Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio/Navi MFD2 DX

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio/Navi MFD2 DX

    Witam.
    Przeszukałem już chyba cały internet, łącznie z tym forum i nigdzie nie mogę znaleźć z jakiego materiału jest wykonany przedni zderzak z octavii I FL rok 2001. ;( Potrzebuję go pokleić i nie wiem jakie spoiwo mam kupić. Proszę o Waszą pomoc i z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Adrian
    Sebastian

  • #2
    Radio/Navi MFD2 DX

    Witam, w niedzielę ze starszym zakupiliśmy Octavie 2 rocznik 2007 1.9 TDI z Niemiec ( wcześniej była O1 1.6 ). Problem polega na tym, że nawigacja nie ma wgranych map, a interesują mnie mapy Polski, najlepiej z 2012. Może ktoś wgrywał już i chciałby podzielić się informacjami na ten temat ? :P
    Było:
    Octavia 1 1.6 AEE
    Octavia 2 1.9 TDI BLS
    Fiat Doblo 1.9 mJTD
    Jest:
    Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
    Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

    Komentarz


    • #3
      Jacho, musisz kupić płytę
      NEXUS czyta nawi z płyty
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Mam taki problem, że włożyłem płytę (nieoryginalną ) pisało, że jest niekompatybilna, płytę zostawiłem w napędzie. Podczas jazdy sama włączyła mi się instalacja, te 2 paski, doszło do końca i wyskoczyło: "the navigation system is being activated" i tak jest cały czas. Co to oznacza ?
        Było:
        Octavia 1 1.6 AEE
        Octavia 2 1.9 TDI BLS
        Fiat Doblo 1.9 mJTD
        Jest:
        Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
        Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

        Komentarz


        • #5
          Jacho z płytami nieoryginalnymi to jest loteria. Musisz mieć wypalaną na starej nagrywarce CD z minimalnymi prędkościami, a i tak może działać jedna na dziesięć sztuk. W swojej navi żadnego paska o którym piszesz nie miałem.
          Mam nadzieję, że cały czas piszemy o NEXUSIE

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #6
            Tak to jest ta nawigacja.
            Było:
            Octavia 1 1.6 AEE
            Octavia 2 1.9 TDI BLS
            Fiat Doblo 1.9 mJTD
            Jest:
            Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
            Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gradek
              Jacho z płytami nieoryginalnymi to jest loteria. Musisz mieć wypalaną na starej nagrywarce CD z minimalnymi prędkościami, a i tak może działać jedna na dziesięć sztuk. W swojej navi żadnego paska o którym piszesz nie miałem.
              Mam nadzieję, że cały czas piszemy o NEXUSIE
              Obrazek

              NIe do konca z tym sie zgodze. Nie musi byc stara nagrywarka, nie musza byc niskie predkosci, bo najnowsze nagrywarki nawet jak ustawisz 1x to wypalaja z wyzsza predkoscia. Plyty do nexsusa wypalalem na roznych sprzetach, glownei na laptopach i to najnowszych. Cala kwintesencja kryje sie w plytach. Nalezy uzywac plyt dobrej jakosci!

              Z moich doswiadczen najlepiej spisuja sie plyty VERBATIM, bodajze Extra Protection. NAPEWNO pakowane pojedynczo w pudelka. Oraz wszelakiej masci plyty imitujace Vinyle.


              5 lat temu tez mialem duze problemy z plytami, uwalalem co druga. W koncu poszedlem dosklepu i kupilem z 20 plyt dobrej jakosci. Verbatimy okazaly sie najlepsze, od tamtej pory uwalila sie jedna ale to juz w procesie wypalania.

              OCYZWIISCE WYPALAJAC PLYT DO NEXUSA /MFD2 NALEZY UZYWAC CLONA i WLASCIWEGO PROFILU DLA DANEJ PLYTY ( na ogol dostepny w paczce z mapa)

              Dziekuje za uwage
              Zostały mi czesci, po szkodniku:
              VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
              Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

              Komentarz


              • #8
                Nie zaszkodzi również przeczyścić nexusa płytką "z włoskami" nasączonymi preparatem do czyszczenia okularów. Po czyszczeniu soczewki nexus widział znacznie większą ilość płyt.
                @200KM

                Komentarz


                • #9
                  Czyściłem laser tą płytą tylko bez żadnego płynu, użyłem płyt białych SONY, TDK, oraz Esperanza tych czarnych z czarnym spodem niby vinyl i dalej nic. Nagrywałem Clone CD z profilem, i albo wyskakuje błąd CD albo płyta jest niekompatybilna w przypadku płyt TDK wyskakuje napis "the navigation system is being activated".
                  Było:
                  Octavia 1 1.6 AEE
                  Octavia 2 1.9 TDI BLS
                  Fiat Doblo 1.9 mJTD
                  Jest:
                  Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
                  Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

                  Komentarz


                  • #10
                    Jacho, zainwestuj kilka złotych i po prostu kup mapę od fachowca
                    ci którzy zajmują się navi wiedzą jaka płytę wypalić

                    ten (NEXUS) temat był wałkowany tyle razy na forum-poczytaj troszke
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      Powiem Ci tak,dobra płyta i nagrywarka,modele były gdzieś napisane które pasują i musi hulać,nie ma innej opcji.Moim zdaniem ważna jest płyta i nagrywarka,musisz spełnić jedno i drugie,nie wystarczy mieć dobrej płyty musisz mieć i dobrą nagrywarke,przerabiałem to na rózne sposoby,musi być jedno i drugie .pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        No właśnie szukałem tej listy i jakoś znaleźć nie mogę, mógłbyś ją podrzucić ? bo na pewno innym też się przyda.
                        Było:
                        Octavia 1 1.6 AEE
                        Octavia 2 1.9 TDI BLS
                        Fiat Doblo 1.9 mJTD
                        Jest:
                        Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
                        Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Jacho
                          No właśnie szukałem tej listy i jakoś znaleźć nie mogę, mógłbyś ją podrzucić ? bo na pewno innym też się przyda
                          Jacho, jak na 19-latka to nie za bardzo chce ci się użyć internetu :kciukminus

                          Zaawansowane wyszukiwanie - Octavia Club Polska

                          Link
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Dawno nie zagladalem do tematu i widze ze sie herezje szerza

                            Bardzo czesto w przypadku MFD i MFD2 wina lezy po stronie zabrudzonego, lub juz wysluzonego lasera. Objawy moga byc rozne. Czasami nawigacja czyta tylko oryginalne plyty audio, lub tylko oryginalne mapy. Czasami wszystkie audio, ale zadnych plyt z danym itp.

                            Nie dajmy sie zwiesc. Jezeli plyta z mapami zostala wypalona na dobrym nosniku wina moze lezec po stornie sprzetu. Spotykalem sie z taka sytuacje wielokrotnie.

                            Pierwsze co trzeba zrobic to oczysciec laser. Mozna skorzystac z takich plyt do czyszczenia napedow optycznych. Do kupienia w marketach po 5-10 PLN.
                            DO czyszczenia nalezy uzyc IZOPROPANOL lub Alkohol wysokooczyszczony [/u]np spirytus. Wiec zadnych denaturatow, octow, zwyklej wodki itd.

                            Zamiast plyty mozna nawigacje wyciagnac, otworzyc i optyke lasera wyczyscic wspomnianymi wyzej srodkami. Nalezy uwazac by nie porysowac lasera!

                            TO w WIELU przypadkach pomaga i nawigacja zaczyna poprawnie czytac plyty map.

                            Jezeli czyszczenie nie pomaga, laser mozna odrobine podkrecic, ale jest to rozwiazanie dorazne i dziala tylko na krotka mete. Ostatecznie prowadzi do wypalenia laseru, choc niczego to nie zmienia, bo i tak czeka nas wymiana napedu. Poprzez podkrecenie laseru ma mna mysli przekrecenie odrobine potencometra na tasmie optyki.

                            Opcja ostateczna to wymiana laseru/calego napedu. Ceny laserow sa wysokie wiec lepiej sobie darowac jego wymiane i kupic caly mechanizm.
                            Zostały mi czesci, po szkodniku:
                            VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                            Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                            Komentarz


                            • #15
                              Dziś wypaliłem parę płyt audio CD oraz użyłem już kiedyś wypalanych, i nie czyta, czyta tylko oryginalne. Spróbuję jeszcze raz przeczyścić laser za pomocą tej płyty, ale tym razem z płynem do soczewek, jak nie pomoże to sam to przeczyszczę. Jeżeli to już nie pomoże to czeka mnie wymiana napędu, dobrze rozumiem ? Czy takie napęd podejdzie? Link
                              Było:
                              Octavia 1 1.6 AEE
                              Octavia 2 1.9 TDI BLS
                              Fiat Doblo 1.9 mJTD
                              Jest:
                              Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
                              Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

                              Komentarz


                              • #16
                                Jacho, w tych trzeba wgrać unlock coś kojarzę, linku o tym też piszą.

                                Aktualizacja Oprogramowania Nawigacji MFD2 W VW Passat B6 » Traxter-online.net
                                http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tak ten naped wyglada OKI, choc cena nie mala.
                                  Co do unlocku nawigacji, to w MFD2 (CD- bo tylko takie sa w skodzie) nigdy tego nie robilem i powiem szczerze ze jestem mocno zdziwiony. Ja w poprzedniej octavi mailem fabrycznie MFD2 i napewno zadnego unlocka nie robilem. Wiem ze takie cuda potrzebne byly w RNS300.
                                  Mimo wszystko warto sprobowac.
                                  Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                  VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                  Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Czy opłaca się wgrywać PL menu do tej nawigacji ? pytam się, bo ludzie pisali na peb.pl, że literki ucina i w ogóle same problemy, ale posty były z przed 3 lat, czy coś się zmieniło ?
                                    Było:
                                    Octavia 1 1.6 AEE
                                    Octavia 2 1.9 TDI BLS
                                    Fiat Doblo 1.9 mJTD
                                    Jest:
                                    Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
                                    Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jacho ja mam polskie menu i nic się nie przycina. Jeśli chodzi o mnie to powiem, że warto mieć polskie menu.

                                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A masz pełne polskie słowa ? i co to za soft jest ?
                                        Było:
                                        Octavia 1 1.6 AEE
                                        Octavia 2 1.9 TDI BLS
                                        Fiat Doblo 1.9 mJTD
                                        Jest:
                                        Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
                                        Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          tez mam nexusa !
                                          z mapa 2010/2011 jak na zmiany które są robione w gdansku to sie strasznie gubi !
                                          na razie nie korzystam !
                                          wow wr............

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Nagraj sobie na cd muzykę którą lubisz i zapomnij o tej nawigacji bo daleko nie zajedziesz. Mapy są mało dokładne wielu małych miejscowości wo gule niema w tych mamach. A co do polskiego menu w tej nawigacji to też mam skodę 02 i jak na razie nie znalazłem spolszczenia które by się chciało wgrać a juz z 50 różnych płyt zmarnowałem . Ponoć jak masz soft skody to nie wgrasz spolszczenia bez lutowania epromu , z vw nie ma tego problemu .

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam wszystkich
                                              Ma ktoś z was sprawdzone spolszczenie do MFD2 DX CD ? Znalazłem jakieś w internecie ale w Skoda Octavia 2 nie działa. Tzn po włożeniu CD z oprogramowaniem mieli płytą a potem wyrzuca ekran na którym pokazuje aktualną datę oprogramowania i datę nowego oprogramowania. Jednak pozycje przy nowym są puste.
                                              I aktywny jest tylko przycisk CANCEL. Przycisk LOAD aby rozpocząć aktualizację nie jest aktywny i nie ma jak rozpocząć.

                                              Moze sposzczelnie co mam jest do VW. Wiem że jest na sofcie 5.11 pobrane z tej strony:
                                              Aktualizacja Oprogramowania Nawigacji MFD2 W VW Passat B6 » Traxter-online.net

                                              Będe wdzięczny za namiary na spolszczenie do Skody.
                                              Ostatnio edytowany przez pepeEL; 44163.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                pepeEL, jak coś to podeślij na priv adres, posiadam spolszczenie, poprzedni właściciel dał mi wszystko w razie czego, nie bawiłem się tym jeszcze więc moja wiedza znikoma, ale mogę się podzielić czym mam i przynajmniej w ten sposób pomóc.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X