Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
    Właśnie pasowało by to przenieść.
    Co do jazdy z max. prędkoscią to nie tak hop siup. Może skończyć to się przegrzaniem baterii. Ale na miasto to wozy idealne tymbardziej jak wejdą zakazy wjazdu dla spalinowych.
    To z zakazami wjazdu aut spalinowych do miast to Polsce moim zdaniem nie grozi to za szybko, chcieli wprowadzić strefy na wzór zachodnich sąsiadów ale niestety nie stać nas na wymianę aut jakby były strefy

    Komentarz


    • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
      Właśnie pasowało by to przenieść.
      Co do jazdy z max. prędkoscią to nie tak hop siup. Może skończyć to się przegrzaniem baterii. Ale na miasto to wozy idealne tymbardziej jak wejdą zakazy wjazdu dla spalinowych.
      W leafie tak, ale w tych z chłodzeniem baterii raczej takiej tragedii nie ma.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez OrsonTSI Zobacz wpis
        moze to Cię trochę przekona...
        Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
        Tu już jechał powiedzmy że normalnie.
        niestety na dzień dzisiejszy nie. Obejrzałem dwa filmiki.

        1) trasa Warszawa - Zakopane, jak dla mnie interesujące, bo 2 razy w roku ją pokonuję; niestety jazda i cały czas łamanie głowy (dojadę, czy nie?) to nie jazda i żadna przyjemność; a na tak krótkiej trasie (którą jak bym jechał oszczędnie - mógłbym ją zrobić tam i z powrotem na 1 baku - bez jeżdżenia na miejscu); ja po prostu wstaję w nocy i ..... jadę, bez stresu i logistyki ładowań i analizowania prędkości
        2) ładowarki na razie są, ale nie jest ich dużo, czyli gęsto rozmieszczonych - tym bardziej tych szybkich, bo inne w trasie nie wchodzą w grę; może ktoś kto mieszka w domku jednorodzinnym, może sobie ładować co noc i na miasto mieć samochód, ja mieszkam w bloku i nie wyobrażam sobie gdzie miałbym go ładować w nocy; poza tym zamiast przyjechać na parking wieczorem i rano wyjechać z parkingu... mam latać po osiedlu lub dalej do najbliższej ładowarki, żeby podpiąć, a potem odpiąć i przejechać na parking? paranoja; a problem niedziałających ładowarek też Marek w filmie pokazał, co wtedy w środku trasy zrobić? to byłą trasa przez pół Polski, a np. wyjazd do Chorwacji, Włoch itp na wakacje? Ludzie w komentarzach piszą też, że te ładowarki płatne - wcale nie wychodzą tanio....
        3) odnośnie 1 i 2 - to samochód ma być dla mnie i mi służyć ułatwiając życie, a tu wychodzi, że to ja jestem prowadzony na smyczy przez samochód??? pomieszanie pojęć
        4) czyli wszystko sprowadza się do tego, że są to głównie samochody do miasta, o ile ktoś ma możliwość ładowania w nocy w domu - blokowiska odpadają, tyle tylko, że jak są to samochody miejskie, to sorry, ale trzeba być bardzo bogatym!!!, żeby kupić taczkę w koło domu za takie pieniądze! nawet z dopłatą, po co też takie duże samochody do miasta? fakt jest Citigo, które co prawda ludzie ludzie już zamawiają, ale tam z kolei za takiego malucha cena 80.000 zł, bo tyle może kosztować jak się skończy promocja minus dopłata to też bez sensu. I zasięg Citigo - awaryjnie jak nieraz by trzeba było - w taką trasę jak Marek, to trzeba zrobić takie planowanie jak w czasach kiedy były kartki na paliwo - zapas w samochodzie i dokładnie rozplanowana trasa, żeby trafić na stację paliw - ja te czasy pamiętam i raczej nie chcę wracać do takiego podróżowania

        Czyli to jeszcze jest technologia przyszłości.... Teraz to zabawa dla zapaleńców lub bogatych.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • Ja mieszkam w domu, ładować mam gdzie także u mnie by dało radę jako auto do jazdy na codzień. Drugi i tak by był na trasy, a awaryjnie to i elektrykiem bym powoli dojechal. Może jak wejdą dopłaty na firmę to coś tam pomyślę. Zwłaszcza że dzięki unii auta mają zdrożeć od przyszłego roku, to może się okazać że elektryk wyjdzie taniej w zakupie niż porównywalne auto spalinowe.

          Komentarz


          • ciekawe czy cena się potwierdzi.....
            OII 1,4 TSI Elegance

            KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

            Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

            Komentarz


            • No i teraz pytanie, 90-95 tysięcy zł za Octavię. Czyżby uczeń przerósł mistrza (golfa) ?

              Komentarz


              • Podobno ma być to nowa jakość.
                A cenowo Octavia ma być droższa od Golfa.
                Czyli przerośnie.

                Komentarz


                • Produkcja ruszyła. Może popracować trochę w Mladej, można będzie chociaż kupić po niższej cenie

                  Skoda ruszyła z produkcją nowego modelu i daje pracę Polakom. "Atrakcyjne wynagrodzenie" - Dziennik.pl
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • Nowa Skoda Octavia i przymiarki cenowe w Polsce | www.samar.pl
                    OII 1,4 TSI Elegance

                    KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                    Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                    Komentarz


                    • Niezły clickbait... Ani pół informacji o wstępnych cenach w Polsce.

                      Komentarz


                      • ale jest przymiarka cenowa do wersji bazowej
                        OII 1,4 TSI Elegance

                        KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                        Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                        Komentarz


                        • Czyli wersja z motorkiem 1.0 ponad 80tys zł...
                          Pozdrawiam
                          perfex

                          Octavia HTP

                          Komentarz


                          • Oglądam właśnie prezentacje O4 i okazuje się, że maska unoszona jest na dwóch siłownikach. A w Golfie kij... Ale parodia.
                            Oj, będzie drogo.

                            Komentarz


                            • To nie jest parodia tylko korzystają z faktu że octavia jest najlepiej sprzedawanym autem w wielu krajach europy wiec idą za ciosiem. Ten kto będzie chciał kupić golfa to kupi a drugi będzie jaral sie rozwiazaniami z aut z półki wyżej i za to dopłaca

                              Komentarz


                              • Obecnie koncerny samochodowe są na etapie redukcji kosztów gdzie tylko się da, więc jestem zdziwiony tymi siłownikami, bo tak naprawdę to za nie żaden klient "nie płaci" (nie będzie klientów, którzy kupią Octavię, bo ma siłowniki pod maską albo którzy zrezygnowaliby z zakupu, gdyby ich nie było, więc z punktu widzenia klienta może być kij, a dla koncernu to byłyby gigantyczne oszczędności). A z kolei pod podłogą w bagażniku goła blacha.
                                Ja bardziej wolałbym to wygłuszenie niż te siłowniki.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis
                                  Obecnie koncerny samochodowe są na etapie redukcji kosztów gdzie tylko się da
                                  Raczej tak - w Golfie patyk i brak schowków zamykanych na konsoli środkowej, oraz niczym nie wyścielony schowek przed pasażerem. Brak mechanicznych guzików i pokręteł, a auto i tak będzie sporo droższe niż wcześniejszy model.

                                  Gdzie oni zabierają te pieniądze i dlaczego tak się dzieje?

                                  Komentarz


                                  • Rosną koszty produkcji samochodów i utrzymania samych fabryk - na to idą pieniądze.
                                    UE nałoży jeszcze kilka nonsensownych podatków i będzie jeszcze drożej.

                                    Powoli nadchodzą czasy, że nie da się podejść do zakupu samochodu klasy średniej nie mając kwoty zbliżonej do 100tys. zł.

                                    Komentarz


                                    • Niemiecki koncern poinformował w piątek, że według wstępnych obliczeń osiągnął za ubiegły rok zysk netto około 11,4 mld euro, co w porównaniu z rokiem 2016 jest kwotą ponad dwa razy większą. Przekroczono również w ten sposób poziom zysku z 2014 roku - czyli ostatniego przed ujawnieniem skandalu dieslowskiego.
                                      źródło: Volkswagen przyspiesza. Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie - Forsal.pl
                                      Auta się sprzedają to się ceny podnosi proste.
                                      Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

                                      Komentarz


                                      • shok. Tak jak kolega mówi. Jak auto popularne to doimy. To ze golf ma gola blache itd nikt nie patrzy bo to niezawodny GOLF! Sorki ale patrząc po cenach itd wolalbym chyba kupic woolnosssacego dustera do wozenia dupy po mieście ewentualnie doposazone np do tych 60 tysiecy pln niż kupić karton mleka za ponad 90 tysiecy. Tak wiem powiecie że inna klasa no oki ale downsizing jest przerazliwy i nieunikniony ale jeszcze trochę kupienie "normalnego" auta będzie graniczylo z cudem.
                                        Kumpel mansharana 1996r zastanawial sie czy nie strzelić sobie nowki do 100 tysiecy w kredo i powiedział że woli starego 1.9 tdi 1Z niż wydanie na karton mleka i sie zastanawiac czy za miesiac coś sie wysra jak u jego sąsiada w Megance. Auto miesiąc i zdechlo laweta, zrobili i po 100m to samo.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                                          shokSorki ale patrząc po cenach itd wolalbym chyba kupic woolnosssacego dustera do wozenia dupy po mieście ewentualnie doposazone np do tych 60 tysiecy pln niż kupić karton mleka za ponad 90 tysiecy. Tak wiem powiecie że inna klasa no oki ale downsizing jest przerazliwy i nieunikniony ale jeszcze trochę kupienie "normalnego" auta będzie graniczylo z cudem.
                                          Piszesz o nowym, salonowym Dusterze? Jeśli tak to powodzenia w zakupie wolnossaka.

                                          Komentarz


                                          • Wolalbym kupic mulowatego wolnossaka na miasto do przemieszczania sie niz karton mleka za 90 tysiecy

                                            Komentarz


                                            • wolnossaków nie ma i pewnie już nie będzie. Luksusem stanie się manual bo standardem bedzie automat i tak samo manualne zegary zamiast cyfrowego badziewia.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                                                Wolalbym kupic mulowatego wolnossaka na miasto do przemieszczania sie niz karton mleka za 90 tysiecy
                                                To wejdź na stronę Dacii i znajdź wolnossaka w Dusterze...

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis
                                                  Powoli nadchodzą czasy, że nie da się podejść do zakupu samochodu klasy średniej nie mając kwoty zbliżonej do 100tys. zł.
                                                  To nawet nie klasa średnia tylko segment C

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

                                                    To wejdź na stronę Dacii i znajdź wolnossaka w Dusterze...
                                                    Ha dobre, do czerwca tego roku były jeszcze 1.6 SCE 115KM wolnossak i już go zmienili. Widać sąsiada syn jeszcze się załapał

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X