Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wiek aut w Gdańsku i nie tylko

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Wytłumaczenie kolegi mnie satysfakcjonuje, ciekawe, czy są jeszcze jakieś powody. Tak czy owak, to może nie każdy powinien mieć własne auto, skoro go na niego nie stać? Jak mnie nie stać na jacht to go nie kupuję .

    A co do całości tematu, średni wiek auta wynika z poziomu zamożności Polaków. To jest wiadome i smutne, ale najbardziej mnie wkurzają nowe stawki akcyzy na auta. To nie jest rozwiązanie problemu wieku aut w naszym kraju.
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Matfiejkos Zobacz wpis
      Wytłumaczenie kolegi mnie satysfakcjonuje, ciekawe, czy są jeszcze jakieś powody. Tak czy owak, to może nie każdy powinien mieć własne auto, skoro go na niego nie stać? Jak mnie nie stać na jacht to go nie kupuję .
      Nieee no Mat teraz to pojechałeś za grubo nie myśl tak jak polski "żont" w stylu niech głodni zjedzą bezrobotnych to się za jednym zamachem rozwiążą dwa problemy, a zwykłą łodkę chciałbyś mieć? Może tak, może nie, nie wiem, ale skoro nie stać Cię na jacht to jak byś się czùł gdyby z tego powodu nie wolno było Ci kupić łódki... Dlaczego ludzie mają moknąć na przystanku z zakupami i wozić dzieci do szkół i przedszkoli na osłach, nie róbmy z Polandii Mongoli.
      Ja uważam, że zmotoryzowani dzielą się na grupy:
      1. Ci co jeżdżą czym chcą.
      2. Ci co jeżdżą tym na co ich stać.
      Dajmy żyć obu grupom. Może niektórym należał by się łomot aby się wzięli za robotę i wtedy mogli by jeżdzić czym by chcieli ale to inna sprawa


      Z resztą się zgadzam.
      Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
        Samochodu sobie sam nie zrobię ale z uwagi na świadomość i wysokość składników ceny nowego auta nie palę sie wyciągać nowego z salonu, chociaż stać mnie na to jednak szanuję swoje pieniądze.
        Sam nie zrobisz także telewizora, lodówki ani zmywarki. Ale to kupujesz i nie polemizujesz ze sprzedawcą w kwestii ceny. Rozmowa bez sensu. Wiadomo, że auta są za drogie. Ale czy pralki i lodówki nie ?
        Pozdrawiam
        perfex

        Octavia HTP

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
          Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz posta
          Samochodu sobie sam nie zrobię ale z uwagi na świadomość i wysokość składników ceny nowego auta nie palę sie wyciągać nowego z salonu, chociaż stać mnie na to jednak szanuję swoje pieniądze.



          Sam nie zrobisz także telewizora, lodówki ani zmywarki. Ale to kupujesz i nie polemizujesz ze sprzedawcą w kwestii ceny. Rozmowa bez sensu. Wiadomo, że auta są za drogie. Ale czy pralki i lodówki nie ?
          Baa nawet butów sam nie zrobię, chociaż jak bym się zaparł to jakieś drewniaki bym wystrugał...
          Chyba, że kupujesz pralki, telewizory i zmywarki po 50 k PLN no to szacun wielki kolego. Ma dyskusja wtedy sens.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #30
            hm, nawiązując do tematu wątku
            podwyższam średnią na dwa auta:
            rocznik 2012 i 2011 = ~5,5 roku
            przebieg 195k i 63k = ~129k km
            Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #31
              Ja też zdecydowanie podwyższam średnią - rocznik 2016, przebieg 30 tys km

              Komentarz


              • #32
                to co ja mam powiedziec... produkcja 21 grudnia 2016, rejestracja 10 stycznia 2017, przebieg (najszybciej chyba rosnacy na forum hehe....) przez 8 miesiecy niecale 9kkm....
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #33
                  Marley108, pogratulować tak niskiego przebiegu
                  U mnie w firmie auto lata rocznie co najmniej 20 tys. km, tak więc co 5 lat i 100 tys. km wymieniam stare auto na nowiutkie

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                    to co ja mam powiedziec... produkcja 21 grudnia 2016, rejestracja 10 stycznia 2017, przebieg (najszybciej chyba rosnacy na forum hehe....) przez 8 miesiecy niecale 9kkm....
                    Autko Ci długo posłuży :-) Tak z ciekawości, czy jeździsz codziennie na krótkich trasach, czy np. w weekendy robisz dłuższe odcinki ? Wychodzi Ci średnio 1000 km miesięcznie, a ja niewiele więcej robię (ok. 1300 km miesięcznie), a codziennie robię trasę do pracy około 15 km w jedną stronę + w weekend jakieś zakupy, odwiedziny u rodziny itp. ;-) Mam natomiast kolegę w pracy, który kupił nową Kijankę w ubiegłym roku i tankuje samochód 4 razy w roku (tak rzadko jeździ), a samochód tygodniami stoi pod blokiem (ostatnie tankowanie zaliczył w czerwcu i jeszcze ma trochę paliwa w baku).
                    I jeszcze przy okazji podpytam - jak się sprawuje ten silnik w Twojej Octavii - daje jakoś radę ?

                    pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #35
                      Marcin nie chce robić bałaganu i pisać w tym watku o mojej O3. Jak masz pytania to zapraszam na mój watek. Pozdrawiam ;-)
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X