Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

POI Columbus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • POI Columbus

    Zamieszczone przez Dig Dug
    Czy jak wpisze któryś z was dane auta sprowadzonego, to widać, że to auto jest sprowadzone i skąd, data rejestracji za granicą itp dane, czy tylko przebieg duży jako pierwszy i tyle ?
    Nie. Widać tylko datę pierwszej rejestracji za granicą. O2 mojego szwagra mimo, że w styczniu sprowadzona i do 30 stycznia 2015 ma ważny przegląd ma info:
    Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym
    :roll:

  • #2
    POI Columbus

    Witajcie,
    mam problem i prosze o pomoc. Posiadam Columbusa z oprogramowaniem: HW - Version H06, SW - Version 4120, Mapy - 7921. Ściagnałem sobie POI w rar. rozpakowałem i wgrałem na SD włożyłem do czytnika potem SETUP - NAWIGACJA - POI i nic napis pozostaje szary. Mam pytanie co robię nie tak ....
    Pozdrawiam Roballo

    Komentarz


    • #3
      Na karcie SD twój plik POI powinien być wgrany w katalogu personalpoi.

      Komentarz


      • #4
        poi

        Witaj,
        czyli na karcie SD mam stworzyć plik personalpoi i do niego wgrać ....
        Pozdrawiam Roballo

        Komentarz


        • #5
          Tak na karcie masz utworzyć katalog PersonalPoi i tam wgrać swój plik POI z rozszerzeniem .db3

          Komentarz


          • #6
            Witajcie
            Wygrałem i mam pytanie czy ma ktoś poi z zabezpieczeniem przed Policja
            Pozdrawiam Roballo

            Komentarz


            • #7
              Roballo, najbardziej aktualne informacje o fotoradarach posiada Yanosik. Jak masz telefon z androidem to możesz sobie wgrać ten program na telefon lub wejdź na stronę yanosik.org tam dowiesz się za ile można kupić urządzenie Yanosik. Baza radarów jest aktualizowana na bieżąco przez użytkowników Yanosika.

              Komentarz


              • #8
                THX z tego cuda już korzystam
                Pozdrawiam Roballo

                Komentarz


                • #9
                  powiedzcie mi jak dogrywa sie dźwięk do POI, chodzi mi fotoradary żeby mnie jakis komunikat ostrzegał. Zrobiłem jak tu jest opisane i dalej nic

                  [Istrukcja] RNS 510- wyznaczanie celów poprzez obrazki+dodawanie POI - Nawigacja, car audio i akcesoria - Passat Forum

                  a dźwik ściągnąłem sobie z

                  Link

                  ten nowy folder umieściłem też na karcie SD , wcześniej wszystko wykasowałem z niej i jak pisałem jakoś dźwięku nie połączył z ikonką fotoradaru

                  Komentarz


                  • #10
                    A kto ci powiedział że poi mają dzwięki?

                    Komentarz


                    • #11
                      skoro w opisie na stronie do innych nawigacji są dedykowane dźwięki do kolejnych POI,
                      Link
                      zresztą w podanym linku do passata niby też jest procedura dopisania dźwięku ale mnie nie udało sie

                      Komentarz


                      • #12
                        ale to nie jest dzwięk zbliżania się do radaru, to jest tylko możliwość dołożenie dzwięku do wybierania za pomocą obrazków.

                        Komentarz


                        • #13
                          a no chyba że tak to przepraszam źle to zinterpetowałem myślałem że da sie tak ja AM ze będzie głosowo ostrzegało

                          Komentarz


                          • #14
                            Koledzy - mam prośbę o przetestowanie punktów POI dla Columbusa w O3. Plik w postaci VCF. Na pierwszy ogień wziąłem stacje BP. Pracuję teraz nad narzędziem (Excel) do generowania jakichkolwiek punktów POI w tym formacje, ale niestety nie mam żadnej możliwości przetestowania generowanych plików, sam mam Bolero w O2 a jeżdżę z Garminem 765 z UMP-pc-PL na pokładzie. :wink:

                            Może ktoś ma trochę czasu i chęci aby załadować plik do swojego Columbusa i opisać tutaj na forum czy wszystko działa, czy punkty POI są widoczne, w jaki sposób zgłaszają się na mapie, czy da się je odszukać w wyszukiwarce POI, może wrzuci jakieś przykładowe zdjęcie ekranu jak to wszystko wygląda...

                            Będę niezmiernie wdzięczny - jeżeli moja zabawka ruszy i da się nią generować prawidłowo te dane, planuję ją tutaj udostępnić, aby inni koledzy mogli sobie sami preparować punkty POI - wg. własnego uznania i potrzeby. 8)

                            Nie można odnaleźć strony]Link do pliku ZIP[/URL]
                            Vy 73! de S!@w

                            Komentarz


                            • #15
                              SP9XWW, sprawdziłem tak na szybko i ogólnie zamysł chyba niezły.
                              Columbus plik widzi i zaczytuje, ale końcowo jest komunikat o dodaniu 1 punktu. Domyślam się że pierwszego, ale cholera nie wiem jak to sprawdzić.
                              Masz możliwość wygenerowania listy PIO, ale aby każdy był w oddzielnym pliku vcf? Wiem, że to w pip plików może być docelowo, ale chociaż kilka do sprawdzenia, czy zamysł dobry.

                              Jak nie kłopot to czy mogłoby byś to coś innego niż stacje benzynowe? Bo te są już w nawigacji, więc w sumie nie jestem pewien, jak je odróżnić od tych z Twojej listy :P
                              Pozdro

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzięki Leniwiec za testy! Koledzy, prośba jeszcze o sprawdzenie załączonego pliku czy da się go wczytać do Columbusa / RNS'a 510 i czy wszystko działa jak należy. :roll:

                                BP POI VAG
                                Vy 73! de S!@w

                                Komentarz


                                • #17
                                  Kurna lepsza opcją było by żeby RNS ostrzegał o punktach POI głosowo (np. fotoradarach) :|

                                  [ Dodano: Pią 30 Sty, 15 12:04 ]
                                  SP9XWW, wieczorem sprawdzę
                                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Śliczne dzięki maxpaynemm! Podejrzewam, że ten nowy format danych (w moim pliku) jest pod nowy system nawigacji Discover (VW). Testowałem na Tiguanie z 2012 te dane i były niewidoczne dla navi - a dane z db3 łyknęła jak złoto. Czy w nowych O3 jest odpowiednik tego Discover'a? Coś czuje pismo nosem, że będę musiał czesać dla user'ów swoje równocześnie dane w dwóch formatach...
                                    Vy 73! de S!@w

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      SP9XWW, możesz mi powiedzieć co konkretnie testujesz?? Co to ma dać na zwykłym RNS??
                                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        maxpaynemm, testuje możliwość tworzenia punktów POI dla klientów mojego pracodawcy. Udostępniam na stronach firmowych dane POI w różnych formatach i pomyślałem sobie, że fajnie by było tam mieć też gotowca do RNS'ów, jakby ktoś chciał je od razu sobie załadować, bez tworzenia swojej własnej kompilacji do db3.
                                        Problem polega na tym, że na razie mam problem albo ze sprawdzeniem czy te dane się importują do navi, bo albo nie mam dostępu do sprzętu, albo sprzęt zachowuje się zupełnie inaczej jak innym użytkownikom. :lol: (głównie chodzi tutaj o uwalone wersje softu).
                                        Vy 73! de S!@w

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          SP9XWW, więc moje RNS nie czyta twoich POI, niestety.
                                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki za pomoc. Kombinuję dalej.
                                            Vy 73! de S!@w

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              pytanie - czy utwory nagrane na HDD w columbusie mogę zgrać z powrotem na kartę ?
                                              columbus w O2 , pytam ponieważ muszę sobie wgrać nowe wszystko do niego bo jest z 2007r i wszystko mam nieaktualne , a boje się ze nie odzyskam potem muzyczki którą mam nagraną na dysk.
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                leszekmw, mi po zmianie softu wszystko zostało
                                                Sebastian
                                                Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                                Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                                Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                                Wczasy nad morzem - klik

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  sebastian7905, ok , ale jak się orientowałem to nie zawsze tak musi być więc wolał bym sie zabezpieczyć.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X