Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O3 facelifting

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ja również już widuję na żywo. Jeżeli ktoś nie może się zdecydować czy wybrać mercedesa, czy audi, to polecam.

    Komentarz


    • Dziś pierwszy raz widziałem białego lifciaka. W ruchu.
      Ku mojemu zdziwieniu wygląda dobrze i dostojnie. Ogólnie nowocześnie to wygląda i na pewno nie szpeci, o dziwo.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez ryjeks Zobacz wpis
        ... o dziwo.
        a mnie to nie dziwi - cała tak burza w szklance wody była zanim ktokolwiek z uczestników zobaczył samochód na żywo - zdjęcia faktycznie nie napawały optymizmem bo wyglądało jak opóźniony w rozwoju brat starej e-klasy.

        na żywo jak widziałem O3 i O3FL w bardzo zbliżonej opcji (felgi, kolor, etc) to mi się bardziej podoba FLka ale oczywiścio biorę poprawkę na to, że za miesiąc jak odbiorę swoją to O3FL będzie bezsprzecznie najładnejszym samochodem na świecie ale mówię o porównaniu jakie robiłem przed decyzją o zakupie O3FL

        Komentarz


        • przybysz86 a kiedy zamawiałeś ?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sethcracow Zobacz wpis
            przybysz86 a kiedy zamawiałeś ?
            zamówienie do fabryki poszło w drugim tygodniu marca.

            Komentarz


            • OIII FL tak dobrze się sprzedaje że Skoda zaczyna również produkcję w niedzielę
              Wygląda na to że jak zwykle sporo ludzi czekało na FL i teraz poszły zamówienia.
              ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
              mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

              Komentarz


              • Na żywo jest lepiej niż na zdjęciach, na pewno. Ale czy wiele lepiej, nadal się zastanawiam. Pierwsza generacja Octavii, która w przedlifcie bardziej mi się podoba. Sądzę, że przód musi mi się opatrzeć i będzie dobrze.

                Co do zamówień - nie wiem jak na Octavię, ale dziś jeździłem modelem Kodiaq, no i sprzedawca powiedział mi, że zamówienia na to auto są na 2018 rok...
                Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PiotrekDK Zobacz wpis
                  OIII FL tak dobrze się sprzedaje że Skoda zaczyna również produkcję w niedzielę
                  Wygląda na to że jak zwykle sporo ludzi czekało na FL i teraz poszły zamówienia.
                  I przyśpieszyli trochę. Moja będzie szybciej o 3 tygodnie.

                  Komentarz


                  • Ostatnio widziałem 2 razy na żywo w ruchu O III FL. Jedna w dzień (ciemna) wyglądała całkiem porządnie. Druga w nocy (też ciemna) - światła i te podwójne paski ledowe na dole - wyglądały super. Jednak z czasem jest coraz ładniej.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • Za mną wczoraj jechała srebrna, naprawdę dobrze wygląda
                      ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                      mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                      Komentarz


                      • Jak wszystko co się świeci

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PiotrekDK Zobacz wpis
                          OIII FL tak dobrze się sprzedaje że Skoda zaczyna również produkcję w niedzielę
                          Wygląda na to że jak zwykle sporo ludzi czekało na FL i teraz poszły zamówienia.
                          a tymczasem TVN24 sie podnieca ze ludzie sie bogacą bo w marcu zarejestrowano więcej Golfów niż Octavii - jakoś nie skojarzyli, że było przepięcie produkcji na O3FL co spowodowało pewne opóźnienia - no ale liczy się chwytliwy news, że lider zdeklasowany

                          Zamieszczone przez PiotrekDK Zobacz wpis
                          Za mną wczoraj jechała srebrna, naprawdę dobrze wygląda
                          to dobrze - ja na swoją srebrną strzałę jeszcze 3 tygodnie poczekam. Ale w sumie nie kupowałem w ciemno - widziałem przed zamówieniem dokładnie taki sam zestaw (światła, felgi, kolor, wnętrze) jaki chciałem zamówić więc w sumie zagadzam się - srebrna wygląda fajnie.
                          Ostatnio edytowany przez przybysz86; 30528.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez przybysz86 Zobacz wpis
                            a tymczasem TVN24 sie podnieca ze ludzie sie bogacą
                            bo ogólnie sprzedaż rośnie - tylko niech podadzą ile z tych autek kupili zwykli Kowalscy. Większość na firmy idzie - w koszty. Więc tu o bogaceniu nie ma mowy.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                              bo ogólnie sprzedaż rośnie - tylko niech podadzą ile z tych autek kupili zwykli Kowalscy. Większość na firmy idzie - w koszty. Więc tu o bogaceniu nie ma mowy.
                              Ale "na firmę" oznacza też całą rzeszę jednoosobowych działalności gospodarczych a ta form zatrudnienia króluje w zawodach dobrze płatnych jak prawnicy, lekarze czy IT czyli ludzi których najczęściej stać na nowy zamiast używki z Niemiec.
                              Do tego dorzuć taksiarzy, uberów czy nawet rolników i voila - zaraz wyjdzie, że 1/3 albo więcej "na firmę" to de facto osoby prywatne prowadzące jednoosobową działalność.
                              I nie ma się co dziwić - kupujesz samochód 20-25% taniej i odliczasz sporo kosztów benzyny, przeglądów i naprawa później a nie ma problemu używać tego samochodu legalnie także do celów prywantych.

                              EDIT:
                              No i coraz więcej tych jednoosobowych firm bierze tzw wynajem długoterminowy więc formalnie nabywcą jest firma leasingowa a samochód jeździ jako prywatne wozidełko.

                              Komentarz


                              • Też za mną wczoraj jechała biała brzydula - naprawdę wygląda fajnie, kawał auta, w dzień w ogóle nie widziałem tych podwójnych świateł. Zdaje się, że jest spora różnica w odbiorze full ledów a zwykłych halogenów.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez przybysz86 Zobacz wpis
                                  Ale "na firmę" oznacza też całą rzeszę jednoosobowych działalności gospodarczych a ta form zatrudnienia króluje w zawodach dobrze płatnych jak prawnicy,
                                  czyli nie zwykłego Kowalskiego na etacie, tylko jak nie patrzeć elity. I to nie jest bogacenie się, bo bogacenie sie to jest jak Kowalski zarobi na etacie tyle, że stać go na samochód. Bogatszy Kowalski kupi, bo stać go na kredyt. A każda Firma, nawet jednoosobowa kupi nawet jak jej nie stać - najwyżej w PIT wykaże stratę
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                    czyli nie zwykłego Kowalskiego na etacie, tylko jak nie patrzeć elity. I to nie jest bogacenie się, bo bogacenie sie to jest jak Kowalski zarobi na etacie tyle, że stać go na samochód...
                                    no ok - tutaj masz rację. Ale już nie spamujmy tematu offtopem

                                    Co do O3FL to nie będę odkrywczy jeśli powiem, że jednak dużo lepiej wygląda na dużych felgach i szerokich gumach. No ale jak pisałem - ameryki nie odkrywam bo taki urok większości nowych samochodów. Chyba tylko nowe Mondeo wygląda względnie nieźle (moim zdaniem) na wysokiej gumie

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                      czyli nie zwykłego Kowalskiego na etacie, tylko jak nie patrzeć elity. I to nie jest bogacenie się, bo bogacenie sie to jest jak Kowalski zarobi na etacie tyle, że stać go na samochód. Bogatszy Kowalski kupi, bo stać go na kredyt. A każda Firma, nawet jednoosobowa kupi nawet jak jej nie stać - najwyżej w PIT wykaże stratę
                                      ruwado Powiedz, jak mogę coś kupić na działalności gdy mnie nie stać? Akurat mam firmę już kilka ładnych lat i jak mnie nie stać to dalej nie mogę kupić bo nie mam za co

                                      Komentarz


                                      • other_exception - jak Cię nie stać to wszystko jedno czy jesteś fizyczny czy działalność. Myślę, że ruwado miał na myśli dwie rzeczy: a) możesz sobie koszty zakupu i eksploatacji wrzucić w koszty (co zmniejsza kwestie podatkowe - czego nie może zrobić fizyczny) b) prowadząc działalność dostajesz atrakcyjniejsze oferty na zakup auta/wzięcie w leasing

                                        Komentarz


                                        • jesli chodzi o Octavie, to ok. 75% zakupow tego auta jest na firme (ostatni miesiac). Wystarczy sprawdzic na stronie Polskiego Zwiazku Przemyslu Motoryzacyjnego dane.

                                          Od lat Octavia to nie auto dla Kowalskiego niestety, no chyba ze ten Kowalski prowadzi dzialalnosc gospodarcza.

                                          Np. ostatni miesiac - marzec: 1597 Octavii kupionych na firme i zaledwie 380 Octavii kupionych przez klienta indywidualnego (Octavia byla dopiero na 10 miejscu w popularnosci aut kupowanych przez "Kowalskiego").

                                          Jak uwzglednimi dane za styczen-marzec to jest jeszcze gorzej, bo na firmy kupiono 3859 O3 a klienci indywidualni tylko 1012 sztuk (i to pewnie i tak jeszcze spadnie bo styczen-marzec to miesiace kiedy mozna kupic O3 taniej z uwagi na wyprzedaze). Czyli tutaj proporcja jest prawie 80% na firmy...

                                          Co do nowego przodu to sorry - ale dla mnie wyglada jesli nie brzydko, to mowiac najdelikatniej "dziwnie". A czy sie przyjmie? Firmom to wisi, bo auto bedzie tyle ile trwa leasing, a "Kowalski" z tak mala liczba zakupow sie nie liczy prawie wcale. Natomiast miernikiem czy takie swiatla sie utrzymaja bedzie majaca byc zaprezentowana za 2 lata O4 - ktora moim zdaniem zadnych dzielonych swiatel jak po fl teraz - miec nie bedzie. Ale pozyjemy - zobaczymy.

                                          Ps.co do faktu, ze Golf wyprzedzil O3 w ostatnim miesiacu... to po prostu wynika z tego ze na Golfa mozna dostac lepsze rabaty (serio!), podobnie jak na Jette.
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez sethcracow Zobacz wpis
                                            other_exception - jak Cię nie stać to wszystko jedno czy jesteś fizyczny czy działalność. Myślę, że ruwado miał na myśli dwie rzeczy: a) możesz sobie koszty zakupu i eksploatacji wrzucić w koszty (co zmniejsza kwestie podatkowe - czego nie może zrobić fizyczny) b) prowadząc działalność dostajesz atrakcyjniejsze oferty na zakup auta/wzięcie w leasing
                                            Sam znam parę przykładów O3 co niby firmowe a tak naprawdę to są prywatnie użytkowane. Ci co mają kasę to przeważnie różni przedsiębiorcy itd i wiadomo że jak mogą to pociągają auto pod firmę bo taniej. Tak że te statystyki kupna to se można wsadzić między bajki bo nie odzwierciedlają rzeczywistości.
                                            ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                            mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                            Komentarz


                                            • Nie zgodzę się ze statystyki nie odzwierciedlają rzeczywistości. Wręcz przeciwnie.
                                              Octavie kupują firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą. To niemal 80% klientów a przysłowiowy Kowalski (czyli na przykład ja) to zaledwie 20%.
                                              to jest fakt. O faktach można dyskutować ale z samymi faktami już nie.
                                              i ciekawostka - właśnie widziałem dosłownie 5 min temu pierwszą O3 po fl która mi się spodobała - czarna w pakietem chrom i na felgach 18"" Golus.
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • marlej108 ale wydaje mi się, że PiotrekDK ma dużo racji - co z tego, że są kupowane na firmę jak tak naprawdę nie służą do działalności gospodarczej tylko jako zwykłe domowe wozidło, dokładnie jak u Ciebie. Tyle, że Ci kupujący mają działalność .... no ale to taka działalność na papierze, często oznaczająca po prostu samozatrudnienie na umowę zlecenia zamiast formalnie umowy o pracę. To taka nasza polska przypadłość wykorzystywać zapisy prawne do zupełnie innych celów niż były stworzone - vide dawne auta z kratką, które nie miały nic wspólnego z autem przeznaczonym do transportowania towarów (jak cinquecento czy inne podobne wynalazki). Choć bezsprzecznie Octavia jako auto przedstawiciela handlowego, taksówka czy inne firmowe jest bardzo często widziane to jednak proporcje z tych statystyk są wg. mnie nieprawdziwe.

                                                Komentarz


                                                • Te kupowane przez osoby prowadzace działalność gospodarcza to właśnie tak są uzytkowane - w pracy i prywatnie. Tyle ze to nie zmienia faktu ze zaledwie co 5ta Octavia kupowana jest przez klienta indywidualnego. W przypadku z kolei np. Fiata Tipo proporcje są zupełnie odwrotne
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz


                                                  • No jednak chyba nie do końca marlej108 - oczywiście część tak np. taksówkarz ale już taki przedstawiciel handlowy ? samochód jest na firmę i jak gość pracuje u klienta to jedzie jako służbowy ale jeżeli firma mu pozwala używać auta 24h to poza tym używa go już prywatnie. Nie kupuje swojego prywatnego auta np. kolejnej Octavii ale tak naprawdę użytkuje ją jako prywatny. A jest jego ? Nie. A już kompletnie nie można mówić jako o używaniu do działalności takich gości co zamiast umowy o pracę mają umowy zlecenia/dzieło - bo dojazd do fabryki w której siedzą przez 8 godzin chyba trudno nazwać jako używaniem do działalności gospodarczej ? Ty czy ja tak samo używamy swoich prywatnych aut. Niczym się to nie różni - tyle, że na tym kimś jego pracodawca/branża/inne wymusiły założenie jednoosobowej działalności, która jest fikcją. Ile jest takich przypadków w tych statystykach o których mówimy - nie wiem ale jestem przekonany, że to wcale nie jest mały procent.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X