Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozwinięcie afery dieselgate?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozwinięcie afery dieselgate?

    Cześć,

    Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że szukałem dość długo w wyszukiwarce starego tematu dotyczącego dyskusji na temat zaniżonych wyników emisji spalin i szkodliwych sytuacji w VW podczas testów aut, ale niestety nie udało mi się go odnaleźć. Jeśli ktoś ma link to bardzo proszę by go wkleił, a moderator scalił tematy.

    Tak czy owak, w Europie raczej nie patrzymy na to, jako klienci, czy nasze auta spalając paliwo wytworzą x czy 1.5x szkodliwych substancji (patrz echa dieselgate w Ameryce). I chociaż trzeba uczciwie przyznać, że świadomość cały czas powoli rośnie, to może dopiero kolejny 'nius' ruszy pozycję VW na starym kontynencie. I choć osobiście w to wątpię bo widzę co tu się dzieje (totalne odwrócenie prawdziwych wartości), ludzie mogą reagować "jak ten okrutny niemiecki koncern mógł truć takie śliczne i kochane małpki". Chociaż upłynie trochę wody w rzekach i ludzie na nowo zapomną. Jedno trzeba jednak powiedzieć - Volkswagen nie ma dobrej passy, a już na pewno jego wizerunek zaczyna pokrywać się cieniem. Jak uważacie?

    Niemcy testowali silniki Diesla na ludziach i małpach - Bankier.pl

    Volkswagen przeprasza za testy na małpach - Puls Biznesu - pb.pl

    Ten Monkeys Were Forced To Breathe Diesel Fumes In Strange German Automaker Lobbying Effort: Report

    Wyklikano z Xiaomi Mi 5 przy użyciu własnych rączek
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

  • #2
    Przy całym chamstwie tej sytuacji - jeśli coś było tak testowane nieetycznie i jest niepodważalnym złem, to uważam na marginesie, że to uderzenie konkurencji akurat. A poza tym medialna wieść, która ma w ogóle uderzyć w diesle, bo powoli z nich się wycofują w osobówkach, na życzenie eurokracji, która może wydoić więcej pieniędzy z nas wprowadzając nowinki inne

    Komentarz


    • #3
      informacje podała agencja bloomberg:
      Michael Bloomberg – Wikipedia, wolna encyklopedia
      Pan z nurtu liberalnego z NY, który chce z nas takie same małpki robić powolutku, które bezmyślnie i posłusznie będą płacić. Zatem podobieństwo do małpek (które podtruwał Vag) paradoksalnie też jest...media to świetna broń w rękach takiej maszynki, zresztą każdej opcji również....

      Nie żebym bronił takie zachowania Vaga, ale ta informacja to też celowe działanie z innym podtekstem, a nie płacz nad małpkami...tak naprawdę.
      Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

      Komentarz


      • #4
        Ta cała afera to według mnie ściema, czytałem sporo o tym i to się nie trzyma kupy. Kilka lat temu było coś o czystym paliwie diesla, było tak czyste, że praktycznie nie emitowało cząstek stałych. Były testy itp. Ale teraz o tym w necie ni chu..chu. Po prostu chcą się pozbyć samochodów z silnikami diesla, a że ludzie je polubili szczególnie w europie to nie było opcji, więc zróbmy aferę, ciemny lud kupi, a my będziemy tylko kasiorkę liczyć.

        Komentarz


        • #5
          Oczywiście, clou sprawy nie tyczy się krzywd wyrządzonych małpom, a samego faktu testowania wpływu spalin na organizmy żywe. Prawdziwych powodów wyciągnięcia tego na wierzch też być może nie poznamy, nawet nie wiele mnie interesuje czy to jest zagrywka konkurencji czy zwykły wyciek danych. Chodzi mi o reakcję 'świata' na takie doniesienia - czy to odbije się mniejszym, większym czy podobnym echem jak fałszowanie wyników emisji spalin na testach. Internet już wrze, że niemcy nie wyzbyli się swoich przyzwyczajeń z II WŚ i nigdy się nie zmienią.

          Edit:
          samtech84 a to ciekawe co piszesz (naprawdę!) bo pierwszy raz słyszę o czystym dieslu. Co do fake-newsu - osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach wszystkie niusy należy traktować z pewnym dystansem i patrzeć na to przez palce, bo jak to mówią - w jednym kącie pierdnął, a w drugim powiedzą, że zesrał się.
          Ostatnio edytowany przez Matfiejkos; 39242.
          Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
          Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

          Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
          Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

          Komentarz


          • #6
            No kiedyś czytałem ,ze jakiś tam b.prezes (coś z motoryzacją) przekonywał o tym by nie wymieniać oleju w aucie tylko uzupełniać ubytek ponieważ nabierał on właściwości z czasem ....No także ...ten ,takie rzeczy można w internetach znaleźć .

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X