Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS510 - mapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radek mam oryginalny podział jak dobrze pamiętam 50/25/25
    Mój szatan

    Paweł

    Komentarz


    • mrfazi Krzysiek jestem tego samego zdania. Nawet dzwoniłem do Pawła. Interesuje mnie 5L0035680A - nawigacja, z DAB, z aktywnym MirrorLink, z aktywną obsługa głosową
      Na chwilę obecną brak. Pytanie tylko, jeśli ktoś będzie chciał przejść z systemu androidowego na appla?

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • Ciekavy Paweł tylko na która partycję leci mapa? Jeśli na największą, to nie ma problemu. Gorzej jeśli instaluje się na partycję 10GB?

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • W teorii wymagane jest 7GB na mapę a u mnie jest 10GB więc powinno chodzić bez problemu
          Mój szatan

          Paweł

          Komentarz


          • Ciekavy Paweł jesteś pewny, że potrzeba 7 GB ? Obraz ISO mapy to jeśli się nie mylę wersja instalacyjna, więc po rozpakowaniu może potrzebować więcej miejsca.

            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

            Komentarz


            • Tak na różnych forach to samo pisza
              Mój szatan

              Paweł

              Komentarz


              • Ciekavy Paweł u mnie dysk 30GB podzielony 60-35-5 i też dochodziło do 90% i w kółko.

                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                Komentarz


                • Tylko u Ciebie jest mniejsza partycja i tu może być problem. Spróbuję jeszcze z karty jak będę miał więcej czasu
                  Mój szatan

                  Paweł

                  Komentarz


                  • Ponieważ przez moje ręce przeszło grubo ponad setka tych radyjek więc pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym temacie.

                    1. Wielkość partycji na dysku jest krytyczna. Dyski 30GB były w radiach z softami poniżej 3xxx gdzie fabrycznie były dwie partycje - 2/3 (20GB) na muzyke i 1/3 (10GB) na mapy. Jeśli taki dysk zostanie podzielony przy aktualizacji standardowym dla dysków 40GB podziałem 50-25-25 to partycja na mapy będzie miała 7.5GB co najczęściej skutkuje problemami z wrzuceniem mapy od V13 West zaczynając (być może nawet od V12 West ale tak daleko ma pamięć już nie sięga). Dzieje się tak pomimo tego, że objętość plików na płycie z mapami jest mniejsza i teoretycznie nie powinno być problemu.

                    2. Dyski 40GB występowały w jednostkach z softami 3xxx, 4xxx i 5xxx i były podzielone 50-25-25 (20GB muzyka, 10GB mapy, 10 GB POI). Przy takiej wielkości partycji na mapy nie powinno być problemów z wgraniem map.

                    3. Dyski SSD stosowane w jednostkach C14 z softami 6xxx mają pojemność 30GB (pierwsze partie miały 32GB) i podział 65-28-7 co niestety skutkuje partycją na mapy o wielkości 8.4GB i częstymi problemami z wgraniem map - rozwiązaniem jest zmiana podziału, na przykład na 60-35-5.

                    Warunkiem KONIECZNYM udanego wgrania map jest sprawny czytnik i czysty laser. Problem najczęściej pojawia się przy przejściu z pierwszej warstwy płyty na drugą.

                    Przy sprawnym czytniku i czystym laserze rodzaj użytej płyty, jej producent i tzw. "book type" ma minimalne (o ile w ogóle) znaczenie.

                    Wgrywanie map z SD poprzez program Maps Tool jest BARDZO RYZYKOWNE a czasami wręcz NIEMOŻLIWE. Program ten - przynajmniej wersje, które analizowałem - korzysta z plików softu 4120 co powoduje problemy z restartowaniem się jednostek w przypadku wystąpienia błędu WTIL (4120 tego nie obsługuje). W zależności od wersji może być w ogóle niemożliwe wgranie map w ten sposób do jednostek C14 (z SSD). Trafiło do mnie również kilka jednostek które wręcz umarły i ich naprawa wymagała ręcznego flashowania pamięci.

                    Wiem, że znajda się tacy którzy będą podważać to, co mówię, bo na ich jednostce (i jeszcze na kilku innych które robili) z SD poszło i nic się nie stało. Ja nie mówię, że to nie działa, mowie jedynie, że jest to metoda obarczona ryzykiem. I mowie to na podstawie nie jednej, dwóch czy dziesięciu jednostek.

                    Zauważyłem też, że soft 5274 potrafi mieć problemy z wgraniem map które nie istnieją przy 5238. Czemu - nie mam pojęcia. Ponieważ jednak 5238 zapewnia równocześnie programową obsługę błędu WTIL w starszych jednostkach dlatego polecam go zawsze i każdemu - z wyjątkiem samochodów z zamontowanymi zewnętrznymi monitorami gdzie trzeba niestety stosować 4120.
                    Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce...

                    Komentarz


                    • pab567 bardzo pomocny wpis. Bedzie dla potomnych. U mnie po zmiane na soft 5238 plyta z Maps Tool wogole nie chce sie bootowac, teraz wiem dlaczego. Masz wiedze jak duzy dysk na interfejsie IDE obsluzy RNS i czy wersja softu ma znaczenie ?
                      Ostatnio edytowany przez marbab; 6611.
                      Marek



                      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                      Komentarz


                      • pab567 a co powiesz o sofcie 5230? Nie widziałem go na Twoim gryzoniu. Może warto zmienić na 5238 lub inny ?
                        Dysk 40GB Columbus z 2014

                        Address 56: Radio (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
                        Part No SW: 3T0 035 680 K HW: 3T0 035 680 E
                        Component: RNS-MID H70 5230
                        Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7M9197654
                        Coding: 00000400000100211000
                        Shop #: WSC 12345 123 12345
                        VCID: 387EABE38B3F978111-806C

                        Subsystem 1 - Part No: 3T0 051 859 AQ
                        Component: EU West V15 8515

                        Mój szatan

                        Paweł

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez marbab Zobacz wpis
                          pab567 Masz wiedze jak duzy dysk na interfejsie IDE obsluzy RNS i czy wersja softu ma znaczenie ?
                          marbab Marek, czy nie ty pisałeś na 23 stronie wątka swojej O2, że z krzynol-em zmieniliście HDD w Columbusie na 120GB?
                          Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

                          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                          Komentarz


                          • a zmienialiśmy na większy
                            tam są dyski IDE, czy SATA bo nie pamiętam?
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • gradek jest zmieniony, ale danych ciagle przybywa.
                              krzynol w moim jest IDE. Moze w nowszych sa SATA nie wiem.
                              Marek



                              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                              Komentarz


                              • marbab Marek pab567 Paweł w ostatnim poscie wspominał, że od C14 są montowane dyski SSD

                                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                Komentarz


                                • Nieważne HDD czy SSD zawsze jest IDE. Największy jaki kiedykolwiek wkładałem to 120GB co nie znaczy że większe nie pójdą. Najważniejsze to odpowiednio podzielić dysk na partycje - nie ma sensu dawać więcej niż 10GB na mapy i 2 GB na POI (choć i to moim zdaniem przesada... ale niech tam).

                                  Możesz zmienić 5230 na 5238, jest tam kilka poprawek.

                                  Jeszcze jedno - wymiana HDD na SSD jest możliwa aczkolwiek jeśli ktoś myśli że dzięki temu Columbus będzie się szybciej uruchamiał to jest w błędzie - na dysku NIE MA żadnych plików systemu operacyjnego. Jedyne, co jest odczuwalne, to szybciej pojawiające się litery możliwe do wpisania podczas wyboru celu.
                                  Ostatnio edytowany przez pab567; 39494.
                                  Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce...

                                  Komentarz


                                  • Ostatni zawiesiło mi się radyjko, mam soft 5274, czy może być to przyczyną ?

                                    Komentarz


                                    • No i po wgraniu mapy z karty niby wszystko ok ale gdy wchodzę w mapy to mam białe tło i pisze włóż płytę z nawigacją. Co teraz?
                                      Mój szatan

                                      Paweł

                                      Komentarz


                                      • Czyli mapa ci się nie zainstalowała.

                                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                        Komentarz


                                        • Zeby wgrac mape z karty SD musi byc jakakolwiek mapa w Columbusie. Na czysto nie idzie.
                                          Marek



                                          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                          Komentarz


                                          • No i teraz nie czyta nawet starej mapy. Jakieś pomysły? Na chwilę obecną jestem bez navi
                                            Mój szatan

                                            Paweł

                                            Komentarz


                                            • Ja próbowałbym na stole wgrać jakiś stary sprawdzony soft i dopiero walczyć z mapą taką jaka ostatnio Ci weszła.

                                              Komentarz


                                              • wsadź płytę z navi i jeździj z nią, podczas jazdy włączaj podgląd mapy, może się zaciągnie
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez marbab Zobacz wpis
                                                  Zeby wgrac mape z karty SD musi byc jakakolwiek mapa w Columbusie. Na czysto nie idzie.
                                                  Na czysty dysk jest możliwość wgrania mapy sposobem płyta + karta SD - sam to przeszedłem jak padł mi dysk i musiałem go wymienić.
                                                  Zainstalowany dysk SSD faktycznie nie przyspiesza uruchomienia radia ale przyspiesza uruchomienie nawigacji oraz wgrywanie nowszych map.
                                                  Jak wspomniałem wcześniej mapa skompilowana maps-tool-2.0.1 wymaga zainstalowania od nowa systemu 5238 a następnie mapy (płyta + karta SD). Jest to spowodowane tym, że autor maps-tool nie rozwija już swego programu i tylko wersja 2.0.1 umożliwia wykonanie podziału na płytę i kartę SD. Jeżeli już raz wykonywaliśmy instalację mapy w ten sposób to chcąc wgrać po raz kolejny mapę musimy przejść drogę system 5238 i dopiero mapa
                                                  Ostatnio edytowany przez Grzegorz56; 8708.

                                                  Komentarz


                                                  • Czy słychać coś nowego na temat map East ??

                                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X