Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PAOLO ESCO, był, był i to jeszcze w 2014 roku.
    co więcej tam estrów jeszcze trochę było
    Fuchs Titan GT1 Pro C3 5W-30 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.
    Parametry jak w Amsie ECF 5w30 i niczemu nie ustępował M1 5w30 ESP. Za taką cenę to był kawał dobrego smarowidła.
    A no właśnie wtorek....i co? :wink:

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec
      wtorek....i co?
      i i odpoczywam po podróży :P
      ...ale spoko, jak chcesz ...

      Zamieszczone przez cytrynowiec
      "Jeżeli decydujesz się na SAE inne niż "konstrukcyjne"
      ... a jakie to jest SAE "konstrukcyjne" - proszę o wskazanie w Instrukcji Obsługi konkretnego zapisu z wyszczególnieniem SAE, które jest zalecane do TSI. :roll:
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        i odpoczywam po podróży :P
        No to na zdrowie

        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        ...ale spoko, jak chcesz ...
        No wiesz, to nie ja obiecywałem, że we wtorek odniesiesz sie do tematu....

        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        a jakie to jest SAE "konstrukcyjne" - proszę o wskazanie w Instrukcji Obsługi konkretnego zapisu z wyszczególnieniem SAE, które jest zalecane do TSI. :roll:
        Aha...to o to chodziło.....no to już chyba napisałeś o tym, wklejając IO , a po za tym...?

        Komentarz


        • msemafor: Olej LM 0W40 nie jest oferowany oficjalnie w Polsce z tego co wiem pochodzi jedynie z prywatnego importu.
          X-Max zastąpił olej X-Lite 0W30 który zakoczył żywot 3 lata temu.

          Synthoil jest z dodatkiem PAO , jak wspomniałem nie ma na rynku olejó 100% PAO do samochodó cywilnych zawsze dodaje się różne dodatki czy to HC czy estrowe .

          Zamieszczone przez cytrynowiec
          Pisałem kiedyś o bardzo fajnym oleju Fuchs Titan GT1 C3 Pro 5w30, oparty był na dużej części PAO
          Tam nie ma i nie było PAO to technologia GTL prawie jak PAO i nie ustępuje mu w wielu rodzajach baz PAO a te nie są jedne i te same.

          Zobaczcie na popularny olej syntetyczny Amsoil 5W30
          Błąd 404

          Co tu dużo chcieć :-)
          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
          http://www.zmienolej.pl/
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Pidziek
            Tam nie ma i nie było PAO to technologia GTL prawie jak PAO i nie ustępuje mu w wielu rodzajach baz PAO a te nie są jedne i te same.
            Jeżeli jest tak jak piszesz i PAOLO też o tym pisał, i XTL=GTL, to jest duuuużo jeszcze zapasu w tej technologii, aby robić świetne bazy.
            Choć ostatnia analiza tego oleju z widmem pokazuje dodatek PAO, błąd w badaniu? :roll:
            Fuchs Titan GT1 C3 PRO 5W-30 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.


            Zamieszczone przez Pidziek
            Zobaczcie na popularny olej syntetyczny Amsoil 5W30
            Błąd 404

            Co tu dużo chcieć :-)
            Lepszej ceny? :roll: Ten Fuchs w poprzedniej formulacji miał prawie takie same prametry a był o ok. 40% tańszy od Amsoila.
            Lepiej spójrz na VOA/UOA Shella 0w30 ECT C2/C3 czy na Mobila 1 5w30 ESP w tej kategorii, co oferują i jak technologia idzie do przodu i wreszcie jakie są ceny u dystrybutorów, i się okaże że ten Ams mimo że świetny olej, sam go nie jednokrotnie chwaliłem, jest po prostu zbyt drogi. Inni w tym aspekcie są lepsi.

            Komentarz


            • Planowałem zakupić Statoil LazerWay 5W40 do OPEL A-H 1.6 Z16XER 115 KM a tutaj kicha "LAZERWAY 5W/40- produkt został zastąpiony przez Statoil produktem SUPERWAY 5W-40 zakres użytkowania pozostaje bez zmian", to prawda ?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez micrusec
                Planowałem zakupić Statoil LazerWay 5W40 do OPEL A-H 1.6 Z16XER 115 KM a tutaj kicha "LAZERWAY 5W/40- produkt został zastąpiony przez Statoil produktem SUPERWAY 5W-40 zakres użytkowania pozostaje bez zmian", to prawda ?
                Tak to prawda. Kupowałem kilka miesięcy temu i forumowy sprzedawca poinformował mnie o tym. Ponoć to ten sam olej z inną nazwą i kolorem banieczki. Normy ma te same co wcześniej m.in. MB 229.5 (wczoraj zmieniałem).
                Pozdrawiam.
                k-pax

                Komentarz


                • k-pax, a czy parametry są takie same ? W sensie jak porównasz papierowo normy LazerWay 5W40 a SuperWay.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez micrusec
                    k-pax, a czy parametry są takie same ? W sensie jak porównasz papierowo normy LazerWay 5W40 a SuperWay.
                    Kilkadziesiąt stron wcześniej informowałem o zmianie nazwy i koledzy dali linka do ostatniej karty Superway. Porównałem pobieżnie właściwości ze starą kartą i wyglądało na to że jest bardzo podobnie lub wręcz tak samo. Moim zdaniem solidna oliwa w dobrej cenie (już 3 raz w moim silniku, wymieniam po 10 tys km).
                    Pozdrawiam.
                    k-pax

                    Komentarz


                    • Meguin Super Leichtlauf Driver 0w40 jest odpowiednikiem Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 i jest do kupienia w PL (ze świeżych dostaw) nie tylko u mnie. Szkoda, że Liqui Moly w Polsce ma mocno ograniczona ofertę.

                      Komentarz


                      • tomek jest odpowiednikiem czy jest to ten sam olej?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez msemafor
                          W internecie znalazłem kilka ofert sprzedaży LM SE 0W40 ale w niektórych z nich była podana data produkcji tego oleju 2014/2015r. Masz jakieś pewne źródło, gdzie kupujesz?
                          2014r to jeszcze świeży olej, ja kupuję w germanii, napisz do konkona wiem, że miał ten olej.

                          Zamieszczone przez tasek
                          czy jest to ten sam olej?
                          Nie jest.

                          Komentarz


                          • Ktos kiedyś pisał że Meguin Super Leichtlauf to to samo co LM synthoil identyczna karta charakterystyki, produkowane w tej samej fabryce co LM tylko konfekcjonowane inne bańki

                            Komentarz


                            • Mam teraz zalanego Meguina i wydaja mi się, że silnik chodzi inaczej niż na LM tzn bardziej metalicznie, ale wcześniej miałem 5W50 na którym nie było sinika słychać, więc może nie mam tak pezpośredniego odnisienia.
                              Papier wszystko przyjmie, więc kartami to bym się za badzo nie sugerował, parametry na papierze ma takie same, ale na pewno nie jest to ten sam olej.

                              Komentarz


                              • Miałeś zalany 5w50 LM? Ja miałem takie wrażenie jak zalałem 0w40 Valvoline po 0w40 mobila. Na Valvo silnik chodził bardziej metalicznie i co dziwne po 8 tyś km musiałem dolać 0,5l co przy mobilu nie miało miejsca. Teraz mam w jednym LM synthoil 5w40 w drugim aucie meguin super leichtlauf 5w40. Lecz za krótko żeby cos mówić.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez tasek
                                  Miałeś zalany 5w50 LM?
                                  Tak

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez tasek
                                    tomek jest odpowiednikiem czy jest to ten sam olej?
                                    Według kart parametry są identyczne i spełniane normy również. To ,że jest produkowany w tej samej fabryce to informacja oficjalnie podawana przez Liqui Moly, które podaje, że wszystkie ich oleje silnikowe produkowane są w fabryce Meguina. Pytałem dystrybutora niemieckiego i według niego to na 100% ten sam olej tylko butelka inna. Ale nie mogę napisać, że to na 100% ten sam olej (dlatego wole użyć określenia odpowiednik) bo takiej 100% pewności co tam jest w tych butelkach nie mam, choć na logikę to powinien być ten sam olej. W tej chwili razem z jednym partnerem handlowym daliśmy do badań olej Meguin Racer 10W60 w celu jego sprawdzenia względem Liqui Moly Race Tech 10w60. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że kolejne partie produktu mogą się od siebie minimalnie różnić, więc wyniki nie muszą być w 100% identyczne (przynajmniej mi się tak wydaje).

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez tomek evo
                                      Natomiast trzeba mieć na uwadze, że kolejne partie produktu mogą się od siebie minimalnie różnić, więc wyniki nie muszą być w 100% identyczne (przynajmniej mi się tak wydaje).
                                      Jak zrobią porównanie obrazu spektralengo nie powinno odbiegać od siebie.
                                      Generalnie w dobrych fabrykach nie powinno być różnic między seriami danego oleju.
                                      W przypadkó wielkich koncernów któe mają rozsiane fabryki po całym świecie to różnice są ale w przypadku małych firm nie powinno tak być.

                                      Gdzie obecnie robia Motula 0W40 ?
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez tomek evo
                                        W tej chwili razem z jednym partnerem handlowym daliśmy do badań olej Meguin Racer 10W60 w celu jego sprawdzenia względem Liqui Moly Race Tech 10w60.
                                        oooo ciekawe, ciekawe. Mam nadzieję, że podzielisz się informacjami na forum.
                                        Zamieszczone przez tomek evo
                                        kolejne partie produktu mogą się od siebie minimalnie różnić
                                        zgadza się, producenci często też umieszczają takie info, dlatego podczas "reklamacji" producent prosi o numer partii produkcji.
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Przyszła i u mnie pora na wymianę oleju. Po 15 kkm do silnika trafił olej Total 5W30 z normą 507. Na słuch silnik pracuje bardziej "miękko" i jest to bardziej odczuwalne przy wyższych obrotach silnika. Ogólnie silnik pracuje ciszej. Rozruch również jest płynniejszy. Przez kilka dni przed wymianą z uwagą nasłuchiwałem pracy silnika na poprzednim oleju.
                                          O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                          KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                          O III czarna liftback - reaktywacja

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez -Piotr-
                                            Przez kilka dni przed wymianą z uwagą nasłuchiwałem pracy silnika na poprzednim oleju.
                                            no spokooo ale "jaki" był ten poprzedni olej :roll:
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • Podczas wizyty w serwisie również o to zapytałem. Roczniki 2014 zalewali olejem Castrol, samochody z 2015 - Shell-em. Moja Skoda jest rocznikowo z 2014, więc pewnie silnik był zalany Castrolem.
                                              O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                              KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                              O III czarna liftback - reaktywacja

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez -Piotr-
                                                Podczas wizyty w serwisie również o to zapytałem. Roczniki 2014 zalewali olejem Castrol, samochody z 2015 - Shell-em. Moja Skoda jest rocznikowo z 2014, więc pewnie silnik był zalany Castrolem.
                                                Oooo, ciekawe rzeczy....Shell zamiast Castrola w Skodzie, w grupie VW? U mnie przy odbiorze (model 2016) była informacja o Castrolu LL 5w30 + napis na korku że Professional i wlepka w książce, ale zalewam Shella :wink: Coraz więcej info o tym, że Shell w olejach serwisowych zaczyna coraz bardziej się rozpychać. Robią m in. dla BMW, Skoda np. w Holandii też już przechodzi serwisowo na AV-L.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                  Oooo, ciekawe rzeczy....Shell zamiast Castrola w Skodzie, w grupie VW?
                                                  Nic nowego. W moim aucie z 2009 r. są nalepki o rekomendacji przez Skodę właśnie Shella :szeroki_usmiech .

                                                  Tylko którego Shella teraz Skoda rekomenduje/zalewa, 5W30 czy 0W30 (pewnie AVL) :?:

                                                  Komentarz


                                                  • A co za różnica (w 504), szkoda by mi było na tym kosiarki a co dopiero silnik samochodu.
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X