Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez piramida
    Ten olej masz na myśli?

    Just a moment...
    Tak ten, bedziesz zadowolony, praktycznie nie znikal w silniku ktory olej zre z natury
    Tez masz okopcone wydechy jak tak cupra ??


    Zamieszczone przez piramida
    Jest osłona pod silnikiem ale czy pełna? Chyba normalna jak wszędzie :wink:
    Czasami daja taki pasek z dziura z przodu. W pakiecie na bezdroza byla cala az do kolyski na wahacze, tylko z wlotem powietrza do skrzyni.

    Komentarz


    • Tippo, też mam dwie rury czarne, ponoć jest to kwestia bogatej mieszanki, lepsza bogata niż uboga :szeroki_usmiech
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • Z spalania TSI wynika wiecej sadzy, ponoć mają się pojawić dpf w tego typu benzynach.
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • Zamieszczone przez piramida
          MateuszMK, trochę dużo, ja u pidzika na zmienolej.pl płaciłem chyba około 180zł, nie pamiętam dokładnie, co najwazniejsze kupić z pewnego źródła ponieważ motul ponoć jest często podrabiany :!:
          Pytałem w dwóch sklepach w jednym 215zł, a w inter carsie 225zł za 5l. Spytam jeszcze o
          Mobil 1 ESP, zobaczymy ile sobie za ten zażyczą

          Komentarz


          • Tu jest w dobrej cenie od forumowego sprzedawcy
            Motul X-MAX

            Komentarz


            • Zamieszczone przez MateuszMK
              Pytałem w dwóch sklepach w jednym 215zł, a w inter carsie 225zł za 5l.
              pisz/dzwoń lepiej do forumowych sprzedawców ...
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                Z spalania TSI wynika wiecej sadzy, ponoć mają się pojawić dpf w tego typu benzynach.
                Nawet mnie ku... nie denerwuj :twisted:

                To chyba jako norma euro7 :P

                Komentarz


                • Nie, już w Euro 5 jest limit na sadzę (Particulate Matter) dla silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem. W Euro 6 doszło jeszcze ograniczenie emisji cząstek na kilometr.

                  Komentarz


                  • jaki olej polecacie do silnik benzynowy 1,4 16V 59kW 80KM – EU5 (CGGA)

                    robię bardzo krótkie trasy po 5 -10km

                    a zmiana jest co roku po około 8 tys / km
                    pozdrawiam Adam
                    Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                    Spontany Katowickie

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez DJ MŁODY
                      jaki olej...
                      Neste City Pro 0W40
                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                      =================================================

                      Komentarz


                      • Na co zwrócić uwagę przy kupnie motula, chodzi mi o rozpoznanie czy to oryginał czy podróbka

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez MateuszMK
                          Na co zwrócić uwagę przy kupnie motula, chodzi mi o rozpoznanie czy to oryginał czy podróbka
                          Kup u forumowych sprzedawców.
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • endryu, dzięki za info

                            możesz jeszcze z 2 inne oleje polecić
                            pozdrawiam Adam
                            Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                            Spontany Katowickie

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez DJ MŁODY
                              możesz jeszcze z 2 inne oleje polecić
                              Mobil 1 New Life 0W-40
                              Motul 8100 X-max 0W-40
                              ...

                              zajrzyj co leonn napisał Forum - Octavia Club Polska
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez endryu
                                Zamieszczone przez MateuszMK
                                Na co zwrócić uwagę przy kupnie motula, chodzi mi o rozpoznanie czy to oryginał czy podróbka
                                Kup u forumowych sprzedawców.
                                Pytam z ciekawości, wcześniej kupowałem głównie Mobila więc już wiedziałem na co zwrócić uwagę, z motulem jeszcze nie miałem styczności, stąd te pytanie

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez DJ MŁODY
                                  możesz jeszcze z 2 inne oleje polecić
                                  Valvoline 0W40, LM Synthoil 0W40 itd.
                                  Ja osobiście brałbym Valvoline 0W40 lub Neste 0W40 lub olej z SAE 0W40 -wg. Twojego uznania. Polecam forumowych sprzedawców. Przed wymianą proponuję zrobić płukankę Valvoline Engine Flusch +- 17 zł ... a jak chcesz mieć jazdę na "maxa" to wlej 0W40 + Ceratec (oczywiście nie musisz) :wink:
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • PAOLO ESCO, jaki olej do SAAB'a 1.8T 150koni 2004 rok nalatane 165tys km.
                                    Motul 5w40? Na co zwrócić uwage?

                                    www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                                    GrAnAtOwA bOmBa
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                                    Komentarz


                                    • Jak dla mnie Synthoil od Liqui Moly (albo odpowiednik z Meguina), Neste z serii City Pro a najlepiej jak chcesz zaszaleć i nie liczysz się za bardzo z kosztami to Penrite 10tenths Premium 0w40 lub 5w50 ewentualnie Millers CFS 5w40 albo Fuchs Race Pro S 5w40. Zawsze możesz też wybrać nieco słabszy olej (nawet krajowy) i zastosować dobry dodatek np. Archoil AR9100 czy Cera Tec.
                                      Motul x-cess 5w40 zły nie jest ale moim zdaniem można znaleźć lepsze oleje.

                                      Komentarz


                                      • A co Saab oryginalnie kazał lać? Nie moge znaleźć odpowiedzi... Hmm pomyśle

                                        www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                                        GrAnAtOwA bOmBa
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Tippo
                                          Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                          Z spalania TSI wynika wiecej sadzy, ponoć mają się pojawić dpf w tego typu benzynach.
                                          Nawet mnie ku... nie denerwuj :twisted:

                                          To chyba jako norma euro7 :P
                                          Hehe:
                                          Volkswagen wprowadza DPF do silników benzynowych! - Motoryzacja w INTERIA.PL

                                          Przedstawiciele niemieckiego koncernu zapowiedzieli właśnie, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze silniki wyposażone w GPF (Gasoline Particulate Filter). Będzie to 1.4 TSI w Volkswagenie Tiguanie oraz 2.0 TFSI w Audi A5. Zastosowanie tego rozwiązania ma obniżyć emisję cząstek stałych do atmosfery o 90 % i stopniowo będzie wprowadzane do wszystkich jednostek napędowych i modeli.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez endryu
                                            Zamieszczone przez DJ MŁODY
                                            jaki olej...
                                            Neste City Pro 0W40
                                            Tez polecam ten olej , zalewam nim swoją 1.6 AEE 75km. Silnik na nim super pracuje - równie dobrze pracował na Statoil Lazerway 5w30

                                            www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                                            GrAnAtOwA bOmBa
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Tippo
                                              Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                              Z spalania TSI wynika wiecej sadzy, ponoć mają się pojawić dpf w tego typu benzynach.
                                              Nawet mnie ku... nie denerwuj :twisted:

                                              To chyba jako norma euro7 :P
                                              Nie wiem jak z którego TSI, ale u znajomego w OIII 1.8 TSI rura od wewnątrz czarna. U drugiego w golfie 1.4 TSI podobnie. Nie jest zaszmelcowana sadzą jak w dieslu ale widać to wyraźnie.
                                              Obaj przyznają, że auta łykają olej w dość znacznych ilościach.
                                              Może właśnie ten filtr będzie miał zadanie wyłapywać ten olej. Tylko jaka to ekologia jak tą sadzę wyłapaną wraz trzeba co chwilę dopalać zużywając dodatkowe paliwo.
                                              Ale jak już to ktoś kiedyś powiedział "ciemny lud kupi wszystko" ma być i będzie. Ma się psuć i będzie. Ma płynąć rzeka forsy za serwis tego gówna i... będzie.
                                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                              Spalanie - Motostat.pl
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • Jak łykają olej to nic dziwnego, że rura jest czarna. Przecież to nie jest norma tylko wtopa VW z pierścieniami, więc żadne dodatkowe filtry olejowe nam nie grożą. Prezentowany samochód jeździł w górnych zakresach obrotów i wtedy większość silników jednak już zaczyna olej brać, bo nie zbiera go tak dokładnie ze ścianek, więc nie ma się co przejmować. Podobnie jak nie przejmuje się wcześniejszymi zapłonami w sportowych samochodach.

                                                Komentarz


                                                • Dymienie na czarno jest szczególnie widoczne w motocyklach na "przelanych mapach", nigdy niebiesko bo to już spalony olej. Pierścionek przy 6,8tys obr czyli właściwej zmianie biegu puści nie wielką ilość oleju.
                                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                  Komentarz


                                                  • Panowie mam pytanko, obecnie jeżdżę na oleju
                                                    Millers XF Longlife 5w40 5L, wymieniam co 8-10 tys, dużo nie jeżdżę a jak już to dłuższe trasy.
                                                    Korzystam ze sklepu prochoice.pl i sprzedawca mi polecił do mojego silnika teraz: Motul 8100 X-cess 5W40 5L
                                                    a co wy myślicie ??
                                                    była Skoda Octavia 1.9 TDI 110KM 2000
                                                    a teraz Skoda Octavia 1.8T 180 RS 2004
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87072

                                                    https://goo.gl/photos/NaMK4R1TM5eWMCQZA <-- album

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X