Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Następnie zalej Supersyna 0W30 z Fuchsa i zobaczysz myślę kolejny progres względem wszak niezłego X-Lite
    Jak mi sprzedasz 5 litrow to sie zastanowie :P

    Komentarz


    • Czy jest wiadomy skład "nowego" X-Lite-a?
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • Tippo zamiast Supersyn 0W30 kup Silkolene 5W30 ...będziesz jeszcze bardziej zadowolony (co nie znaczy, że ten Supersyn jest zły) - cena będzie podobna.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • PAOLO ESCO, robisz płukankę co wymianę ?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez rustin
            PAOLO ESCO, robisz płukankę co wymianę ?
            Pewnie tak:-).
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez rOBERTO795
              Pewnie tak:-).
              :P jasne, że tak.
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Silkolene 5W30 ... to chyba będzie mój cichy faworyt przed zmianą oleju na wyjazd do Włoch
                No wiesz SAE 30 i temp. utraty płynności powyże 60st.C no chyba nie ma na razie nic konkurencyjnego do tego olej na pełnych popiołach.
                Fajnie wypada na maszynach HFRR w badanu oleju wyczynowego.

                I wiesz co jest ciekawe że przynajmniej 5W40 jest zalecany jako jeden z nielicznych olejów na świecie do VANOSÓ w BMW które padają na nawet dobrych pseudo syntetycznych olejach ludzie wysyłają to później do UK do :
                Attention Required! | Cloudflare
                Płacą kilka tyś zł i dalej leją ....Syfrol-a :lol:

                Dr. Vanos kiedyś sam przyznał że to najlepszy olej do tych wymagających układów.
                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                http://www.zmienolej.pl/
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                Komentarz


                • Tippo zamiast Supersyn 0W30 kup Silkolene 5W30 ...będziesz jeszcze bardziej zadowolony (co nie znaczy, że ten Supersyn jest zły) - cena będzie podobna.
                  Przy nastepnej wymianie wezme pod uwage do CDAA, co mysliscie o dodaniu do niego Cerateca ??
                  Teraz dodalem ceratec do satrego kibla PD (wczesniej plukanka LM i wlany motul 505.01), robi za krolika doswiadczalnego.

                  Komentarz


                  • PAOLO ESCO, przez pomylke otrzymalem od kolegi Pidziek zamiast Millers Oils XF Longlife 5W30 5L ten Millers Oils XF Longlife 5W40 5L
                    Oba spelniaja rozne normy, z czego akurat ten ktory zostal mi wyslany te starsze.
                    Aktualnie auto mam na gwarancji. Do przegladu mojego 1.4TSI zostało niecałe 15kkm (okres przegladow mam ustawiony na zmienny - 30kkm, ale olej wymieniam sam co 15kkm).
                    Wedlug ciebie mozna spokojnie zalac ten 5W40, czy wymieniac na 5W30 ktory zamawialem oryginalnie?
                    Dzieki za porade.
                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                    Komentarz


                    • MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40 - bedzie nadawal sie do benzyny V6 ktora ma 270kkm i popija w tej chwili jakies 0,6l/1kkm jakiegos Elfa 10W40 ?? Przed wlaniem oczywiscie jakas plukanka, zeby to wszystko sie przemylo. Wymiana co 8kkm

                      Jako ze spelnia oprocz normy VW502.00 tez 505.00 to mysle, ze do BXE tez podejdzie ?? Przebieg taki sam
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Maicroft
                        MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40 - bedzie nadawal sie do benzyny V6 ktora ma 270kkm i popija w tej chwili jakies 0,6l/1kkm jakiegos Elfa 10W40 ?? Przed wlaniem oczywiscie jakas plukanka, zeby to wszystko sie przemylo. Wymiana co 8kkm

                        Jako ze spelnia oprocz normy VW502.00 tez 505.00 to mysle, ze do BXE tez podejdzie ?? Przebieg taki sam
                        Bedzie sie nadawał ale po co C3 do V6?
                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                        Komentarz


                        • Kombinuje... to co

                          Motul 6100 Synergie+ 10w40
                          lub
                          Motul 8100 X-Cess 5W-40
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Maicroft
                            Kombinuje... to co

                            Motul 6100 Synergie+ 10w40
                            lub
                            Motul 8100 X-Cess 5W-40
                            Jeśli MOTUL to już X-cess lub X-max 0W40 albo coś z serii 300V .
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez idas
                              przez pomylke otrzymalem od kolegi Pidziek
                              idas załatwcie tą sprawę między sobą. Płacisz i wymagasz... Zapłaciłeś za coś innego dostałeś coś innego - każdy może się pomylić ale pomyłkę należy naprawić.
                              Zamieszczone przez idas
                              wymieniać na 5W30 ktory zamawialem oryginalnie?
                              Ja bym brał 5W30 z wielu względów - specyfikacja VW 504.00 - test 650h, SAE 5W/30 - odpowiednia lepkość i gęstość tego oleju dla TSI itd...
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Zbliża się wymiana oliwy i wybrałem sobie taką trójeczkę (czwarty to tak dodatkowo podpowiedziany przez hotrain-a):
                                1) Millers CFS 5W40 MotorSportOils | Porady samochodowe
                                2) Millers CFS Nanodrove 5W40 MotorSportOils | Porady samochodowe
                                3) AMSoil AFL 5W40 MotorSportOils | Porady samochodowe
                                4) RedLine 5W40 403 Forbidden

                                Co byście wybrali z tego do CDAA? (zrobiony program)
                                Póki co najbliżej mi do CFSa Nanodrive.
                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                Komentarz


                                • Tylko na ile km i m-cy jest CFS?
                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                  Komentarz


                                  • CFS w przypadku samochodów nie mapowanych takich cywilnych nawet ze sportowym zacięciem na pewno 7000km ale i 10 000km myślę że można przyjąć spokojnie.
                                    W przypadku przemapowanego wtrysku już nie jak każdy inny.
                                    Jeden sezon można przyjąć.
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz


                                    • ZTCW Mihau zmienia co 15 kkm.

                                      Komentarz


                                      • Przy okazji zakupów spreżyn na tył u kolegi konkon (polecam-solidna firma), zamówiłem (z włąsnej i nie przymuszonej woli) też zestaw filtrów i olej... hmm Amsoil ale tym razem 5W30 - nie byłem i nie jestem do niego przekonany ale zamówiłem z całością w jednej paczce a co tam ... dam mu ostateczną szansę nim go "zjadę do szczętu" .
                                        Pierwszą próbę już oblał - jeszcze przed zalaniem do silnika. Amsoil i PAO to dwie sprzeczności ... 100% synthetic jak widnieje napis na Amsoil to nie olej syntetyczny na PAO ... a jakiś mix bazy wykonanej w technologii syntetycznej. Olej ma - jak sama nazwa mówi smarować ... Chronić silnik przez zapewnienie mu stabilnego filmu olejowego zapewniającego niedopuszczenie do zerwania i kontaktu metal-metal... Olej - ma być "tłusty" - jeżeli coś ma być uważane za olej to powinno być tłuste i dobrze smarować? A jak ma dobrze smarować skoro " nie jest tłuste"...
                                        Czy porządny olej w kontakcie z wodą ... po prostu się łatwo zmywa? Coś mi się wydaje, że nie...
                                        Więc zaraz po kupieniu odkręciłem(po uprzednim wymieszaniu zawartości opakowania) jedną butelkę i wylałem sobie w łazieńce na dłoń sporą ilość oleju i całą dłoń porządnie wysmarowałem... Taaa no taki jestem poje@#ny :bajer Wystarczyło troszkę mydła w płynie i naprawdę lekko ciepła woda z kranu by po dwukratnym myciu nie było "czuć" śladu oleju.
                                        Olej na bazie PAO-polialfaolefin pozostawia całkowicie inną warstę oleju, którą naprawdę trudno spłukać a już napewno nie za drugim razem.
                                        Jeżeli ktoś ma wątpliwości to służę do sprawdzenia olejem 0W30 na PAO (wiadomo jakiej porządnej firmy) i Amsoilem 5W/30 - różnica jest "wielka" i widoczna natychmiastowo.
                                        No i ...zapach. Hmmm Amsoil, jak dla mnie "śmierdzi" bazą półsyntetyczną - ale może to dodatki, detergenty :roll: ( tak sobie wmawiam :lol: ).
                                        Poprzedni 0W30 na PAO praktycznie nie miał zapachu, bardziej przypominał delikatną "oliwkę dla dziecka".
                                        Jak narazie to Asmsoil ponownie dostaje minusa i to na samym początku. Zobaczymy jak sprawdzi się w eksploatacji. Może się okazać, że będzie to moja najdroższa płukanka :haha: Użyć oleju Amsoila jako płukanki przed zalaniem porządnego oleju innej firmy ...taaaa to chyba ja tak tylko potrafię i sam się z tego śmieję :szeroki_usmiech

                                        Jutro wymiana - zobaczymy co jest wart
                                        Załączone pliki
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • O kurde nic tylko czekać jak teraz forumowicze bedą przed zalaniem smarować sobie ręce aby sprawdzić olej na zawartość PAO :lol:
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                            Tylko na ile km i m-cy jest CFS?
                                            Wymiana co rok/15kkm.
                                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Pidziek
                                              nic tylko czekać jak teraz forumowicze bedą przed zalaniem smarować sobie ręce aby sprawdzić olej na zawartość PAO
                                              ...już było takie spostrzeżenie odnośnie Amsoila na forum i ja tego nie pisałem wcześniej.
                                              Pidziek gdybym był "anty" nastawiony na Amsoila i gdyby mi zależało na reklamie to nie kupował bym ponownie Amsoila. Tylko, że mnie interesuje znalezienie lepszego oleju - stąd dałem szansę jeszce raz olejowi Amsoil...
                                              Porównanie - nie da się tego nie zauważyć ... różnica jest naprawdę odczuwalna.
                                              Co do "testu na PAO" ---> to nie "test" tylko
                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              Taaa no taki jestem poje@#ny
                                              i po prostu moja ciekawość "zmusiła" mnie do zakupu tego oleju i ponownego sprawdzenia.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • PAOLO ESCO, probowales moze tego testu z innymi olejami?
                                                Jesli tak, to jakie byly rezultaty?
                                                VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                                VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez idas
                                                  probowales moze tego testu z innymi olejami
                                                  :2kc to nie "test" to moja ciekawość...
                                                  Zamieszczone przez idas
                                                  jakie byly rezultaty?
                                                  lepsze niż w opisanym przypadku... Podobnie zrobiłem przy spuszczaniu przepracowanego oleju Amsoila i moje spostrzeżenia też były podobne - olej "mało tłusty" wręcz "suchy" , wystarczyło przemyć palce wodą i wytrzeć :roll: Ale Amsoila nie kupowałem ze względu na bazę. Chcę zobaczyć czy po przejechaniu 6-7 tys km będą słyszalne objawy jak w poprzednio zalanym czy bedzie lepiej. Zobaczymy. Dlatego zmieniłem SAE na 5W/30.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X