Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez cytrynowiec
    bakamaka, bo to olej o profilu sportowym, baza, dodatki wysoka półka ale mają chronić i smarować dobrze ale na krótko, 10 kkm to i tak dobry wynik.
    Magicman, każdy olej możesz przywieźć do aso pod warunkiem spełnienia oficjalnej normy VW 504/507 dla zmiennych i 502/505 dla stałych interwałów.
    bob_best,ten Mobil pod chmurka też da radę, owszem CCS Shella gorsze, ale MRV prawie dwukrotnie lepsze. Martwisz się o kata? Jest jakaś rożnica ale nie demonizowałbym tego, ochrona i smarowanie silnika na miejscu pierwszym dlatego dodaję witaminy.
    gdzie podali MRV dla M1, bo nie widzę. W sumie nie zwracałem uwagi na ten parametr (dzięki!), widzę, że to ważny parametr - dopisuję sobie do mojego zestawienia. Czy się martwię o taka ze względu na FullSAPS - nie, w sumie bez przesady. Ten Shell mnie trochę pociąga lepkościami w 40 i 100 stopniach. Powinno być lżej silnikowi, ale czy lepiej? Za słaby na to jestem by sobie odpowiedzieć i dlatego pytam o pomoc.
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Zamieszczone przez Magicman
      czytałem instrukcję w przeciwieństwie do Ciebie odnośnie mojego postu.
      czytałeś Instrukcję i zadajesz takie pytania :bajer
      Nie masz odpowiedzi to się nie spinaj bo uwierz mi tu nie ma 16 letnich panienek i nikogo nie poderwiesz swoim słodkim pierdzeniem. :x

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
        bob_best, czemu martwi cię fullsaps, to chroni silnik przed zużyciem, szukaj oleju z jak najniższym css w - 35C.
        w przypadku CCS w -35st. to chyba ciężko mi będzie znaleźć lepszą propozycję niż 0W40, prawda?

        Widzę w swoich poprzednich rozważaniach, że Neste jest porównywalne (odpada bo nie ma VW502 - gwarancja), trochę lepszy Shell Helix Ultra 0W40 (ale ma gorsze TBN) i wybijający się Motul X-max 0W40 (CCS -35st ->5181!!), ale wg VOA oil-club.ru słabo wyszło TBN - 7.25). Mobila wybrałem wtedy jako złoty środek, a Shell korci tym MRV o którym nie wiedziałem oraz lepkościami 40 i 100st.
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz


        • Magicman, Spokojnie kolego bo za takie teksty za chwilę zarobisz :banan



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez cytrynowiec
            bakamaka, bo to olej o profilu sportowym, baza, dodatki wysoka półka ale mają chronić i smarować dobrze ale na krótko, 10 kkm to i tak dobry wynik.
            Magicman, każdy olej możesz przywieźć do aso pod warunkiem spełnienia oficjalnej normy VW 504/507 dla zmiennych i 502/505 dla stałych interwałów.
            bob_best,ten Mobil pod chmurka też da radę, owszem CCS Shella gorsze, ale MRV prawie dwukrotnie lepsze. Martwisz się o kata? Jest jakaś rożnica ale nie demonizowałbym tego, ochrona i smarowanie silnika na miejscu pierwszym dlatego dodaję witaminy.
            Dzięki cytrynowiec.
            Wszystko w temacie.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Magicman
              Nie masz odpowiedzi to się nie spinaj bo uwierz mi tu nie ma 16 letnich panienek i nikogo nie poderwiesz swoim słodkim pierdzeniem
              :haha: ... to pisze "ktoś" kto zalogował się na forum dwa dni temu - faktycznie nie znam odpowiedzi :P ... ale wiem, że na stronie 182-183 Instrukcji Obsługi Octavia III Link znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Swoją drogą zadawanie pytań, które jasno wskazują na zwykłe lenistwo użytkownika powinno być odpowiednio wynagradzane.
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Zamieszczone przez Magicman
                Nie masz odpowiedzi to się nie spinaj bo uwierz mi tu nie ma 16 letnich panienek i nikogo nie poderwiesz swoim słodkim pierdzeniem
                :haha: ... to pisze "ktoś" kto zalogował się na forum dwa dni temu - faktycznie nie znam odpowiedzi :P ... ale wiem, że na stronie 182-183 Instrukcji Obsługi Octavia III Link znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Swoją drogą zadawanie pytań, które jasno wskazują na zwykłe lenistwo użytkownika powinno być odpowiednio wynagradzane.
                To akurat wiem. Jeśli chodzi o ścisłość to na 201 stronie jest spacyfikacja 504 00.

                Pytanie dotyczyło gwarancji i podejścia serwisu na które nie prosiłem Cię specjalnie Żebyś odpowiadał.

                Komentarz


                • bob_best, MRV u Mobila znajdziesz, jedna z nielicznych firm co podaje ten parametr oficjalnie na stronach.
                  Może jeszcze jest na półkach, bo jak pamiętam był tani:
                  Lukoil Genesis Polar 0W-40 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.
                  NOACK wyższy ale do przełknięcia, ale jest PAO

                  Komentarz


                  • bob_best, Fuchs 0W-30 ma 5100, amsoil 0W-30 ma 5200
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                      bob_best, Fuchs 0W-30 ma 5100, amsoil 0W-30 ma 5200
                      oba niestety poza listą VW504/VW507
                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • A do czego Ci eko-korpo 504?
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                          A do czego Ci eko-korpo 504?
                          nie potrzeba mi "eko-korpo" - muszę mieć coś z VW502 lub VW504, ale rozważam 0W30 bo podoba mi się mniejsza lepkość niż 0W40. Silnik powinien mieć lżej, a może uda się coś urwać na spalaniu :lol: przy okazji, choć nie mogę narzekać na M1 NL. Przy Mobilu zawsze boje się dużego prawdopodobieństwa zakupu podrobki.
                          Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • Witam, proszę o poradę olejową dla pacjenta jakim jest fabia I.
                            Jest to drugie auto w rodzinie i jeździ ono raczej na krótkich dystansach.
                            - Auto ma 13 lat i przebieg 120.000 km
                            - silnik 1,4 16V ; 55 KW/75 KM
                            - olej wymieniałem co roku przy średnim przebiegu ca. 9-10 tys km
                            - jeździ na oleju Shell Ultra Helix 5W40

                            Pytania mam dwa:
                            1. Chcę wypróbować inny olej i zobaczyć czy poprawi się kultura pracy silnika; i tu pytanie przy uwzględnieniu powyższych informacji o sposobie użytkowania auta, jaki konkretnie olej zastosować?

                            2. Pierwszy raz chciałbym tu też zastosować płukankę przed wymianą. Czytałem wątek o płukankach i wymienione są tam jako dobre np. Valvoline, Liqui Moly, Engine Flusch. Ale jaką polecacie do tego silnika i takich warunków jazdy?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez sonic
                              jaki konkretnie olej zastosować?
                              może być Shell ale 0W40, choć ja bym wlał Mobil1 0W40 a z tych "innych" Valvoline 0W40 lub Neste 0W40 ... w zasadzie tyle bo nie ma co tutaj wymyślać i iść w koszty. Oczywiście olej z pewnego źródła a jak takowego nie masz to pisz do forumowych sprzedawców.
                              Z tego co napisałeś wynika, że silnik powinieneś mieć "czysty" od wewnątrz, więc jeżeli już to profilaktycznie możesz płukankę wlać - Valvoline w zupełności wystarczy.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Panowie a co polecicie do Citigo 60KM z przebiegiem 36kkm?
                                Do tej pory zalany był Shellem Helix Ultra. Lać to samo czy zmienić?
                                Rafał

                                Komentarz


                                • Panowie a co polecicie do Citigo 60KM z przebiegiem 36kkm?
                                  Dobrego chipa. :diabelski_usmiech


                                  To maleństwo przetrawi każdy olej ale mpi na 0W40 radzą sobie wyśmienicie.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Milord
                                    Lać to samo czy zmienić?
                                    lać to samo. Mam teraz zalany 0W30 504/507- ładnie chodzi, nieco ciszej przy odpaleniu niż wcześniej na Millersie 5W30. Jak temperatury oleju i autostrada to jeszcze nie miałem okazji.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Milord
                                      Panowie a co polecicie do Citigo 60KM z przebiegiem 36kkm?
                                      Do tej pory zalany był Shellem Helix Ultra. Lać to samo czy zmienić?
                                      Dlaczego nie, ale lać ten Oleje silnikowe Shell Helix ogólnego zastosowania | Shell Polska albo ten Shell Helix Ultra 0W-40 | Shell Polska
                                      Tanio itp, itd.

                                      Komentarz


                                      • Dziękuje bardzo Panowie! Wziąłem ponownie Shella.
                                        Rafał

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Zamieszczone przez sonic
                                          jaki konkretnie olej zastosować?
                                          może być Shell ale 0W40, choć ja bym wlał Mobil1 0W40 a z tych "innych" Valvoline 0W40 lub Neste 0W40 ...
                                          Skoro ta fabia 1,4 16 V może też jeździć na oleju 0W40, a do swojej octavi II 1,8 TSi leję Motula X-Max 0W40 -- to może lałbym do obu aut ten sam olej; łatwiej by było z ewentualnymi dolewkami.

                                          Sprawdzałem u naszych olejowców z forum i średnia cena oleju Mobil1 New Life 0W40 oraz tego Motula wynosi ca. 30 zł/L - czyli podobnie. Najtaniej na allegro wychodzi natomiast Shell Helix Ultra 0W40 , bo 25 zł/L ale nasi sprzedawcy go niestety nie mają, a z alle... nie chcę ryzykować zakupu.

                                          Reasumując czy może być do fabii wspomniany wyżej Motul, czy składniki w nim zawarte nie bardzo pasują do miejskiego użytkowania i dlatego nie wymieniłeś go pośród innych swych propozycji olejów o lepkości 0W40?

                                          Komentarz


                                          • Na Allegro w strefie marek jest Shell i tam oficjalny dystrybutor jako pewne źródło.
                                            algi
                                            O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez sonic
                                              to może lałbym do obu aut ten sam olej; łatwiej by było z ewentualnymi dolewkami.
                                              spokojnie możesz lać w/w Motula do obydwu silników. Motul 0W40 jest jak nabardziej odpowiednim olejem do 1,4 16V.
                                              Zamieszczone przez sonic
                                              może być do fabii wspomniany wyżej Motul, czy składniki w nim zawarte nie bardzo pasują do miejskiego użytkowania i dlatego nie wymieniłeś go pośród innych swych propozycji olejów o lepkości 0W40?
                                              dodatki przeciwzużyciowe zawarte w Motulu 0W40 i wysoki TBN (MB 229.5) jak najbradziej odpowiadają wspomnianej przez Ciebie eksploatacji. Nie wspomniałem o Motulu bo ... po prostu zapomniałem :P
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                profilaktycznie możesz płukankę wlać - Valvoline w zupełności wystarczy
                                                Jeszcze co do tej płukanki mam pytanie, bo są widze dwa typy:
                                                - Valvoline VPS Valvoline Professional Series Engine Flush 350ml za 22 zł oraz
                                                - Valvoline Engine Flush 350ml za 14 zł

                                                Składu ich producent nie podaje, więc cieżko stwierdzić czy się różnią ?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez sonic
                                                  - Valvoline Engine Flush 350ml za 14 zł
                                                  stosowałem ją wielokrotnie. Nie mam do niej uwag.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Mimo że od lat używam produktów Motul nie podobają mi się parametry tego 0w40.
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X