Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • W Skodzie nie bo tam pracują dziwni mechanicy a samo to w jaki sposób traktuje się klientów przyjeżdzających do ASO z innym olejem niż Castrol albo ich jest zadziwiające ...
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • W ASO w Zielonej Górze mają płukanki - nawet reklamy leżą na poczekalni.
      W sumie w ASO ZG można się spokojnie dogadać w wielu kwestiach i nie robią z byle czego problemu. Można przyjechać z własnym olejem a nawet płukanką. Duży + dla nich.

      No i ważna rzecz w ASO ZG czytają OCP
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Właśnie umówiłem się na wymianę z własnym olejem i płukanką nie było żadnego problemu ,
        w sobotę wymieniam w Krakowie.

        Komentarz


        • W którym salonie w Krakowie ? bo nie długo też mnie to czeka.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez iFi
            Czy jest ktoś komu zrobili w ASO płukankę? Zgodziło się któreś ASO na taki zabieg?
            W ASO VW nie było żadnych problemów.
            Zresztą nigdy nie miałem problemów, zawsze dostarczałem własny olej, filtry, płyny itp.

            Komentarz


            • a ile sobie licza za zrobienie plukanki

              Komentarz


              • Zamieszczone przez xtremesystems
                a ile sobie licza za zrobienie plukanki
                Jeżeli to pytanie do mnie, to zrobiono to w ramach ceny przeglądu i wymiany oleju, filtrów itp.

                Komentarz


                • A za niedługo nowe oleje ...

                  Np. takie ...



                  [ Dodano: Czw 20 Wrz, 12 17:53 ]
                  Chromowe prawie jak AMS ...:-)
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • WTF są oleje Trident, to jest to samo co XFS za mniejszą kasę?
                    I czemu Millers ma tak wysoką temp. krzepnięcia np. XF 0W-30 tylko minus 36?, podobnie do olejów HC, a w syntetykach jest zwykle -50, -60.
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • To ja z innej beczki. Trochę mnie przeraża, że na jednym oleju od nowości będę jeździł 30 kkm. Osobiście wymienił bym olej i filtr już a mam przelot 7 kkm, żeby było ciekawiej w serwisie mówią, że nie ma sensu, ale jak nie ma sensu ??? Cały syf z docierania jest już w filtrze... Co myślicie, wymieniać teraz, czy jak mówi serwis nie wymieniać tylko czekać do przeglądu ??? Na marginesie, mój szwagier mieszka w USA i tam kupił nowego chevroleta, za 50 dolców dostał pakiet 5 wymian oleju co 5 tysięcy mil :shock:

                      Komentarz


                      • Ja bym wymienił olej po dotarciu, u siebie tak zrobiłem. Powiedz, że prosisz o wymianę i cześć, zawsze możesz pojechać do innego ASO, a nawet wymienić poza ASO, bo jeśli założysz oryginalny filtr (w sklepie przy ASO bez problemu kupisz), to nikt tego nawet nie zauważy.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                          WTF są oleje Trident, to jest to samo co XFS za mniejszą kasę?
                          Nie to nieco inna formulacja.
                          XFS i XF posiadają aprobaty a Tridenty je spełniają co nie znacza że prewyższają wymogi.

                          Zamieszczone przez Sebastian_M26
                          I czemu Millers ma tak wysoką temp. krzepnięcia np. XF 0W-30 tylko minus 36?
                          -36 może mieć też pełny syntetyk a -50 może mieć również HC.

                          Zamieszczone przez zer0
                          Cały syf z docierania jest już w filtrze...
                          Nie koniecznie może być wszędzie.
                          Po 1000km powinno się wymieniać olej .


                          Na marginesie, mój szwagier mieszka w USA i tam kupił nowego chevroleta, za 50 dolców dostał pakiet 5 wymian oleju co 5 tysięcy mil
                          A tutaj dostajesz koreanską markę z logo Chevroleta.

                          5 wymian co 8000km nieźle u Nas pukają się po głowie jak ktoś chce wymieniać olej po
                          takim przebiegu :-)

                          Ja polecam zawsze wymieniac olej po 1000km nawet poza serwisem , następnie po 5000km i dopiero po 10 000km .
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Pidziek
                            Ja polecam zawsze wymieniac olej po 1000km nawet poza serwisem , następnie po 5000km i dopiero po 10 000km .
                            No jasne interes w branzy olejiwej musi sie kręcić, w ciągu 10 000km klient przyniesie trzy razy $$$ do sklepu, niezle kombinujesz. Ale jakoś mnie to nie dziwi.

                            Zamieszczone przez zer0
                            Osobiście wymienił bym olej i filtr już a mam przelot 7 kkm,
                            zer0 i nawet się nie zastanawiaj dłużej tylko jedż do ASO kup orginalny filtr do BSE koszt jakieś 25zł, płukane ---- > 404 Not Found , dobry olej --- > 404 Not Found I wymieniaj. Jak nie masz warunków u siebie i nie chcesz robić tego sam to jedź do jakiegoś warsztatu poza ASO za parę zł ci wymienią albo wymień w ASO twoja decyzja gdzie to zrobisz. I bedziesz spał spokojnie. Zerknij na 165str. tego watku ja wymieniłem przy 6300km i zrobiłem analize oleju przy 15 000km. Nie zastanawiaj sie wymieniaj.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez leonn
                              No jasne interes w branzy olejiwej musi sie kręcić, w ciągu 10 000km klient przyniesie trzy razy $$$ do sklepu, niezle kombinujesz. Ale jakoś mnie to nie dziwi.
                              Zawsze możesz przynosić jak to napisałeś $$$ co 30 000km lub co 2 lata.
                              Tylko jak to się przełozy na trwałość silnika.
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz


                              • Pidziek 5w30 do BSE, wymiana oleju co 1000km lub 5000km, ręce opadają jakie Ty rady dajesz ad:
                                Pierwszą wymianę po tzw. dotarciu na obecnych olejach wystaczy jak się zrobi między 5-7tys.km, wiele osób już to wypraktykowało. Potem druga wymiana oleju przy przebiegu 15tyś.km i jest OK.

                                Komentarz


                                • Ja Ci mówię jak to powinno sie robić aby utrzymac silnik w najleszej kondycji , ty radzisz aby jeździć z zabrudzonym pomontażowym oleju 7500km ja radze aby robić to po 1000km.

                                  Ozywiscie idealnym jest aby to był olej mineralny a przynajmniej nie syntetyczny przy pierwszych 100m/h albo 1000km.
                                  Ale jak to się mówi żyjemy w demokratycznym kraju.

                                  Silniki układają się do 15 000km średnio to druga sprawa.
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • A ten znowu swoje.
                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                    Ja Ci mówię jak to powinno sie robić aby utrzymac silnik w najleszej kondycji
                                    Ty mi nie mów jak to sie powinno robić, bo ja to wiem.
                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                    ty radzisz aby jeździć z zabrudzonym pomontażowym oleju 7500km ja radze aby robić to po 1000km.
                                    Ale bzdury wypisujesz. Ja posłuchałem porad kolegów z tego forum, którzy z doświadczenia wiedzą, że po dotarciu olej należy wymienić między 5-7tyś.km przebiegu. Ja tak zrobiłem i jak widać po miom silniku, to oni mają racje, dlatego ja tak bedę robił i innym też tak proponuję. To nie czasy maluchów, dużych Fiatów, selektola i wymiany oleju po 1000km. Na tym kończę do niczego nie prowadzącą rozmowę.

                                    Komentarz


                                    • nawet się nie zastanawiaj dłużej tylko jedż do ASO kup orginalny filtr do BSE koszt jakieś 25zł
                                      No dobra, umówiłem się na poniedziałek do swojego ASO, niech wymienią o kosztach poinformuję ale przez telefon ok 400 zł, olej oczywiście castrol

                                      Komentarz


                                      • Witam, dzieki temu watkowi troche wyjasnilo sie odnosnie tych przegladow long life wiec akurat u mnie sprawa wyglada tak ze mam 22k i 6 miesiacy do przegladu, no i ciekawe jak w aso mi ta wymiane potraktuja potem podczas tego przegladu, czy beda mi chciali znowu olej wymieniac czy zrobia przeglad bez wymiany oleju? Przez te pol roku to zrobia jakies 5 do 6k km, wiec szkoda by bylo przeciez kasy na nowy olej.
                                        P.S. no więc w ASO mogą wymienić mi oczywiście teraz olej, jednak podczas przeglądu i tak wymienia go po raz kolejny bo jak stwierdziła obsługa serwisu "mechanik się nie połapie", kurde jak dla mnie to po prostu nie chce im się wykonać dodatkowej pracy, bo ktoś by musiał inaczej coś zapisać i tyle, ktoś inny by musiał stworzyć do tego pewnie inną procedurę, ale nikt nie tego nie zrobi. Więc ja jako klient albo zapłacę znowu za wymianę oleju, albo zrobię wcześniej przegląd okresowy. Kolejna sprawa to płukania sinika przed wymianą i tu znowu kłopot się zrobił, bo "my robimy tak, że stary olej wylewamy i wlewamy nowy, taka jest procedura". Nie rozumiem czemu w ASO nie można wykonać przeglądu bez wymiany oleju, czemu nie można wykonać płukania silnika przed wymianą, czy płukanie przed wlaniem nowego oleju jest dla silnika lepsze czy gorsze? Według mojej wiedzy jest to lepsze niż zalewania silnika nowym olejem, czytałem że na zachodzie płukanie silnika przed zalaniem nowym olejem jest normą, tylko u nas pokutuje jakieś dziwne przekonania że jak się wleje środek do płukania to rozpuszczą się uszczelki i rozszczelni się silnik. Poza tym producenci olejów także zalecają użycie środków do płukania silnika przed wymianą oleju. No ale ASO stoi okoniem na zasadzie nie bo nie.

                                        Komentarz


                                        • Przymierzam się do pierwszej wymiany oleju w 1.6 MPI bez LPG (QG1). Przebieg samochodu to niecałe 9 tys. km. Przejrzałem wątek olejowy i skłaniam się ku zakupowi Liqui Moly Top Tec 4200 5W/30 (spełnia normy 504.00, 507.00).

                                          Mam prośbę o podpowiedź czy decydując się na ten olej właśnie do silnika 1.6 MPI nie popełniam jakiegoś kardynalnego błędu w doborze oleju do specyfiki motoru.

                                          Ewentualnie rozważam Motul Specific 504.00 507.00, którego to producenta oleje stosowałem kiedyś w moich poprzednich samochodach (VW/Skoda 1.9 TDI PD). Według mojej oceny parametry z kart katalogowych obu produktów są zbliżone.
                                          ---
                                          Pozdrawiam.Michał
                                          ---

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez zer0
                                            No dobra, umówiłem się na poniedziałek do swojego ASO, niech wymienią o kosztach poinformuję ale przez telefon ok 400 zł, olej oczywiście castrol
                                            Skoro nie chcesz do ASO przywieść swojego oleju, żeby Ci wymienili na lepszy olej. To wymiana Castrola co 7tyś jest to też jakieś wyjście , przynajmniej będziesz miał świeży olej w silniku :wink:

                                            Komentarz


                                            • Skoro nie chcesz do ASO przywieść swojego oleju, żeby Ci wymienili na lepszy olej. To wymiana Castrola co 7tyś jest to też jakieś wyjście , przynajmniej będziesz miał świeży olej w silniku :wink:
                                              Nie zamierzam wymieniać już do przeglądu głównego, myślę, że jak producent przewidział 2 lata lub 30 kkm, to tak ma być. Teraz wymieniam po docierce a na marginesie, to jest gdzieś WIARYGODNY test olejów silnikowych ? Bo jak tak czytam, że castrol jest be a motul ok to jakoś nie chcę mi się wierzyć w takie testy . W necie jest kilka stronek, które pokazują zużyte silniki po różnych rodzajach olejów, ale skąd wiadomo, że olej był wymieniany jak przewidział producent a nie co 50 kkm ?

                                              Komentarz


                                              • Ja myślę, że zwykły 1.6, dokula się do 100tyś km na takim czymś: Link
                                                Jeśli aukcja zniknie, to informacja dla oszczędnych: 5L oleju za 35 zł !!! okazja
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez zer0
                                                  Bo jak tak czytam, że castrol jest be a motul ok to jakoś nie chcę mi się wierzyć w takie testy
                                                  to nie czytaj, nie przejmuj się opiniami ludzi którzy mają wiedzę i doświadczenie i wypowiadają się tutaj dzieląc się z nami, zwykłymi "połykaczami" kilometrów i będziesz miał spokój oraz żadnych problemów z wyborem i Castrol Ci na drogę :szeroki_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • W związku z tym iż zbliża mi się przegląd zastanawiam się nad wyborem oleju. W zasadzie to byłem zdecydowany na LM TopTec 4200 którym obecnie zalany jest silnik ale ostatnio pojawiło się wiele zachwytów i moda na AMSOIL 5w30 European Car Formula. Proszę specjalistów udzielających się w tym wątku o pomoc w wyborze i uzasadnienie swojej propozycji, z góry dzięki Silnik 1.8 TSI CDAA, przebieg 29 000, jazda po mieście na krótkich odcinkach, czasami dostaje w palnik, wymiana oleju raz w roku lub po 10kkm, auto po gwarancji.



                                                    Liquy Moly TopTec 4200
                                                    Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY.pdf/$file/3706%20Top%20Tec%204200_EN.pdf

                                                    AMSOIL 5w30 European Car Formula
                                                    Link.pdf

                                                    Przy okazji myślałem żeby zrobić płukankę + coś żeby "zrobić dobrze' autku. Możecie coś polecić?
                                                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X