Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Następca Skody RAPID - SCALA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • W porównaniu do golfa to raczej nie jest drogo

    Komentarz


    • Scala nigdy wykonaniem i komfortem do Golfa się nie zbliży i nie ma jej co do niego porównywać.

      Komentarz


      • Jaki tam komfort w golfie ?

        Komentarz


        • szkdoa ze nie bedzie scali rs ...

          Komentarz


          • Może lepiej, bo skoda przecież ośmiesza się ze swoimi eresami na tle konkurencji.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez JacekRS Zobacz wpis
              Trochę odświeżę.... miesiąc temu odbierałem ze szwagrem Rapid`a we Wrocku, na pytanie o Scalę, usłyszałem: "nie sprzedaje się, jest za drogie i tyle".
              No tak... Bo sprzedawcy w salonach to są fachury i wszystko wiedzą najlepiej.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                Może lepiej, bo skoda przecież ośmiesza się ze swoimi eresami na tle konkurencji.
                dlaczego osmieszaja?
                a konkurencja ma tej wielkości auto w tej cenie ?

                Komentarz


                • Golfa gti nie kupi w cenie i wyposażeniu octavii

                  Komentarz


                  • Konkurencja nie ma eresów tak słabych. Golf to nie bardzo konkurencja, bo mechanicznie to jest to samo. A "RS" to przecież ma być sport, a nie wielkość czy praktyczność.
                    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis
                      No tak... Bo sprzedawcy w salonach to są fachury i wszystko wiedzą najlepiej.
                      Chyba ASO GALL z Wrocka nie sprzedaje mało samochodów i wiedzą co mówią, to raz, dwa to nie interesuję się motoryzacją od wczoraj i widzę co jest na rynku, do tego w Automotive siedzę od 15 lat i jakoś Twoje argumenty są po prostu "słabe".

                      Handlowcy mówią, ze jest to samo co z Rapidem na początku, była cena powyzej pewnego progu i się nie sprzedawały, po pół roku obnizono cenę i zaczęły byc atrakcyjne wobec konkurencji.

                      Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                      Konkurencja nie ma eresów tak słabych. Golf to nie bardzo konkurencja, bo mechanicznie to jest to samo. A "RS" to przecież ma być sport, a nie wielkość czy praktyczność.
                      Skoda RS i sport.... takich głupot to dawno nie czytałem... kolejna sprawa, to biorąc na warsztat RS OIII i RS Megane, czy RS Focusa pokaż co z którego wyciągniesz za powiedzmy 20kPLN i jaki będzie "sport" aha, nie porównuj tych aut do RS w stajni Audi, bo wtedy Twoje kocopoły na tym forum osiągną zenit

                      O! albo porównaj RS6 z 911GT3 RS przecież to pierwsze to gówniane "kombi" więc nie będzie nigdy aż takim SPORT jak to drugie. Czytam Twoje posty od jakiegoś czasu i jesteś żenujący

                      Aha, nie martw się możesz lać na mnie wiadro pomyj i tak mam na to Link a Ty RS`a (każdej marki) możesz tylko ładnie pogłaskać w ASO
                      "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez JacekRS Zobacz wpis
                        Trochę odświeżę.... miesiąc temu odbierałem ze szwagrem Rapid`a we Wrocku, na pytanie o Scalę, usłyszałem: "nie sprzedaje się, jest za drogie i tyle".
                        Nie wiem ile ich sprzedano ale na ulicy nie widziałem Ani Jednej mimo, że jeżdżę sporo i po całej Polsce.
                        Pozdrawiam
                        perfex

                        Octavia HTP

                        Komentarz


                        • Ciekawe ilu wgl odebrało , bo w maju dopiero testowki były .

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez JacekRS Zobacz wpis

                            Chyba ASO GALL z Wrocka nie sprzedaje mało samochodów i wiedzą co mówią, to raz, dwa to nie interesuję się motoryzacją od wczoraj i widzę co jest na rynku, do tego w Automotive siedzę od 15 lat i jakoś Twoje argumenty są po prostu "słabe".

                            Handlowcy mówią, ze jest to samo co z Rapidem na początku, była cena powyzej pewnego progu i się nie sprzedawały, po pół roku obnizono cenę i zaczęły byc atrakcyjne wobec konkurencji.


                            Zgadzam się w 100%

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez JacekRS Zobacz wpis
                              Chyba ASO GALL z Wrocka nie sprzedaje mało samochodów i wiedzą co mówią, to raz, dwa to nie interesuję się motoryzacją od wczoraj i widzę co jest na rynku, do tego w Automotive siedzę od 15 lat i jakoś Twoje argumenty są po prostu "słabe".

                              Handlowcy mówią, ze jest to samo co z Rapidem na początku, była cena powyzej pewnego progu i się nie sprzedawały, po pół roku obnizono cenę i zaczęły byc atrakcyjne wobec konkurencji.
                              Handlowcy w salonach najczęściej w ogóle nie wiedzą co sprzedają... Nie potrafią się nawet nauczyć podstawowych danych o samochodzie, dostępnych opcji konfiguracji auta, czy nawet prezentacji poszczególnych funkcji przy odbiorze samochodu. Przetestowałem to już na kilku salonach.

                              Zamieszczone przez JacekRS Zobacz wpis
                              nie interesuję się motoryzacją od wczoraj i widzę co jest na rynku
                              To co takiego jest na rynku?

                              Zamieszczone przez JacekRS Zobacz wpis
                              Handlowcy mówią...
                              Niech więc dalej mówią... Ale w międzyczasie pierdzenia w salonowe fotele mogliby też się trochę poduczyć swojej pracy.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis


                                To co takiego jest na rynku?
                                Dołączę się do odpowiedzi.
                                Są auta na rynku (niestety dla Skody) lepsze i w porównywalnej cenie co Scala, lub naprawdę niewiele droższe, które oferują więcej - lepsze materiały i jakość montażu - choćby Ford Focus, Kia Ceed, Hyundai I30, VW Golf.
                                Scala nigdy nie będzie kompaktem i nie dorówna najważniejszym przedstawicielom tego segmentu.

                                Komentarz


                                • [moderator] EDIT

                                  A co do Scali - jak na razie widziałem jedną na żywo, na drodze. Biała z tylną szybą przedłużoną. Wygląda ładnie, a cena... Może i droga. A Octavia nie jest teraz droga?
                                  Ostatnio edytowany przez moderator; 45378.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Marek__82 Zobacz wpis

                                    Dołączę się do odpowiedzi.
                                    Są auta na rynku (niestety dla Skody) lepsze i w porównywalnej cenie co Scala, lub naprawdę niewiele droższe, które oferują więcej - lepsze materiały i jakość montażu - choćby Ford Focus, Kia Ceed, Hyundai I30, VW Golf.
                                    Scala nigdy nie będzie kompaktem i nie dorówna najważniejszym przedstawicielom tego segmentu.
                                    Tak z ciekawości dopytam... Czym się objawia ta lepsza jakość montażu? Porównywałeś?

                                    Obecnie niemal wszystkie auta to szajs, który ma się rozpaść dzień po zakończeniu gwarancji... i to najlepiej tak, żeby nie dało się tego naprawić, a zamiast tego biegło się po nowy do salonu.

                                    Tak naprawdę, o wyborze auta decydują obecnie tylko i wyłącznie preferencje klienta i ewentualne przywiązanie do marki, bo niemalże wszyscy producenci oferują tą samą jakość (nie za wysoką) za mocno zbliżone kwoty pieniężne (kompletnie nieadekwatne do oferowanego towaru).

                                    Komentarz


                                    • Klienci prywatni akurat mają Skodę w głębokim poważaniu. Ona żyje tylko dzięki flotom co zresztą też jest dla mnie dziwne bo gdybym był menadżerem floty w dużej firmie to Na Pewno nie wziąłbym Skód...
                                      Wśród klientów indywidualnych 1 miejsce ma Dacia Duster a potem długo nic. Z tego co pamiętam pierwsza Skoda jest koło 8 miejsca. Niestety, cenniki Skody są marne. Tylko Superb jest sensowny i tańsze Kodiaqi.
                                      Pozdrawiam
                                      perfex

                                      Octavia HTP

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

                                        Tak z ciekawości dopytam... Czym się objawia ta lepsza jakość montażu? Porównywałeś?
                                        Trochę porównywałem, byłem zagorzałym skodziarzem, mającym wcześniej 3 nowe Skody, ale nie Octavie (nie było potrzeby posiadania tak dużego auta). Z tych starszych byłem zadowolony ale ostatnia spowodowała, że niestety odszedłem od tej marki choć zostałem z VAG.
                                        Porównywałem Rapida, Astrę, Leona, Ibizę, Polo, I30, Golfa - no i stanęło na tym, że najlepszy jakościowo wydał się Golf i to się potwierdza po ponad roku eksploatacji.
                                        Niedawno oglądałem też Scalę i niestety szału to ona nie robi - jedynie bagażnik i miejsce na tylnej kanapie na nogi - to wszystko w czym to auto przerasta wyżej wymienione. Jednorazówka jak Rapid z ciut lepszymi plastikami na desce i z bardziej agresywnymi liniami na zewnątrz - moim skromnym zdaniem, szajs za "kosmiczne" pieniądze - zupełnie nieadekwatne do tego co oferuje.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                                          Niestety, cenniki Skody są marne. Tylko Superb jest sensowny i tańsze Kodiaqi.
                                          Zagodzę się z tym - Octa też jest w porządku wykonana, tylko cena dosyć wysoka.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Marek__82 Zobacz wpis
                                            Porównywałem Rapida, Astrę, Leona, Ibizę, Polo, I30, Golfa - no i stanęło na tym, że najlepszy jakościowo wydał się Golf i to się potwierdza po ponad roku eksploatacji.
                                            Cóż... Byłem posiadaczem OIII, a teraz mam G7 FL i nie widzę znaczących różnic pomiędzy tymi modelami.
                                            70% części w tych autach jest taka sama. Owszem Golf jest cichszy w środku i ma te swoje, wyidealizowane na tym forum, miękkie boczki, ale z kolei konsola środkowa z tyłu (tam gdzie są wyloty na tylną kanapę) jest ładniejsza w OIII. Tak samo miękkie materiał kokpitu w OIII "ciągnie się" niżej niż w Golfie.
                                            Co do jakości montażu to z moich doświadczeń też wygrywa OIII.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis
                                              Cóż... Byłem posiadaczem OIII, a teraz mam G7 FL i nie widzę znaczących różnic pomiędzy tymi modelami.
                                              70% części w tych autach jest taka sama. Owszem Golf jest cichszy w środku
                                              Jest nie tylko zdecydowanie cichszy, ma też lepsze hamulce, lepiej zestrojone zawieszenie, czuć w nim że jest masywniejszy, szczególnie wykończenie drzwi. Ale , żeby nie było tak różowo ma minusy które też niektóre wymieniłeś.

                                              Czy jestem obiektywny?? nie wiem. W domu mam OIII 1.6TDI z 2014 w wersji Elegance + Dynamic +Amazing (Teraz ma niecałe 100kkm i raz na tydzień nią wyjeżdżam) i jednocześnie mam służbowego Golfa 1.6TDI 115KM Highline, który ma teraz rok i prawie 50kkm.
                                              Ostatnio edytowany przez AdamB; 2174.
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

                                                ma też lepsze hamulce, lepiej zestrojone zawieszenie
                                                Naprawdę jest w tym różnica? Nie są identyczne tarcze i klocki? Golf nie ma sztywnej belki z tyłu z wersji z podstawowym dieslem?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis

                                                  Naprawdę jest w tym różnica? Nie są identyczne tarcze i klocki? Golf nie ma sztywnej belki z tyłu z wersji z podstawowym dieslem?
                                                  Jest, Octavia ma FS coś tam, a Golf ma inną budowę zacisków. Są w Golfie bardziej agresywne i mocniejsze. Co do belki to jednakowo ją słychać, z tym że praca amortyzatorów , tłumienie i prowadzenie zdecydowanie na +. Nie wiem czym ta różnica jest podyktowana ( może tym, że mam w Golfie aktywny tempomat do 210km/h i parę asystentów oraz elektryczny hamulec), nie mam pojęcia.
                                                  Załączone pliki
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz


                                                  • No to i tarcze są w golfie o 8 mm większe, no i klocki mają znacznie większą powierzchnię. Nic dziwnego, że lepiej to hamuje. Myślałem, że to jest identyczne dla tych samych silników. A jednak dopłaca się do golfa za jakieś konkrety.

                                                    Ciekawe czy ten zacisk FS-III to mnie przeżyje. Chyba jest niewiele młodszy ode mnie.
                                                    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X