżeli chodzi o ukrycie kamerki w lusterku to fajny patent. Ciekawe jak optyka (soczewki) w obiektywie, bo oprócz matrycy to najważniejsza rzecz. Ciekawe, czy oby na pewno nagrywa on w F-HD 1080p. Po za tym, po tym zasilaczu 12V widzę że jest to standardowy zasilacz jaki dodają do urządzeń typu "no name".
                                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                            Komentarz


                                            • Jeśli by to chciało działać + to (jak powiedział przedmówca) mocowanie za lusterkowe, to byłaby niezła kamerka.
                                              No i zwróć uwagę, że ten wynalazek, zapisuje 10 klatek na sekundę - niby to nie tragedia.
                                              Co też ważne, to jakiej długości przerwy występują, po każdym 'odcinku' filmu (??)
                                              Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez hsurim
                                                No i zwróć uwagę, że ten wynalazek, zapisuje 10 klatek na sekundę - niby to nie tragedia.
                                                tryton, dokładając ok.50 polskich monet masz MIO MiVue 358 co nagrywa z prędkością 30kl/s.
                                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mkania777
                                                  a ja nie wiem jak kupić na e-bay i jak qrwa zapłacić bezpiecznie przez PayPal.!!!
                                                  mkania777, od ponad 5 lat używam paypala i jest to w pełni bezpieczne. To nie jest tak, że każdy może wyciągną kasę z ego narzędzia i zapłacić za bądź jakie zakupy - zawsze trzeba potwierdzać operacje.
                                                  Dasz radę :diabelski_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • Jak ktoś chce to teraz promocja dla forum na dwa rejestratory.

                                                    Promocja
                                                    "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                                    ----------------------------------------------------

                                                    !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X