Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mały modzik Bolero / Swing

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez GUAPA
    Loudness. Wyczytałem na Forum, że można zmienić kodowaniem na rodzaj auta (Superb, Octavia, Yeti...). Denerwuje mnie to, że Swing ma w standardzie Loudness (przez co ma lepszą jakość dźwięku), choć jest o klasę niższym sprzętem od Bolero (chyba- prawda?)
    W Superbie też Bolero nie ma regulacji Loudness (co też mnie dziwi). To, o czym mowa powyżej, to parametr ustawiany przez kabelek i ma tylko te kilka ustawień odpowiadających różnym modelom. Może rzeczywiście ustawienie dla Superba daje w O2 lepszy efekt, niż to przeznaczone dla Octavii, ale regulacji Loudness na panelu radia dalej nie będziesz miał
    :
    : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
    :
    : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
    : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
    :

    Komentarz


    • #27
      No to klops. Ale brzmienie myśle, że po zmianie na SuperB będzie lepsze. Tak na forum piszą ...
      Moja platynka!!

      Komentarz


      • #28
        Witam, ja również nie miałem w swoim vcds labeli do swinga, abs. To pomogło wgrać pliki ze stronki od kolegi 1 6D VCDS - lusob - Chomikuj.pl do katalogu User w Labels i wszystko jest kodowanie długie wyświetla do radia i również do abs. Podziękowanie za dobrą robotę dla kolegi 1 6D

        [ Dodano: Sro 09 Sty, 13 18:09 ]
        Różnica w dźwięku jest słyszalna miedzy ustawieniem oc 1z a superb. Ja ma ustawione na superb.

        Komentarz


        • #29
          Moi Drodzy dajcie sobie z tym spokój, W S2 ori dźwięk jest do d. tak samo jak w O2 (nawet Czesi specialnie umieścili głośniki w kierunku dupy)
          A podbijanie jakiś tam tonów i wszelkie loudnesy... do niczego to nie prowadzi. Na pierwszy rzut ucha zawsze wydaje się lepiej to co ma więcej (sopranów, basów - nieważne) Potem to męczy. Ale znam takich co zawsze i wszędzie mają +10 +10 i w/g nich jest cool.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez JOY
            A podbijanie jakiś tam tonów i wszelkie loudnesy... do niczego to nie prowadzi. Na pierwszy rzut ucha zawsze wydaje się lepiej to co ma więcej (sopranów, basów - nieważne) Potem to męczy. Ale znam takich co zawsze i wszędzie mają +10 +10 i w/g nich jest cool.
            Jeśli według kogoś jest cool, to dlaczego ma tak nie robić? Każdy słucha swojego radia i mu odpowiada albo nie, a jak coś zmieni, to słyszy że jest lepiej albo nie słyszy. A kto inny usłyszy dokładnie odwrotnie. I jeszcze jedno - każdy parametr, to nie tylko możliwość ustawienia, żeby czegoś było więcej, tylko czasem wręcz przeciwnie. Mnie np. długo zajęło ustawienie sobie wszystkich tonów, żeby dobrze wszystko słyszeć i właśnie żeby mnie nie męczyło. I już nie męczy. I raczej był to problem tego, co wyciszyć, nie co podbić.

            Ktoś inny mógłby wsiąść do mnie i stwierdzić, że się słuchać nie da - ale co z tego, jeżeli ja jestem zadowolony? Jeśli kogoś innego męczy to co ma, no to rzeczywiście, może powinien dać sobie spokój i zmienić w ogóle sprzęt. Tyle że to kosztuje, a przestawienie cyferki w VCDS nie. Więc tu nie chodzi o to, czy po zmianie już będzie super, tylko czy lepiej niż było. A jak jest szansa, że będzie lepiej - nieważne, czy już idealnie, czy tylko po prostu lepiej - to bezdyskusyjnie warto spróbować.
            :
            : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
            :
            : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
            : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
            :

            Komentarz


            • #31
              Witam tez od niedawna jestem posiadaczem bolero i jestem troche rozczarowany jakością dzwieku.Może jest ktoś w pobliżu pomógł by w ustawieniach w radyjku o których mowa.

              Komentarz


              • #32
                Ja mam takie jak w załączniku - dają umiarkowany bas (bez jakiegoś szczególnego podbicia, ale słyszalny do naprawdę niskich częstotliwości) i wyraźny sopran - tu już trzeba by samemu stwierdzić, czy nie jest go za dużo. No i sporo środka, w przeciwieństwie do ustawień przeznaczonych do kawałków typu "um-c, um-c..." 8) . Tyle że ja mam wygłuszone wszystkie drzwi, a to daje kolosalną różnicę.
                Załączone pliki
                :
                : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                :
                : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                :

                Komentarz


                • #33
                  Witam kolegów, widzę że prawie od 2 lat nic nie modzicie przy swoich radiach. Posiadam Bolero.
                  Nic nie wyczytałem tu o ukrytym menu, a da się go aktywować przez VCDS'a przy okazji też driving school ale tego jeszcze nie udało mi się ogarnąć (ponoć trzeba w gateway zaznaczyć opcję 3D).
                  Po wejściu w ukryte menu jest opcja podbicia basu (u mnie była już aktywna) a poza tym kilka opcji resetu, reszta to same dane.
                  Działa w tym radiu opcja TIM? Nie mogę tego też rozgryźć.
                  Przy odblokowaniu menu ukrytego ( tj. chanel 50 ustawiamy wartość 1 ) zauważyłem że jest jeszcze kilka kanałów z wartościami 0. Czy ktoś bawił się tym i co można nimi aktywować ?
                  Kubala
                  ------------------------------------
                  było 139 KM i 310 Nm
                  jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez kubala Zobacz wpis
                    Nic nie wyczytałem tu o ukrytym menu, a da się go aktywować przez VCDS'a
                    A możesz coś więcej napisać? Jakie będzie kodowanie w VCDSie?

                    Pozdrawiam,
                    Maciej
                    Maciej 'Gawronik' Gawroński
                    [center:5414c7789e]Cappucino Octavia IIFL Combi 2010r. 2.0 TDI CFHC - moja ci ona
                    Silver Fabia IIFL Hathback 2011r. 1.6 TDI CAYB - żony
                    [/center:5414c7789e]

                    Komentarz


                    • #35
                      Proszę mnie oświecić, bo niedawno kupiłem OIII 2016r. CZDA i jeszcze nie ogarnia wszystkiego - po naciśnięciu ikony SMARTLINK w menu Bolero dostaję komunikat o konieczności odblokowania/aktywacji tej opcji u dealera. Czy to usługa płatna ASO? Czy można to zrobić poza ASO?
                      Czy jest jakiś sposób, aby wyświetlić obraz ze smartfona na ekranie Bolero (szczególnie navi, np. Automapa) bez aktywowania Smartlink?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X