Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bogato wyposażona Skoda Octavia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis

    W S3 nic nie uzasadnia ceny, bo dalej masz motor jak w Octavii. Cene uzasadnia model RS3, gdzie masz 2.5TFSI ktory nie wystepuje w innych modelach.

    Przy calej sympatii dla Skody, ale za mniej niz 180tys w listopadzie (z bazowej ceny 230tys) mozna bylo z wyprzedazy wyciagnac A6 C7 w S-line quattro/automat 190KM. Oczywiscie LEDy, lepsze zawieszenie, przedluzona gwarancja itd.
    Dokladnie.

    I sorry - ale Audi A6 C7 to zupelnie inna liga niz Superb czy Passat.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #27
      No właśnie inna całkiem Liga a cena taka sama

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

        Ooooo piękna ta czerwona Octavka! :-)
        Dzięki


        a jak nazywaja sie Twoje felgi?
        18" Gemini.

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

          ps. swoja droga tylko raz na drodze spotkalem czerwona Octavie, ktora nie bylaby RS'ka albo kombi firmy Hilti/Pliszka. Otoz raz spotkalem czerwona limuzynke... na czeskich blachach :-)
          się zapędziłem...
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis

            A kupi, kupi... Bo... Polska to specyficzny kraj. Są u nas urzędy państwowe wszelakich szczebli, spółki SP i de facto SP (mimo, że są giełdowe ) a w tych miejscach obowiązują całkiem inne zasady niż w normalnym życiu.
            Wódz naczelny kupuje Superba (no bo to jednak nie żaden Mercedes czy Audi ale już w miarę przyjemnie i się Rada Nadzorcza nie przypie.doli) oczywiście L&K z wszystkimi dodatkami. Zastępcy wodza więc też Superb ale bez L&K choć też ze wszystkimi dodatkami. Zgodnie z "kolejnością dziobania" ważnym dyrektorom należy się piętro niżej czyli Octavia. I oni biorą te L&K za 180k pln :-) I tak to idzie w dół. Takie realia.
            I tu jest pies pogrzebany bo bardzo często zdarza się, że konfiguracja do przetargu jest stricte pod konkretną markę i model.
            Przecież jakiś prezydent niewielkiego miasta, dyrektorki z ZUS czy US nie będą jeździli Audi czy BMW bo ich ludzie zajebią.
            A tak - no Panie przecież to Octavia, ot zwykła Skoda. I dalej nikt nie wnika, że kosztowała 180 tyś zł.

            W tej kasie jak ktoś wspomniał wyżej idzie kupić dobrze wyposażone Audi, gdzie Skodzie jeszcze trochę brakuje.

            Nie wspomnę o Lexusie IS, którego w tej kasie kupimy w bardzo dobrej konfiguracji.

            Skoda auto dla ludu, a ta droższa Skoda auta dla podrzędnych urzędniczków państwowych z trochę lepszym stołkiem.
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis

              Skoda auto dla ludu, a ta droższa Skoda auta dla podrzędnych urzędniczków państwowych z trochę lepszym stołkiem.
              Jak wiadomo znakomita większość Skód to sprzedaż "flotowa". Ciekaw jestem, zwłaszcza w przypadku Octavii i Superba jaki % tej sprzedaży to "floty" urzędów skarbowych, miejskich, wojewódzkich, marszałkowskich, celnych, melioracji itp itd....
              Pozdrawiam
              perfex

              Octavia HTP

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                Jak wiadomo znakomita większość Skód to sprzedaż "flotowa"
                Moim zdaniem "flotowość" coraz bardziej się rozjeżdża w naszym rozumowaniu.
                Pytanie czy "flota" to rzeczywiście firma mająca w swojej bazie kilkanaście/kilkadziesiąt samochodów czy po prostu zakup na firmę.
                Jeżeli to drugie to sprzedaż jest, moim zdaniem, "zawyżana" przed jednoosobowe firmy, które są coraz popularniejszą formą zatrudnienia, szczególnie w IT.
                A że taka forma zakupu opłaca się coraz bardziej to i sprzedaż "flotowa" rośnie.
                Podejrzewam, że połowa nowych aut na tym forum to"flota"
                Rafał

                Komentarz


                • #33
                  Minęło pół roku i Octavia idzie na sprzedaż
                  Nie znaleziono strony
                  Rafał

                  Komentarz


                  • #34
                    max wypas....pytanie tylko czy dobrym pomysłem jest branie auta po dziennikarzach

                    Komentarz


                    • #35

                      Kiedyś dostałem na 7 dni O3 z parku prasowego i chłopak który podstawiał auto opowiedział mi trochę o tych autach.... dostarczał do kilku redakcji auta a największe problemy ( uszkodzenia i syf ) był po dziennikarzach z Interii
                      OII 1,4 TSI Elegance

                      KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                      Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                      Komentarz


                      • #36
                        Jeśli chodzi o wygląd Octavii na przestrzeni lat to wszystkie FL wyglądały gorzej od oryginalnie projektowanych wersji . Wyjątek to może OI.
                        Szczególnie źle wygląda przód OII FL.Natomiast OIII FL z łamanymi światłami już lepiej - jest to trochę oryginalny wygląd i tragicznie to nie wygląda.
                        Jedynym plusem OII FL były soczewki w standardzie. ale ceną za to są niepasujące do sylwetki obłe reflektory. Zresztą w OII można było założyć ksenony i wizualnie miało się soczewki bez psucia przodu. Oczywiście to tylko moje zdanie.


                        PS

                        Może się wydawać 180 tys. za Octavie za dużo, jak dla mnie nawet 100 tys. za Octavie to za dużo. Za tą cenę wziałbym Superba.

                        Co powiecie jednak o takim gów. .... jak Hyunday Kona za 1000 tys ? Podstawa kosztuje 70 tys .... Chora moda na SUVy i jeszcze bardziej chora na Crossovery winduje ceny,











                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez OrsonTSI Zobacz wpis
                          Kiedyś dostałem na 7 dni O3 z parku prasowego i chłopak który podstawiał auto opowiedział mi trochę o tych autach.... dostarczał do kilku redakcji auta a największe problemy ( uszkodzenia i syf ) był po dziennikarzach z Interii
                          Ja kiedyś (na szczęście dawno bo już mnie krew nie zalewa) kupiłem autko demo, pół roczne, 5 tys przebiegu. Potem się okazało, że po dziennikarzach. Nikt nie raczył oczywiście w salonie mnie o tym poinformować. Był to ZŁOM. Nigdy więcej nie kupiłem i nie kupię żadnego demo. Już wolę rozbitka z niemiec sobie naprawiać. Dziennikarze to nie kierowcy. Oni nie testują oni świadomie starają się auto wykończyć i potem się z kuplami nabijają komu się szybciej udało.
                          Pozdrawiam
                          perfex

                          Octavia HTP

                          Komentarz


                          • #38
                            Auto powinno mieć jakieś minimalne wyposażenie, bo to kwestia wygody. Inaczej jeździ się autem z klimą, esp, podgrzewanymi fotelami i innymi szmerami bajerami niż bez tych elementów.

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                              Chora moda na SUVy i jeszcze bardziej chora na Crossovery winduje ceny,
                              Na chora cena z wyposazeniem, ktore nie ma nic wspolnego z autem, tej klasy Potem mamy takie karykatury jak Kodiaq z napedem na jedna os
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #40
                                Ale jak widać ludzie kupują takie badziewia za zawyżone ceny i tak się to kręci. Dla mnie juz Karoq jest za drogi. Odbierałem kilka dni temu teścia auto i trochę nim pojeździłem. Fajne auto ale dobrze wyposażóne i ze znośnym silnikiem powinno kosztowac max 80 tys cennikowo.


                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X