Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Następca Skody RAPID - SCALA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Patrzac w katalog to faktycznie wychodzi na to, ze Honda postradała zmysły i sprzedaje Civica bez klimy....za 71,000 zł !!!

    A Golf tez ma koszmarne ceny - najtanszy 5-drzwiowy Trendline z silnikiem 1.0 litrowym o mocy 115 koni to 78 600 zł !!!

    Swiat zwariowal...
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis

      I abstrahując od ew. rabatów wybrałbyś Scale?
      Nie wiem. Dla mnie abstrakcja jest wydanie takiej kwoty na samochod.
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #78
        Coraz bardziej popularny staje się długoterminowy najem samochodów dlatego mają dla kogo produkować. W dodatku nie brakuje ludzi co chodzi w cerowanych skarpetkach ale auto w kredycie nowe pod domem stoi. Dla mnie to nowe auta mogą i kosztować nawet 3 razy tyle. Ja nowego auta nie kupię a wieksza utrata wartości gra na korzyść przyszłych kupujących. Zobaczcie ile procentowo nowego kiedyś kosztowało 3-4 letnie auto a ile dzisiaj.

        Komentarz


        • #79
          Zakup nowego a używanego auta jest dylematem, zdaje się, nie do rozstrzygnięcia. Ja natomiast bronię się przed zakupem używanego. Obecna Octavia jest trzecim moim nowym autem. Zdziwiłem się, że podczas ubezpieczania, kiedy rynkowa kwota wyniosła tylko 3 tysiące mniejsza od ceny auta, jaką w ubiegłym roku zapłaciłem. Auto kupiłem za 85.000 zł, a ubezpieczone jest na 82.000 zł. Wniosek: Jeśli kupi się na korzystnych warunkach, to jest powód do pochylenia się nad salonowym autem. Wszystkie moje auta kredytowałem i miałem świadomość, że jest to cena za psychiczny komfort, pozwalający na brak wizyt u mechaników. No, ale każdy ma swoje argumenty

          Komentarz


          • #80
            Mój argument jest jeden i bardzo prosty - pięciocyfrowa cena, która nie może zaczynać się na wyższą cyfrę niż 3. Taki sam mam od zawsze.

            I kopę razy bardziej wolę to, co mam obecnie niż nowe sandero.

            Komentarz


            • #81
              No i jest już cennik 66tys za podstawę. I dużo i mało

              Komentarz


              • #82
                Ledy w standardzie i całkiem nieźle te wyposażenie

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez prezes870 Zobacz wpis
                  No i jest już cennik 66tys za podstawę. I dużo i mało
                  Trochę przespałeś.

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez prezes870 Zobacz wpis
                    Ledy w standardzie i całkiem nieźle te wyposażenie
                    bez przesady... klasyczny standard dla klasy kompaktowej... Ma ledy, ale ma też korby z tyłu i nielakierowane klamki i lustra.
                    Tak naprawdę to dopiero Ambition doposażony w klimatronik pozwala powiedzieć, że ma fajne wyposażenie. Ale po doposażeniu go jeszcze w lakier metalic robi się już 75kzł.
                    Gdyby taki Active 1.0TSI 95KM był do wyrwania za 50-55kzł, to można by powiedzieć, że jest i dość tani, i ma odpowiednie do ceny wyposażenie...

                    Ale pewnie i tak będzie się fajnie sprzedawać. Moim zdaniem będzie na ulicach częstszym widokiem niż Rapid - ale oczywiście w większości jako auto firmowe...

                    PS: te przednie światła ledowe to światła składające się z szeregu diod, czy (w dużym uproszczeniu) żarówka ledowa zamiast zwykłej halogenowej?
                    Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis

                      PS: te przednie światła ledowe to światła składające się z szeregu diod, czy (w dużym uproszczeniu) żarówka ledowa zamiast zwykłej halogenowej?
                      To pierwsze. Nietrwałe i kosztogenne (w aucie z rynku wtórnego).

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                        Ale pewnie i tak będzie się fajnie sprzedawać. Moim zdaniem będzie na ulicach częstszym widokiem niż Rapid - ale oczywiście w większości jako auto firmowe...
                        Podobnie jak Rapid i Fabia będą jeździć w barwach Żywiec, Maspex, Ceresit itp. Swoją drogą to fascynujące. Jakimi hm... metodami Skoda przekonuje szefów flot w takich firmach by to kupować. Rzeczowych argumentów brak. Czyli? :-)

                        Pozdrawiam
                        perfex

                        Octavia HTP

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis

                          Podobnie jak Rapid i Fabia będą jeździć w barwach Żywiec, Maspex, Ceresit itp. Swoją drogą to fascynujące. Jakimi hm... metodami Skoda przekonuje szefów flot w takich firmach by to kupować. Rzeczowych argumentów brak. Czyli? :-)
                          Powoli Skoda przestaje być autem przodującym w dużych flotach (przynajmniej w mojej branży)... Skanska już nie chce tej marki, Strabag też, moja firma również zaczyna sondować rynek w poszukiwaniu innej marki...
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • #88
                            Po prostu dokręcanie śruby ma swoją granicę. Do póki auta schodzą to dokrecają.

                            Komentarz


                            • #89
                              Rapid 50 Scala 70 ...Octavia IV wystartuje od 90 ....taniej i taniej ...absurd Sportage można mieć za 80 tyś dobrze wyposażonego...

                              Komentarz


                              • #90
                                Dlatego zamiast Octavia trzeba kupić Sportage. Cennika nie sprawdzałem, ale jeżeli jest jak mówisz to wybór jest dla mnie oczywisty

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                                  Podobnie jak Rapid i Fabia będą jeździć w barwach Żywiec, Maspex, Ceresit itp. Swoją drogą to fascynujące. Jakimi hm... metodami Skoda przekonuje szefów flot w takich firmach by to kupować. Rzeczowych argumentów brak. Czyli? :-)
                                  zniżka plus impreza firmowa? -20% dla flot? netto? zrobienie planów sprzedaży dealera? ugimi?
                                  Mój czarnuch
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez maslak Zobacz wpis
                                    Rapid 50 Scala 70 ...Octavia IV wystartuje od 90 ....taniej i taniej ...absurd Sportage można mieć za 80 tyś dobrze wyposażonego...
                                    Rapid 58 A scala 66 . I o calkiem inny wypas . Bez przesady jest różnicy raptem 8 tyś A nie 20... zresztą dla skody lepiej na jednym zarobić np 5 tyś A nie 2.5 tyś i zrobić połowę mniej aut tym bardziej że i tak trzeba czekać kilka miesiecy . Na jedno wyjda jeżeli sprzedaż spadnie nawet o połowę A fabryka będzie odciążona . A jezeli dla kogos drogo to może kupić kie albo dacie . Nikt nie zmusza

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      W sumie fakt. Wkurza nas, że drogo.... Skoro taśma produkcyjna nie wyrabia, to nie dziwne.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                                        Dlatego zamiast Octavia trzeba kupić Sportage. Cennika nie sprawdzałem, ale jeżeli jest jak mówisz to wybór jest dla mnie oczywisty
                                        Przecież Sportage i Scala to dwa zupełnie różne auta. Jak ktoś chce mieć Sportage to kupi Sportage i cena nie ma tu nic do rzeczy.
                                        Skoro Scala ma "złą" cenę w stosunku do Sportage to Golf ma jeszcze gorszą a Superb jeszcze bardziej ...



                                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Dzwoniłem do salonu i dzisiaj zamawiając Scalę będzie do odebrania w okolicach lipca/sierpnia.
                                          1.5TSI z manualem ma się pojawić pod koniec roku, a więc pierwsze egzemplarze w takiej konfiguracji pojawią się pewnie za ok. rok.
                                          Zaznaczam, że są to informacje od tylko jednego handlowca, więc nie wiem, na ile potwierdzone.

                                          W tej sytuacji to auto z silnikiem 1.5, skrzynią DSG i dodatkami do wersji ambition wychodzi już "nieco" za drogo jak na ten segment. Chyba, że wejdą jakieś promocje.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis

                                            Przecież Sportage i Scala to dwa zupełnie różne auta. Jak ktoś chce mieć Sportage to kupi Sportage i cena nie ma tu nic do rzeczy.
                                            Skoro Scala ma "złą" cenę w stosunku do Sportage to Golf ma jeszcze gorszą a Superb jeszcze bardziej ...
                                            Scala ma "złą" cenę dlatego, że będzie za droga moim zdaniem. Skoda miała branie bo była atrakcyjna cenowo. Teraz ten atut utraciła.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez maslak Zobacz wpis
                                              Rapid 50 Scala 70 ...Octavia IV wystartuje od 90 ....taniej i taniej ...absurd Sportage można mieć za 80 tyś dobrze wyposażonego...
                                              co takiego fajnego w tym sportage? 80k to bieda wersja 1.6 wolnossący, dobrze wyposażony i jakoś jadący to 1.6T ale robi się już~110k, ale i tak każdy ma całkowicie plastikowe wnętrze.
                                              Ale jedno w nim się może podobać, jest ładny z zewnątrz, robiłem 3 podejścia do niego i nijak nie mogę się przekonać.
                                              Kodiaq 1.5 DSG Style

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Za to za 77 tys można aktualnie kupić Renault Kadjar po liftingu z fajnym nowym silnikiem 1,33 tce 140km i bardzo przyzwoitym wyposażeniem...
                                                Pozdrawiam
                                                perfex

                                                Octavia HTP

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Przebijanie się cenami różnychw tym kompletnie innych aut tutaj nic nie wnosi. Odnosicie się do cennikowych na Scale która jest nowością a porównujecie ceny za które udało się kupić auto innej marki po negocjacji. Na pewno na początku Scala nie będzie mieć dobrych promocji ale potem na pewno spore upusty będą. Poza tym by ocenić czy cena (nawet ta cennikowa) jest atrakcyjna czy nie trzeba by się zapoznać z tym autem. Scala jest tańsza od Golfa i to czyni ją od razu nieatrakcyjną cenowo ? A może jest tak dobra że mogła by być jeszcze droższa ?
                                                  Wiele aut z klasy premium ma dużo gorszy stosunek tego co się dostaje do ceny a i tak są z jakichś powodów kupowane ... dla wielu osób wystarczający powód to to że auto się podoba.


                                                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                  Komentarz


                                                  • No właśnie takie audi a3 czym się różni od octavi? Kilka plastików innych i znaczek i mniejszy bagażnik A cena 2x wieksza

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X