Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Sound System - radio Audience i AUX

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Sound System - radio Audience i AUX

    gratulacje - fajnie się prezenci. Pisz jak się sprawuje.
    robcioewcia

  • #2
    Skoda Sound System - radio Audience i AUX

    Czołem.

    Kilka dni temu kupiłem śliczną Octavię II Edition 100, wyposażoną m.in. w radio Audience (6 CD). Czy to radio wyposażone jest w wejście AUX?

    Na przednim panelu nie ma żadnego dedykowanego przycisku, w podłokietniku nie ma wejścia na jack, natomiast w menu jest dostęp do opcji "AUX ON/OFF", można też ustawić czułość wejścia (bodajże w zakresie 15 stopni).

    Nie wyobrażam sobie wojaży bez własnej muzyki i muszę przyznać, że brak AUX może dać się we znaki.

    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!
    Skoda Octavia II E100 1.9 TDI (BJB) 77 kW (seria).
    Edition 100 - takie auto trafia się raz na sto lat!

    Komentarz


    • #3
      Somi, AUX w O2 występuje tylko w podłokietniku. Jeśli tam go nie ma, to jakaś dziwna sprawa. No chyba że radio było dokładane poza fabryką - no ale to wersja Edition 100 więc chyba ta opcja nie wchodzi w grę.
      A to że w radiu jest opcja AUX to można aktywować przez VCDS-a bez podłączania fizycznie samego kabla.
      Ja bym na twoim miejscu rozebrał podłokietnik i sprawdził czy nie masz tam kabla luzem bo może poprzedni właściciel rozbierał podłokietnik i po prostu nie włożył gniazda z powrotem na miejsce.

      Jeśli okaże się, że kabla fizycznie nie ma to kolega misiek_wro miał takie na sprzedaż za ok. 120 zł.

      Tu masz zdjęcie AUX-a

      Komentarz


      • #4
        Bohen, dzięki za odpowiedź.

        Przyznam, że zagadka jest nadal niewyjaśniona... Załączam zdjęcia schowka pod podłokietnikiem oraz radia (z wyświetlonymi opcjami AUX).

        Czyli... Gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie?

        Pozdrawiam.
        Załączone pliki
        Skoda Octavia II E100 1.9 TDI (BJB) 77 kW (seria).
        Edition 100 - takie auto trafia się raz na sto lat!

        Komentarz


        • #5
          Wygląda na to, że aux jest tylko zakodowany w radiu, natomiast fizycznie kabla brak. Nie pozostaje nic innego jak zakupić kabelek i go dołożyć.

          Komentarz


          • #6
            Jak wówczas będę aktywować odtwarzanie z tego źródła?
            Skoda Octavia II E100 1.9 TDI (BJB) 77 kW (seria).
            Edition 100 - takie auto trafia się raz na sto lat!

            Komentarz


            • #7
              A to już masz w instrukcji obsługi radia - str. 12
              Link

              Komentarz


              • #8
                Dzięki. Czytałem tę instrukcję wcześniej (dołączona do auta ma sekcję w języku polskim), ale kilkukrotne naciśnięcie CD nie przenosi mnie do niczego poza CD.

                Żaden komunikat "AUX IN" się nie wyświetla... Może będzie działać jeśli do radia zostanie podłączony kabelek, o którym pisał bohen?
                Skoda Octavia II E100 1.9 TDI (BJB) 77 kW (seria).
                Edition 100 - takie auto trafia się raz na sto lat!

                Komentarz


                • #9
                  Też mam Octavię II E100, mam jakiś dziwny kabelek w schowku po lewej pod kierownicą. Na pewno nie jest to zwykły mini jack, tylko jakiś szerszy, więc może to zupełnie nie to.
                  Edition 100 2.0TDI 140KM@170KM + DSG

                  Komentarz


                  • #10
                    Maxdebesciak: gratuluję pięknego auta.

                    Enigmatyczna ta cała sprawa.

                    Wpadł mi do głowy jeszcze pomysł by streamować muzykę przez bluetooth - mam instalację BT w aucie, komunikuje się z moim telefonem (SGS2) i przekazuje na głośniki rozmowę nawet jeśli radio jest wyłączone. Niestety urządzenie nie wspiera przekazywania audio poza sygnałem rozmowy (a taką funkcję posiada choćby moja słuchawka BT Plantronics M25).

                    Nie znalazłem też sposobu na zmianę głośności rozmowy.

                    Czy jeśli wymienię odbiornik BT na inny model to będę mieć możliwość transferu muzyki?

                    Pozdrawiam.
                    Skoda Octavia II E100 1.9 TDI (BJB) 77 kW (seria).
                    Edition 100 - takie auto trafia się raz na sto lat!

                    Komentarz


                    • #11
                      i jak- udało sie coś ustalić z tym wejściem?
                      moja także Edition 100 bardzo fajne autko ale wejścia żadnego nigdzie nie znalazłem, da się coś z tym zrobić?
                      instrukcja obsługi po francusku chyba (z belgii) więc tylko po obrazkach mogę cos probować ale tez nic nie znalazlęm, moze ten rocznik 2005 jeszcze nie miał??

                      pozdrawiam i mimo wszystko z autka jestem zadowolony, choć maly spoiler/lotka na brzegu tylnej klapy i hak razem wyglądają ciekawie ale juz tak bylo i nie bede zmienial

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez pawel7799
                        i jak- udało sie coś ustalić z tym wejściem?
                        moja także Edition 100 bardzo fajne autko ale wejścia żadnego nigdzie nie znalazłem, da się coś z tym zrobić?
                        Udało się ustalić wykręcając odtwarzacz - moja wersja radia audience nie posiada wejścia AUX.

                        Zakładam, że były różne wersje; jeśli ktoś zamawiał AUX, to do auta trafiało radio wyposażone w to wejście; jeśli nie - otrzymywał identycznie wyglądające lecz zubożone fizycznie o tę funkcjonalność.
                        Skoda Octavia II E100 1.9 TDI (BJB) 77 kW (seria).
                        Edition 100 - takie auto trafia się raz na sto lat!

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam,
                          Kupiłem Octavię 2 VRS przed liftingiem z silnikiem 2.0 TDI 170hp i posiada radionawigację Nexus. W podłokietniku jest wejscie aux. Kupiłem taki kabel z dwoma końcówkami aux. Wkładam kabelek do aux'a w samochodzie a drugi koniec podłączam do telefonu. Puszczam muzykę i nic. (ps. oczywiscie klikam na radiu funkcję aux) Muzyka w radiu się wyłącza i cisza choć muzyka w telefonie nadal leci. Kiedy podkręcam głośność na maxa to słychać szum. Proszę o pomoc. Z tego co czytałem na innych forach podłączając kabel do aux'a w aucie i do telefonu powinno samo się przełączyć. Jeszcze raz proszę o pomoc.

                          Komentarz


                          • #14
                            jestem posiadaczem od niedawna Oct II 2012 wersja TOUR posiadam Radio SWING i nie mam podłokietnika jak również złącza AUX czy ktoś wie gdzie kupić kabelek do tego radia? w Serwisie rozkładają ręce.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X