Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mechanizm różnicowy - film objaśniający zasadę działania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mechanizm różnicowy - film objaśniający zasadę działania

    Bardzo ciekawy film prezentujący zasadę działania mechanizmu różnicowego. Trochę "oldschoolowy" ale przejrzyście przedstawia sposób konstrukcji /wersja z polskimi napisami/.
    Sama prezentacja zaczyna się od 3:28, można też obejrzeć całość. Miłego oglądania.
    Ostatnio edytowany przez metrotest; 882.

  • #2
    Bardzo fajne wyjaśnienie zasady działania mechanizmu różnicowego, a wyobraźcie sobie, że kiedyś w technikum musiałem te koła liczyć, kreślić ewolwenty, obliczać skrzynki prędkości i to tak na serio bez żadnej ściemy... ach to były czasy.

    A skoro już jesteśmy przy mechanizmach jezdno napędowych to pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że koła skrętne przedniej osi także na łuku pokonują różną drogę i poruszają się po różnych promieniach mając tym samym.... no kto dokończy, co mają ... ?
    Nagroda za prawidłowe odpowiedzi to conajmniej 100 pkt
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
      mając tym samym.... no kto dokończy, co mają ... ?
      Tę samą prędkość?
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
        Tę samą prędkość?
        Ooo koleś minus 100 pkt i krok do tyłu, przed chwilą oglądałeś film o mechanizmie różnicowym.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Zobaczcie

          404 Strony nie znaleziono

          niby prawda ale nie do końca, są konstrukcje, w których punkt "0" nie jest punktem wspólnym dla początku promienia koła L i P i jest przesunięty dla L i P względem siebie. Zależy to od konstrukcji zawieszenia i samego mechanizmu powiedzmy magla.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X