Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY całoroczne - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez degenerat Zobacz wpis
    Może jakieś opinie o oponach całorocznych po opadach śniegu.
    No własnie może ja napisze swoje odczucia po pierwszym śniegu na moich oponach. Początek stycznia, duże opady śniegu, trasa: Olsztyn-Włocławek Moim zdaniem sprawowały się świetnie, Co prawda do Brodnicy jechało się tylko 30 km\h, ale takie warunki były i inne auta które były na zimówkach wcale szybciej nie jechały, nikt nikogo nie wyprzedzał. Poza tym start auta ze świateł na wielosezonowych był taki sam jak,,Pana w Passacie na zimówkach(opony mieliły i asr się włączał) Następne opony jakie kupie to tez wielosezonowe Michelina tylko rozmiarowo 17
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

    Komentarz


    • Moja opinia po czterech miesiącach z CrossClimate (w Corsie żony): warto. W związku ze sprzedaniem Fabii wypuściliśmy się nawet na weekend narciarski do Krynicy. To był zeszły tydzień podczas mrozu trzaskającego. Droga zazwyczaj ośnieżona, dały radę. Zachowanie na śniegu i trakcja minimalnie gorsza (ale jednak) od moich poprzednich Dunlopów Winter Response 2. Problem był jedynie na wyślizganym i nieposypanym śniegu przy temp około zera, ale na to tylko kolce albo łańcuchy. Na suchym i mokrym rewelacja.

      Reasumując: po testach śniegowych kupiłem następny komplet CC do mojego nowego auta.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez degenerat Zobacz wpis
        Może jakieś opinie o oponach całorocznych po opadach śniegu.
        Michelin CC przetestowane w warunkach zimowych (w letnich też były wcześniej testowane. Wniosek: innych opon nie kupię do normalnego samochodu (nie mówię o zabawkach torowych czy offroadowych tylko o zwykłej jeździe). Sprawdzają się bez najmniejszych uwag negatywnych.
        Pozdrawiam
        perfex

        Octavia HTP

        Komentarz


        • Dodam swoją opinię.
          W warunkach zimowych w mieście CC sprawdzają się bez zarzutu. W górach sprawdzały się jak średniej klasy opony zimowe. Na śniegu bez problemów, na lodzie … jak to na lodzie mało przewidywalnie.
          Gdybym mieszkał na stałe w górach, to na zimę kupiłbym dobre opony zimowe z dobrą trakcją na śniegu i lodzie (inne parametry jak dla mnie w tych warunkach są mało istotne). Jednak CC nie zawiodły i pozwoliły na normalną jazdę.
          Mam nadzieję, że Michelin będzie rozwijał koncepcję tego rodzaju opon. Moim zdaniem udany zakup.

          Komentarz


          • Panowie, może jako specjaliści w tym temacie podpowiecie jakie oponki całoroczne kupić do auta żony - Kia Picanto - 155/70R13 lub 165/70R14 (mam felgi 13 i 14 do wyboru). Jazda 99% wyłącznie miejska.

            Pod uwagę biorę:
            Oponeo » Nie znaleziono strony
            lub
            Oponeo » Nie znaleziono strony
            Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Znajomy ma Goodyear'y rozmiarowo większe, podobna eksploatacja i jest bardzo zadowolony. Z ciekawości może Nokiany?

              Komentarz


              • Vredesteiny są ok, dają radę w Pandzie, rozmiar 155, made in India, dużo lepiej niż stare Dębice. W testach krytykują je za aquaplaning, ale przy wąskim rozmiarze i jeździe w mieście to nie ma znaczenia. Bierz szersze - więcej przyczepności w lecie a w zimie tak samo jak na węższych.

                Komentarz


                • hmmm z powyższych to chyba jednak Nokiany, choć nie jestem do końca przekonany...
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                    hmmm z powyższych to chyba jednak Nokiany, choć nie jestem do końca przekonany...
                    Goodyear został zbudowany w oparciu o oponę zimową, dlatego na śniegu jest najlepszy ze wszystkich całorocznych, porównywalny do zimówek premium. Niestety traci na suchym i mokrym. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę CrossClimate? Mam je zamontowane już w dwóch autach (Corsa i 500L) i jestem bardzo zadowolony. Do miasta z pewnością są znacznie lepsze od Goodyearów, tym bardziej, że na suchym i mokrym zachowują się dużo lepiej. Tracą jedynie na trzymaniu bocznym na śniegu, bo hamowanie i ruszanie już jest ok.
                    Ostatnio edytowany przez vesatis; 27641.

                    Komentarz


                    • Dzięki za opinię. Gdybym dostał Micheliny w rozsądnej cenie a jak widać są nawet cenowo tańsze niż Goodyear to faktycznie wezmę je pod uwagę - mowa o 14'
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Ojciec jeździ bardzo mało. W zimie praktycznie wcale. Latem i tak bardzo ostrożnie i nie szaleje za kółkiem.
                        Co taniego kupić w rozmiarze 195/65/15 do jego O1 BFQ?
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • Update: takie Hankooki ktoś ma?
                          Link
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • Coraz więcej myślę o przejściu na opony wielosezonowe... Na tapecie jest Michelin CC (225/45/R17). Opinie w sieci wskazują, że opony są ciche. Możecie to potwierdzić?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Rafall Zobacz wpis
                              Coraz więcej myślę o przejściu na opony wielosezonowe... Na tapecie jest Michelin CC (225/45/R17). Opinie w sieci wskazują, że opony są ciche. Możecie to potwierdzić?
                              Mogę potwierdzić. Użytkuje i jestem w 100% zadowolony. W następnych autach będą tylko CC.
                              Pozdrawiam
                              perfex

                              Octavia HTP

                              Komentarz


                              • Również polecam Michelin CC. Jestem bardzo zadowolony, a dały radę również w ciężkich warunkach śniegowych:
                                Link

                                Komentarz


                                • Ale kusicie,tez mi sie nie widzi zmiana kół co sezon.Moze faktycznie takie opony byłyby odpowiednie.Michelin CC bardzo chwalą.
                                  Kondziu

                                  OCP

                                  Komentarz


                                  • w AŚ z tego tygodnia jest test całorocznych, okazuje się, że do GY i CC wyczuwając koniunkturę dołączył trzeci gracz: Continental (2 miejsce w teście, 3 CC) - ja po prawie roku jeżdżenia na CC (również na śniegu) nie kupię już opon sezonowych

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez vesatis Zobacz wpis
                                      .....ja po prawie roku jeżdżenia na CC (również na śniegu) nie kupię już opon sezonowych
                                      hahaha - brawo ten pan!

                                      Komentarz


                                      • Przejeździł już ktoś cały sezon na M CC ??
                                        Jakieś opinie na własnych doświadczeniach

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez RABIN Zobacz wpis
                                          Przejeździł już ktoś cały sezon na M CC ??
                                          Jakieś opinie na własnych doświadczeniach
                                          Znajomy jeździł i twierdził, że bardzo dobrze się sprawują. Fakt, jest to wydatek trochę droższy niż gdyby trzeba było kupić opony zimowe lub letnie, ale i tak w skali roku jest to pewna oszczędność (np nie trzeba jeździć na stacje wulkanizacyjne).
                                          Pojawiają się też pytania, czy warto pchać się w chińskie opony. Osobiście raczej bym odpuścił, ale wiadomo - są gusta i guściki jeżeli o to chodzi. Wydaje mi się, że fajnie zostało to np tutaj opisane: Chińskie opony - plusy i minusy - Testyopon.pl

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez RABIN Zobacz wpis
                                            Przejeździł już ktoś cały sezon na M CC ??
                                            Jakieś opinie na własnych doświadczeniach
                                            Po 1,5 roku użytkowania mogę stwierdzić, że sprawdzają się latem i zimą. W styczniu jeździłem w górach i dawały radę. Następne też kupię całoroczne i na 90% M CC.

                                            Komentarz


                                            • Koledzy, jakie macie opinie o Dębicach Navigator 2? Chcę żonie kupić opony całoroczne do Corolli i nie chcę wydawać majątku. Auto porusza się niewiele TYLKO na krótkich miejskich odcinkach, więc praktycznie nie jeździ szybko, nie widzi kopnego śniegu czy gwałtownych manewrów...
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                                jakie macie opinie o Dębicach Navigator 2
                                                Zjechałem 2 pary Nav2 165/70/13 - we Favoritce - na przodzie. Każdorazowo na 4 lata starczały. Z tył po 10 latach zrobiły się twarde - ale też niewiele zostało do ogranicznika. Generalnie byłem z tych opon zadowolony.
                                                Kumpel takowe używał kilka lat w Astrze Classic (chyba 175/70/13) - nie narzekał.
                                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                Komentarz


                                                • Ale to był Navigator 2 czy zwykły Navigator? Bo Navigator 2 to chyba jest dość nowy (max. 5 lat?) produkt Dębicy.
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz


                                                  • Navigator 2. Używałem je od 2005 roku.
                                                    Navigator 2 - nowa opona całoroczna z Dębicy (data publikacji 15.06.2005)

                                                    Co ciekawe, szukając info w necie, trafiłem na zdjęcia Nav2 z innym wzorem bieżnika, coś jak zimówka, jodełka kierunkowa. Bo klasyczny Navigator2 to tak jak widoczne na zdjęciu z linka powyżej
                                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X