Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kia Stinger

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kia Stinger

    Wyglada ta nowa Kia Stinger calkiem niezle, wrecz swietnie. Tyle ze cene tez ma miec "niezłą", a wlasciwie to złą bo wg Auto Świata ma kosztowac "od 40.000 euro" - czyli ok. 170.000 zł??? Za te pieniadze to mozna miec auto faktycznie klasy premium i nie wroze sukcesu sprzedazy raczej. Podobnie jest z Kia Optima - auto bardzo fajne, bardzo mi sie podoba, ale kosztuje niewiele mniej niz Mazda 6 czy Skoda Superb (od Superba to nawet przed jego podwyzkami wychodzila drozej z podobnym wyposazeniem). I dlatego owa Optima sprzedaje sie tak mizernie... Swoja droga widzieliscie ceny nowego Hyundaia i30... auto w cenie VW Golfa... (a wlasciwie drozsze, bo na Hyundaia sa gorsze upusty).

    Kia Stinger poprvé naživo. Jaká je korejská prémiová zadokolka? A kdy bude v prodeji? | auto.cz
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Nie będę kolegi krytykował każdemu może podobać się wszystko.
    Dla mnie osobiście wnętrze tego auta to stylistyczna "tragedia pomnożona przez dramat". Ten "telewizorek" na środku deski wyglądał by lepiej już w mojej octavii przyklejony poxipolem za pomocą cynkowanych złączy kątowych zakupionych w markecie budowlanym.
    Mnóstwo dziwnie poprowadzonych linii. Tunel środkowy podpatrzymy sobie z mercedesa, konsolę środkową jedną część z opla a drugą z renault, górę deski troszkę ściągniemy z BMW, nawiewy podpierdolimy z jakiejś alfy. Stylistyczne wyrzyganie.
    Citroen XM już ładniej wyglądał.
    Z zewnątrz całkiem do przyjęcia.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Citroen XM wygladal ladniej niz Kia Stinger? Na Jowisza... to chyba tylko dla osoby niewidomej...
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
        Citroen XM wygladal ladniej niz Kia Stinger? Na Jowisza... to chyba tylko dla osoby niewidomej...
        Na Jowisza, w środku.
        Napisałem, że z zewnątrz całkiem do przyjęcia. Kolego mamy XXI wiek, ja zdaję sobie sprawę, że modne, "cool i trendy" jest uznawane bycie nieco dziwnym ale kokpit w tej kijanie dla mnie jest porażka, ale ja jestem normalny i nie będzie żadnych udziwnień

        A że kokpit XM był ładniejszy nadal podtrzymuję. Pomyśl jakie możliwości mieli do dyspozycji konstruktorzy aut dawniej i dziś. Przy dzisiejszych możliwościach auta powinny być artystycznymi dziełami sztuki z subtelnie ukrytą technologią a nie szpetnymi pokrakami .Kiedyś auta projektowali inżynierowie a dziś księgowi i popaprani styliści a lud musi udawać, że to się podoba bo inaczej będziesz uznany za "odszczepa".
        Jeszcze raz podkreślam nikogo nie chcę krytykować za to, że mu się to podoba wyrażam tylko swoje zdanie, które jutro mogę zmienić
        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          W srodku Citroen XM wygladal lepiej od Stingera???

          No nie, to juz nie kwestia gustu... to kwestia wrecz psychiatryczna...

          (oczywiscie zartuje - gdyby ktos nie mial poczucia humoru wole wytlumaczyc...)

          Jak mawiali wspaniali Rzymianie - de gustibus non disputandum est...
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
            W srodku Citroen XM wygladal lepiej od Stingera???
            Na miarę swoich czasów dla mnie na pewno lepiej.

            Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
            No nie, to juz nie kwestia gustu... to kwestia wrecz psychiatryczna...
            W rzeczy samej. Podoba Ci się ok, możesz sobie nawet mieszkanie wytapetować plakatami z bravo girl.
            (też oczywiście żartuje nie obraź się)
            Wszystko to kwestia gustu o których jak pięknie napisałeś - de gustibus non disputandum est...
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
              Wyglada ta nowa Kia Stinger calkiem niezle, wrecz swietnie. Tyle ze cene tez ma miec "niezłą", a wlasciwie to złą bo wg Auto Świata ma kosztowac "od 40.000 euro" - czyli ok. 170.000 zł??? ]
              Ja tam do Kii nic nie mam (w rodzinie są 2x Ceed, nie psują się ale nudne są jak flaki z olejem) ale politykę cenową to powinni przemyśleć. Nie wiem czy to światowy trend czy tylko u nas mają takich geniuszy w dziale marketingu ale te auta są po prostu Za Drogie! I tu nie ma żadnego usprawiedliwienia, że płacimy za prestiż, historię, "markę", emocje czy cokolwiek. To są najzwyklejsze na świecie pojazdy, emocje za ich kierownicą jak na grzybach a ceny bez sensu...
              Pozdrawiam
              perfex

              Octavia HTP

              Komentarz


              • #8
                Zgadzam sie - Kia z cenami przegina coraz bardziej przy niektorych modelach - np. wspominana przeze mnie Optima...a szkoda bo to fajne auto i serio bardzo mi sie podoba.

                Podejrzewam, ze przy cenie ok. 170.000 zl za Stingera to sprzedaz bedzie mniej niz skromna... ale tak prawde mowiac jak za te kwote mozna miec juz auto klasy premium i to bardzo dobrze wyposazone... Oczywiscie moze sie okaze ze Stinger bedzie rewelacyjnie sie sprzedawal, ale watpie jesli cena bedzie faktycznie od 40.000 euro...
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  kolega bambek ma rację - wnętrze tego auta to w 90 procentach podróba Alfy Romeo z 10 procentach pomieszana z czymś tam.....i jeszcze takie chore pieniądze. w życiu bym za produkt Kia "ulep" nie dał takiej kasy.....
                  Ceed wygląda przy tym normalnie i godziwie i jest całkiem spoko.
                  Ale tak to jest jak koreańczycy biorą się za próby robienia aut "premium" no sorry, nie tędy droga. ich auta są dla ludu i im wychodzą całkiem spoko takie modele właśnie jak Ceed i nie ma co celować w klientów audi a6 czy bmw 5 takimi wynalazkami jak Stringer. Bo zawsze kupi to coś tylko odsetek klienteli. tak jest od głębokich lat 90 tych,a Kia wciąż sobie wkręca, że te modele są konkurencją takich właśnie aut.....tylko, że kiedyś były sporo tańsze, a dziś to cenowo wiele nie odbiegają powoli. nie mają szans....
                  za 170 patyków to wolałbym x100 Superba 3 na fulu niż to coś, którego cena rozpoczyna się od 170 i nie wiadomo za ile się to będzie sprzedawać po paru latach......pewnie za grosze
                  Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                  Komentarz


                  • #10
                    Kia i hyundai zatrudnili jakiś "designerów" z Chin, którzy przyszli z teczką gotowych projektów zerżnietych z aut europejskich producentów i tak wyszły takie ulepy. Hyundai zalatuje golfem, stinger nawiazuje do stylistyki bmw (wg mnie pomieszali tu kilka modeli) i próbują opchnąć za ciężkie pieniądze. Najpierw powinni zacząć po kolei. Ceed odniosła mniejszy lub większy ale na pewno sukces. Należy go rozwijać i stabilizowac malymi krokami. Sew ma rację ciężko jest z dnia na dzień wyrwać tysiące klientów markom, które pracowały na ich pozyskanie latami stosując tylko kontrowersyjną stylistykę żądając przy tym strasznych pieniędzy. Kijanko nie tedy droga.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Oj co za teorie... Akurat głównych designerów to maja teraz z Europy... Wystarczy poszukać chwilkę w sieci... Nie takie to trudne.

                      ps. W Stingerze np.dekor na drzwiach jest zerżnięty z dekoru w Audi A6 i nowej A4 wiec wzory do kopiowania maja dobre. Tyle ze z cenami przegna pałę... Rocznie chcą sprzedać w Europie 15k Stingerow... Wątpię żeby się udalo jesli cena ma być od 40k
                      euro. Jak byloby taniej to może...
                      Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Dobrze, że nie dekor z castoramy joke....
                        Ceed ok, Stringer i takie tam pseudopremium auta....zdecydowanie nie. Tak samo cena Optimy GT jest chora i nic nie mogą sprzedać. Może jedną sztukę widziałem na ulicy. W ogóle mało Optim jeździ, a tez wróżyli sukces. ładne auto, ale cena zabiła....to samo robią tu.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

                          ps. W Stingerze np.dekor na drzwiach jest serzniety z dekoru w Audi A6 i nowej A4 wiec wzory do kopiowania maja dobre. Tyle ze z cenami przegna pałę... Rocznie chcą sprzedać w Europie 15k Stingerow... Wątpię żeby się udalo jesli cena ma być od 40k
                          euro. Jak byloby taniej to może...
                          No ostatnio cenią się coraz lepiej, ale jakość i technika kosztują


                          ps. i tak niesmialo zaznacze - "serzniety " pisze przez "z" "ż" i "ę"...
                          ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                          mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez PiotrekDK Zobacz wpis

                            No ostatnio cenią się coraz lepiej, ale jakość i technika kosztują


                            ps. i tak niesmialo zaznacze - "serzniety " pisze przez "z" "ż" i "ę"...
                            a slusznie! sorry, ale jak pisze w smartfonie to niestety czasem cos mi sie wpisze nieortograficznie, ale dbajmy o jezyk polski! Juz poprawilem...(choc znakow polskich nie stosuje bo mi sie nie chce ;-) )

                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

                              a slusznie! sorry, ale jak pisze w smartfonie to niestety czasem cos mi sie wpisze nieortograficznie, ale dbajmy o jezyk polski! Juz poprawilem...(choc znakow polskich nie stosuje bo mi sie nie chce ;-) )
                              Spoko spoko Przyjacielu nikt się nie czepia słówek. Ja wiem jak to się pisze z urządzeń mobilnych sam 3/4 postów na forum wyprodukowałem na tablecie, który zawsze "wie lepiej" co ja chciałem napisać gdzie w 5 zdaniach trzeba poprawić później 20 wyrazów bo wygląda to jakby pisał obcokrajowiec znający podstawy j. polskiego. Kiedyś w opcjach mogłem nad tym panować co i jak ma być korygowane ale po kolejnej aktualizacji softu te opcje są w pełni automatyczne i strasznie ciężko się pisze, brak jest np. trybu "uczenia się pisowni".
                              Sorki za off topa.
                              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                To była drobna uszczypliwość bo to parę dni temu kolega marlej108 uczył mnie ortografii
                                ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                Komentarz


                                • #17
                                  No i musiało mnie pokarać za te nauki...
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zaryzykuje tezę, że ani Volkswagen, ani Skoda (poza Octavią rzecz jasna ;-), ani Seat nie mają tak pięknego auta...

                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ładne...
                                      te nowe auta Kia
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Pojawiły sie w salonach, ogladal ktos? Jezdzil?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie to ładne co ładne, lecz to co się komu podoba...mawiał klasyk.
                                          Jesli chodzi o Stingera dla mnie troszkę przekombinowany. Zgadzając się sie z przedmówcami faktycznie smutne jest to, że Kia/H - koncern , który kilka lat temu wyraźnie poszedł swoją drogą i odniósł tym sukces zachował się tu trochę jak chiński "projektant", którego głównym pomysłem jest korzystanie z opcji "kopiuj>wklej".
                                          Co do "ataków" na klase premium nie wiem po co to robią? Chyba bardziej dla zamieszania i pokazania czegoś jak w naszym kultowym "Misiu" w stylu, że to nasz samochód, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo....a potem "zgnije" jak ten Miś gdzieś zapomniany przez rynek.
                                          Genesis - klapa, ze Stingerem będzie tak samo.
                                          Na zaufanie i na klienta z grubszym portfelem trzeba pracować długo i sumiennie.
                                          Kia/H powinni sobie dac spokój i skupić się na innych segmentach niż premium bo to jeszcze długo nie będzie ich podwórko.
                                          Poprawić - dać coś nowego i fajnego w segmencie D plus bogatsze opcje i senowne ceny i tu walczyć. Bo w D leżą też i kwiczą.
                                          Troche mnie dziwi zdziwienie, że ceny np i30 sa takie jak Golfa (podobno- ne wiem). Dlaczego to dziwi? Skoro auto nie jest gorsze od Golfa a stylistyka to juz rzecz gustu a segment nie jest prestiżowy tylko mówimy o zwykłym "AGD" to mnie to nie dziwi.
                                          Jak widac do segmentu C, jak i w nawijmy średnich suwach (sportage, tucson) skośni mają się świetnie i tu niech walczą z powodzeniem.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Tylko ze to nie jest atak na klase premium, otwarcie o tym mowia.
                                            Nie odbiora nim klientow BMW czy Audi, chodzi o to ze zrobili fajny, szybki samochod w rozsadnej cenie ktory nie ma konkurencji.
                                            Podobnie jak Octavia, Superb.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nie do końca z moimi przedmówcami się zgodzę, bo my odbieramy tę markę z naszej perspektywy i oczywiście jest to ok, ale należy popatrzeć na Kię jakie ona ma w ofercie na inne rynki samochody. I tak, zawsze mnie dziwiło, że silniki naprawdę mają fajne, a na Europę ich nie dają np. w kia sportage dają 2.0 vgt o mocy 185 ps (według normy usa), mają też modele k7 i k9 i naprawdę są nieźle wyposażone. Trudno powiedzieć jak są faktycznie wykończone i ja się nimi jeździ, ale są. Ja czasami się dziwiłem czemu lepszych silników nie dawali na Europę może była umowa z koncernami europejskimi że my nie wchodzimy na wasz rynek z modelami wyższej klasy i lepszymi silnikami, a wy nie wchodzicie do nas z modelami średniej i niższej klasy. Potem to trochę się zmieniało, ale w 2016 w związku z aferą silnikową koreańczycy zakazali sprzedaży nowych samochodów vw i audi. Owszem u nas może ich samochody nie były swego czasu szczytem, ale od jakiegoś czasu widzicie że im to wychodzi. Może taką strategię przyjęli, że najpierw zdobywają rynek średniej klasy samochodami, a potem wchodzą w tę klasę wyższą. A co do stringera, mnie on się podoba i prawdę powiedziawszy SIII 2.0 tsi 220km w laurinie a stringer xl z pakietem światła led, navi i coś tam jeszcze, cennikowo wychodzą podobnie, owszem w skodzie jest jeszcze upust, ale jednak wygląd stringera jest jednak ładniejszy niż skody. No i jeszcze co kto komu podpatrzył, to przypomnę że bmw z modelem 2 podpatrzyło kię carens.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Co ten Pertyn ględzi ?
                                                Kto by pomyślał że o kii tak można.....

                                                Kia Stinger 2.0 Turbo GT Line test PL Pertyn ględzi - YouTube

                                                Zapowiada się ciekawie
                                                Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Pertyn nie tylko gledzi, ale i pieprzy momentami zupelnie od rzeczy.

                                                  Co do Stingera to siedzialem w nim w Poznaniu na targach oraz kilka godzin temu w Gdansku na targach. Auto bardzo ladne z zewnatrz, jak i wewnatrz. Sporo miejsca, poza jedna dosc istotna rzecza - jak kierowca sobie ustawi nisko fotel - a auto jest do tego przeznaczone - to pasazer z tylu ma problem z wsunieciem stop pod fotel... pierwszy raz sie z czyms takim zetknalem.
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X