Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowy Peugeot 508

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowy Peugeot 508

    Jak w temacie myślę ,że Peugeot idzie w dobrym kierunku ,na chwilę obecną jestem za nowym modelem 3008 ,ale ta 508-ka może narobić zamieszania na rynku nowych aut. Jak dla mnie nie zawahał bym sie ani chwili wybierając między Octavią a 508 ,cóż zdrada.
    P.s. miałem francuskie auta i z żadnym nie miałem problemów
    Sebastian
    Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
    Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
    Była Black ELEGANCE by sebastian7905
    Wczasy nad morzem - klik

  • #2
    Nawet obecne 508 bardzo mi się podoba - a kilkusetkilometrowa jazda nim utwierdziła w przekonaniu, że to fajny wóz.
    Ten nowy też będzie fajny. Ciekawe, że (w odróżnieniu od innych producentów) w nowym 508 większość oferowanych silników będą stanowić diesle.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      mi sie tez Peugeot 508 bardzo podoba.


      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
        a kilkusetkilometrowa jazda nim utwierdziła w przekonaniu, że to fajny wóz.
        francuskie zawsze były wygodne ,myślę że ta 508 ,to będzie niezły konkurent ,dla tego co jest obecnie na rynku ,oficjalna prezentacja jest w marcu ,i pewnie wtedy poznamy jej ceny. Na stronie peugeota ,jest tylko wzmianka i kilka zdjęć ,ale cennika jeszcze nie ma.
        Sebastian
        Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
        Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
        Była Black ELEGANCE by sebastian7905
        Wczasy nad morzem - klik

        Komentarz


        • #5
          Też mi się BARDZO podoba. Jedyne mam obawy co do cen bo ostatnio w tym temacie Peugeot odlatuje nieco. Siedziałem w mocno wypasionym 5008, wrażenia dla mnie super. I wygoda i design i materiały miodzio. Ale auto z silnikiem 2.0hdi i napędem na przód kosztowało trochę ponad 160 tys! Idiotyczna cena. Nie mam nic do Francuzów (miałem parę różnych) ale to nie jest żadne premium!

          Pozdrawiam
          perfex

          Octavia HTP

          Komentarz


          • #6
            Tak, z cenami im zaczyna odbijac, co sie hehe w Polsce przeklada na slaba sprzedaz.
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              A Octavia nie kosztuje teraz trochę zbyt drogo? ,bo mi sie wydaje ,że bardzo drogo. Panowie swoją drogą surowce poszły w górę ,roboczogodzina w górę ,więc czego się spodziewać
              Ja również konfigurowałem Peugeota ,z tym że 3008 ,i ze 169 tyś dali rabat na 144 tyś ,auto w full wypasie ,brakowało kilku mało istotnych pierdół ,więc nie uważam aby byli jacyś bardzo drodzy ,bliżej im do Opla ,Forda niż do grupy VAG.
              A czy mają słabą sprzedaż ? jeżeli chodzi o 3008 to fabryka nie wyrabia ,nawet w Polsce się długo czeka ,był moment ,ze 2.0 HDI nie był dostępny .bo nie wyrabiali ,jak pójdą tą drogą ,którą właśnie wybrali ,czyli design wraz z ich świetnymi silnikami ,to ja nie wiem czy nie będą w czołówce sprzedaży.
              Sebastian
              Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
              Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
              Była Black ELEGANCE by sebastian7905
              Wczasy nad morzem - klik

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                Ja również konfigurowałem Peugeota ,z tym że 3008 ,i ze 169 tyś dali rabat na 144 tyś ,auto w full wypasie ,brakowało kilku mało istotnych pierdół ,więc nie uważam aby byli jacyś bardzo drodzy ,bliżej im do Opla
                No jak dla mnie 144tys za 3008 to Kosmos. I cena idiotyczna. A to, że blisko cenowo do Opla... no cóż, Opel de facto zbankrutował i GM oddał go PSA... Więc chyba były jakieś błędy m.in w polityce cenowej.
                Pozdrawiam
                perfex

                Octavia HTP

                Komentarz


                • #9
                  Ceny za Peugeota sa za wysokie. W Polsce ich sprzedaz jest niska - wystarczy sobie sprawdzic statystyki sprzedazy.
                  Dla porownania ostatni miesiac styczen - Skoda 6863 auta sprzedane (1 miejsce w Polsce pod wzgledem sprzedazy aut), a Peugeot zaledwie 1393 (12 miejce dopiero).
                  To jednak daje obraz jak ludzie odbieraja cene do wartosci auta. Przeciez do zakupow nikt nie zmusza... a Skoda deklasuje Peugeota.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Kurcze 150/160 tysia za peugeota? NIe mam nic do francuskich aut, wręcz przeciwnie.
                    Ale to jest budżet gdzie można już powybierać w zasadzie w każdej konkurencji lub brać coś wyżej (Arteon, Stinger) albo ciaśniejszego z premium.... no jest z czego wybierać.
                    Zobaczymy od jakich poziomów wystartuje cennik i jak ustawią "średnie" wersji jakie przewaznie się kupuje u nas.

                    Komentarz


                    • #11
                      No ale nie jest tak, że Peugeot daje wysokie ceny detaliczne w oficjalnych cennikach, ale jednocześnie bez żadnych problemów można uzyskać bardzo wysoki rabat?
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Moim zdaniem porównywanie 508 do Octy obraża trochę Peugeota. To bardziej rywal dla Superba moim zdaniem.
                        Bardzo ładny zresztą
                        Rafał

                        Komentarz


                        • #13
                          Widziałem wczoraj tą reklamę. Zapowiada się ciekawie. Swoją drogą szukając Octy zastanawiałem się też nad poprzednią generacją 508.
                          Teraz ten Peugeot wpada do listy "kiedyś może do kupienia" razem z Kia Stinger, Skoda Superb i Alfa Romeo Julia
                          Z tego co czytałem premiera ma być w Genewie tuż tuż, ale silniki raczej nieciekawe Dwa "eco" diesle i chyba jeden benzyniak w dwóch wariantach.

                          GARAŻ

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez cianek Zobacz wpis
                            Dwa "eco" diesle i chyba jeden benzyniak w dwóch wariantach.
                            No wiem ,że będą 2.0 HDI 150 i 180 KM i 1.6THP 180 KM .mają jeszcze 1.5 HDI ,ale nie wiem czy tego będa montować ,co do HDI to reklama sama w sobie ,wiec ?
                            Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                            Skoda 6863 auta sprzedane (1 miejsce w Polsce pod wzgledem sprzedazy aut), a Peugeot zaledwie 1393 (12 miejce dopiero).
                            Według mnie ,mało konstruktywne porównanie ,ludzie są opętani VAG-iem ,i nie widzą zalet innych marek ,bo jak kupię Skodę ,to tak jakbym kupił VW ,wiesz ja też jeżdżę Passatem ,i nie uważam ,żeby to było jakieś oh ah ,zarabiać więcej też przez to nie zarabiam ,co do skody to wersja jaka by mnie interesowała to niestety to również koszt powyżej 145000 zł ,a to jak dla mnie za Octavię sporo za dużo ,to jest tylko Octavia ,bez zastanowienia wziąłbym 3008. A jakbym miał kupić jakąś budżetową nic nie mającą Octavię ,z wyżyłowanym silnikiem ,to wolałbym kupić używane inne auto ,aniżeli sie oszukiwać ,że mam nowe plastikowe badziewie.
                            Temat o 508 ,i zobaczymy jak to się odbije na tej marce ,myślę ,że się może dużo zmienić ,bo idą w bardzo dobrym kierunku
                            Sebastian
                            Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                            Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                            Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                            Wczasy nad morzem - klik

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                              No ale nie jest tak, że Peugeot daje wysokie ceny detaliczne w oficjalnych cennikach, ale jednocześnie bez żadnych problemów można uzyskać bardzo wysoki rabat?
                              No właśnie dostałem rabat w wysokości 25 tyś zł , jeszcze raz cena wyj. 169000 - 25000 = 144000 to chyba dużo co ,mało kto tyle daję ,a ja nic nie targowałem.
                              Sebastian
                              Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                              Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                              Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                              Wczasy nad morzem - klik

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                                Temat o 508 ,i zobaczymy jak to się odbije na tej marce ,myślę ,że się może dużo zmienić ,bo idą w bardzo dobrym kierunku
                                Miałem 3 Peugeoty i 2 Citroeny (w rodzinie było jeszcze 4 inne Citroeny) i uważam, że np silniki tdi są sto lat za murzynami w stosunku do hdi. Pamiętam swój szok sprzed jakichś 18 lat gdy usłyszałem jak pracuje hdi, tdi przy nim było ciągnikiem Ursus. Także raczej nie jestem uprzedzony.
                                Ale jak zobaczyłem w salonie 5008 z napędem na przód za 160.xxx tys zł to pomyślałem że ktoś tu oszalał.
                                508 Bardzo mi się podoba. Tylko czy uda się go kupić za np. 100 tys? Czy bez 130 tys nie ma co podchodzić. W wariancie nr 2 mogą go sobie w d. włożyć. Podobnie jak Kia może sobie tam Stingera wkładać. Nie mam w zwyczaju palić pieniędzmi w kominku. Może ktoś to lubi, póki co to dozwolone.
                                Ostatnio edytowany przez perfex; 197.
                                Pozdrawiam
                                perfex

                                Octavia HTP

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                                  No właśnie dostałem rabat w wysokości 25 tyś zł , jeszcze raz cena wyj. 169000 - 25000 = 144000 to chyba dużo co ,mało kto tyle daję ,a ja nic nie targowałem.
                                  Znaczy, żeby być precyzyjnym, 144 tys za kompaktowego, 5 osobowego, crossovera z napędem na przód i bez jakiegoś przeciągu pod maską?
                                  Pozdrawiam
                                  perfex

                                  Octavia HTP

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                                    bez jakiegoś przeciągu pod maską?
                                    1.6 b. 165 KM w automacie ,lub 2.0 150 KM HDI manual ,będą w podobnej cenie ,z prawie maximum wyposażenia ,nie uważam aby było to drogo ,raczej wątpię ,że przy tym wyposażeniu Kodiaq byłby konkurencją ,te wcale ale to wcale nie są tanie.
                                    Widzę ,że wielu ludzi uważa (niekoniecznie o Ciebie prefex mi chodzi) ,że jeżeli za dobrą wersję w Skodzie to można zapłacić nawet 200 tysi ,a np. w Peugeocie 150 tysi to juz szaleństwo ,trochę dziwne podejście.
                                    Po za tyn dobra wersja np. Hyundai Tuscon 2.0 D no to również wydatek 140 tysi w górę ,przy czym za te pieniądze to ma braki w wyposażeniu w porównaniu z Peugeotem
                                    Ostatnio edytowany przez sebastian7905; 7894.
                                    Sebastian
                                    Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                    Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                    Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                    Wczasy nad morzem - klik

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                                      No właśnie dostałem rabat w wysokości 25 tyś zł , jeszcze raz cena wyj. 169000 - 25000 = 144000 to chyba dużo co ,mało kto tyle daję ,a ja nic nie targowałem.
                                      No bardzo ladny rabat. W Skodzie raczej mozna o takim pomarzyc... (co innego na wyprzedazy) - rozumiem ze piszesz o aucie do produkcji, czy produkcja z 2017?

                                      Ps. ale co do kwot to hehe - caly czas bede przytaczal pojazd przez ktory o malo we wrzesniu nie sprzedalem Octy - tj. Audi A4 B9 1.4 tfsi z s-tronic, skorzana tapicerka itd. Rabat 28.000 zl od importera + 5% od dealera (po odjeciu od ceny kwoty rabatu od importera). Na diesla rabat byl wyjsciowo 34.000 + 5%.

                                      Na Volvo V90 rabat mozna dostac rowne 20% niby dla klienta VIP ale jak sie dobrze zagada to od biedy prawie kazdy tym VIP chyba moze zostac - a przy 290.000 wyjsciowo = 20% rabatu to az 58.000 zl.

                                      Ps. ja w kazdym razie koncze OT z mojej strony a co do Peugeota 508 to wyglada na swietna maszyne. A gdybym stal przed wyborem Kodiaq czy 5008 to gdyby to mial byc 5008 w wersji tej najwyzszej ze skorzana tapicerka i roznymi bajerami w srodku i oczywiscie automatem to... Peugeot :-)

                                      I ciekawostka na koniec - obejrzyjcie srodkowa wersje albo topowa Peugeota 3008 i 5008 oraz Audi Q3 i VW Tiguana czy T-Roca... co robi lepsze wrazenie wewnatrz? Ba! duzo lepsze wrazenie? Tak, tak - Peugeot :-)
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Auto do produkcji
                                        Resztę rabatów ,które przytoczyłeś robią również wrażenie
                                        Właśnie o to mi chodziło VW AUDI ,są przy tych peugeotach trochę nudne - tu masz rację
                                        Sebastian
                                        Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                        Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                        Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                        Wczasy nad morzem - klik

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis

                                          Widzę ,że wielu ludzi uważa (niekoniecznie o Ciebie prefex mi chodzi) ,że jeżeli za dobrą wersję w Skodzie to można zapłacić nawet 200 tysi ,a np. w Peugeocie 150 tysi to juz szaleństwo ,trochę dziwne podejście
                                          Ja do Skody też nic nie mam ale na pewno nie zapłaciłbym za nią 200 tys.
                                          A co do Peugeota, zwłaszcza omawianego tu 3008 to kwota w okolicy 140 tys jest zabawna. Za rok to auto będzie warte z 50% tego. I mnie się taki deal nie podoba. Jak można mieć Qashqaia dużo taniej i z lepszym "wizerunkiem" cokolwiek to znaczy... Anyway mniej tracącego na wartości. Albo super biznes: Dacia Duster ! Na rynku wtórnym sprzedają się w 15 minut. Ale wiem, każdy ma swą filozofię. Sam w tym roku chyba kupię jedno nowe auto do parku maszyn i mam koncepcje od sasa do lasa :-) (508 jest na długiej liście. ... :-) )
                                          Pozdrawiam
                                          perfex

                                          Octavia HTP

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                                            No wiem ,że będą 2.0 HDI 150 i 180 KM i 1.6THP 180 KM .mają jeszcze 1.5 HDI ,ale nie wiem czy tego będa montować ,co do HDI to reklama sama w sobie ,wiec ?
                                            No to właśnie tu ten problem. Większość świata odchodzi od diesli a tu na dzień dobry 2. Jaki by nie był, to niedługo już się nim po Niemczech nie za bardzo da jeździć, a i w wielu innych krajach też niedługo wprowadzą zakazy. Może później dołożą jeszcze jakiegoś benzyniaka, ale w sumie w ofercie nie bardzo widzę co mogli by włożyć, bo chyba ten 1.6 jest "największy".


                                            GARAŻ

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              1.6 ale z mocą do 225 KM

                                              Ja pewnie też w tym roku coś kupię ,ale co wybrać benzyna ,czy diesel ,będzie ciekawie
                                              Ostatnio edytowany przez sebastian7905; 7894.
                                              Sebastian
                                              Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                              Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                              Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                              Wczasy nad morzem - klik

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ale w DE tylko do miast zakaz ma być i coś czytalem że do Euro 5 włącznie szlaban.....chyba. A tu chyba Euro 6 powinno mieć, co?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
                                                  A tu chyba Euro 6 powinno mieć, co?
                                                  Na pewno będzie miał EURO 6
                                                  Sebastian
                                                  Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                                  Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                                  Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                                  Wczasy nad morzem - klik

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X