Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

POI Columbus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Już wszystko wiem.
    Konwerter na stronie VW działa dla nowego typu nawigacji tzw. Discovery ]LINK"]Error 404. Nasze RNS'y to jeszcze stare rozwiązanie (nie wiem jak jest w najnowszej O3) - oparte o POIinspect0r'a. Kluczowe jest to, aby nie zmieniać ikony w "siblingu", zostawić ją domyślną i swoje dane tworzyć jako "child". Wtedy wszystko rusza z kopyta i jest czytane przez Columbus'a. Nie testowałem na Amundsenie - ale mniemam, że działa to tutaj identycznie. :szeroki_usmiech
    Vy 73! de S!@w

    Komentarz


    • #27
      Witajcie,
      mam problem.
      Po aktualizacji SW do 5274 i map do 8196 east europe - w obu procesach wszystki poszło bez najmniejszego problemu - sukcesów było mi za mało i postanowiłem wrzucić nowsze POI.
      Niestety kasując dotychczas używany plik POI wrzuciłem jakiś nowy z chomika. Od tego czasu nie mam dostępnych funkcji związanych z wyborem POI na mapie i trasie - są niedostępne.

      Czy ktoś ma pojęcie co poszło nie tak? Jak to zmienić?
      A może ktoś poratuje swoimi "pewnymi" POI do testów?

      pozdrawiam
      była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
      jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

      Komentarz


      • #28
        W O3 masz zainstalowanego Columbusa z O2 ?
        W Columbusie I po wgraniu nowej bazy POI należy na nowo wybrać punkty które chcemy mieć wyświetlane na mapie (jest ograniczona liczba jednoczesnie wyświetlanych punktów POI)

        Komentarz


        • #29
          Witam, sąsiada!

          Poza O3 mam jeszcze O2FL.

          No właśnie po imporcie pliku POI z karty (bez żadnych problemów) mam niedostępne opcje związane z dodawanie kategorii pokazywanych na mapie.
          Podobnie jak wejdziesz w NOWY CEL: niedostępne są CELE SPECJALNE, ULUBIONE i CELE NA KARCIE SD.
          Załączone pliki
          była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
          jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

          Komentarz


          • #30
            Podjedź w poniedziałek na spot to spróbję wgrać najnowsze POI ze stycznia 2016r. i zobaczymy co się dzieje.

            Komentarz


            • #31
              Czy ktoś posiada najnowsze poi razem z fotoradarami odcinkowymi dla Polski w formacie db3.

              Komentarz


              • #32
                patryczek, patrz wyżej lub tu Link

                Komentarz


                • #33
                  Stronę, którą podałeś znam i niestety nie ma tam odcinkowych fotoradarów. Wyżej natomiast widzę tylko zdjęcia, a nie plik.

                  Komentarz


                  • #34
                    patryczek, nie wiem o jakich zdjęciach mówisz ale w pliku "word-v3" są podane radary odcinkowe znajdujące się w europie (także i w Polsce) czy są wszystkie aktualnie uruchomione - tego nie wiem.

                    Miejsca gdzie są zaznaczone te radary możesz sprawdzić programem "POI Inspector"

                    Komentarz


                    • #35
                      Panowie ma ktoś aktualne POI z fotoradarami na PL, Austrię, Czechy, Słowenię i Chorwację???
                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #36
                        maxpaynemm, na moim chomiku (Grzegorz5616) masz najnowsze POI z czerwca - na podstawie poi ze strony PoiPoint.pl - sa tam fotoradary z państw europy ale czy aktualne to trzeba sprawdzić osobiście. Na stronie PoiPoint punkty podają internauci i nie zawsze wprowadzają zmiany.
                        Jeszcze możesz sprawdzić punkty na stronie którą podawałem wcześniej.

                        Komentarz


                        • #37
                          Witam
                          Czy ktoś próbował wczytać na stronie Update portal plik KML wygenerowany z Google Maps?
                          Ja próbowałem i przy KML strona się wywraca, a przy KMZ niby wczytuje, ale w utworzonej grupie ma 0 (zero) POI's (ten sam plik wczytywany gdzie indziej pokazuje zawarte w nim punkty).
                          Wiem, że na stronie VW jest możliwość wygenerowania pliku do Columbus z własnymi POI, nawet to sprawdziłem i działa, ale moim zdaniem jest to tam dość skomplikowane. O wiele fajniej zapowiada się ta strona Skody, ale niestety nie działa. Ładnie działa dodawanie punktów - "Cel podróży" - fajnie działa na stronie, ale próba eksportu na kartę pamięci, też powoduje wywrócenie się strony.
                          Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym portalem?

                          Komentarz


                          • #38
                            Panowie. Za pomocą strony VW sam generuję sobie paczki POI ale mam pytanie:

                            Na większości stron www paczki z fotoradarami POI są podzielone zazwyczaj na fotoradary z poszczególnymi predkosciami np 40, 50, 60 km.... itp. Jak wiadomo RNS ma ograniczone możliwości co do wyświetlania ilości kategorii POI zatem szukam po prostu pliku z POI zawierającymi wszystkie aktualne fotoradary w PL a nie w podziale??
                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #39
                              maxpaynemm, te prędkości 40, 50, 60 km/h to nie są radary tylko informacja o ograniczeniu prędkości tam gdzie teoretycznie powinno być ograniczenie wynikające z kodeksu drogowego lub jak jest np. na Modlińskiej w Warszawie ograniczenie jest 70 km/h i nagle przed Jabłonną ograniczono prędkość do 50 km/h

                              Komentarz


                              • #40
                                No tak ale prubuję sobie generować fotoradary pobierająć np pliki pod TomTom np tu:

                                Link

                                ale jak pobiorę paczkę to pokazane są w fotoradarach poszczególne kategorie.... a ja potrzebuję jeden plik ze wszystkimi fotoradarami i nie wiem jak to ogarnąć
                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • #41
                                  maxpaynemm, nie wiem skąd autor pobrał te fotoradary ale są one nie aktualne (widoczne są fotoradary których już nie ma).
                                  Jak mi się wydaje to najnowsze fotoradary oraz inne punkty POI są tu Punkty POI - Aktualizacje do GPS POI TomTom, iGo, Garmin - PoiPoint.pl
                                  Punkty POI na tej stronie są aktualizowane przez użytkowników na bieżąco.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    /! \ Fotoradary UE dla Volkswagena, Seata i Skody /! \
                                    ► Aktualizacja od 2020.09.01 ◄

                                    40 obecnych krajów
                                    :
                                    Niemcy, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Irlandia, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Mołdawia, Norwegia, Niderlandy, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Czechy, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina.


                                    • Pliki [DM2 i 3] są kompatybilne z najnowszymi modelami SEAT MY2020 / 2021.
                                    • Pliki [AS] (All Sounds) = Alarm dźwiękowy dla wszystkich fotoradarów, w tym telefonów komórkowych.

                                    Folder zawierający sześć plików, wybierasz ten, który odpowiada Twojemu GPS :
                                    • Dla RNS 510/810
                                    • Dla Discover Pro 1
                                    • Dla Discover Pro 2 i 3 [AS]
                                    • Dla Discover Média 2 i 3 [AS]

                                    Użyj najnowszego WinRara do rozpakowania

                                    File folder on MEGA
                                    Marek



                                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      siemka. a jak załadować te POI do Columbus?
                                      wg instrukcji to tak: Setup -> Nawigacja -> Moje cele specjalne - importowanie własnych celów specjalnych z karty pamięci
                                      Ostatnio edytowany przez qavtan; 45248.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez marbab Zobacz wpis
                                        /! \ Fotoradary UE dla Volkswagena, Seata i Skody /! \
                                        ► Aktualizacja od 2020.09.01 ◄

                                        40 obecnych krajów
                                        :
                                        Niemcy, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Irlandia, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Mołdawia, Norwegia, Niderlandy, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Czechy, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina.


                                        • Pliki [DM2 i 3] są kompatybilne z najnowszymi modelami SEAT MY2020 / 2021.
                                        • Pliki [AS] (All Sounds) = Alarm dźwiękowy dla wszystkich fotoradarów, w tym telefonów komórkowych.

                                        Folder zawierający sześć plików, wybierasz ten, który odpowiada Twojemu GPS :
                                        • Dla RNS 510/810
                                        • Dla Discover Pro 1
                                        • Dla Discover Pro 2 i 3 [AS]
                                        • Dla Discover Média 2 i 3 [AS]

                                        Użyj najnowszego WinRara do rozpakowania

                                        File folder on MEGA
                                        Link nie działa
                                        Możecie zapodać raz jeszcze?
                                        Macie jakieś aktualne mapy na RNS żeby obejmowały trasę na Chorwację??
                                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Tutaj są działające fotoradary:

                                          Installing Speed Cameras on The Amundsen MIB2 - Free Database and Quite Simple to Do! - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

                                          W głębi tematu OP aktualizuje paczkę z pierwszego linku.
                                          Ostatnio edytowany przez dagetto; 50792.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Moje punkty POI na MIB 2 . Fotoradary, SHELL,BP,ORLEN oraz MCDONALDS, KFC.

                                            Darmowy hosting plików - wrzucaj i dziel się plikami za darmo |
                                            ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              /! \ Fotoradary UE dla Volkswagena, Seata i Skody /! \
                                              ► Aktualizacja od 2020.12.05 ◄


                                              40 obecnych krajów :
                                              Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bośnia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia , Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Mołdawia, Niderlandy, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina.


                                              • Pliki są kompatybilne z najnowszymi modelami SEAT MY2020 / 2021.
                                              • Pliki standardowe = ostrzeżenie dźwiękowe dla wszystkich fotoradarów, z wyjątkiem przenośnych fotoradarów.
                                              • Pliki [AS](Wszystkie dźwięki) = ostrzeżenie dźwiękowe dla wszystkich fotoradarów, w tym przenośnych fotoradarów.




                                              Folder zawierający sześć plików, wybierasz ten, który odpowiada Twojemu GPS :
                                              • Dla RNS 510/810
                                              • Dla Discover Pro 1
                                              • Dla Discover Pro 2 i 3 [AS] / Skoda Columbus / Seat Navi System +
                                              • Dla Discover Média 2 i 3 [AS] / Skoda Amundsen / Seat Navi System
                                              Rozpakuj najnowszy WinRar

                                              File folder on MEGA
                                              Marek



                                              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                /! \ Fotoradary UE dla Volkswagena, Seata i Skody /! \
                                                ► Aktualizacja od 2022.01.29 ◄

                                                40 obecnych krajów :
                                                Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bośnia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia , Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Mołdawia, Niderlandy, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina.

                                                Link
                                                Ostatnio edytowany przez marbab; 6611.
                                                Marek



                                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X