Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Były kolejki
    Załączone pliki
    Było:
    - O1 kombi 1.9 TDI (AGR)
    - SAAB 95 2.3T

    Jest:
    - O1 liftback 1.9 TDI (AXR)
    - Rapid Spaceback 1.2 TSI (CBZB)

    RAPID

    Komentarz


    • Zamieszczone przez feels3
      Zamieszczone przez marlej108
      Jest tez mozliwe ze jesli nie kupie nic do tego czasu i bedzie mnie stac, to moze za 8 miesiecy w wyprzedazy rocznika 2015... stane sie jego posiadaczem.
      Bez jazdy probnej, tylko po "macaniu" auta, takie slowa. To tylko pokazuje jak ludzie postrzegaja auta, moze byc glosny, moze pukac, stukac, wazne by ludzie sie na ulicy ogladali, a bagaznik otwieral sie "jak w bmw"

      No offense, to nie do Ciebie, raczej ogolna i przykra dosc refleksja.
      No niestey poznaliśmy emocjonalną część marleja :wink:

      Dzięki za relacje obszerną, ale ze skrajności w skrajność marleju u Ciebie.
      Ja bardzo chcę aby ten samochód był z wszech miar udany ale na razie mamy opakowanie. A reszta?
      A tu deklaracje, że już kupujesz?
      To na pewno znaczy, że jest ładny - z zewnątrz owczem. Pomacam sam bo stylistyka na oko środka mnie nie urzeka. Obaczymy.
      Zachwyciłeś sie to fajnie.
      Ale niedawno było kilka razy, że teraz SUV. Teraz SIII, ale i mazda 6 sie wkradła, i passat też gdy chwilę księgowy sie w Tobie odezwał. I to większo$ć w jednym poście, oprócz SUVa. :szeroki_usmiech
      Ale to fajnie. Z przyjemnością (i sporymi oczekiwaniami) czekam na niego w salonach.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez marlej108
        Schowek przed pasazerem - duzy, ale niestety tak jak w Passacie czy Octavii czy Golfie VII - z odtwarzaczem CD w srodku - jest to moim zdaniem niewygodne rozwiazanie i krok wstecz calej grupy VAG
        bardziej bym powiedział, że powrót do źródeł a nie krok wstecz- w audi zmieniarka zawsze była w schowku, tak samo jak MDI
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Alonzo_
          A tu deklaracje, że już kupujesz?
          To na pewno znaczy, że jest ładny - z zewnątrz owczem. Pomacam sam bo stylistyka na oko środka mnie nie urzeka. Obaczymy.
          Ale niedawno było kilka razy, że teraz SUV. Teraz SIII, ale i mazda 6 sie wkradła, i passat też gdy chwilę księgowy sie w Tobie odezwał. I to większo$ć w jednym poście, oprócz SUVa. :szeroki_usmiech
          Ale to fajnie. Z przyjemnością (i sporymi oczekiwaniami) czekam na niego w salonach.
          przeciez napisalem wyraznie ze "Jest tez mozliwe ze jesli nie kupie nic do tego czasu i bedzie mnie stac, to moze za 8 miesiecy w wyprzedazy rocznika 2015... stane sie jego posiadaczem"

          a czemu umknely Ci wyrazy mozliwe i moze... ? :-)

          Trzeba wszystko czytac :diabelski_usmiech

          a to ze mi sie podoba Mazda 6 czy suvy - to tez normalne. Watpie zeby byl ktokolwiek komu podobalby sie tylko jeden model samochodu. Wszystko zalezy na co bedzie mnie stac w danym momencie, teraz np. na nowy mnie nie stac, ale do stycznia sie wszystko moze zmienic.

          Gdyby bylo mnie stac kupilbym Audi albo A6 albo Q5 (musialbym sie oboma wczesniej przejechac i zobaczyc jak to z nimi jest) - no ale na nowe mnie nie stac, wiec nie ma o czym mowic :-)

          Dlatego jesli bedzie mnie stac to Superb III na placu boju zajmuje bardzo wysoka pozycje :-)

          Mam nadzieje, ze Ty tez w koncu porzucisz zlo - Hujdaja i wrocisz do Skody... :diabelski_usmiech

          [ Dodano: Nie 12 Kwi, 15 11:29 ]
          Zamieszczone przez piotrek_gdy
          Zamieszczone przez marlej108
          Schowek przed pasazerem - duzy, ale niestety tak jak w Passacie czy Octavii czy Golfie VII - z odtwarzaczem CD w srodku - jest to moim zdaniem niewygodne rozwiazanie i krok wstecz calej grupy VAG
          bardziej bym powiedział, że powrót do źródeł a nie krok wstecz- w audi zmieniarka zawsze była w schowku, tak samo jak MDI
          nie kazda tradycja zasluguje na kontynuacje 8)
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Alonzo_
            No niestey poznaliśmy emocjonalną część marleja :wink:

            Dzięki za relacje obszerną, ale ze skrajności w skrajność marleju u Ciebie.
            Ja bardzo chcę aby ten samochód był z wszech miar udany ale na razie mamy opakowanie. A reszta?
            A tu deklaracje, że już kupujesz?
            To na pewno znaczy, że jest ładny - z zewnątrz owczem.
            Chyba każdy kupując samochód najpierw ogląda potem wsiada i maca, analizuje cennik itp. Czas na jazdę przychodzi wtedy gdy poprzednie kroki wypadły dobrze. Nikt nie planuje chyba nabycia szkarady bo może to jakoś nadzwyczaj miło jeździ?
            Ja mam mniej więcej takie same spostrzeżenia jak Marley. Zakładam optymistycznie, że S3 w czasie jazdy nie skrzypi, nie wyje, nie dudni i nie wibruje czyli zachowuje się po prostu jak większość współczesnych nowych aut. I przy takim założeniu, gdybym kupował tego typu auto za ok 100 tys to byłby to S3.
            Pozdrawiam
            perfex

            Octavia HTP

            Komentarz


            • Zamieszczone przez perfex
              Chyba każdy kupując samochód najpierw ogląda potem wsiada i maca, analizuje cennik itp. Czas na jazdę przychodzi wtedy gdy poprzednie kroki wypadły dobrze. Nikt nie planuje chyba nabycia szkarady bo może to jakoś nadzwyczaj miło jeździ?
              Ja mam mniej więcej takie same spostrzeżenia jak Marley. Zakładam optymistycznie, że S3 w czasie jazdy nie skrzypi, nie wyje, nie dudni i nie wibruje czyli zachowuje się po prostu jak większość współczesnych nowych aut. I przy takim założeniu, gdybym kupował tego typu auto za ok 100 tys to byłby to S3.
              Dokladnie Perfex :kciukgora
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • Przylaczam sie - nie wiem dlaczego niektorzy sie dziwia albo podwazaja sens takiego podejscia.
                Teraz najwazniejsze jak to bedzie jezdzic... o Passacie juz slyszalem, ze jest nawet twardszy od Golfa i ze zawieszenie nie pracuje cicho... Moze Superb III odziedziczy mieksze nastawy po II...?

                Komentarz


                • ukuk, dobrze ze grupa VAG robi samochody ze sztywnym zawieszeniem, cierpi trochę komfort za to poprawia sie stabilność prowadzenia tak wiec jest za twardszym zawiasem
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • ah, jeszcze jedna ciekawostka - zobaczcie gdzie jest wlew plynu do spryskiwacza w SIII... - jest umieszczony nieco excentrycznie ;-)

                    co dziwne to w Passacie jest w wygodniejszym miejscu - bo z przodu.

                    Moze to kwestia silnikow - ze w benzyniaku malo wygodnie z tylu, a w dieslu wygodnie z przodu.. ale moze niestety nie. Zrobilem zdjecia tych aut co byly.

                    I na koniec zarowno nowy Passat jak i nowy Superb maja bardzo wysoki tunel srodkowy z tylu... (vide fotka z Passata - w Superbie jest identyczny), ale zobaczcie np. taka niby niepozorna Kia Rio... praktycznie zupelnie plaska podloga. Wiec jak sie chce - to mozna...
                    Załączone pliki
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • marlej108, złudzenie czy wlew spryskiwacza jest "na wierzchu" przy zamkniętej masce? :? takie to trochę nie tego... :?
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • no i ten gabkowaty tylny zaglowek - wcale nie trzeba go mocno scisnac zeby uzyskac taki efekt.

                        oraz fotka jak wyglada slupek B i wyciecie na pas - jest bardzo dlugie.
                        Załączone pliki
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez piramida
                          ukuk, dobrze ze grupa VAG robi samochody ze sztywnym zawieszeniem, cierpi trochę komfort za to poprawia sie stabilność prowadzenia tak wiec jest za twardszym zawiasem
                          Bardzo niedobrze, samochod do codziennego uzytku to nie gokart. Twarde zawieszenie to IMO najgorsza cecha VAG-ow... Tym bardziej tego nie rozumiem, ze przynajmniej w golfie mozna przeciez dobrac zawieszenie sportowe i obnizone. Bez sensu...

                          Komentarz


                          • ukuk, jadąc autostradą z prędkością 140-150km/h wolę mieć jednak sztywniejsze zawieszenie niż kanapę ale jak kto woli :wink:
                            Po mieście i lokalnych dziurach miękki zawias będzie bardziej komfortowy, niestety wszystkiego nie można mieć
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • Ale Was ubodło.
                              Tylko nie wiem dlaczego. Marlej to nie miało być przytykiem do Ciebie. Sens był taki, że za niedługo może spotkasz inne auto, które zawładnie Twoim umysłem i już superb nie będzie taki super :wink: . A wy tu zaraz.....
                              Bez obawy o hejty z mojej strony. Jak mi sie coś po lustracji osobistej nie spodoba to trudno ale jak nie raz pisałem ja naprawdę kibicuje SIII.
                              Kiedyś moje ZUO będę musiał zmienić....Na co? Nie myśle teraz o tym. To będzie za 200kkm, czyli jeszcze troche bo mam dopiero 40kkm. To po co zaprzątać sobie tym głowe. Teraz obiekty mych zainteresować są z grupy ATV i tym się ekscytuję. :szeroki_usmiech
                              Auta mnie chwilowo nie jarają ale wątek SIII mnie interesuje i jego sukces. Niezależnie na co za te 10 lat będę moje zuo zmieniał

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Alonzo_
                                Auta mnie chwilowo nie jarają ale wątek SIII mnie interesuje i jego sukces. Niezależnie na co za te 10 lat będę moje zuo zmieniał
                                oooo nagle auta go nie interesuja...

                                klamczuch :P

                                poza tym oszalales? 10 lat????!!!!????

                                To niepatriotyczne!

                                Prawdziwy Polak kupuje co roku nowy samochod ... bo w ten sposob wspomaga budzet umilowanej Ojczyzny (buląc VAT 23% i akcyza 2%)...
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • marlej108, ponawiam pytanie o wlew do spryskiwaczy czy przy zamkniętej masce jest "na wierzchu" czy to tylko złudzenie?
                                  رافال
                                  Spoty
                                  Cause freedom is a lonely road
                                  My O2FL

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez rafiki
                                    marlej108, ponawiam pytanie o wlew do spryskiwaczy czy przy zamkniętej masce jest "na wierzchu" czy to tylko złudzenie?
                                    a jak myslisz? przeciez nikt wlewu by nie zostawil na wierzchu,
                                    wszystko jest zakryte
                                    Black magic

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez greg505
                                      Zamieszczone przez rafiki
                                      marlej108, ponawiam pytanie o wlew do spryskiwaczy czy przy zamkniętej masce jest "na wierzchu" czy to tylko złudzenie?
                                      a jak myslisz? przeciez nikt wlewu by nie zostawil na wierzchu,
                                      wszystko jest zakryte
                                      dokladnie :-)
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • Ale rafiki jest na tyle naiwny, że myślał, że wlew jest na zewnątrz :P
                                        Marek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez marlej108
                                          Zamieszczone przez Alonzo_
                                          Auta mnie chwilowo nie jarają ale wątek SIII mnie interesuje i jego sukces. Niezależnie na co za te 10 lat będę moje zuo zmieniał
                                          oooo nagle auta go nie interesuja...

                                          klamczuch :P
                                          Interesują, cały czas. Ale nie jarają. Chyba że są rzeczywiście wyjątkowe. Ale już te zwyczajne niespecjalnie :wink:
                                          Zamieszczone przez marlej108
                                          poza tym oszalales? 10 lat????!!!!????
                                          Chyba oszalałem.

                                          A o podłokietniku marlej pisałeś? Czy ja niedoczytałem? Miękki w końcu czy twardy?

                                          Komentarz


                                          • marlej108, wytrzeźwiałem.... masakra!!! Mam nadzieje, że nie było bardzo źle... za dużo %% od rana....

                                            Anyway... Serdeczne pozdrowienia - miło było Cię poznać!!
                                            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                            VW Jetta 1.2 TSI

                                            Komentarz


                                            • Dobra dziewczyny... poniżej wrzucam krótką broszurkę z cenami i wyposażeniem nowego superba (nie jest to pełny cennik)

                                              Dropbox - 404

                                              Zaczynam się konkretnie zastanawiać czy jest sens zamawiania dobrze wyposażonej octavii... :roll:

                                              Komentarz


                                              • Active + Fresh za 800 zl juz robi robote!
                                                Jest autoklima 2-strefowa, skorzana multifuncyjna kierownica... Wlasciwie wiecej nie potrzebuje... Z kolei w niewiele drozszym Ambitionie sa juz xenony...

                                                IMO, Octavia (i Golf) przestaja miec racje bytu.
                                                Oby tylko jezdzilo cywilizowanie i nie walilo na dziurach.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez ukuk
                                                  IMO, Octavia (i Golf) przestaja miec racje bytu.
                                                  No chyba, że Skoda wpadnie na jakieś miłe rabatowe rozwiązanie dla Octavii. Oj, dobrze, że jeszcze mnie kredyt trzyma na moją O II, bo bym pewnie już przymierzał się do O III, a tak jest nad czym dłuższą chwilę pomyśleć
                                                  Cieawke wokół jakiej sumy będzie oscylował silnik: 1.8 TSI/132 kW (180 KM)?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez marpol
                                                    Cieawke wokół jakiej sumy będzie oscylował silnik: 1.8 TSI/132 kW (180 KM)?
                                                    Pewnie ok 5 tys. mniej od 150-konnego diesla jak w O III.
                                                    MARCIN
                                                    Mój szkodnik

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X