Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY całoroczne - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poleca ktoś Vredestein Quatrac 5?

    Komentarz


    • Tak. Ale mają nietypową wadę: przy prędkości około 100 km/h wydaja nietypowy dźwięk (huczą). Wolniej i szybciej nie ma tego efektu.

      No i nie wyglądają, bo mają mocno ścięte krawędzie (wąski bieżnik).

      Wybrałem je, bo bieżnik jest asymetryczny, więc można koła przekładać na dowolną stronę. No i nie są bardziej zimowe, jak znakomita większość całorocznych.

      Poza tym, zauważalnie cichsze niż letnie (etykietowe 67 dB z koncernu GY).

      Komentarz


      • Używał ktoś Pirelli Cinturato ?, bo się przymierzam po adaptacji Haldex-a...


        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

        Komentarz


        • Też mam te opony, bodaj drugi sezon i jestem z nich zadowolony, moje przy 100 nie huczą.

          Komentarz


          • A jakie masz: z Indii czy z Holandii?

            Komentarz


            • Z Indii.

              Komentarz


              • A widzisz! Moje są z Holandii. Widocznie nie robią ich dokładnie tak samo. Po przejęciu Vredesteina przez Apollo fabryka tego drugiego robi jednak lepsze. Zaiste, zmierzch Europy nadchodzi.
                Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                Komentarz


                • Nie jestem do końca przekonany do opon całorocznych. Generalnie jest sporo zwolenników takich rozwiązań. Ale oni zwykle mało jeżdżą. Do przysłowiowego kościoła i z powrotem. W sumie jak się popatrzy na specyfikację takich Michelinów CrossClimat, to są to pod względem stosunku ceny do jakości prezentują się naprawdę bardzo dobrze. Są określane jako opony letnie, ale z homologacją zimową. Zależy kto tam jeszcze jak jeździ. Ale wrzucę na Testy opon letnich w rozmiarze 195/65 R15 - Testyopon.pl - porównanie opon letnich w popularnej rozmiarówce 195/65/15. Goodyeary EfficientGrip Performance - okupują w nim top 1. Ktoś by się spodziewał ?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez jareckib Zobacz wpis
                    Nie jestem do końca przekonany do opon całorocznych. Generalnie jest sporo zwolenników takich rozwiązań. Ale oni zwykle mało jeżdżą. Do przysłowiowego kościoła i z powrotem.
                    A używałeś kiedykolwiek? Fakt, jeżdżę mało, bo 15 000 rocznie (do kościoła nigdy).

                    Jedyny minus całorocznych przez cały rok (bo ze swoich korzystam zamiast zimowych), jaki zauważam, to byłby brak dogodnego czasu na porządne umycie kół i ich ponowne założenie. A przy dwóch kompletach jest bardzo wygodnie to robić. Jeśli ktoś nigdy kół nie myje, to nie widzę realnych wad opon całorocznych.
                    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                    Komentarz


                    • Czy ktoś może polecić mi dobre całoroczne do Focusa 2 kombi? Jeżdzę ok 20 kkm rocznie. Silnik 1,6 bez turba, dość często trasy z kompletem pasażerów i budą załadowaną na 100%. Michaliny Cross Climate, czy jeszcze coś wartego uwagi?
                      Ostatnio edytowany przez Waśka; 28501.
                      Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                      Komentarz


                      • Te z postu #526.

                        Komentarz


                        • Po przeczytaniu tego tekstu będziesz miał pogląd na sytuację na rynku opon całorocznych w PL.
                          Ranking opon całorocznych. Test popularnych modeli opon całorocznych - Wulkanista.pl

                          Zestawienie 15, 16 i 17 calowych opon wielosezonowych. Podział na drogę hamowania, cenę, jakość, gwarancję i w ogóle fajne zestawionko.

                          Komentarz


                          • A ja kupiłem juz Vredesteiny wygląda na to że z Indii, bo przy części rozmiarów był kraju produkcji Holandia, a przy innych, w tym moim, brak informacji o pochodzeniu. Oszuści z Oponeo...
                            Ostatnio edytowany przez Waśka; 28501.
                            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                            Komentarz


                            • A jednak na oponach jest made in netherland
                              Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                              Komentarz


                              • Czyli nie jednak tacy oszuści w tym oponeo Dlaczego myślałeś że te opony całoroczne Vredestein są akurat z Indii?

                                Komentarz


                                • Ganzjahresreifen 175/65 R14 im Test (2018) | ADAC

                                  Nowy test ADAC z porownaniem do letniej i zimowej, niespodziewany zwycięzca.

                                  Komentarz


                                  • moze tu napisze vredestien quatrateq 5 opony caloroczne 4 na 5 gwiazdek ale gdy bieznik ma juz 5 mm zaczynaja sie cuda auto pali wiecej o jakies 400 ml na 100km, przyczepnosc spada o 10% , mam zamiar kupic michellin crossclima 205 55 r16 bo niby roznica w cenie w uk jest o 30 funtow z tym ze niby na michelinach przejedzie sie wiecej , napisze gdy bede mial micheliny po krotkim tescie
                                    prawidłowa odległość ,mniejsza od większej

                                    Komentarz


                                    • W WB opony na krócej wystarczą, bo nawierzchnie są bardzie chropowate (kamyczki wystają).

                                      A nie wiesz czy jest szansa dostać crossclimate w rozmiarze 205/55R16 ale z rantem ochronnym?
                                      Zamieszczone przez octavian83 Zobacz wpis
                                      Dlaczego myślałeś że te opony całoroczne Vredestein są akurat z Indii?
                                      Bo są: z Holandii i z Indii. Vredestein został wchłonięty przez indyjskie Apollo - oto dlaczego.

                                      404 Resource at '/content/orbit/corporate/home/en-in/about-us/brands.html' not found: No resource found
                                      Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                      Komentarz


                                      • michelin nie wiem ja szukam na ebay uk lub my tyres co uk , czasem amazon uk tez ma , ino jedno czemu micheliny crossklima sa na ebayuk z wloch albo niemiec??? przeciez michelin to francuzi ) ok mialem opony micheliny w rowerze takim na pedala i co jazda niebo a ziemia! ile przejechalem na kartoflach stomil 1900 kilometrow a michelin trans city contact no ile dajacie ??? 3000 tys kilometrow ? 5000 tys kilometrow na jendej oponie ! licze tylna opone a nie przednia ! narazie dojade vredstienb quatrateca do 2mm i adios , bo szkoda mi placic za paliwo oraz za ta kase na paliwo juz byly by micheliny coz ucze sie pozo )
                                        prawidłowa odległość ,mniejsza od większej

                                        Komentarz


                                        • Ty wiesz, Panie Dzieju, ile to jest 5000 tys kilometrów? Tyle to możesz przez całe życie nie przejechać.

                                          A czemu silniki 1.2 tsi w seatach są z Czech? Przecież seat jest hiszpański, a vw ag niemiecki. Zastanów się.

                                          Aleś natrzepał internetowego śmiecia w tym poście...
                                          Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                          Komentarz


                                          • Doradźcie proszę co kupić do nowego Golfa MK7,5 125KM - rozmiar 205/55/R16. Mam letnie nówki Hankook Ventus Prime2 91V i potrzebuje zimówek. Wstępnie wybrałem Klebery Krisalp HP3 lub alternatywnie Hankook Winter i*cept RS2 W452 ale zastanawiam się na całorocznymi Michelin CC lub Nokian WeatherProof. Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.i sprzedażą Hankooków (co też jest trochę bez sensu bo to fajne kapcie). Mieszkam na południu Polski, głównie jeźdżę po Krakowie a w góry wybieram w zimie jeden raz na sezon... Ponieważ auto jest nowe to biorę pod uwagę zakup zimówek dla tzw. świętego spokoju ale być może te Micheliny CC lub Nokiany WeatherProof będą bezpieczniejsze niż zestaw Klebery HP3 + Hankook VP2?
                                            Ostatnio edytowany przez ichris; 46262.

                                            Komentarz


                                            • Zdecydowanie Kleber Krisalp HP3. Przejeździłem 2 sezony- bardzo dobra opona.

                                              Komentarz


                                              • Klebery to raczej marka budzetowa, zimowe opony z tej polki zwykle sa slabe na mokrym, a raczej tak jest przez wiekszosc zimy w Krakowie. Kiedys daleki kuzyn mial letnie Klebery w Krk., porobily mu sie bąble. Caloroczne jakby nie patrzec odstaja od najlepszych zimowek i najlepszych letnich. Przy nowym, dosc mocnym samochodzie nie ma co zalowac 300 zl na komplecie, bo czasem moze zabraknac, chocby ulamka metra, kup jakies zimowki premium. Zreszta co zrobisz z letnimi gdy kupisz caloroczne? Pieniadze utopione. Jest tez opcja felgi 15 i 195/65r15 w tym Golfie, jak mam takie, na sniegu idzie jak przecinak.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mmor Zobacz wpis
                                                  Klebery to raczej marka budzetowa, zimowe opony z tej polki zwykle sa slabe na mokrym
                                                  potwierdzam, jeździłem na Kleberach zimowych po Michelinach Alpin - na mokrym i zwłaszcza na mokrym na łukach - dużo gorsze. W śniegu różnica mniejsza, ale Micheliny były jak w czołgu, a Klebery raz mi się zakopały. Na Kleberach zastanawiałem, czy się jechać (śnieg, błoto), a na Michelinach Alpin - po prostu gaz i do przodu.

                                                  Zamieszczone przez mmor Zobacz wpis
                                                  Caloroczne jakby nie patrzec odstaja od najlepszych zimowek i najlepszych letnich. Przy nowym, dosc mocnym samochodzie nie ma co zalowac 300 zl na komplecie, bo czasem moze zabraknac, chocby ulamka metra,
                                                  też popieram, wystarczy jedno awaryjne hamowanie w lecie przy prędkości autostradowej (wielosezonówki), czy w zimie jeden wyjazd w góry... Oszczędność tysiąca złotych może być dużo droższa.

                                                  Chyba, że ktoś turla się po mieście - to może wielosezonowe stykną.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Czy to prawda, że opony ze zbyt dobra przyczepnością, mogą negatywnie wpływać na zużycie paliwa? Bo jednak stawiają większe opory? Czy jest to wartość raczej pomijalna.??

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X