Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Zamieszczone przez leonn
    LazerWay V 0W/30
    ten jest drogi :twisted: tutaj Link jest też odpowiedni w dobrej cenie dla Ciebie ... jak to się mówi "będziesz Pan zadowolony" :lol:
    Fakt ten LazerWay LL5W30 dobry olej w dobrej cenie. Sam mam go zamiar zalać. :wink:
    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    kwestia ceny i dostępności.
    PAOLO ESCO, dostępność LazerWay V 0W/30 na naszym rynku można porównać do dostępności Synthoila 0W40 :twisted:



    Zamieszczone przez cold_demon
    a 0w to moim zadniem przesada.
    Przesada? :haha: A moim zdaniem to jedyny słuszny wybór. Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie :bajer

    Komentarz


    • jasne że kazdy ma prawo do swojego zdania oczywiście sie zgadzam że olej powinno sie lać jak najlepszy bo na tym nie zaoszczedzi ale patrząc na to ze nie jest to silnik bardzo zaawansowany typu TSI nie ma tez co przesadzać.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez cold_demon
        nie jest to silnik bardzo zaawansowany typu TSI
        Wątpie żeby Tsi przeżył dłużej bezawaryjnie niż ten Mpi, więc dlaczego nie zalać do Mpi jeszcze lepszego oleju :?: Żeby przeżył dwa silniki Tsi :?: :wink:

        Komentarz


        • spróbować zawsze można ale czy wydłuży się silnikowi 2 razy żywotność ? bardziej mi chodziło że TSI mają bezpośredni wtrysk i potrzebują oleju który nie będzie zostawiał syfu na zaworach a w MPI tego problemu nie ma no i wrażliwej turbiny tez a oleje klasy 5w dają takiemu silnikowi wszystko czego potrzebuje.

          Komentarz


          • Ciekawą dyskusję wywołałem

            Komentarz


            • Zamieszczone przez leonn
              dostępność LazerWay V 0W/30
              kurna :roll: ja mogę go kupić w każdej chwili na Statoil - inaczej bym sobie nim głowy nie zawracał :P

              Zamieszczone przez cold_demon
              Z Platinium Max Expert V daj sobie spokój bo te oleje to porażka
              ponieważ ... ?
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez cold_demon
                bardziej mi chodziło że TSI mają bezpośredni wtrysk i potrzebują oleju który nie będzie zostawiał syfu na zaworach a w MPI tego problemu nie ma
                My tu mówimy o --->
                Zamieszczone przez Marek__82
                Jestem przed zmianą oleju w Fabi 1,4 16V kod BXW
                Więc nie bardzo rozumiem po co robisz zamieszanie z ze swoimi opiniami o olejach do Tsi :?: Napisz koledze jakie masz doświadczenia z olejami do Mpi, co proponujesz?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Marek__82
                  Ciekawą dyskusję wywołałem
                  taka dyskusją o + i - olejów ze specyfikacją VW 505.02 i 504.00 już była - przejrzyj wątek --->
                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  strona 155 i 156 + strona 175 wymogi OEM dla oleju VW - "test czystości tłoka" specyfikacja VW 502.00 i VW 504.00 ... tabelki z cyklu "znajdź różnicę"
                  in + dla specyfikacji VW 504.00 to 650h test oleju.
                  Oczywiście można mówić o tym, że olej VW 507.00 może być bardziej wytrzymały (650h test) i dzieki niskiemu SAPS pozostawia mniej zanieczyszczeń i nie wpływa negatywnie na katalizator. itd...
                  i strona 186 ... :P
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    Zamieszczone przez leonn
                    dostępność LazerWay V 0W/30
                    kurna :roll: ja mogę go kupić w każdej chwili na Statoil - inaczej bym sobie nim głowy nie zawracał :P
                    Uwierz mi, że pytałem już na niejednej stacji Statoila o V 0W30 i nie dość że nie mają to nigdy nie mieli :twisted:

                    Komentarz


                    • debila ze mnie nie rób bo wiem o jakim silniku mowa napisałem tylko ze nie ma potrzeby lać przesadnie rzadkiego oleju i o wyśrubowanych parametrach bo to nie TSI. Moge zaproponwać mobila 5w50 u mojego ojca w fabi MPI przez 8 lat spisywał sie rewelacyjne

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn
                        nie dość że nie mają to nigdy nie mieli
                        :lol: no nie żartuj.... aż normalnie jutro pójdę ns Stację i sprawdzę dostępność :diabelski_usmiech
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Zamieszczone przez leonn
                          nie dość że nie mają to nigdy nie mieli
                          :lol: no nie żartuj.... aż normalnie jutro pójdę ns Stację i sprawdzę dostępność :diabelski_usmiech
                          Od Olszyny do Katowic LazerWay V 0W/30 nie kupisz niestety. :cry:

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez cold_demon
                            Z Platinium Max Expert V daj sobie spokój bo te oleje to porażka
                            ponawiam pytanie - "porażka" ponieważ ... ?

                            Zamieszczone przez leonn
                            Od Olszyny do Katowic LazerWay V 0W/30 nie kupisz niestety
                            ??? noooo to jutro na bank jestem na Statoil :twisted: sprawdzę dostępność :roll:
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • porażka ponieważ kazdy z moich kolegów którzy mieli styczność z olejami orlenu nie byli z nich zachwyceni albo silnik głośno pracował albo zjadał olej albo jedno i drugie a u sąsiada w nubirze silnik zakończył żywot po 120 tys jezdzony na platinium

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                noooo to jutro na bank jestem na Statoil :twisted: sprawdzę dostępność :roll:
                                PAOLO ESCO toż nie pojadę do Z.Góry po olej :twisted: nooo chyba że 23.03 robicie spota ZG, to może pokombinuję i wpadnę na % i po olej V 0W30 I Ci synthoila podrzucę :wink:

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Marek__82
                                  Fabi 1,4 16V kod BXW
                                  ja do swojego starego parcha 1.6 16V BCB leje Motul X-lite 0W30, jak najbardziej polecam.
                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                  Komentarz


                                  • W Bielsku są trzy stacje Statoila i w każdej robili wielkie :shock: jak zapytałem o V 0W-30 - ostatecznie zamówiłem tutaj: Oleje ochronne, grzewcze, łańcuchowe, sprężarkowe, obiegowe, inne
                                    loru - pisał że na 0w-30 diesel o wiele głośniej pracuje widocznie te silniki tak mają bo u mnie benzyna pracuje ciszej na 0W-30 niż na 5W-40 ale dużo szybciej łapie temperaturę a byłem pewny że będzie odwrotnie :roll: obecnie SSO 0W-30 spisuje się identycznie jak "V" powiem szczerze że po wlaniu dla sprawdzenia w zamrażarce obu do jednakowych słoików gdybym ich nie opisał to bym nie odróżnił bo i kolor i zapach mają identyczny do tego płyną w -23 stopniach tak samo :P

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cold_demon
                                      porażka ponieważ kazdy z moich kolegów którzy mieli styczność z olejami orlenu nie byli z nich zachwyceni albo silnik głośno pracował albo zjadał olej albo jedno i drugie a u sąsiada w nubirze silnik zakończył żywot po 120 tys jezdzony na platinium
                                      Mój znajomy jeździ volvo v40 1.9D silnik od reno 115 kM ma nalatane grubo ponad 200 000 tysięcy na platinum 5W40 i silnik ma się dobrze.

                                      Moim zdaniem lepiej jeździć na Platinum czy Lotosie bynajmniej nikt nie robi wałków na tych olejach jak na M i C

                                      I nie płaci się za reklamę.

                                      Komentarz


                                      • Zastanawia mnie ta zła renoma olei Platinium :?: :?: :?:

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Marek__82
                                          Zastanawia mnie ta zła renoma olei Platinium
                                          Pewnie jest tak samo jak z opinią że każdy Polak to złodziej :szeroki_usmiech - kiedyś kupowałem wycieraczki z Valeo,Championa,Boscha a później z ciekawości kupiłem nasze Motgumy i bardzo się zdziwiłem że zbierają tak samo jak te wcześniej tylko są bardziej trwałe i dużo tańsze

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez filip_auto
                                            Moim zdaniem lepiej jeździć na Platinum czy Lotosie
                                            Zamieszczone przez Marek__82
                                            Zastanawia mnie ta zła renoma olei Platinium
                                            Ale ta zła renoma jest tu marginalna ale chyba dlatego, że mało użytkowników na nich jeździ :idea:
                                            Przydałyby się testy laboratoryjne tych olei po przebiegu np 13-15 tyś. km :?:
                                            Co by koledzy-olejarze z forum mogli się wypowiedzieć w porównaniu do szeroko omawianych olei Motul-a, Amsoil-a, Liquil Moly czy Millers-a :!: :idea:
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez leonn
                                              Od Olszyny do Katowic LazerWay V 0W/30 nie kupisz
                                              --->
                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              to jutro na bank jestem na Statoil, sprawdzę dostępność
                                              no i byłem i ... LazerWay V 0W/30 w Zielonej Górze jest dostępny i chyba całą gama serii LazerWay też. :bajer
                                              Zamieszczone przez loru
                                              1.6 16V BCB leje Motul X-lite 0W30, jak najbardziej polecam.
                                              ja też jestem za.
                                              Zamieszczone przez REXAX
                                              SSO 0W-30 spisuje się identycznie jak "V"
                                              ooo ciekawe, ciekawe - sprawdzimy to :wink:

                                              Zamieszczone przez cold_demon
                                              kazdy z moich kolegów którzy mieli styczność z olejami orlenu nie byli z nich zachwyceni albo silnik głośno pracował albo zjadał olej albo jedno i drugie
                                              :roll:
                                              Zamieszczone przez filip_auto
                                              lepiej jeździć na Platinum czy Lotosie bynajmniej nikt nie robi wałków na tych olejach jak na M i C
                                              Zamieszczone przez filip_auto
                                              I nie płaci się za reklamę.
                                              i "nie sponsoruje" Ronaldo kolejnego Ferrari
                                              Zamieszczone przez endryu
                                              zła renoma jest tu marginalna ale chyba dlatego, że mało użytkowników na nich jeździ
                                              nie rozumiem, to że ktoś napisał że polski olej jest beee to już poszła fama i kilka osób to podchwyciło :evil:
                                              Ja zalałem ostatnio bratu do Mercedesa W203 Coupe 2,0 benzyna polski olej Orlen Platinum Maxpower 0W40 i silnik pęknie na nim pracuje (brat o tym nawet nie wie bo myśli, że ma zalanego Castrola Edge 0W40 jak przeczyta tego posta to kufaaa :zastrzelic ). Silnik nie wybuchł! Nie bierze wcale oleju. Pracuje cicho i równo. Spalanie w porównaniu z poprzednim spadło. Dlaczego poszedł Maxpower 0W40 ? Bo jest polski! i
                                              Zamieszczone przez filip_auto
                                              nikt nie robi wałków na tych olejach jak na M i C
                                              nie miałem czasu na zamawiane ew. oleju innej marki. I wyszedłem z założenia, że wolę mieć polski pewny produkt niż zagraniczne "G" z nie pewnego żródła. Do tego cena była zdecydowane bardziej przystępna i normalna niż cudownego oleju z "inteligentnymi inaczej molekułami" :twisted:

                                              Lotos opinia kolegi dragster k
                                              Zamieszczone przez dragster
                                              Zrobione 200km na Lotosie Synthetic Plus 5W40. Pół miasto, pół autostrada. Pierwsze wrażenia.
                                              Odpalanie super. Żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Kontrolka ciśnienia gaśnie od razu.
                                              Zimny silnik: głośniej pracuje i wydaje mi się że słychać głównie rozrząd. M1 bardziej tłumił dźwięki.
                                              Ciepły silnik: również głośniej i wydaje mi się, że w tle słychać pracę rozrządu.
                                              Na obroty wkręca się chętnie. Nic nie muli.
                                              Nagrzewanie: może minimalnie szybciej niż na M1.

                                              Kumpel ma Paska na PD zalanego Motulem, nie wiem jeszcze jakim, ale ostatnio jak z nim jechałem to jeszcze nie widząc co jest zalane zauważyłem, że silnik pracuje fajnie i cicho.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                REXAX napisał/a:
                                                SSO 0W-30 spisuje się identycznie jak "V"
                                                ooo ciekawe, ciekawe - sprawdzimy to
                                                - na chwilę obecną zrobiłem na nim 6kkm i jest wybornie tak że jako alternatywa dla "V" sprawdził się w kwietniu pójdzie NESTE CITY PRO 0W40 - stoi sobie w garażu i czeka cierpliwie :lol:

                                                Komentarz


                                                • Jak widać opinie zdecydowanie podzielone. A ja wolał bym wspierać "polski" przemysł, tyle, że nie ma jednoznacznych przesłanek, że jest tak samo dobry jak inne :?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez REXAX
                                                    alternatywa dla "V" sprawdził się
                                                    kusisz ... ale to dobrze, będzie w razie czego jakaś alternatywa :wink:
                                                    Zamieszczone przez REXAX
                                                    NESTE CITY PRO 0W40
                                                    też ciekawy i dobry wybór.

                                                    [ Dodano: Czw 28 Lut, 13 21:20 ]
                                                    Zamieszczone przez Marek__82
                                                    jest tak samo dobry jak inne
                                                    bazy olejowe Lotosu są lepsze niż może się Tobie wydawać ... w końcu "cała" zachodnia europa je kupuje i na nich robi swoje oleje :diabelski_usmiech
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X