Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie narzekajmy że Skody są drogie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie narzekajmy że Skody są drogie

    Wg. VW są za tanie. I wynika z tego, że będą droższe.
    Sukces Skody uwiera Volkswagena

    "Skoda będzie zmuszona „wynajmować” moce produkcyjne w zakładach Volkswagena. Porównajmy: w Czechach w branży motoryzacyjnej zarabia się średnio 10,1 euro za godzinę, a w Niemczech – 38,7 euro. Rachunek jest zatem prosty.

    Po drugie, czeska marka ma teraz więcej płacić za wspólne technologię. Związki zawodowe i niektórzy menedżerowie Volkswagena domagają się też odcięcia Skody od najnowszych technologii, w tym tych dotyczących aut na prąd, oraz wyraźniejszego zróżnicowania grup docelowych poszczególnych marek należących do koncernu.

    Powód starcia ze Skodą jest jasny. Volkswagen zmuszony jest minimalizować skutki afery z silnikami Diesla, Skoda zaś – mniej kojarzona z tymi problemami – poprawia swoją sytuację na rynku. Marka z Wolfsburga chce zatem nieco pogorszyć środowisko, w jakim funkcjonuje czeska marka, która – według menedżerów Volkswagena – korzysta z najnowszych technologii, ale korzysta z przewagi polegającej na wykorzystywaniu tańszej siły roboczej."
    Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
    pozdrawiam - Darek

  • #2
    Mnie drazni to szczucie VW na Skode... a dziwne tolerowanie Seata, mimo ze od lat to marka slaba i momentami wrecz chylaca sie ku upadkowi...
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Luudzie, przecież to pijarowskie pitolenie. Niby "kłótnie w rodzinie", że Skodę trzeba będzie klepać w Niemczech a tam taka droga siła robocza, bla bla bla. A chodzi tylko o pokazanie, że Skoda teraz nie dość że tańsza i większa od Golfa to jeszcze tak samo dobrze zrobiona (bo tymi samymi niemieckimi rękoma ). Czyli luuudzie, luuudzie kupujcie Skody!! Piękny PR, inteligentny, zawoalowany, mniam mniam.
      Pozdrawiam
      perfex

      Octavia HTP

      Komentarz


      • #4
        To nie Skody są za tanie, tylko VW za drogie. Topowy Passat wyszedł mi w konfiguracji za 220 tys. zł, a i tak nie miał takiego wyposażenia jakbym sobie wymarzył. Arteona widziałem za blisko 250 tys. zł, a fotele miał regulowane wajchami... Za 180 tys. zł mam wszystko w topowej Insignii, choć ta ma nieco gorsze osiągi - ale ciekawsze wyposażenie. Albo również 180-190 tys. zł i najmocniejszy Superb na full wypasie. Ciekawe jak z upustami od kwot katalogowych - z Oplem mam pozytywne doświadczenie w tym względzie.
        Ale ceny za VW to jakiś kosmos. O Audi nie wspominając. Oglądałem ostatnio sporo A5 Sportback i wyszedłem rozczarowany - większość błyszczy tylko znaczkiem na atrapie, a w środku paździerze, szmaciane fotele, do tego pod maską TDI w większości słabe, koła baloniaste, hamulce jakieś małe... E tam, premium to tylko ceny dodatków w cenniku. Powariowali.
        Natomiast widziałem RS-kę 245 w salonie obok i te A5 wzbudzały przy niej litość. Octavia prezentowała się fantastycznie, nawet zamykanie drzwi było perfekcyjne co do siły i dźwięku Gdyby tylko VAG sprezentował jej 4x4... Ale już rozumiem, czemu go nie dają.

        M.
        666 4U

        Komentarz


        • #5
          http://www.rp.pl/Motoryzacja/3100699...nowi.html#ap-1

          http://www.rp.pl/Motoryzacja/310099845-VV-nie-ruszy-produkcji-Skody---na-razie.html#ap-1
          Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Może Niemiaszki liczą że ciapate będą zap...ć przy taśmie?
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              A może trzeba zrównać czeskie stawki pracowników z niemieckimi? Nie wpadli na to dojczesyny?
              Będzie całkiem wtedy usprawiedliwiony powód do podwyżek cen skody i efekt zostanie osiągnięty sprzedaż spadnie, ludzi trzeba będzie trochę na bruk wyp..ić poderżnie się gardło "kurze" ale tak żeby całkiem nie zdechła i w razie potrzeby jednym zastrzykiem podnieść ją na nogi...

              Oczywiście to wszystko to moja swego rodzaju ironia, bo jak patrzę na ta politykę VW to ech...
              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                No właśnie. Mogę dać za Octavię tyle co za VW, ale pensja razy przynajmniej 2, albo 3.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                  No właśnie. Mogę dać za Octavię tyle co za VW, ale pensja razy przynajmniej 2, albo 3.
                  To jest dobry punkt odniesienia. Też mógłbym nawet co rok kupować nowego vieśka o ile mnie będzie stać na takie fanaberie.
                  Ta polityka VW to mi przypomina trochę mentalność Kalego. Albo inaczej uratowałem sąsiada z pożaru domu ale, że się odbudował ładniej niż ja mieszkam to zmieniam zdanie, muisisz się jednak spalić jeszcze raz. Co za "szfapskie hu.e".

                  Dobrze teraz widać jak to kapitał nie ma narodowości a także pazerność VW i to ile naprawdę są warte te ich blaszaki a ile każą za nie płacić.
                  Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X