Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy właśnie dziś otrzymałem przesyłkę z Tajwanu (Tajpej) z filtrem polaryzacyjnym na obiektyw do MIO MiVue 388.
    Przesyłka szła dokładnie TYLKO 3 DNI z Tajwanu do Polski!
    (A u nas wysyłasz polecony, to potrafi tydzień iść)
    Jakby co, to polecam sprzedającego na E-bay: digigomart
    Sprzedający odpisuje na e-mail'e (kontakt w języku angielskim).

    [ Dodano: Nie 30 Cze, 13 14:11 ]
    Jeżeli chodzi o aktualizację bazy fotoradarów w MIO MiVue 388, to jest to bardzo łatwe. Aktualna baza fotoradarów dostępna jest na stronie Baza radarów MIO MiVue 388
    -wybieramy język polski,
    - w wyszukiwarkę wpisujemy MIO 388 lub 388
    - "klikamy Aktualizacja kamer drogowych w Mio MiVue 388" i dalej postępujemy zgodnie z opisem na stronie.
    Tak jak pisałem, proste to jest jak schemat gwoździa. W/g producenta aktualizacja baz fotoradarów ma być bezterminowa. Nowa baza ma się pojawiać raz na miesiąc.
    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

    Komentarz


    • ahoj,

      sluchajcie - przegladam ten dosc dlugi watek i prawde mowiac mam metlik w glowie co do zakupu rejestratora jazdy.

      Mam prosbe - czy ktos moze mi polecic jaki sprzet kupic? Najlepiej zeby byl firmowy bo poczatkowa oszczednosc czesto prowadzi ostatecznie do rozczarowania i wiekszych wydatkow. Z drugiej strony jak jest jakies chinskie dziwadlo co swietnie dziala to tez moze byc.

      Chodzi mi o sprzet, ktory jest dostepny powszechnie bo chcialbym go kupic jutro (poniedzialek). Wiec za szybka porade bede wdzieczny. Sprzet powinien w miare dobrze nagrywac obraz i miec nie pieprzącą sie elektronike.

      Pozdrawiam niedzielnego poranka i z gory dzieki za ewentualna pomoc-porade :-)
      ps. CENOWO nie chcialbym przekroczyc 500 zl...
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • marlej108, Mio MiVue 358 + karta mSD 32GB.
        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

        Komentarz


        • Zamieszczone przez mkania777
          marlej108, Mio MiVue 358 + karta mSD 32GB.
          parametry ma fajne. Warta zakupu. Co do karty to 32GB obowiązkowe.
          O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
          Błękit RACE
          Beżowa Alcantara
          Columbus
          Webasto

          Komentarz


          • Ja mam MiVue 338 i jakoś nie rozpaczam nad brakiem czujnika przeciążeń. Inna różnica to lepsza jakość zdjęć (w 358), ale w przypadku rejestratorów jazdy raczej nie jest aż tak przydatne. Poza tym dzisiaj komórki mają lepsze aparaty. Lepiej zlookać porównanie wideo z obu rejestratorów i zdecydować. Na 338 całkiem dobrze widać w nocy blaszki innych kierowników.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez irekk
              Ja mam MiVue 338 i jakoś nie rozpaczam nad brakiem czujnika przeciążeń.
              Poczytaj instrukcję, bo takowy czujnik posiadasz i możesz nawet regulować czułość. Jak masz Mio 338

              Komentarz


              • Wiem, ale MiVue Manager twierdzi co innego
                PS: właśnie zlookałem że wyszedł MiVue 388. Wygląda zacnie z tym GPSem.

                Chyba już wiem o co kaman, rejestrator włącza się przy mocniejszym uderzeniu. Nie rejestruje przeciążeń podczas jazdy.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez irekk
                  Nie rejestruje przeciążeń podczas jazdy.
                  rejestruje. Jak otworzysz MiVue managera i będziesz odtwarzał zapisane "filmiki" masz przecież ikonkę samochodu a wokoło niego strzałki i wykres sił działających na samochód podczas jazdy.

                  Komentarz


                  • Witam posiadam kamerke mio358 i jedyne co mi sie nie podoba to pojemnosc bateri, w trybie parking z czujnikiem ruchu dziala ok 30 minut a chcialbym aby czuwala przez ok 10-18 godzin. Mam parking podziemny na ktorym dzieja sie rozne przedziwne sytuacje. Mam zamiar zrobic stale zasilanie w gniazdku zapalniczki i ustawiac kamerke w tryb parking z podlaczonym kablem, czyli bedzie pobierala energie prosto z aku. Mam pytanie czy ktos sprawdzał ile kamera pobiera ampera w trybie z Właczonym czujnikiem ruchu z wylaczonym wyswietlaczem ? bo nie wiem czy mój aku wytrzyma takie męki ktory ma pojemnosc 70 ah. Na kamerce jest napisane input 1 Amper. Ale pewnie przy maxymalnym poborze pradu w trybie nagrywaniaz wlaczonym wyswietlaczem tyle pobiera. Jezeli ktos ma pojecie ile kamerka pobiera napiecia albo jak to sprawdzic, prosze o info. Mam w domu omownik ktory sprawdza np. Ile pobiera voltów nie wiem jak to przeliczyc na ampery 1volt=1amper ? Pozdro.
                    Toyota corolla 1.4 D4D +mio 358

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Majkel0030
                      Witam posiadam kamerke mio358 i jedyne co mi sie nie podoba to pojemnosc bateri, w trybie parking z czujnikiem ruchu dziala ok 30 minut a chcialbym aby czuwala przez ok 10-18 godzin. Mam parking podziemny na ktorym dzieja sie rozne przedziwne sytuacje. Mam zamiar zrobic stale zasilanie w gniazdku zapalniczki i ustawiac kamerke w tryb parking z podlaczonym kablem, czyli bedzie pobierala energie prosto z aku. Mam pytanie czy ktos sprawdzał ile kamera pobiera ampera w trybie z Właczonym czujnikiem ruchu z wylaczonym wyswietlaczem ? bo nie wiem czy mój aku wytrzyma takie męki ktory ma pojemnosc 70 ah. Na kamerce jest napisane input 1 Amper. Ale pewnie przy maxymalnym poborze pradu w trybie nagrywaniaz wlaczonym wyswietlaczem tyle pobiera. Jezeli ktos ma pojecie ile kamerka pobiera napiecia albo jak to sprawdzic, prosze o info. Mam w domu omownik ktory sprawdza np. Ile pobiera voltów nie wiem jak to przeliczyc na ampery. Pozdro.
                      Też mnie to interesowało i google wypluło dyskusję z forum BMW: [EXX] "Wygodne" zasilanie 12V dla videorejestratora - Zrób to sam - gotowe recepty - BMW Klub Polska - Oficjalne forum Twierdzą, że żre ok. 26 mA.
                      A akumulatorek wbudowany, rzeczywiście jest malutki. Jego przeznaczeniem jest chyba podtrzymać kamerkę przy życiu w czasie gdy chcesz zrobić zdjęcie (bo taką f-cję też ma, jak pewnie wiesz).
                      Skoda Octavia 2FL, Ambition liftback, kapucyn :-D

                      Komentarz


                      • Majkel0030, nie wiem jak u ciebie ale w O2 po upływie (nie pamiętam) 20-30min po zamknięciu auta odcina całkowicie prąd. Nawet jak przez przypadek zostawię włączone światło kabiny to sam odetnie zasilanie.
                        Jeżeli nie odcina to druga sprawa, podłączenie na stałe pod aku takiego poboru (załóżmy 1Amp) to po 10godz. już masz -10Ah na aku. A co jak auto będzie stało przez weekend? 48Ah zniknie. Zimą wykończysz aku jeden za drugim.
                        Pomyśl może nad wstawieniem większej baterii w Mio - nawet wyciągnąć kabel i puścić razem z zasilaniem a większą baterię ukryć np w schowku/podsufitce czy w innym miejscu. Trzebe by tylko popadać prądy i dokupić odpowiednią. Ja obecnie bawię się w przerabianie helikoptera dla dziecka bo ori bateria starcza na 10min latania a ładuje się 30min :roll:

                        [ Dodano: Pon 29 Lip, 13 19:00 ]
                        Zamieszczone przez linkworld
                        Twierdzą, że żre ok. 26 mA.
                        jeżeli tak jest to jeszcze da radę

                        Komentarz


                        • No wlasnie bateria to chyba tylko do zrobienia kilku zdjec dla tego ten tryb parking bez wiekszej baterii lub podlaczenia do aku wlasciwie lipa. Na weekendy kamerke bedzie wylaczana nagrywala bedzie tylko w weekendy i licze sie z tym ze raz na miecha lub dwa bede podlaczal akumulator do prostownika. :/ jezeli pobiera te 25 miliampera to nie tak zle 0,26x18godz = 4,68 ah. Tylko, ze ja robie raczej krutkie trasy dlatego ladowanie raz na te miesiac dwa z prostownika bedzie obowiazkowe. Latem nie problem, zima gorzej. Zastanawialem sie wlasnie z podlaczeniem kamerki do zewnetrznej baterii np. Aku zelowy chowany np. W schowku. Jest lekki wiec bez problemu moznaa go zabrac do domy i ladowac. Trzeba bylo by zrobic tylko przejsciowke na wtyk do zapalniczki i bezpiecznik miedzy wtyczka a aku żelowym. na razie podlacze do normalnego aku i zobaczymy jak bedzie.
                          Toyota corolla 1.4 D4D +mio 358

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez cysterniarz
                            ale w O2 po upływie (nie pamiętam) 20-30min po zamknięciu auta odcina całkowicie prąd.
                            Chyba nie dotyczy to gniazda zapalniczki, bo kiedyś zapomniało mi się wyłączyć kamerki i nagrywała do rana.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Majkel0030
                              jezeli pobiera te 25 miliampera to nie tak zle 0,26x18godz = 4,68 ah
                              Kolego, przecinek przesuń, 26mA to 0,026A. Aku raczej tego nie poczuje, bo samo podtrzymanie elektroniki auta na postoju potrafi więcej pociągnąć :wink:

                              Komentarz


                              • Racja, ale i tak nie wydaje mi sie zeby pobierala tak malo ze wzgledu na to ze nie posiada fotokomorki, jak np w czujkach alarmu tylko dziala caly czas z wlaczonym obiektywem i przy ruchu po prostu zalacza nagrywanie.
                                Toyota corolla 1.4 D4D +mio 358

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez andrzej1962
                                  Zamieszczone przez cysterniarz
                                  ale w O2 po upływie (nie pamiętam) 20-30min po zamknięciu auta odcina całkowicie prąd.
                                  Chyba nie dotyczy to gniazda zapalniczki, bo kiedyś zapomniało mi się wyłączyć kamerki i nagrywała do rana.
                                  w zapalniczce nie sprawdzałem, możliwe że jest cały czas. Ja mam dodatkowe gniazdo 12v i tam prąd znika.

                                  [ Dodano: Wto 30 Lip, 13 20:08 ]
                                  Majkel0030, jeżeli masz multimetr (miernik) to podłącz tą kamerę i pomierz cały prąd używany przez samochód. Odłącz kamerę i pomierz jeszcze raz, będziesz miał wynik ile żre kamera.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez irekk
                                    Ja mam MiVue 338 i jakoś nie rozpaczam nad brakiem czujnika przeciążeń. Inna różnica to lepsza jakość zdjęć (w 358), ale w przypadku rejestratorów jazdy raczej nie jest aż tak przydatne. Poza tym dzisiaj komórki mają lepsze aparaty. Lepiej zlookać porównanie wideo z obu rejestratorów i zdecydować. Na 338 całkiem dobrze widać w nocy blaszki innych kierowników.
                                    Napisz albo podeślij link, jak z nagrywaniem nocnym w tym rejestratorze, widać coś przyzwoicie? Chodzi mi głównie o nagrywanie miasta nocą - dużo wtedy jeżdżę. Myślę właśnie o tym mio338 lub tej kamerce Rejestratory samochodowe oraz kamery cofania Auto Vox - tutaj podoba mi się właśnie nocne nagrywanie i szeroki kąt widzenia.

                                    Komentarz


                                    • Ja też chcę wymienić, bo powieszałęm komórę o MiVue czytałem, że warto kupić, ale pierw poczytałbym jakichś opinii, a tych niewiele
                                      Brum, brum.

                                      Komentarz


                                      • Panowie, a ja powrócę do tematu smartfona z androidem w tej roli:
                                        - jaki smartfon?
                                        - jaki soft?
                                        Możecie pokazać swoje nagrania robione w ten sposób?
                                        Moja Octavia

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez mariob2
                                          szeroki kąt widzenia.
                                          chyba we wszystkich jest taki sam 120 co do różnicy 338 i 358 wejdź na stronę Mivue i poczytaj. Z tego co pamiętam różnica to taka, że 358 ma czujnik ruchu który załączy kam na postoju np w garażu. Różnica w cenie będzie coś ok 100-150 zyli. I sorka zasadnicz nie wiem, czy 358 nie jest full HD

                                          Komentarz


                                          • ja w poprzednim aucie miałem na stałe wpiętą do akumulatora ładowarkę do telefonu gsm który robił za nadajnik gps i przez 5 lat mi się żaden akumulator nie rozładował z tego powodu.....

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

                                            Komentarz


                                            • Różnicą pomiędzy 338 do 358 jest jeszcze rozdzielczość obrazu 720p do 1080p, chociaż jak patrzę na filmiki na yt, to jakość jest porównywalna z uwagi na kompresję yt. Natomiast na filmach nieprzetworzonych jakość jest sporo lepsza niż na yt.

                                              mariob2, co do linka który wkleiłeś to nocna partia jest kręcona w mieście więc i tutaj mivue wypada dość dobrze. Na trasie już tak dobrze nie jest. Cena i specyfikacja porównywalna do MiVue 358, więc moim zdaniem to możesz wziąć co uważasz Plusem tego mistrala jest ciągłe nagrywanie.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez mkania777
                                                marlej108, Mio MiVue 358 + karta mSD 32GB.
                                                Właśnie taki zestaw zakupiłem i wczoraj odebrałem. A czy będę zadowolony to się okaże...
                                                Na razie dobija mnie mocowanie, a właściwie wypinanie kamerki z uchwytu. normalnie trzeba dobrze się zaprzeć żeby ją z niego wyrwać... Przy tym uchwyt się wtedy przestawia. :evil:
                                                Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                                Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez arturas03
                                                  Na razie dobija mnie mocowanie, a właściwie wypinanie kamerki z uchwytu. normalnie trzeba dobrze się zaprzeć żeby ją z niego wyrwać... Przy tym uchwyt się wtedy przestawia. :evil:
                                                  to jest wada mivue. Albo zostawiać (jak się ma garaż) albo wypinać razem z przyssawką.

                                                  Komentarz


                                                  • Kolejny wnerw: Nie mogę odpalić po zainstalowaniu MiVue Manager. Żąda zainstalowania kodeków avi i mov. Ile ja się wczoraj na instalowałem.... I nic :!: Ktoś może coś poradzić na to? W Windows media player odtwarza mi bez dźwięku.

                                                    To wyżej już nie aktualne poinstalowałem co trzeba.
                                                    Następny problem mam taki, że w MiVue Manager nie mam ikonki wysyłania plików do YT i fejsa.
                                                    Reakcja na czujnik ruchu:
                                                    Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                                    Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X