Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Kodiaq

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez mirek_p11 Zobacz wpis
    Odwiedziłem wczoraj salon Plichta w Gdyni i moje odczucia są podobne do Sebastiana. Z zewnątrz wszystko ok, ale środek to plastik fantastik. Suberb jest zdecydowanie lepiej wykończony.

    W sumie za 140-150 tysi to można już "przebierać" w autach innych marek.

    Usiadłem też w Octavi po FL ( stała jeszcze w hali garażowej ) i jakbym teraz kupował Obtavię to zdecydowanie byłaby to wersja przed FL.
    Kurde, ale gdzie te plastiki sa takie dziadowe? Bo mi sie rzucilo w oczy ze tylko z tylu - faktycznie sa identyczne chyba jak w Fabii czy Rapidzie - czyli twarda skorupa. Fakt tez ze w Superbie boczek drzwiowy jest ze skaju a w Kodiaqu (o ile dobrze pamietam) plastik jak w O3. Ale zeby az tak jak piszesz "plastik fantastik"? Moze za krotko ogladalem...? Nie wiem sam...
    Ps. co do Octy po FL to widze mamy podobne odczucia.
    ps.2 dzis sa u Plichty "drzwi otwarte" bodajze i prezentacja Kodiaqa, w salonie przy Grunwaldzkiej mozna chyba nawet od razu jazdy probne odbywac (przynajmniej tak mialo byc...).
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • Zamieszczone przez mirek_p11 Zobacz wpis
      Usiadłem też w Octavi po FL ( stała jeszcze w hali garażowej ) i jakbym teraz kupował Octavię to zdecydowanie byłaby to wersja przed FL.
      Mirek, ja to bym kupił nową O2 albo O2FL z mocnym silnikiem, na wypasie, miękko z przodu, z boku i z tyłu... Ale to se ne wrati... Eh, rozmarzyłem się...
      Maciek
      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
      Zapraszamy....

      Komentarz


      • Byłem dzisiaj w Gdyni u Plichty obejrzeć Kodiaqa. Kawał samochodu z niego, duży z zewnątrz, jak i wewnątrz, no może poza 3cim rzędem siedzeń, bo z ledwością się na nie zmieściłem. Jak już się usadowiłem, to głową podpierałem dach, a kolanami prawie brodę, więc te miejsca, to dla dzieci, ewentualnie dla bardzo małych. No i ten bagażnik nie powala wielkością przy złożonych siedzeniach 3-ciego rzędu, ze względu na podniesioną podłogę. Chociaż trzeci rząd siedzeń bardzo przypadł synkowi do gustu, Generalnie na początku nie chciał wchodzić do auta, a potem wszystkie rzędy zwiedził i nie chciał wychodzić z niego
        Co do boczków drzwi, to mają, przynajmniej w tym egzemplarzu wystawionym w Gdyni, wstawkę, która wygląda jakby skórzana i miękka miała być, a okazuje się po prostu innym twardym plastikiem. Miejsce oparcia łokcia wydała mi się nawet twardsza niż w Octavii.
        Próbowałem ustawić kierownicę i fotel kierowcy, tak aby opierać oba łokcie o podłokietniki, plecy o fotel, a dłonie na kierownicy i nie udało mi się znaleźć dogodnej pozycji. Podłokietniki są zdecydowanie za nisko. W Octavii I pozycję znajdowałem bez problemu, w Octavii III w końcu znalazłem dogodne ustawienie, a w Kodiaqu te odległości są dla mnie chyba nie do przeskoczenia. Podejrzewam, że chodzi o to, że samochody się rozrastają, a ja nie, przynajmniej nie w tą stronę którą bym chciał.
        Skoda Kodiaq - Google Photos
        P.S. Co do jazd testowych Kodiaqiem, to ktoś przy mnie się pytał, to proponowany termin dostał na poniedziałek. Plichta w Gdańsku, Gdyni i przy obwodnicy mają w pt., sob., nd. dni otwarte w celu oglądania Kodiaqa.
        Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • A nie wydawało wam się ,że z tyłu w bagażniku ,ta półka ,która zakrywa te schowki w podłodze bagażnika jest jakaś taka niedopasowana ,na pewno bym nie kupił trzeciego rzędu siedzeń ,bo bagażnik jest po prostu za mały ,fajna raczka skrzyni biegów (DSG) ohydny wyświetlacz między zegarami ,zegary tez brzydkie jak z syrenki ,to samo skojarzenie co spj myślałem ,ze boczki drzwi maja wstawki ze skóry ,a tu zonk plastik ,ale dobrze udaje bo i ja sie nabrałem ,fotele takie sobie ,do superba daleko ,ale nie da sie kupić SUV-a za 100-180 tyś zł ,tu niestety trzeba położyć trochę więcej
          Sebastian
          Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
          Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
          Była Black ELEGANCE by sebastian7905
          Wczasy nad morzem - klik

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
            A nie wydawało wam się ,że z tyłu w bagażniku ,ta półka ,która zakrywa te schowki w podłodze bagażnika jest jakaś taka niedopasowana ,na pewno bym nie kupił trzeciego rzędu siedzeń ,bo bagażnik jest po prostu za mały ,fajna raczka skrzyni biegów (DSG) ohydny wyświetlacz między zegarami ,zegary tez brzydkie jak z syrenki ,to samo skojarzenie co spj myślałem ,ze boczki drzwi maja wstawki ze skóry ,a tu zonk plastik ,ale dobrze udaje bo i ja sie nabrałem ,fotele takie sobie ,do superba daleko ,ale nie da sie kupić SUV-a za 100-180 tyś zł ,tu niestety trzeba położyć trochę więcej
            Co do bagaznika tez mam wrazenie ze z trzecim rzedem siedzen jest za maly - to znaczy za plytki. Tez mi sie podoba dzwignia automatu ale to powrot do przeszlosci bo taka dzwignia byla poprzednio w Superbie II.
            Co do zegarow tez mi sie za bardzo nie podobaja - podobne byly w Fabii II po fl oraz sa w drozszych wersjach Superba (L&K) i teraz w O3 po FL (nie wiem czy w kazdej wersji - na pewno w Style).
            Ale calosciowo mi sie Kodiaq jednak bardzo podoba. Fajne auto, zwlaszcza ze ladniejsze niz Tiguan.
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • Kodiaq moze okazac sie faktycznie przebojem, bo wg dziesiejszego info do Skody:

              "Rekordowa ilość chętnych na nowość ŠKODY: już ponad tysiąc zamówień na model KODIAQ w Polsce
              KODIAQ ledwo pojawił się na polskich drogach, a już jest na niego ogromne zapotrzebowanie wśród Polaków. Krajowy importer marki w przedsprzedaży zebrał już ponad tysiąc zamówień na nowego, dużego SUV-a ŠKODY, zanim Klienci na dobre mieli szansę poznać go osobiście.
              „KODIAQ nie mógł zaliczyć lepszego debiutu na polskim rynku” – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Sprzedaży marki ŠKODA w Polsce. „Ponad tysiąc zamówień w przedsprzedaży, gdy tylko nieliczni Klienci mieli szansę zobaczyć samochód na własne oczy, to spektakularny sukces w skali całego polskiego rynku motoryzacyjnego. To najlepszy dowód na to, jak duże było zapotrzebowanie w naszym kraju na samochód ŠKODY tego typu."
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • Czas oczekiwania to wiele miesięcy. Tak, jakby to robili specjalnie... To samo było z nowym Superbem.
                Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                Komentarz


                • Ciekawostka - wczoraj zaprezentowano na targach w Genewie Kodiaqa wersja Sportline - piekny czerwony i jednoczesnie wlasnie ten lakier zniknal z konfiguratora... czyli juz sie nie kupi Kodiaqa w strazackim kolorze? tylko jak bedzie to Sportline? Sprtyne... i szkoda, bo w sumie wersja Active poza kolami to z zewnatrz by sie niewiele az tak roznila od tej drogiej Sportline... ciekawe czy tak samo zrobia z Superbem? A moze to jakas pomylka w konfiguratorze? (w co watpie).

                  Škoda v Ženevě: Facelifty, větší medvědí rodinka a nový motor | auto.cz
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • w genewie to pokazali piekne auto które się nazywa VELAR wygląd zew, środek, akcesoria.... piekne auto. żadne x3,q5 itd nie ma do niego podejścia :P
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez blackrs Zobacz wpis
                      w genewie to pokazali piekne auto które się nazywa VELAR wygląd zew, środek, akcesoria.... piekne auto. żadne x3,q5 itd nie ma do niego podejścia :P
                      to Range Rover ,auto ładne ,ale przyciski na kierownicy wyglądaja jak przyklejone piloty od bramy garażowej ,a i wyświetlacz nad pokrętłami do regulacji temp. to jakaś pomyłka ,widać na nim odciski palców ,co wygląda ohydnie ,to jest nieporozumienie ,a tak to rzeczywiście piękne auto
                      Sebastian
                      Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                      Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                      Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                      Wczasy nad morzem - klik

                      Komentarz


                      • A zauwazyliscie nowy bajer, ktory nie byl stosowany jeszcze w Skodach.

                        Automatyczny odbojnik na drzwiach, ktory wychodzi po otwarciu drzwi. W sumie pomysl dobry, ale obawiam sie zywotnosci tego elementu w praktyce.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • Maicroft , tak, zauważyliśmy
                          Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                          https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                          https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                          https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                          Komentarz


                          • Wytrzyma dłużej niż elektrycznie wysuwane klamki w nowym Roverze

                            btw, biorę Tiguana na weekend do testów, a później jak się będzie dało to Kodiaqa, zobaczymy jak te auta mają się do siebie w praktyce, kiedy pominie się marketingowy bełkot

                            Komentarz


                            • No wlasnie...

                              Silniki te same, skrzynia ta sama, zawieszenie takie samo. Kilkadziesiat kg masy wiecej, bo dwa fotele + kawalek bagaznika jak w Tico. 5 osoba wersja ma faktycznie calkiem fajny w tym momencie.

                              Wnetrze jednak troche sie rozni, tez ciekaw jestem jak to w praktyce wyglada.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez feels3 Zobacz wpis
                                Wytrzyma dłużej niż elektrycznie wysuwane klamki w nowym Roverze

                                btw, biorę Tiguana na weekend do testów, a później jak się będzie dało to Kodiaqa, zobaczymy jak te auta mają się do siebie w praktyce, kiedy pominie się marketingowy bełkot
                                Tiguan i Kodiaq to tak naprawdę Golf vs Octavia. Takie same założenia koncernu. Tiguan ma więcej nowinek technologicznych i rewelacyjne aktywne światła ledowe. Przez 5 dni testowałem Tiguana i muszę przyznać, że jest to bardzo dobry samochód. Test na blogu. W tym miesiącu dostanę na testy Kodiaq, także napiszę coś więcej.
                                Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                Komentarz


                                • Fajny ten Kodiaq :-)
                                  Tu na tle innych aut Skody.
                                  Załączone pliki
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Jakieś trzy tygodnie temu byłem u dealera Porsche Inter Auto w Świętochłowicach i były tam już dwie Skody Kodiaq.
                                    Do jazd testowych był taki biały chyba średnia wersja wyposażenia ale w salonie stał do oglądania model na pełnym wypasie.
                                    Napis brzmiał Skoda Kodiaq ... cena od 89900 PLN cena prezentowanego modelu 196000 PLN ....
                                    Nie wiem czemu wydawało mi się że cena była początkowo od 86000 PLN ... czyżby już podnieśli czy też mi się wydawało ?
                                    W każdym razie auto fajne, materiały i odczucia wnętrza zdecydowanie bliżej Superba niż np. Yeti czy też O3
                                    Takie też jest podobno wyciszenie i odczucia są raczej nie jak w SUVie , "autobusie" , czy też terenówce tylko właśnie tak jakby wysoko zawieszone auto klasy średniej.
                                    Podobno Kodiaq ma tak dobre seryjne zawieszenie że DCC nie ma sensu kupować.
                                    Z testów wiecie że materiały z tyłu są gorsze niż w Superbie ale poza tym to w zasadzie taka sama jakość.
                                    Na duży plus wygodne i dobrze wyglądające fotele, lepsze niż w Superbie ale gorsze niż w Passacie.
                                    System infotainment bardzo fajny, także z wyglądu( siedziałem też w O3 FL i tam wyglądał jakoś "tanio" , a auto z przodu mi się bardzo bardzo nie podoba)
                                    Generalnie auto mi się w środku bardziej podoba niż z zewnątrz. Superb wygląda zdecydowanie na lepiej zaprojektowane nadwozie.
                                    Siedząc w tym aucie za 196 tys. zastanawiałem się jakie wrażenia są w wersji bazowej ...
                                    Po tym całym macaniu auta wsiadłem do zastępczego Rapida Spaceback, doposażone Ambiente z silnkiem 1.2 TSI 110 KM , VI biegowa skrzynia i się kurna załamałem,
                                    Za cenę tego Kodiaqa trzy takie Rapidy ...
                                    No może nie była to kompletna załamka z tym Rapidem ale 2 dni się do silnika przyzwyczajałem i miałem ciekawe porównanie gdyż tydzień wcześniej jeździłem Seatem Ibiza z wypożyczalni który miał też silnik 1.2 TSI ale 90 KM i 5 biegową skrzynię,
                                    W porównaniu do Skody to była wersja nędza ale w ciekawym malowaniu Carlosa Manrique (na zdjęciu)
                                    P3010586.jpg
                                    i takiej też skórzanej tapicerce.
                                    Muszę powiedzieć że ta Ibiza (była to ta schodząca produkcja) była lepiej wyciszona. Silnik choć słabszy to wydawał się bardziej dynamiczny i lepiej przyspieszał.
                                    Myślę że to kwestia V biegowej skrzyni bo w Rapidze ten VI bieg praktycznie nie działał.
                                    Silnik Skody trzeba było trzymać wysoko na obrotach i wydawał bardzo niemiłe dźwięki do których się trzeba było przyzwyczaić.
                                    Tego problemu w słabszej Ibizie nie było. Obydwoma autami przejechałem około 500 km ale w nieporównywalnych warunkach.
                                    W Ibizie śednie zużycie paliwa wyniosło 6,5 litra a w Rapidzie 7,3 l ( w tych samych warunkach mija Octavia 1.8 TSI pali około 8,5 l )
                                    Więcej radości z jazdy i lepsze zawieszenie, hamulce miał Seat.
                                    Do Skody też się przyzwyczaiłem po tygodniu ale ma zdecydowanie inny charakter.
                                    Njbardziej mnie w Rapidzie wkurzył pseudo podłokietnik i bardzo niewygodne zapinanie pasów z przodu.




                                    Ostatnio edytowany przez voltar; 7313.


                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                    Komentarz


                                    • Takie same wnioski mam po ostatnim teście Leona MY 2017 z silnikiem 1.4 150 KM. Silnik bardzo fajnie brzmiał i szedł jak wściekły. W Octavii ten silnik po prostu fajnie przyspieszał, a jego dźwięku nie pamiętam. SEAT korcił do dynamicznej jazdy, którą jakby sam prowokował...
                                      Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                      https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                      https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                      https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                      Komentarz


                                      • Powiem szczerze - VAG troche przesadza z tym podobienstwem samochodow... teraz bedzie seatowski Kodiaq...

                                        SEAT Tarraco 2019: prices, specification and release date | Carbuyer
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • Koszty górą - kilka różnych marek - bliźniaków- i oszczędności na pensje dla Prezesów
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz


                                          • Czytałem gdzieś, że już niedługo nie będzie w Vagu podobieństw, bo VW dostaje przez to po tyłku

                                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                            Fotki
                                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                            Fotki

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez mirek_p11 Zobacz wpis
                                              Czytałem gdzieś, że już niedługo nie będzie w Vagu podobieństw, bo VW dostaje przez to po tyłku
                                              Mozliwe, ale fakt jest taki, ze czy to VW, Skoda czy Seat to zarabia.... VAG ;-)
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • Byłem nie dawno na jeździe testowej Kodiaqiem (niestety nie udało się go dostać na weekend, Tiguana będę miał za kilka dni, na weekend właśnie).

                                                Wrażenia swoje mam, mimo że było krótko, porównam to i owo do Golfa GTI mk7 i Octavii 3 1.4 TSI którymi na codzień się przemieszczam.

                                                - bardzo miły zapach wnętrza, mały i zbędny drobiazg dopóki się nie siądzie w klasie premium a późnie nie wraca do "swojego dziada" , ja czuje sporą różnicę choćby między Octavią i Golfem, fakt Skoda ma już parę lat, ale nawet nowa szału nie robiła. W Kodiaqu jest bardzo przyjemnie, lepiej niż w kilku ostatnich Śeatach które macałem w salonie, gdzie trąciło plastikami/klejami czy czymś innym, nie wiem.

                                                - materiały nawet spoko, wiadomo Audi to nie jest, ale bliżej mu do Superba niż do Octavii

                                                - przestrzeń wiadomo, choć bagażnik subiektywnie nie wydaje się tak duży jak mówią liczby, kiedyś się chyba wybiorę z suwmiarką , serio, miałem wrażenie że O3 jest tu lepsza (sprawdzałem wersję 5-osobową)

                                                - kierownica ma bardzo mocne wspomaganie

                                                - zawieszenie bez DCC bardziej komfortowe niż w O3, mimo że O3 mam na 16stkach, Kodiaq miał 19, ale balon spory. IMO DCC zbędne, do tego cicho zawieszenie pracuje.

                                                - fajna izolacja akustyczna/drgań od napędu (jak i całego podwozia/drogi). 1.4 w Octavii ciągnięty w wyższe obroty, czy też przy szybszej jeździe autostradą, nie tylko sam w sobie jest głośniejszy niż diesel w tym Kodiaqu, ale też przenosi drgania (takie wysokiej częstotliwości) które czuje się od silnika w całym kokpicie, nawet tunel i skrzynia, to daje w kość po 1000km trasie bardziej niż szumy wiatru w Octavii. Pod tym względem Golf jest odczuwalnie lepszy i podobny do Kodiaqa właśnie.

                                                Wydawało się całkiem cicho właśnie, gdyby nie spore szumy wiatru, ale nie przy przedniej szybie gdzie tego oczekiwałem po wysokim aucie, tylko z boku, miałem wrażenie że wręcz okolice słupka środkowego, hałas więcej niż wyraźny (nie jechałem szybciej niż 140). W O3 jest nieco lepiej, w Golfie wyraźnie lepiej, tutaj szumy nie przeszkadzają nawet powyżej 160.

                                                - lekko wiało na jeździe próbnej, ale nie odczułem zbytnio wpływu na stabliność jazdy, mimo że jest dość wysoki to jedzie bardzo stablinie, moja O3 czasami ma z tym problemy prawdę mówiąc.

                                                - diesel 190KM słabiutki, ale pasuje do charakteru auta i ja bym nie narzekał, tylko trzeba mieć świadomość co się kupuje (jeździ to słabiej niż O3 1.4 TSI)

                                                - fotele jak już kiedyś wspomniałem bardzo wygodne, w wersji style te ręcznie regulowane są spoko, obszerne, większe niż w O3, z lepszy podparciem ud dla wysokich osób. W niższych wersjach są takie same praktycznie jak w O3, nie miałem okazji siedzieć na sportowych fotelach w Kodiaqu.
                                                Wygląda na to że są tu 3 rodzaje foteli.

                                                - spasowanie kabiny w nowym aucie...no cisza, więcej dowiemy się jak ktoś nastuka km po naszych dziurach.


                                                Za kilka dni Tiguan i jestem ciekawy porównania.
                                                Kodiaq mi się spodobał, innym nie musi, auto na pewno nie nadaje się do latania autostradami z wysokimi prędkościami. Komfort akustyczny przy wysokich prędkościach jest przeciętny, ale jak ktoś jeździ przepisowo, to tego progu braku komfortu nie przekroczy, do jazdty po mieście wydaje się za duży (manewrowanie to wyzwanie, nawet jak się na codzień jeździ nie krótką O3)


                                                Sportowiec z niego żaden, mieszczuch też przeciętny.Taka z niego bujana kanapa dla rodziny, na spokojne wakacyjne wypady
                                                Ostatnio edytowany przez feels3; 32248.

                                                Komentarz


                                                • No z bagażnikiem mam podobne wrażenia ze optycznie ten w O3 jest większy...
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez feels3 Zobacz wpis

                                                    Sportowiec z niego żaden, mieszczuch też przeciętny.Taka z niego bujana kanapa dla rodziny, na spokojne wakacyjne wypady
                                                    Czyli jak sądzę w 100% spełnia on założenia konstruktorów i oczekiwania klientów. Bedzie Hit.
                                                    Jedyny minus to to, że jeżeli tdi 190km jeździ mocno przeciętnie to 1.4tsi 150 musi się z trudnością odpychać
                                                    Pozdrawiam
                                                    perfex

                                                    Octavia HTP

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X