Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis

    A mało to ludzi zarabiających po kilka tysięcy (kilka tzn. mam na myśli blisko 10 koła)? Nie stać ich?
    10kzł to pensja usprawiedliwiająca wydatek 120kzł na auto...? O kurdę... chyba trzeba zacząć inaczej zarządzać budżetem. 10kzł to moim zdaniem za mało, żeby wydać roczny dochód na samochód za 120kzł.
    Kiedyś "przeczytałem" pewnego amerykańskiego ekonomistę który stwierdził, że rozsądne jest posiadanie samochodu (nieważne jaką drogą nabytego) za 3-5 pensji miesięcznych. Twardo trzymam się jego porady.

    PS: znajomy (dyrektor zarządzający w pewnej firmie) dał mi taka poradę: "jak chcesz wiedzieć ile zarabia Twój znajomy posiadający auto służbowe to podziel sobie wartość tego auta przez 12 i będziesz wiedział, ile zarabia brutto".
    Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • Hej. A ja dawno tem (z 10 lat) poznałem opinie ekonomistów mówiących że 8-12 pensji miesięcznych to suma na zakup "nowego" auta. To troche jak z hipotekami ....mieszkanie na kredyt bankowy na 30 lat.
      Mój czarnuch
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
        Hej. A ja dawno tem (z 10 lat) poznałem opinie ekonomistów mówiących że 8-12 pensji miesięcznych to suma na zakup "nowego" auta. To troche jak z hipotekami ....mieszkanie na kredyt bankowy na 30 lat.
        ja wśród swoich znajomych nie znam nikogo, kto kupiłby prywatne auto za 8-12 swoich pensji. Właśnie te wspomniane 6 pensji to taka górna granica. A mówię tu o znajomych, którzy zarabiają kilkukrotna "średnią". No ale z drugiej strony oni mają też do własnej dyspozycji auta służbowe.

        Dobra, nieważne... Nie moje pieniądze, nie moja sprawa.
        Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
          ja wśród swoich znajomych nie znam nikogo, kto kupiłby prywatne auto za 8-12 swoich pensji. Właśnie te wspomniane 6 pensji to taka górna granica.
          Wszystko jest względne i zależy od układu odniesienia. Kilka razy średnia (kilka x5k) niech bedzie 5x5 =25k na miesiąc u Twoich znajomych to x6 i juz jest na superba
          *oczywiście to tylko kalkulacja oparta na niczym ale pewnie superb jest w kręgu zainteresowania takich osób. Zakładając ze to etatowcy (choć piszesz - że prywatnie by nie kupili) bo przedsiębiorcy to insza inszość. Pomijam sprawy związane z lewaroaniem/kredytowaniem czy leasingiem...(kosztami itp) fizyczny i firmowy to dwa światy. Różne. Inaczej rozliczane.
          No i tzw 'własność" - można mieć płacić a nie posiadać Polecam lekturę jednego z pism motoryzacyjnych i reklamy na dole stron - VAGa. Z rozbiciem na rate ilość rat itp
          Albo biorąc pod uwagę średnia krajową (cokolwiek to znaczy bo statystycznie jak ide na spacer z psem do parku to średnio mamy po 3 nogi..) w korelacji ze sprzedaża nowych aut...dla jasności niech będzie tylko na os fiz. 6cio krotność ...6x5=30k ...są takie? za 30k? nowe? a jakoś lista i tabelka powstaje i jest publikowana...A się sprzedają. I ja (subiektywnie) nie jestem w stanie uwierzyć, że...
          Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
          Dobra, nieważne... Nie moje pieniądze, nie moja sprawa.
          w sumie święta racja - popieram.
          Ostatnio edytowany przez Musamp; 46603.
          Mój czarnuch
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

          Komentarz


          • Podstawowy superb 272 ps dsg 4x4 kosztuje teraz 139200
            A po liftingu 2 tysiące nie całe więcej więc czy to tak duzo, no i skoro superb taki drogi to co powiecie na a6 e klasę czy bmw 5 ? Kogo na te samochody stać? Ludzie by musieli chyba ze 100tys miesięcznie zarabiać według tych wyliczeń ))
            Ostatnio edytowany przez prezes870; 39097.

            Komentarz


            • Każdy ma inne priorytety. A wydanie rocznego zarobku na samochód.... Dla mnie jest ok. Jak zarabiam tyle od kilku lat, nie wydałem na zakup mieszkania/domu w tym czasie, nie mam dzieci na utrzymaniu....

              Ja akurat w okresie ostatnich 10 lat wydałem na zakup większego mieszkania+ kredyt splacony, mam dziecko ma utrzymaniu, i już prawie splacilem drugi kredyt na samochód żony, po swoim - sporo.

              A zarabiam..... Dużo mniej niz 10 koła razem!!! z żoną

              Czyli jak nie mieszkanie, inne wydatki - dziecko - to co za problem wydać tyle na samochód.

              Po co włazić komuś w portfel
              Stać - to kupuje. Byle nie moim koszyem

              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                Stać - to kupuje.
                Dla każdego znaczy coś innego. Mnie byłoby stać na tego superba za 120k gdybym miesięcznie zarobił 40k. Więc mnie nie stać, to nie przejadam niezarobionych.

                Komentarz


                • Całe to kupowanie za n-krotność (4-6-12) zarobków to jedna wielka głupota, przykładowo jeden ma troje dzieci, krechę w banku na pół miliona, drugi mieszkanie odziedziczył a drugie ma na wynajem dzieci nie ma.
                  Łączy ich to że przykładowo zarabiają 8k brutto. I jak ich porównać za ile mogą kupić auto?? takie wyliczenia bzdura na kiju nie wiem dla kogo.
                  Ostatnio edytowany przez Tomek000; 27662.
                  Kodiaq 1.5 DSG Style

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Tomek000 Zobacz wpis
                    Całe to kupowanie za n-krotność (4-6-12) zarobków to jedna wielka głupota, przykładowo jeden ma troje dzieci, krechę w banku na pół miliona, drugi mieszkanie odziedziczył a drugie ma na wynajem dzieci nie ma.
                    Łączy ich to że przykładowo zarabiają 8k brutto. I jak ich porównać za ile mogą kupić auto?? takie wyliczenia bzdura na kiju nie wiem dla kogo.
                    i dlatego jeden jeździ nowym Superbem za 120kzł, a inny starym Fordem za 20kzł...
                    Dla mnie abstrakcją jest mieć samochód za tyle pieniędzy.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • Abstrakcją jest te czcze gadanie i tyle w temacie.
                      Marek

                      Komentarz


                      • Znajomy też kupił stara audi za 30 tyś i przez dwa lata włożył tyle że by miał nową Octavię bez mała . Więc i na to trzeba patrzeć. Jeden kupuje nowego żeby nie mieć kłopotu przez kilka lat i się nie martwić czy dojadę do celu czy nie dojadę . A drugi kupuje używany , sobie naprawia i jeździ

                        Komentarz


                        • I po problemie, w cenniku dodali 1.5 cena startuje od 100tys

                          Komentarz


                          • 404 - nenalezeno
                            OII 1,4 TSI Elegance

                            KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                            Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                            Komentarz


                            • Ciekawi mnie bardzo, jak oni w wersji iV polaczyli benzyne z DSG z silnikiem elektrycznym. Do tego baterie zajmuja miejsce w bagazniku i z jamy znanej z Superba mamy klitke na 400 pare litrow... Jak ten Superb jedzie na pradzie to skrzynia biegi zmienia czy ma przekladnie stala ?

                              Chyba lepiej Toyota to rozwiazala... Nie mowiac o tym, ze Superb Style hybrydowy kosztuje w przeliczeniu 160 tysiecy zlotych ! Za to mozna kupic RAV4 Hybrid albo Camry... :|
                              Ostatnio edytowany przez Rauxel; 36386.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Rauxel Zobacz wpis
                                Ciekawi mnie bardzo, jak oni w wersji iV polaczyli benzyne z DSG z silnikiem elektrycznym. Do tego baterie zajmuja miejsce w bagazniku i z jamy znanej z Superba mamy klitke na 400 pare litrow... Jak ten Superb jedzie na pradzie to skrzynia biegi zmienia czy ma przekladnie stala ?

                                Chyba lepiej Toyota to rozwiazala... Nie mowiac o tym, ze Superb Style hybrydowy kosztuje w przeliczeniu 160 tysiecy zlotych ! Za to mozna kupic RAV4 Hybrid albo Camry... :|

                                zobacz sobie jaki układ napędowy ma SIII i nie porównuj jej do zwykłych hybryd

                                Klasyczna hybryda, auto hybrydowe plug-in, a może samochód elektryczny? | Eco-Drive
                                OII 1,4 TSI Elegance

                                KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez OrsonTSI Zobacz wpis
                                  zobacz sobie jaki układ napędowy ma SIII i nie porównuj jej do zwykłych hybryd
                                  Jaka by to mieszanka nie była , to jednak doświadczenie w tych układach ma jednak Toyota.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

                                    Jaka by to mieszanka nie była , to jednak doświadczenie w tych układach ma jednak Toyota.
                                    w jakich układach ?

                                    jak mozna porównywac hybrydę typu plug-in z hybrydą ?
                                    Ostatnio edytowany przez OrsonTSI; 15094.
                                    OII 1,4 TSI Elegance

                                    KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                    Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                    Komentarz


                                    • Rzeczywiscie, pomylilem sie mocno. iV to hybryda plug - in, czyli spalinowy silnik z mozliwoscia jazdy na drugim, elektrycznym, zasilanym z baterii, ladowanych osobno. Zas samoladujace sie hybrydy szeregowo - rownolegle Toyoty to inna para kaloszy... Superb nie dziala jak klasyczna hybryda w rozumieniu takim, jak rozumie to wiekszosc, rzucajac haslo "hybryda".

                                      Jednak wiekszosc, myslac "hybryda" doklada "Toyota". Jakbym mial brac cokolwiek z podwojnym napedem, to tylko Toyota...

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez OrsonTSI Zobacz wpis
                                        jak mozna porównywac hybrydę typu plug-in z hybrydą ?
                                        Nie porównuje tylko zwracam uwagę na doświadczenie w napędach elektrycznych , którego skoda nie ma.
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

                                          Nie porównuje tylko zwracam uwagę na doświadczenie w napędach elektrycznych , którego skoda nie ma.
                                          Skoda nie ma? nie musi... bo jako samodzielna marka nie istnieje coś takiego jak skoda, golf i passat GTE istnieje już długo na rynku, więc i doświadczenia są
                                          Kodiaq 1.5 DSG Style

                                          Komentarz


                                          • Skoda, czy szerzej vag, MUSZĄ postawić wszystko na elektryki (choć osobiście mam nadzieję że nigdy tym nie będę jeździł. ..). Zmarnowali totalnie temat diesla kłamiąc perfidnie a ich tfsi też nie są powszechnie uważane za coś dobrego (a w przypadku aut używanych raczej za gówniany temat).
                                            Cała ta olbrzymia machina kręci się na miliardach wydawanych na marketing i starych przyzwyczajeniach starych klientów. Obecnie vag nie ma Żadnego silnika diesla ani benzyny lepszego od konkurencji w jakiejkolwiek kategorii pojemności/mocy. Noo może tylko 2.5 R5 jest super ale to temat niszowy.
                                            Pozdrawiam
                                            perfex

                                            Octavia HTP

                                            Komentarz


                                            • Zobacz ile jest opini w necie A ile tego zostało wyprodukowane miliony sztuk więc nie da się kazdemu dogodzic. A ile sprzedało się konkurencji?

                                              Komentarz


                                              • Historia dzieje się na naszych oczach, pierwsza hybryda plug-in Skody już w sprzedaży.... tylko ta cena od 151k
                                                OII 1,4 TSI Elegance

                                                KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                                Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                                Komentarz


                                                • Wszystkie te ceny hybryd i elektryków to debilne. Dla kogo to? I jeszcze znajdź sobie ładowarkę...
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                                                    Obecnie vag nie ma Żadnego silnika diesla ani benzyny lepszego od konkurencji w jakiejkolwiek kategorii pojemności/mocy.
                                                    Nie opowiadaj banialuk.
                                                    Obecnie VAG ma jedne z lepszych silników.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X