Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mały modzik Bolero / Swing

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mały modzik Bolero / Swing

    :shock: :shock: :shock: to teraz następnym celem jest pewnie przekroczenie granicy 400 :diabelski_usmiech
    Skoda Octavia Kombi 1.9TDi manual '98
    Mercedes W201 190D '92 automatic
    Mercedes W124 300D '93 automatic

  • #2
    Mały modzik Bolero / Swing

    Mam nadzieje, że już tego nie było...

    Dziś przez przypadek ( szukałem czego innego ) sprawdziłem fabryczne kodowanie Bolero w Superbie II i okazuje się, że różni się od mojego Bolero w OIIFL.

    Nie mam w VAG-u etykiet do długiego kodowania przy tym radiu ( może koledzy z VCDS 11 coś podpowiedzą ), ale wiadomo było, że w którymś bajcie istnieje możliwość wyboru auta w jakim zainstalowane jest radio. Ma to związek z charakterystyką akustyczną wnętrza danego auta i poprzez zmianę charakterystyki DSP w radiu w jakiś tam stopniu optymalizuje się dźwięk systemu audio.

    U mnie w OIIFL Elegance kodowanie jest takie:

    0D0004000001

    a w SII Elegance

    090004000004.

    Jak ktoś ma VCDS-a i Bolero to niech wsiądzie do auta, odpali radio i zmieni tą ostatnią 1 na 4. Moim zdaniem dźwięk po tej zmianie jest o klasę lepszy. O ile pamiętam to można jeszcze zmienić na 0 ( wydaje mi się, że jest to wtedy charakterystyka bez korekcji ) i 3 ( coś podobnego do 4, na pewno lepiej niż na 1 ).
    A w kwestii formalnej zmiana nie wpływa praktycznie na ilość basu, głównie na środek pasma ( jak wraca się z 4 <SII> na 1<OIIFL> to ma się wrażenie, że dźwięk wydobywa się przez jakiś tunel/rurę - jest taki garkowaty ) i delikatnie na górę. Wydaje mi się także, że na 4 dostajemy też więcej "przestrzeni" tak, jakby poza barwą, DSP działało też w kwestii poszerzenia bazy stereo ( ale to może tylko wrażenie, bo miałem raptem kilka minut na odsłuch i eksperymenty ).

    W każdym razie panowie kompy w dłoń :!: i do auta a potem zdać relację czy słychać różnicę...
    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

    Komentarz


    • #3
      kowal 2002, 24h wcześniej i byśmy na spocie sprawdzili
      A różnica z tym D i 9 na początku nie ma wpływu?
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Mihau
        kowal 2002, 24h wcześniej i byśmy na spocie sprawdzili
        A różnica z tym D i 9 na początku nie ma wpływu?
        O ile pamiętam to chyba nie, ale warto sprawdzić ( spieszyłem się ). W SII nie było GSM II, ja u siebie mam, możliwe, że to jest ta różnica ( ktoś musiał by spojrzeć na labelsy w VCDS )...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          dla mnie Bolero i tak nie brzmi jakoś specjalnie fatalnie , ale dziś wieczorem koniecznie muszę to sprawdzić, szczególnie, jak mówisz:
          jak wraca się z 4 <SII> na 1<OIIFL> to ma się wrażenie, że dźwięk wydobywa się przez jakiś tunel/rurę - jest taki garkowaty

          Komentarz


          • #6
            akurat nie mam Bolero, ale na Amundsenie, Swingu i Columbusie są te opcje o których pisze kowal, jest jeszcze tego trochę więcej...
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez macluke
              dla mnie Bolero i tak nie brzmi jakoś specjalnie fatalnie ...
              Dla mnie też, wręcz przeciwnie, uważam że gra całkiem nieźle. Ale wsiadłem dziś do SII i żeby się nie nudzić odpaliłem Bolero i zdziwiłem się jak dobrze gra w ori instalacji ( bez żadnych zmian, wygłuszeń itp ). Możliwe, że ori głośniki w SII są lepsze niż w OIIFL, ale dodatkowo poklikałem trochę i wynik jak wyżej...
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • #8
                istotnie - jest taki parametr, można zmienić na wartość, którą podajesz (Superb). Jest różnica pomiędzy Octavia a Superb, ale - moim zdaniem - nie aż taka, że dźwięk wydobywa się przez jakiś tunel/rurę - jest taki garkowaty
                Natomiast istotnie - pomiędzy wartością Linear a Skoda czy Superb jest przepaść
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  macluke, możliwe, że u mnie dodatkowo na różnicę w brzmieniu wpływa wymieniony system przedni ...
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez kowal 2002
                    macluke, możliwe, że u mnie dodatkowo na różnicę w brzmieniu wpływa wymieniony system przedni ...
                    tak, na dźwięk różne rzeczy mogą miec wpływ Ale de gustibus...

                    Zauważyłem także inny parametr - Byte 4, u mnie ustawiony na 0 - Control Module Not or incorrectly coded.
                    Zmieniłem na 04 Treble Speaker Monitoring for front & rear speakers active - chwila ciszy w radiu i nie słyszę różnicy... Ciekawe co to jest.
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      To coś takiego jak diagnoza głośników.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Enriquez
                        To coś takiego jak diagnoza głośników.
                        dzięki. Czyli generalnie można włączyć bez obaw

                        Komentarz


                        • #13
                          macluke, mam prośbę. Możesz wrzucić resztę screen-ów z pozostałych bajtów ( bo mój 9.04 nie ma wcale labeli do tego radia )?

                          BTW. I jeszcze jedna rzecz, która może wpływać na różnicę przy przełączaniu - ustawienia Treble - Midd - Bass. Ja mam odpowiednio +2, -1 +1...
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez kowal 2002
                            Możesz wrzucić resztę screen-ów z pozostałych bajtów
                            siur, jutro wieczorem dam radę.
                            Zamieszczone przez kowal 2002
                            ustawienia Treble - Midd - Bass. Ja mam odpowiednio +2, -1 +1
                            tak, to ma sens. Nie pamiętam, jak mam, ale zdaje sie, że mam ustawione większe podbicie. To sprawdzę jutro.
                            Przełączając się na tryb Suberb radio zaczęło grać nieco głośniej, coś jakby uruchomienie funkcji Loudness...

                            [ Dodano: Sro 12 Paź, 11 10:55 ]
                            proszę bardzo, oto screeny
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kowal 2002
                              Możliwe, że ori głośniki w SII są lepsze niż w OIIFL, ale dodatkowo poklikałem trochę i wynik jak wyżej.
                              średnio-tonowce w SII na pewno są większe 18cm , więc chociażby w zakresie niskich będzie lepiej

                              Komentarz


                              • #16
                                macluke, punkcik się należy!
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Sprawdziliśmy na Bolero u Mihau'a oraz na moim Stream - faktycznie różnica jest, ale wydaje mi się, że na Bolero słychać ją bardziej. Jednak nie jest to jakiś wielki skok w jakości - po prostu nieco inna korekcja na equalizerze dostosowana najpewniej do specyfiki budy danego modelu. Szału nie ma
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam

                                    Chłopaki czy moglibyscie mi wytłumaczyc łopatologicznie jak dostac sie dalej do tych funkcji które są na screenie w poscie macluke? Mam VCDS ale sie go cały czas uczę , przedtem miałem vag coma ale nie wnikałem az tak głeboko w program a teraz chciałbym jednak sie pobawic tym cudem i poprawic sobie dzwiek w aucie. Dostałem się tutaj i co dalej ? jak wejsc np do bitu 7 lub innych ?. Kilka rzeczy umiem sobie zrobic ale tego jeszcze nie ogarnołem.
                                    Załączone pliki
                                    Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Marillo, kliknij w 3) wierszu na odpowiedni Bajt ( odpowiednie okienko ) a potem na dole zaznaczasz bity lub wybierasz z listy. Żeby zapisało zmiany w danym Bajcie to musisz kliknąć/przejść do dowolnego innego Bajtu a potem jak zamkniesz okienko LongCoding X to nowe kodowanie powinno się pojawić w dolnej tabelce VCDS-a. Jak się nie pojawia z jakiś powodów to przed zamknięciem LongCoding skopiuj sobie cały ciąg z 1) wiersza.
                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        kowal 2002 może edytuj tytuł, ponieważ w SWING'u również to działa

                                        nie jestem audiofilem, ale różnicę słychać

                                        jeszcze raz wielkie dzięki za profi robotę :!:
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez kowal 2002
                                          Marillo, kliknij w 3) wierszu na odpowiedni Bajt ( odpowiednie okienko ) a potem na dole zaznaczasz bity lub wybierasz z listy. Żeby zapisało zmiany w danym Bajcie to musisz kliknąć/przejść do dowolnego innego Bajtu a potem jak zamkniesz okienko LongCoding X to nowe kodowanie powinno się pojawić w dolnej tabelce VCDS-a. Jak się nie pojawia z jakiś powodów to przed zamknięciem LongCoding skopiuj sobie cały ciąg z 1) wiersza.
                                          Dzięki za poradę sprawdzone działa - dzwięk się faktycznie zmienia na taki bardziej przyjazny dla ucha.

                                          Pozdrawiam

                                          [ Dodano: Czw 20 Paź, 11 19:35 ]
                                          Panowie pomocy

                                          Bawiłem sie kodowanem mojego radia i wszystko było ok ustawiłem sobie dzwiek na superba sterownik kodowanie przyjoł i cieszyłem się z dzwięku, następnie wyszedłem z programu zamknołem auto i poszedłem do pracy. Jakież moje zdziwienie było jak wyszedłem z pracy odpaliłem auto a tu kompletna cisza ani radio ani płyta ani karta nie działa tzn nie słychac dzwieku nawet ze zrodła aux. Teraz pytanie co spie....m i o co kaman ?:evil: bo reset ustawien nc nie daje.

                                          Jakis bład zrobiłem tylko jaki ?

                                          Juz sobie poradziłem ,zakodowałem sound system którego po prostu nie mam, lecz to nic zakodowałem wszystko z powrotem jak trzeba i co? i nic dalej głosu nie ma. Szukałem po forum ale nic nie znalazłem wiec zrobiłem tzw twardy reset czyli wypiołem radio z zasilania na 5sek. po tym zabiegu wszystko wróciło do normy.
                                          Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam, :wink: zmiana kodowania i poprawa dzwięku odczuwalna w radiu Swing x 4_głośniki. :kciukgora
                                            Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam.
                                              Podpinam się, bo sam mam Bolero w O2 Tour i chciałbym, aby miało funkcje jak Bolero w Superb. Gdzie w Zielonej Górze lub Poznaniu mogę liczyć na pomoc?
                                              Moja platynka!!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez GUAPA
                                                Witam.
                                                Podpinam się, bo sam mam Bolero w O2 Tour i chciałbym, aby miało funkcje jak Bolero w Superb. Gdzie w Zielonej Górze lub Poznaniu mogę liczyć na pomoc?
                                                Tzn. których funkcji nie masz?
                                                :
                                                : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                                                :
                                                : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                                                : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                                                :

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Loudness. Wyczytałem na Forum, że można zmienić kodowaniem na rodzaj auta (Superb, Octavia, Yeti...). Denerwuje mnie to, że Swing ma w standardzie Loudness (przez co ma lepszą jakość dźwięku), choć jest o klasę niższym sprzętem od Bolero (chyba- prawda?)
                                                  Moja platynka!!

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X