Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opel Insignia Grand Sport

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Insignia Club Polska - Wykaz forów
    Insignia 2017 - next generation - Strona 24 - Insignia Club Polska

    Pozdrawiam,
    Wassermann (na ww. forum)
    666 4U

    Komentarz


    • #27
      Dzięki

      Komentarz


      • #28
        Pytanie czy jezdzil ktoś wersja 1.5 160km z automatem?
        Spaliła mi dziś ok 10l w sytuacji gdzie octavia może by 7 miała..

        Komentarz


        • #29
          Dzięki uprzejmości dyrektora sprzedaży Opla miałem na długi weekend nową insygnia grand sport, wersja innovative jeśli dobrze pamiętam nazwe, 1.5 160km automat.
          Z perspektywy użytkownika o3 i braku większych doświadczeń z droższymi samochodami to było komfortowo, elegancko, bardzo dobre wykończenie wszędzie poza… schowkami na drzwiach, sam plastik, nawet u mnie jest to czymś pokryte.
          Jako że samochodu nie ma jeszcze oficjalnie to bardzo zwraca uwage, dużo ludzi się oglądało, na parkingach podchodzili zagadywali. Moim zdaniem wygląda naprawdę świetnie i będzie hitem sprzedaży.
          Miałem:
          nawigację, działa bardzo fajnie aczkolwiek nie omija korków za bardzo co jest dziwne
          Head up display na szybie, świetna sprawa aczkolwiek jakość wyświetlania i ilość informacji bazowa, do audi daleko
          Automat dawał radę mimo braku trybu sport, aczkolwiek w mieści niepotrzebnie przeciąga do 3k obrotów i stad chyba wysokie spalanie.
          Dużo miejsca z przodu i z tyłu, mimo ustawienia fotelu kierowcy pod mój 188 cm wzrost z tyłu siedziałem wygodnie i miałem jeszcze trochę miejsca między nogami a fotelem.
          Płaski bagażnik ale dosyć spory, plus za liftbacka.
          Spalanie w mieście, momentami 9 ale częściej 10-12 i to nie w dużych korkach.
          Trasa Wawa-Garwolin duży ruch mało wyprzedzania spalanie 8,9, średnia prędkość 56km/h bodajże
          Trasa Lublin-Garwolin mniejszy ruch, więcej wyprzedzania plus ekspresów ki +20, spalanie 9, średnia prędkość bodajże 96 km/h. Dziwna ta różnica, wychodzi na to że lubi jazdę ze stałą prędkością.
          Rozumiem że samochód większy i cięższy od o3 ale jednak ciężko zaakceptować wzrost z 6 na 9/10 przy mniejszej dynamice..
          Szkoda że nie ma jakieś pośredniego silnika 2.0 200 czy 220, nastepny jest dopiero 2.0 260 km 4x4 ale sporo droższy.

          Komentarz


          • #30
            Ja sobie dziś wsiadłem do najnowszej Insignii. Wygląd jaki jest każdy widzi, ogólnie spore auto.
            Był to model z silnikiem diesla 170km, manual, szmaciane siedzenia bez tych fajnych AGR, te najlepsze lampy i chyba nawigacja (chyba bo w salonie to nie wiadomo co ten telewizor pokazuje). Wszystko ok, pozycja za kierownicą i materiały ok ale bez jakichś podniet. Dopiero wysiadając zobaczyłem cenę bo była nieco ukryta na pierwszy rzut oka klienta. Było napisane ponad 137 tys zł.... Jak dla mnie cena chora.
            Pozdrawiam
            perfex

            Octavia HTP

            Komentarz


            • #31
              Pooglądałem sobie to auto w salonie i co do ilości miejsca z tyłu to mam odmienne zdanie od Kolegi Wosho. Tak się składa, że również mam 188 cm i dla mnie zdecydowanie brakuje z tyłu miejsca nad głową. Gdy siedzę normalnie w miarę "wyprostowany" w pozycji wg. mnie prawidłowej to po prostu głowa dotykam sufitu, który w tym miejscu już bardzo wyraźnie opada. Aby nie dotykać sufitu muszę dość wyraźnie przesunąć tyłek do przodu i wtedy jest ok (na nogi pozostaje odpowiednia ilość miejsca przy przednim fotelu ustawionym pod siebie) ale moim zdaniem to nie jest prawidłowa pozycja anatomiczna i każdy lekarz by się ze mną zgodził. W Kombi tego problemu nie będzie. Samo auto może i jest ładne ale nie rzuca na kolana (nie ma efektu łał) i myślę, że Opel bardziej zapunktuje lepsza technika i przede wszystkim znacznym obniżeniem masy co pozytywnie wpływa i na osiągi i na ekonomię i na prowadzenie. Nie jest to jednak auto, którego bym jakoś bardzo pragnął. Szczerze to bardziej do gustu przypada mis Superb.

              Komentarz


              • #32
                Niestety obnizenie masy nic nie dało, dalej muł ;/

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X