Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wałki ADAC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Niemcy zawsze byli mistrzami propagandy :?
    Było szybkie
    2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
    CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
    163HDI HYDRACTIVE 3+
    Jest wycieczkowóz
    VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez lukasiasty
      Niemcy zawsze byli mistrzami propagandy :?
      +1

      Poza tym wszystko to $ i sponsorowane artukuły opinie itd itp.
      Tak jak w Auto Świat dziwnie zawsze wygrywa niemiecka technologia :lol:
      Lukii

      Mój Brokuł

      Komentarz


      • #28
        leszekmw, rzeczywiście, co innego napisałem , o czym innym myślałem, teraz zauważyłem, miało być "made in Korea"
        Kolegów Japończyków serdecznie przepraszam :wink:
        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez leszekmw
          fakt jvc , hitachi sony to był badziew straszny ,
          tyko to nie Korea, a Japan :roll:

          A zyebanym ADAC'iem się nigdy nie kierowałem. W większości bujdy na resorach, czyli propaganda taka sama jak teraz w Wiadomościach.
          "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez AdamB
            hubi_pl, tak ciągnąc temat fotelików dla dzieci to jakie w tej chwili uważane za dość "bezpieczne " w przedziale od 15-36 z isofixem ?
            Musisz koniecznie dopasować do auta i do dziecka.

            W tej grupie wagowej ważne żeby pas górny przechodził pośrodku ramienia, nie na szyi i nie zsuwał się. Ponadto, dolna częśc pasa musi przechodzić po miednicy dziecka, nie brzuchu.

            Ponadto ważny jest profil kanapy/oparcia...

            Jako rada "na odległość" to koniecznie stosuj pełny fotel, żadne same podkładki.

            pzdr
            hubi
            Mr Haldex - jak umiem to zawsze pomogę.
            www.awdcarparts.com

            Komentarz


            • #31
              hubi_pl, nie myślałem o podkładce nawet tylko o pełnym i z isofixem koniecznie ze względu na stabilność mocowania. Wizualnie wchodzą w grę Romer Kidfix XP i bardziej ku temu się skłaniam Fotelik dziecięcy Recaro Monza Nova 2 Seatfix. Masz jakieś inne typy do polecenia. Isofix wymagany, ale bez przegięcia cenowego.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez AdamB
                hubi_pl, nie myślałem o podkładce nawet tylko o pełnym i z isofixem koniecznie ze względu na stabilność mocowania. Wizualnie wchodzą w grę Romer Kidfix XP i bardziej ku temu się skłaniam Fotelik dziecięcy Recaro Monza Nova 2 Seatfix. Masz jakieś inne typy do polecenia. Isofix wymagany, ale bez przegięcia cenowego.
                Nie chę tutaj bałaganu robić, może jest na OCP temat o fotelikach? nie pamiętam właśnie czy coś już nie pisałem

                Co do Twoich typów, Romer jest bardzo fajnym fotelikiem i jego stawiałbym wyżej w klasyfikacji niż Recaro. Duży plus za brak "podłokietników" - rozwiązanie, prekursorem tego był BeSafe w modelu iZi Up. Zapobiega to błędowi przebiegu pasa. Jak dziecko będzie się bawić pasem, albo pas będzie źle zapięty (a często się to zdarza), to jest ryzyko uszkodzenia narządów wewnętrznych, gdy pas dolny uciśnie jamę brzuszną podczas wypadku, czy też silniejszego hamowania.

                Tak jak pisałem wyżej - ocena tych foteli nie uwzględnia dopasowania do Twojego dziecka

                hubi
                Mr Haldex - jak umiem to zawsze pomogę.
                www.awdcarparts.com

                Komentarz


                • #33
                  hubi_pl, dzięki
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez b-bar01
                    leszekmw, rzeczywiście, co innego napisałem , o czym innym myślałem, teraz zauważyłem, miało być "made in Korea"
                    Kolegów Japończyków serdecznie przepraszam :wink:
                    Wyroby Japońskie tez były swego czasu synonimem taniego dziadostwa. Potem Korea a teraz Chiny. Jak powiedział pewien popularny prezenter. "Gdyby ludziom z Volkswagena powiedzieć 10 lat temu, że ich auta będą konkurować z czymś takim jak KIA to by się tylko zaśmiali. Dziś już nikt się nie śmieje." Jakoś tak to było

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez JacekRS
                      leszekmw napisał/a:
                      fakt jvc , hitachi sony to był badziew straszny ,


                      tyko to nie Korea, a Japan
                      coś niedoczytałeś...chyba

                      Zamieszczone przez tomek evo
                      Wyroby Japońskie tez były swego czasu synonimem taniego dziadostwa.
                      poproszę o wyjaśnienie i wskazanie tych wyrobów.
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez AdamB
                        hubi_pl, nie myślałem o podkładce nawet tylko o pełnym i z isofixem koniecznie ze względu na stabilność mocowania. ...Isofix wymagany, ale bez przegięcia cenowego.

                        Z tego co pamiętam to ISOfix jest i tak tylko do 18kg a potem trzeba przymocować fotelik pasami.
                        Sprawdz to sobie np. w katalogu BeSafe - jest informacja o typach mocowań tylem/przodem iso/pasy
                        algi
                        O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                        Komentarz


                        • #37
                          algi, foteliki które podałem w zakresie 15-36 kg mocujesz na isofix+ pasy.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez algi
                            Zamieszczone przez AdamB
                            hubi_pl, nie myślałem o podkładce nawet tylko o pełnym i z isofixem koniecznie ze względu na stabilność mocowania. ...Isofix wymagany, ale bez przegięcia cenowego.
                            Z tego co pamiętam to ISOfix jest i tak tylko do 18kg a potem trzeba przymocować fotelik pasami.
                            Sprawdz to sobie np. w katalogu BeSafe - jest informacja o typach mocowań tylem/przodem iso/pasy
                            Bardzo mi miło że ktoś się powołuje na katalogi które stworzyłem

                            VAG i BeSafe



                            Maksymalne obciążenie złącz ISOfix to 33KG, tak więc -15 na fotelik, zostaje 18kg i tu masz rację, ale...dotyczy to foteli z uprzężą wewnętrzną. W przedziale 15-36 dziecko zapinane jest pasem samochodowym który przytrzymuje dziecko, oraz fotel.

                            Zamieszczone przez AdamB
                            algi, foteliki które podałem w zakresie 15-36 kg mocujesz na isofix+ pasy.
                            Dokładnie - tak jak wyżej pisałem, tutaj dziecko jest zapinane pasem samochodowym, należy pamiętać przy tym żeby miał odpowiedni przebieg, tak jak wyjaśniałem kilka postów wcześniej

                            pzdr
                            Hubert
                            Mr Haldex - jak umiem to zawsze pomogę.
                            www.awdcarparts.com

                            Komentarz


                            • #39
                              Dzięki za wyjaśnienie.
                              Źle zinterpretowałem katalog...a właściwie dobrze ale do "poprzednich" fotelików. ..tych drugich po nosidełku bo tymi się obecnie interesuję.
                              algi
                              O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez algi
                                Dzięki za wyjaśnienie.
                                Źle zinterpretowałem katalog...a właściwie dobrze ale do "poprzednich" fotelików. ..tych drugich po nosidełku bo tymi się obecnie interesuję.
                                Jakbyś potrzebował pomocy to pisz śmiało
                                Mr Haldex - jak umiem to zawsze pomogę.
                                www.awdcarparts.com

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X