Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS510 - sw5274_c6_josi

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie navi COLUMBUS. Siedzi w Superb rok 2011 z ori PL językiem. Posiadam coś takiego:

    Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
    Part No SW: 3T0 035 680 C HW: 3T0 035 680 C
    Component: RNS-MID H60 3984
    Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7L6296140
    Coding: 04000402000400810000
    Shop #: WSC 33361 790 00999
    VCID: 306FF64B63D6889E243-8065

    1. Pierwszy problem to taki, że nie mogę zmienić w menu na żaden inny język. Objawia się to tak, że wybieram np Polski, wyskakuje komunikat, że dane są ładowane i tak sobie zostaje... Nawet po godzinie nic się nie dzieje.
    2. Problem 2 to taki, że nie mam dźwięku w głośnikach ! Podczas testu VCDS każdy głośnik się odzywa a przez radio zero.
    3. Jaki najnowszy soft ( najlepiej oryginalny) mogę wgrać do tego urządzenia ?

    Dzięki za wszelkie informacje !

    Komentarz


    • Panowie jak sprawdzić którą wersje "c" posiadam w radiu?
      Jedyne informacje jakie mam o radiu to 3t0035680e oraz hw version h64, sw version 4024.
      Radio jest z 2012 roku.

      Myślicie, że mogę zaryzykować z 5274?
      Dzięki za odpowiedź
      Skoda Octavia II FL Elegance 2012

      Komentarz


      • JachuV6, Też mam takie radio i możesz zainstalować ten soft...
        Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

        Komentarz


        • Koledzy, czy jak odłączę akumulator ze swojego auta, to po jego podłączeniu musze wpisać kod PIN radia RNS510? Czy bez VCDS da się odczytać numer seryjny i/lub kod radia?
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
            Koledzy, czy jak odłączę akumulator ze swojego auta, to po jego podłączeniu musze wpisać kod PIN radia RNS510?
            Przy Columbusie nie trzeba. Odpinany miałem 3 dni temu na noc i wszystko działa
            Mój szatan

            Paweł

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Ciekavy Zobacz wpis

              Przy Columbusie nie trzeba. Odpinany miałem 3 dni temu na noc i wszystko działa
              Columbus to skodowska nazwa na RNS510 i to jest to samo radio?
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • Tak
                Mój szatan

                Paweł

                Komentarz


                • witam,

                  pytanie takie czy komus Was przydazyla sie sytuacja z radiem Columbus,zeby przestalo dzialac same radio stacje.HDD czy nawet CD..
                  lista stacji czy tez utworow wszystko jest pokazane,dotyk dziala, plyte CD radio laduje wysuwa ale brak reakcji,,dzwieku..?

                  Komentarz


                  • Sprawdź podłączenie kostki może coś się odpieło
                    Mój szatan

                    Paweł

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Ciekavy Zobacz wpis
                      Sprawdź podłączenie kostki może coś się odpieło
                      juz gra,na drugi dzien wszystko zaczelo dzialac,ale zauwazylem cos dziwnego.radio potrafi samo wysunac CD

                      Komentarz


                      • Mrozy są... columbus wariuje... norma
                        przejdzie z wiosną
                        Maciek
                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                        Zapraszamy....

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                          Mrozy są... columbus wariuje... norma
                          Nie zauważyłem u siebie niczego dziwnego
                          Mój szatan

                          Paweł

                          Komentarz


                          • Mi wariował przez jeden dzień dokładnie tak jak koledze szamoT1984 , a na drugi dzień sam się naprawił i od miesiąca spokój. Rozmawiałem o tym z kolegą marbab , który o columbusach wie wszystko, albo prawie wszystko i stwierdził, że one potrafią raz na jakiś czas tak powariować i postraszyć, ale nic się złego nie dzieje... Już nawet chciałem na jakiś czas odłączyć akumulator, bo to ponoć pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić w takich przypadkach, ale mu przeszło. Swing mi kiedyś też tak zwariował i po odłączeniu aku mu przeszło.
                            Maciek
                            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                            Zapraszamy....

                            Komentarz


                            • klarus dobrze gada, vodki mu nalac
                              Marek



                              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                              Komentarz


                              • Panowie czy moze ktos podeslac plytke z mapami? Przy moim trybie zycia bez placenia za konto premium zciagniecie calosci 24 plikow zajmie mi miesiac.

                                Komentarz


                                • Tutaj masz temat z mapami. Jesli linki siadly szukaj na gpsunderground.
                                  Marek



                                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                  Komentarz


                                  • Cześć.
                                    Jeszcze kilka dni temu miałem taką wersje softu i map:

                                    Delivery part number 3T0035680Q
                                    HW-Version H21
                                    SW-Version 6270
                                    Active map coverage West Europe
                                    Active map supplier Navteq
                                    Map version HDD 8477

                                    W menu Media->Pojemność HDD mam:
                                    Pojemność 18,14GB
                                    Wolne 18,14GB
                                    Zajęte 0,00

                                    Dane z ukrytego menu:

                                    Remaining Size: 19 477 209 088 (czyli jakieś 19,5GB)
                                    HDD Read Size: 30 016 659 456 (czyli jakieś 30GB)
                                    Volume size: 19 478 347 776 (czyli jakieś 19,5GB)
                                    ----------------------------------------------
                                    Ściągnąłem mapy w V16, po kilku próbach aktualizacji zauważyłem, że proces aktualizacji map po dojściu do około 75% restartuje się do zera.
                                    Z informacji jakie uzyskałem na innym forum, wyszło, że powinienem zmienić soft, na starszy 5238A (bo prawdopodobnie jest za mała partycja na mapy).

                                    Ściągnałem soft RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-5-NO_GATEWAY.iso

                                    Przy próbie donwgrade'u z 6270 do RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-5-NO_GATEWAY.iso

                                    Najpierw dostałem Software Donwgrade Error (010304)
                                    Target loaded with Media Version - 5754901
                                    Insert Media Version - 5754901
                                    i poprosił o restart poprzez Setup+Mic+Eject.

                                    Po tym restarcie, wystąpił Software Loading Error (010306)

                                    Nigdzie nie zauważyłem opcji "downgrade" - ale potem w ukrytym menu znalzłem i zezwoliłem na downgrade,
                                    jednak zakończyło się wszystko błędem (010303)

                                    Po czym znowu restart Setup+mic+eject.

                                    Potem kolejny cykl i znowu error (010306)... 

                                    Jak na razie po akcji aktualizacji map i downgrade'u softu jestem w plecy o mapy - teraz nie mam żadnych...

                                    Co zrobić z tym fantem? Co robię nie tak?

                                    Komentarz


                                    • Problem softu się rozwiązał, wyszło, że mam wersję C14 z dyskiem SSD, więc soft RNS510-6276-Update-VIM Tm_60_35_5 wszedł bez problemu, ale mapy nadal w tym samym momencie zaczynają proces od nowa...

                                      Komentarz


                                      • też tak mam (pomimo czyszczenie napędu), że w okolicy 75% zaczyna ładować mi od zera i to nie jest problem softu czy dysku
                                        zauważ, że na płycie DVD-DL 8,5GB jest nagrane 6GB, więc na pierwszej warstwie jest około nagrane około 4,5GB i to czyta
                                        ale jak chce przejść na drugą/niższą warstwę to zaczynają się problemy z czytaniem i moim zdaniem jest to wina napędu
                                        jedzie właśnie do mnie klarus, u którego po czyszczeniu wlazła mapa od strzała, więc zamienimy jego napęd do mnie i zobaczymy za chwilę...
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • no i miodzio mapka wgrana, ale dziwne rzeczy i tak sie dzieją z tymi napędami.
                                          mój czyta płyty dvd cd mptrójki video i wszystko elegancko się wyświetla nawet na porysowanych, a mapy nie doczytuje do końća
                                          klarusa napęd nie czyta wszystkich płyt, wyrzuca z błędami, za którymś razem odczytuje, ale płytę z mapą łyka od ręki
                                          dziwne to wszystko
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Wracając do mojego problemu z mapami, to go rozwiązałem, przy pomocy dwóch płyt - gdy jedną radio już wypluwało z komunikatem, żeby włożyć płytę z nawigacją, wrzuciłem drugą płytę i w końcu doszło wszystko do końca i zakończyło się komunikatem o sukcesie :-)
                                            Ale pewnie tak jak wszyscy radzą jest to wina lasera i jak będę miał latem czas, to go wyczyszczę.

                                            Komentarz


                                            • a jaki obecnie jest najnowszy sw ???? do HW : H23
                                              Ostatnio edytowany przez DJ MŁODY; 2005.
                                              pozdrawiam Adam
                                              Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                              Spontany Katowickie

                                              Komentarz


                                              • Hej, hej.
                                                Mam taką navi:

                                                Adres 37: Nawigacja (J0506) Plik etykiet:. AKP\1T0-035-680.clb
                                                Oznaczenie elementu SW: 3T0 035 680 G HW: 1Z0 035 680 A
                                                Komponent: RNS-MID H04 5238

                                                Jest ona po niemiecku, chciałem zmienić na polski, ale zmiana właściwie na jakikolwiek inny język niż niemiecki powoduje komunikat (po niemiecku oczywiście): Proszę włożyć odpowiednie CD. Wystarczy, że włożę CD z SW 5238? Czy może jednak mogę zaktualizować nawigację jeszcze wyżej? Nie wiem jak sprawdzić czy to wersja C3 czy C12, obecnie mam odczyt z VCDS, żeby wyciągnąć RNS muszę poczekać tydzień.

                                                Komentarz


                                                • Witam Panowie.
                                                  Mam drobny problem/niewygodę ze swoim Columbusem

                                                  Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
                                                  Part No SW: 3T0 035 680 G HW: 1Z0 035 680 A
                                                  Component: RNS-MID H04 5238
                                                  Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7H8086031
                                                  Coding: 040004400401000E0000
                                                  Shop #: WSC 66565 257 00032
                                                  VCID: 347F0B13CE3B96A2CB68EA5-8060

                                                  Subsystem 1 - Part No: tbd
                                                  8555

                                                  2 Faults Found:
                                                  00856 - Radio Antenna
                                                  011 - Open Circuit
                                                  Freeze Frame:
                                                  Fault Status: 01101011
                                                  Fault Priority: 5
                                                  Fault Frequency: 20
                                                  Reset counter: 49
                                                  Mileage: 221640 km
                                                  Time Indication: 0
                                                  Date: 2000.00.00
                                                  Time: 17:19:26

                                                  00821 - Antenna 2 for Radio (R93)
                                                  011 - Open Circuit - Intermittent
                                                  Freeze Frame:
                                                  Fault Status: 00101011
                                                  Fault Priority: 5
                                                  Fault Frequency: 13
                                                  Reset counter: 89
                                                  Mileage: 221640 km
                                                  Time Indication: 0
                                                  Date: 2000.00.00
                                                  Time: 18:19:33
                                                  Ma on taką przypadłość, na ogół po nocce, kiedy była temp. poniżej zera, przy uruchomieniu wyświetla się ciągle komunikat "System is starting" i w tle słychać komunikat o włożeniu płyty DVD z mapami. Muzyka w tle sobie gra (radio, wybrane źródło muzyki BT - start z automatu). Na początek po nabyciu radia zwalałem to na wgrany system/mapy. Wleciał nowy system 5238 z podziałem 60/35/5 z chomika Pab567 oraz mapy V17. O dziwo nie było problemów z wgraniem map Niestety im zimniej na dworze problem się pojawiał częściej. Poza powyższymi błędami, które generuje przejściówka z allegro (o dziwo FM odbiera całkiem znośnie), radio nie sprawia problemów, o ile wystartuje
                                                  Pytanie moje, czy powyższe objawy to przedsmak padającego dysku? Czy może to być inna usterka?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X