Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ciekawe czy po osiągnięciu 200 stron i non stop takich samych pytaniach, wątek zostanie zamknięty a otwarty nowy?
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • Sebastian_M26, kliknął bym "pomógł" gdybym tylko mógł
      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

      Komentarz


      • andrzej111, bierz AMSoila. Miałem LM TT4200 i się grzał u mnie. AMSoil ma o jakieś 10C mniej w porównaniu do LM i silnik wciągnął o połowę mniej oleju na AMSie niż na LM.
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • Zamieszczone przez andrzej111
          W związku z tym iż zbliża mi się przegląd zastanawiam się nad wyborem oleju. W zasadzie to byłem zdecydowany na LM TopTec 4200 którym obecnie zalany jest silnik ale ostatnio pojawiło się wiele zachwytów i moda na AMSOIL 5w30 European Car Formula. Proszę specjalistów udzielających się w tym wątku o pomoc w wyborze i uzasadnienie swojej propozycji, z góry dzięki Silnik 1.8 TSI CDAA, przebieg 29 000, jazda po mieście na krótkich odcinkach, czasami dostaje w palnik, wymiana oleju raz w roku lub po 10kkm, auto po gwarancji.
          Liquy Moly TopTec 4200
          Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY.pdf/$file/3706%20Top%20Tec%204200_EN.pdf
          AMSOIL 5w30 European Car Formula
          Link.pdf
          Przy okazji myślałem żeby zrobić płukankę + coś żeby "zrobić dobrze' autku. Możecie coś polecić?
          Dlaczego tylko te?
          Może FUCHS TITAN SUPERSYN 0w30 lub Motul X-Lite 0w30?.
          Ostatnio wymieniłem X-Lite na Fuchsa i raczej następnym razem będzie Fuchs.
          Nagrzewa się tak samo szybko jak Motul ale przy autostradowej jeździe, gdzie X-Lite miało ponad 100 st. C., Fuchs nie przekraczał 95 st. C.(warunki jazdy podobne). Ocena po przejechaniu ok. 3000 km.

          Komentarz


          • andrzej111, ja zmieniłem z "oryginalnego" castrola na AMSOil'a 5W40 i notuję zauważalnie nizsze temp. maksymalne oleju podczas butowania
            wątek o tym tutaj:
            Forum - Octavia Club Polska
            Garret

            -----------
            Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez SaneR
              Przymierzam się do pierwszej wymiany oleju w 1.6 MPI bez LPG (QG1). Przebieg samochodu to niecałe 9 tys. km. Przejrzałem wątek olejowy i skłaniam się ku zakupowi Liqui Moly Top Tec 4200 5W/30 (spełnia normy 504.00, 507.00).
              Ostatecznie zdecydowałem się na olej Millers Oils XF Longlife 5W-30 zakupiony od forumowicza Pidziek - podziękowania za pomoc w wyborze i sprawną realizację zamówienia. Co ciekawe Pan w ASO zdecydowanie pochwalił mój pomysł wymiany oleju częściej niż co 30 tys. km/2lata
              ---
              Pozdrawiam.Michał
              ---

              Komentarz


              • Zamieszczone przez konkon
                A jutro do Golferka 1.4 TSI taki oto zestawik:
                Obrazek

                [ Dodano: Sro 01 Sie, 12 17:57 ]
                i tu pojawia się :idea: filtry oleju i paliwa made in China, powietrza Austria, kabiny Niemcy
                Jeśli możesz. Zdaj relację na temat oleju Trident, który zalałeś :idea:
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • Jeśli chodzi o Millersa Trident LL 5W-30 to moim zdaniem po gwarancji jeden z najrozsądniejszych wyborów 504/507. Moje gumowe ucho odczuło cichszą pracę, co po przesiadce może brzmieć jakkolwiek dziwnie, ucho trochę sprawności zachowało :diabelski_usmiech Całkiem poważnie na oleju przejechane ok. 4 tys. km, oleju nie ubyło, kolor ciemny złoty (pomarańcz ?), brak negatywnych odsłuchów, rozrząd się nie odzywa mimo braku akcji serwisowej, na ciepło też nie ma problemów (przebieg ~48 tys.) Generalnie auto było w Wadowichach i okolichach, w Połczynie Zdroju, w Górach Świętokrzyskich (prędkości przelotowe 100-140), jeden wypad do Skierniewic autostradą (1,6-1,8 zł) ostatnio jeździ po mieście, sporo krótkich dystansów, kilka napinek na mieście. Tego oczekiwałem po tym oleju. Szkoda że Gofer nie ma wskaźnika temp. oliwy. Jako, że zostało mi jeszcze Motula X-Lite to prawdopodobnie będzie następny ale to jeszcze chwila.

                  OT
                  Poza tym pewnie można sobie moje zdanie wsadzić głęboko, gdyż tak się składa, że od pon. będę pracował w firmie Petrostar, która dziwnym zbiegiem okoliczności ma w ofercie ten olej, tak więc jest to jedna z ostatnich opinii z oczywistych względów. Jakby kogoś interesowało to niedługo pojawi się notka w komercyjnych, bo konkurencji nigdy dość

                  apa
                  Konrad
                  OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                  90 konny AGRessor
                  PerfectServiceBy DGW
                  WhitePride :smokedevil

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez konkon
                    Jako, że zostało mi jeszcze Motula X-Lite to prawdopodobnie będzie następny ale to jeszcze chwila.
                    Na zimę fajny olej , ale jak nie dasz w palnik to silnik będzie miał problem z rozgrzaniem się, odczułem to na własnej skórze tej zimy, mimo, że benzynka żonki bardzo sprawnie nabiera ciepła to jednak miała z tm problem przy tych -28 na w/w oleju a to wollnossak, a co dobiera uturbiona benzyna która w opinii wielu wolniej się rozgrzewa.
                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez loru
                      Zamieszczone przez konkon
                      Jako, że zostało mi jeszcze Motula X-Lite to prawdopodobnie będzie następny ale to jeszcze chwila.
                      Na zimę fajny olej , ale jak nie dasz w palnik to silnik będzie miał problem z rozgrzaniem się, odczułem to na własnej skórze tej zimy, mimo, że benzynka żonki bardzo sprawnie nabiera ciepła to jednak miała z tm problem przy tych -28 na w/w oleju a to wollnossak, a co dobiera uturbiona benzyna która w opinii wielu wolniej się rozgrzewa.
                      X-Lite zimą nagrzewał się do ok. 70-80 st. C. po przejechaniu 5-6 km (silnik 1,4 CAVD).

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez konkon
                        filtry oleju i paliwa made in China
                        To trochę słabo, może podróbka? Gdzie kupowałeś?
                        Page not found | MAHLE Aftermarket Europe

                        Tutaj można sprawdzić czy oryginał
                        Page not found | MAHLE Aftermarket Europe
                        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez andrzej111
                          konkon napisał/a:
                          filtry oleju i paliwa made in China

                          To trochę słabo, może podróbka? Gdzie kupowałeś?
                          Link

                          No bo tam robi się większość filtrów już i wcale to nie oznacza że to podróbka
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz


                          • Link skumalem ze mam serwis dopiero za 13.000km .Czyli bedzie wtedy 30.000 juz nalatane.Czy nie trzeba wczesniej wymienic oleju?

                            Dobra,juz doczytalem ze ejst to wrecz nakazane Napiszcie tylko,czy wymienic filtr oleju czy inne tez ?No ijaki ten olej,z ASO?
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz


                            • Czytałem o MANN'ie klepanym w chinach ale nikt nie pisał o Knechcie...Dla mnie padaka
                              Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez degenerat
                                X-Lite zimą nagrzewał się do ok. 70-80 st. C. po przejechaniu 5-6 km (silnik 1,4 CAVD).
                                pytanie przy jakiej temp zewnętrznej, ja mówię o temperaturach rzędu -28 i jeszcze mniej.
                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez andrzej111
                                  To trochę słabo, może podróbka? Gdzie kupowałeś?
                                  InterCars, to że z Chin nie musi oznaczać od razu zła koniecznego.

                                  Zamieszczone przez loru
                                  przy tych -28 na w/w oleju
                                  W takich warunkach to ja bym nie zawracał sobie głowy innym jak 0W, ew. jakiś modyf. tarcia do 5W.
                                  Poza tym trzeba mieć na uwadze że właściwą pompowalność na zimno ma olej świeży dlatego staram się zmieniać olej przed zimą
                                  Konrad
                                  OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                  90 konny AGRessor
                                  PerfectServiceBy DGW
                                  WhitePride :smokedevil

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez andrzej111
                                    Czytałem o MANN'ie klepanym w chinach ale nikt nie pisał o Knechcie...Dla mnie padaka
                                    Te firmy robią część z Chinach, Brazylii i innych krajach ale nie oznacza to że jest to zły produkt po prostu jest taniej.
                                    Wszystko zależy od wielu czynników.
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz


                                    • Co lać na zimę? Czy może zostać przy CFSie 5w40? Zdecydowanie go najmniej bierze spośród wszystkich które używałem. Motule specific, X-lite, Millers LL Premium brał 0,5-0,6l/1000km, CFSa idzie 0,3l. Zastanawiam się jeszcze nad Amsoilem AFL 5w40.
                                      RS
                                      pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Ant
                                        Czy może zostać przy CFSie 5w40? Zdecydowanie go najmniej bierze spośród wszystkich które używałem
                                        hehe no to co się zastanawiasz.
                                        Na zimę fajniej by było Millersa 0W/40...
                                        Zamieszczone przez Ant
                                        Zastanawiam się jeszcze nad Amsoilem AFL 5w40
                                        no i chyba to jedno z lepszych rozwiązań. Bynajmniej Amsoil lepiej wypada od Millersa na "papierze". Lepkość kinematyczą przy 40C ma lepszą Amsoil - 82,9 vs 88,5.
                                        CCS 5314 Amsoila vs 6600 Millersa.
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Ja właśnie dziś kupiłem Amsoila 5w40 i w poniedziałek wymiana, potem tydzień w trasie to będzie test :szeroki_usmiech

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez loru
                                            pytanie przy jakiej temp zewnętrznej, ja mówię o temperaturach rzędu -28 i jeszcze mniej.
                                            :?: zeszłej zimy - dokładnych temperatur nie pamiętam, ale ciepło nie było.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              Zamieszczone przez Ant
                                              Czy może zostać przy CFSie 5w40? Zdecydowanie go najmniej bierze spośród wszystkich które używałem
                                              hehe no to co się zastanawiasz.
                                              Na zimę fajniej by było Millersa 0W/40...
                                              Zamieszczone przez Ant
                                              Zastanawiam się jeszcze nad Amsoilem AFL 5w40
                                              no i chyba to jedno z lepszych rozwiązań. Bynajmniej Amsoil lepiej wypada od Millersa na "papierze". Lepkość kinematyczą przy 40C ma lepszą Amsoil - 82,9 vs 88,5.
                                              CCS 5314 Amsoila vs 6600 Millersa.
                                              Lepkosc Millersa 0w40 w 40 stopniach to 78!
                                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Pidziek
                                                Zamieszczone przez andrzej111
                                                konkon napisał/a:
                                                filtry oleju i paliwa made in China

                                                To trochę słabo, może podróbka? Gdzie kupowałeś?
                                                Link
                                                No bo tam robi się większość filtrów już i wcale to nie oznacza że to podróbka
                                                Może nie większość, ale np. nie spotkałem filtrów paliwa produkowanych gdzie indziej niż w Chinach (żadnej ze znanych marek). Mahle-Knecht filtry oleju też robi w Chinach, filtr powietrza miałem chyba z Bośni.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                  Lepkosc Millersa 0w40 w 40 stopniach to 78!
                                                  zgadza się ale mowa była o
                                                  Zamieszczone przez Ant
                                                  CFS-ie 5w40
                                                  więc on ma lepkość kinematyczą 88,5 przy 40C a porównanie dotyczyło Amsoila i Milelrsa 5W/40. :wink:
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                    Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                    Lepkosc Millersa 0w40 w 40 stopniach to 78!
                                                    zgadza się ale mowa była o
                                                    Zamieszczone przez Ant
                                                    CFS-ie 5w40
                                                    więc on ma lepkość kinematyczą 88,5 przy 40C a porównanie dotyczyło Amsoila i Milelrsa 5W/40. :wink:
                                                    Myślalem że o 0w40. Zwracam honor
                                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X