Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak ktoś sobie lubi tłumaczyć wzrost ceny wyposażeniem to ok, ale ja bym przeżył bez kessy, kamery cofania, hhc (który w OIII działał jak chciał), lane assist, virtual cockpit, smartlink+ (whatever it is), driver alert i alufelg 17 cali w imię ceny niższej o np. 10 tysi.
    W tej kwocie OIV (jak i każdy inny samochód), przy lawinowej utracie na wartości przestaje mieć sens, jeśli nie kupuje się go na co najmniej 6-7 lat.
    I wszystko byłoby ok, gdyby nie ta niepewność, czy to auto przejedzie te 6-7 lat w miarę bezawaryjnie.

    Komentarz


    • Chris11 no tak, ale z tego co w tym i innych wątkach na forum piszesz, to mniemam że nie kupiłbyś tej O4 nawet jakby kosztowała mniej o 10 tys. od poprzedniczki...
      Spodziewałeś się, że pójdzie 10 % w górę? wszyscy się spodziewali.... Czy ktoś spodziewał się tutaj, że będzie taniej...? Nie zauważyłem...
      No to jest drożej, zgodnie z przewidywaniami.... Ale w tej droższej cenie dostajesz też dużo bogatsze wyposażenie, za które w poprzedniej wersji musiałbyś sporo dopłacić.... Tego akurat nie wszyscy się spodziewali....
      No to ja tu dramatu nie widzę....
      A osobista kwestia, czy komuś opłaca się kupować nowy samochód, czy nie opłaca, to temat całkowicie niezwiązany z nową O4... To już takie życiowo-ekonomiczne rozważania, na które wpływ ma wiele rzeczy, także zasobność portfela, choć nie tylko...
      Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
      Maciek
      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
      Zapraszamy....

      Komentarz


      • Do tej pory zakup nowego samochodu, bez "brania" na firmę, to zawsze była fanaberia. Teraz po nowych cenach, po wejściu nowych "Greta-norm", tym bardziej. Nie ważne czy Skoda, czy inne cuś.

        Coraz bardziej się to od szaraków oddala.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
          Chris11 no tak, ale z tego co w tym i innych wątkach na forum piszesz, to mniemam że nie kupiłbyś tej O4 nawet jakby kosztowała mniej o 10 tys. od poprzedniczki...
          Ja bym chętnie kupił nowe auto, ale widzę, że to przestaje mieć sens, szczególnie, kiedy zmienia się auta co dwa-trzy lata.
          Przy tak galopujących cenach i sytuacji na rynku zbytu to nie nadążam już zarobić na nowy samochód.
          Jeśli po niecałych 3. latach jestem w plecy na samej utracie wartości ponad 20% i do takiej OIV musiałbym dorzucić kolejne blisko 40tys. zł to sorry, ale wychodzi, że co trzy lata wydaje 60tys. zł. A to już przestaje być normalne.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Tomek000 Zobacz wpis

            To +6,5kpln do o3 1.5 style, to jest duża zmiana ceny przy zmianie modelu?
            wg mnie nie jest
            chyba +11tysi.
            Moja bazowa Style 1.5 kosztowała wg cennika 93150. Teraz style 1.5 to 104700...
            ale w O4 wersja Ambition najbardziej odpowiada O3FL Style. Aczkolwiek wyposazenie bedzie sie róznic w obie strony.

            Sumarycznie nie jest zle.

            To co widać że wrzucili na siłę asystentów, LED BASIC, Kessy i virtual cockpit juz od Ambiotion. Troche słabę bo ja tego bym tego nie chciał.
            Natomiast plusem są LED Basic.

            juz od Active:
            FRONT ASSIST - kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania oraz Collision Avoidance Assist
            LANE ASSIST - asystent pasa ruchu
            DRIVER ALERT - system wykrywający zmęczenie kierowcy
            Reflektory główne LED Basic
            Kessy.


            Komentarz


            • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
              Do tej pory zakup nowego samochodu, bez "brania" na firmę, to zawsze była fanaberia. Teraz po nowych cenach, po wejściu nowych "Greta-norm", tym bardziej. Nie ważne czy Skoda, czy inne cuś.

              Coraz bardziej się to od szaraków oddala.
              Nie fanaberia tylko dobra kalkulacja przy założeniu że autem będzie się długo jezdziło.
              Ja potrzebuję auta bo bez niego komunikacją miejską dojazd do pracy to 1.5h w jedną stronę. Dlatego ważne dla mnie aby auto było BEZAWARYJNE. Dlatego też po raz drugi mam nowe auto z salonu ponieważ wiem ze jak samemu człowiek jeździ i dba to auto spisuje sie bezproblemowo. Bardzo chetnie pozbyłbym sie z auta zbędnej elektroniki która w którymś momencie unieruchomi auto z byle powodu. Niestety takich aut nie ma...

              Komentarz


              • Myślimy podobnie. Ja też wolę kupić nowe na dłuższy czas, niż co chwilę szukać używki i chodzić jak po polu minowym.

                Co do elektroniki, mam podobne zdanie. Są rzeczy przydatne i podstawowe, ale co za dużo to.... Może się po kilku latach odbić czkawką. Ale tego się już nie zmieni.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

                  Ja bym chętnie kupił nowe auto, ale widzę, że to przestaje mieć sens, szczególnie, kiedy zmienia się auta co dwa-trzy lata.
                  Przy tak galopujących cenach i sytuacji na rynku zbytu to nie nadążam już zarobić na nowy samochód.
                  Jeśli po niecałych 3. latach jestem w plecy na samej utracie wartości ponad 20% i do takiej OIV musiałbym dorzucić kolejne blisko 40tys. zł to sorry, ale wychodzi, że co trzy lata wydaje 60tys. zł. A to już przestaje być normalne.
                  bo taki sposób użytkowania jest dobry dla firm. Kupujesz nowke, w 3 lata robisz autem 200-300 tysi i bierzesz nastepne. A ten kto kupi po Tobie niech się martwi potem częstymi awariami...

                  Komentarz


                  • Patrząc na cennik, nie jest źle. Mając O3FL Style z paroma dołożonymi rzeczami widzę, że OIV w wersji ambition jest zbliżona a biorąc pod uwagę kilka rzeczy (kamera, wirtualny kokpit) to momentami wychodzi na korzyść przy w miarę zbliżonej cenie. OIV w style jest sporo lepiej wyposażona stąd też wyższa cena.

                    p.s. nie widzi mi się sterowanie klimą na tym tablecie

                    Komentarz


                    • Ja dalem za fajnie doposażona o3 fl style 1.4 Z fajnym kolorem co tutaj trzeba dopłacić tez za to, z 2 kompletnie opon 85k. 20tys taniej niż baza o4. Wiadomo za rok pewnie rabaty będą już też fajne i na pewno kupi takie o4 poniżej 100tys z fajnym wypasem

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez macio88 Zobacz wpis
                        Patrząc na cennik, nie jest źle. Mając O3FL Style z paroma dołożonymi rzeczami widzę, że OIV w wersji ambition jest zbliżona a biorąc pod uwagę kilka rzeczy (kamera, wirtualny kokpit) to momentami wychodzi na korzyść przy w miarę zbliżonej cenie. OIV w style jest sporo lepiej wyposażona stąd też wyższa cena.

                        p.s. nie widzi mi się sterowanie klimą na tym tablecie
                        podejżewam że za jakiś czas za gałki trzeba będzie dopłacać bo to będzie luksus, podobnie jak za analogowe zegary ))

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis

                          podejżewam że za jakiś czas za gałki trzeba będzie dopłacać bo to będzie luksus, podobnie jak za analogowe zegary ))
                          Spokojnie, smartfonowe pokolenie klikające nonstop w telefonie kupi to rozwiązanie. Miałem już z tym do czynienia, a nie należę do ludzi, którzy siedzą z ryjem w telefonie przez 90% dnia i nie ma dramatu.

                          Komentarz


                          • Pierwszy szkic O4 Rs
                            Ponoć mają być 3 silniki:
                            2.0 TSI. powyżej 250 KM
                            2.0 TDI 200 KM
                            Hybryda 1.4 TSI 245 KM łącznie waga baterii ok 250 kg 13 kwh może być bez szału przez wagę
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • O 3 1.5 tsi style można kupić dobrze wyposażoną już za 85 tyś, raczej wiesz co kupujesz bo jest już od kilku lat na rynku, O 4 ambition to jednak 10 tys. więcej i kupujesz nowy model pewnie z wadami, które poprawią za 2-3 lata, dlatego dają spore upusty na O 3FL aby pozbyć się starego modelu, ja optuję jednak za O 3, a tak na koniec to ceny samochodów poszły mocno do góry szkoda, że nie można tego powiedzieć o naszych pensjach
                              jmors44

                              Komentarz


                              • I jeszcze kombi
                                Załączone pliki
                                ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                Komentarz


                                • Porównałem cennik nowej Octavii i nowego Superba i generalnie ceny obu są podobne zależy co się dobierze w konfigu, a jednak Superb jest klasę wyżej a i ma opcje nie dostępne w Octavii.

                                  Komentarz


                                  • Panowie, odpływacie od głównego tematu tego wątku
                                    Przywołuję Was do porządku
                                    Pozdrawiam,


                                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                    Komentarz


                                    • Panowie, ja też was proszę... Bo wchodzi się tutaj po to aby poczytać o O4...!!! A tu jakieś życiowe rozważania nie w temacie, które często toczą osoby absolutnie nie zainteresowane posiadaniem O4... Litości....
                                      Maciek
                                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                      Zapraszamy....

                                      Komentarz


                                      • Na szybko, bez wchodzenia w meteorytykę, ileś tam postów od końca przeniesione do wydzielonego tematu:
                                        luźne gadki z tematu O4 - Octavia Club Polska
                                        Proszę tam o kontynuowanie tematów stricte nie związanych z O4. Z góry dziękuję
                                        Pozdrawiam,


                                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                        Komentarz


                                        • Panowie czy jest możliwość żebym widział w czwartek białą O4 stojąc w korku w Starogardzie Gdańskim czy miałem omamy i widziałem biała skode w sedanie z podobnym przodem i wielkim napisem skoda na tylnej klapie

                                          Komentarz


                                          • W salonach miała być wiosną. Może jakiś Czech już kupił i przyjechał.?
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Trzeba było zdjęcie zrobić to byśmy wiedzieli
                                              Kondziu

                                              OCP

                                              Komentarz


                                              • OIV pojawiła się w konfiguratorze. Można szaleć.

                                                Komentarz


                                                • Już można zamawiać
                                                  Kondziu

                                                  OCP

                                                  Komentarz


                                                  • Fałszywy chyba alarm gdyż po analizie strony skody był to chyba Superb IV tylko z za kierownicy Iveco Daily wydawała się jakaś mała

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X