Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • AR9100 nie tylko służy redukcji tarcia ale ma bardzo dobre właściwości czyszczące i dobrze wpływa na czystość silnika co ma duże znaczenie przede wszystkim w silnikach diesla.

    Komentarz


    • Chyba jednak w moim przypadku zastosowanie ar9100 jest raczej nie warte. Ja wymieniam olej dokładnie co roku a u mnie to zaledwie 8-9kkm więc silnik i tak ma dobrze :-) Nie wiem czy warta jest skórka za wyprawkę wydając k 70-80zl za ten dodatek które pewnie i tak nie będzie u mnie zauważalny....
      strazakp

      Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
      Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

        A z czego to miska?

        2,0 TSI ale nie wiem który dokładnie kod silnika

        06J103603AF 06J103600T

        Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis
          Chyba jednak w moim przypadku zastosowanie ar9100 jest raczej nie warte. Ja wymieniam olej dokładnie co roku a u mnie to zaledwie 8-9kkm więc silnik i tak ma dobrze :-) Nie wiem czy warta jest skórka za wyprawkę wydając k 70-80zl za ten dodatek które pewnie i tak nie będzie u mnie zauważalny....
          Tam gdzie jest turbina - warto. Można kupić dokladna wartość na np 4 L oleju.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
            Tam gdzie jest turbina - warto.
            a tam gdzie jej nie ma - nie warto ?

            Leon 1.6 16V 105 KM

            Komentarz


            • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis


              2,0 TSI ale nie wiem który dokładnie kod silnika
              To jest górna pokrywa miski 1.8 i 2.0 TSI i pytanie czy ten największy otwór jest dla bagnetu?
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis

                To jest górna pokrywa miski 1.8 i 2.0 TSI i pytanie czy ten największy otwór jest dla bagnetu?
                Na pewno istnieje projektowa możliwość wyciągania przez bagnet.

                Zawsze można zejść pare cm niżej niż odpowiednia długość bagnetu.

                W ASO VW pytałem - zawsze przez korek wywalają olej. Nie praktykują takich nikczemnych czarów przez bagnet

                Komentarz


                • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                  a tam gdzie jej nie ma - nie warto ?
                  Tez warto TBN +3 i
                  deptanie od dołu mniej masakruje miękkie elementy metalowe

                  jak i piłowanie jest mniej inwazyjne
                  Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                  Komentarz


                  • Jeśli komuś zależy na czystości silnika to dobrze raz na jakiś czas zastosować preparat Archoil AR2300 - płukanka długodystansowa, która powoli, bardzo bezpiecznie i dokładnie czyści silnik. Po czyszczeniu AR2300 wielokrotnie spada też konsumpcja oleju.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                      Jeśli komuś zależy na czystości silnika to dobrze raz na jakiś czas zastosować preparat Archoil AR2300 - płukanka długodystansowa, która powoli, bardzo bezpiecznie i dokładnie czyści silnik. Po czyszczeniu AR2300 wielokrotnie spada też konsumpcja oleju.
                      potwierdzam, doskonały produkt ( chyba najlepszy z gamy AR ) też mi spadł pobór oleju i to dość znacząco i na dodatek silnik w czasie obecności w nim tej płukanki wyciszył się i "wyaksamitniał" . W miarę systematyczne stosowanie AR9100 powinno załatwić sprawę czystości w silniku.

                      Leon 1.6 16V 105 KM

                      Komentarz


                      • W moim przypadku nie mam co narzekać na pobór oleju bo go nie mam.
                        Najmniejsza butelka ar9100 to 200ml i kosztuje 75-80zl.
                        Czy jeżeli olej wymieniałem w kwietniu to jest teraz sens dolewania ar9100?czy lepiej to zrobić przy kolejnej wymianie oleju gdy jest świeży???
                        strazakp

                        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                          Jeśli komuś zależy na czystości silnika to dobrze raz na jakiś czas zastosować preparat Archoil AR2300 - płukanka długodystansowa, która powoli, bardzo bezpiecznie i dokładnie czyści silnik. Po czyszczeniu AR2300 wielokrotnie spada też konsumpcja oleju.
                          Zmienia lepkość oleju?
                          z tego co wyczytałem tam są estry - nie zaszkodzą jeśli potrzymamy cały interwał np 15 kkm?

                          w AR9100 również są estry czy może właśnie on jest lepszy bo jeszcze smaruje?

                          Komentarz


                          • Tak sobie "latam po necie" i takie coś trafiło sie:


                            403 Forbidden

                            Tak jak samego Venola używałem raczej do kosiarek i przeplukiwania silników wraz z plukankami bo tani a tu zaskoczenie- twierdzą że dużo PAO i reszta Estrów.

                            Świeża sprawa pewnie jeszcze nikt nie ogarnial tematu empirycznie. ...

                            nie mam pojęcia jaki koszt ale jak 100 netto to pierwszy ....

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis
                              W moim przypadku nie mam co narzekać na pobór oleju bo go nie mam.
                              Najmniejsza butelka ar9100 to 200ml i kosztuje 75-80zl.
                              Czy jeżeli olej wymieniałem w kwietniu to jest teraz sens dolewania ar9100?czy lepiej to zrobić przy kolejnej wymianie oleju gdy jest świeży???
                              Zgłoś się do mnie kupisz taniej rozlewany na zamówienie na dowolną ilość oleju.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                Tak sobie "latam po necie" i takie coś trafiło sie:


                                403 Forbidden

                                Tak jak samego Venola używałem raczej do kosiarek i przeplukiwania silników wraz z plukankami bo tani a tu zaskoczenie- twierdzą że dużo PAO i reszta Estrów.

                                Świeża sprawa pewnie jeszcze nikt nie ogarnial tematu empirycznie. ...

                                nie mam pojęcia jaki koszt ale jak 100 netto to pierwszy ....
                                To już gdzieś było (pewnie na alfaholicy.org) i z tego co pamiętam to raczej pic na wodę. Robimy analizę?

                                Komentarz


                                • Poczekamy na oilclubru

                                  Komentarz


                                  • pedros takie coś było: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie?? - Strona 728

                                    Komentarz


                                    • Spece a co myślicie o tym - motul 5w40 LPG/CNG specific. Czym się różni od zwykłego motula ? Oczywiście chce to zalać do 1.6 mpi z gazem ..
                                      Załączone pliki
                                      Ostatnio edytowany przez Malytk; 43956.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Malytk Zobacz wpis
                                        Spece a co myślicie o tym - motul 5w40 LPG/CNG specific. Czym się różni od zwykłego motula ? Oczywiście chce to zalać do 1.6 mpi z gazem ..
                                        Za słaby ... 1,6 MPI potrzebuje ultranowoczesnych środków smarnych ...




                                        joke ... znaczy żart


                                        bez sensu taki odelzony olej w podobnej cenie można znaleźć 0w40 z 502.00 i towarzyszącymi normami 229.5.

                                        Dzisiejsze Motule to już inna klasa ... niestety ...:/
                                        Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                          ... 2015 rok

                                          ja piszę o nowej serii AMG z kropkami

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                                            Za słaby ... 1,6 MPI potrzebuje ultranowoczesnych środków smarnych ...




                                            joke ... znaczy żart


                                            bez sensu taki odelzony olej w podobnej cenie można znaleźć 0w40 z 502.00 i towarzyszącymi normami 229.5.

                                            Dzisiejsze Motule to już inna klasa ... niestety ...:/
                                            A tak po ludzku lepszy zwykły xcess czy taki jak napisałem czy bez różnicy ?

                                            Komentarz


                                            • Malytk 8100 X-cess 5W40

                                              - jest lepszy dla Twojego auta jeśli lubisz Motula.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                                                ... 2015 rok

                                                ja piszę o nowej serii AMG z kropkami
                                                Brak wyników dla Pl 2017 06 Nowa Marka A M G Venol

                                                oczy przecieram ze zdumienia i czekam z niecierpliwością na analizy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                                                  Brak wyników dla Pl 2017 06 Nowa Marka A M G Venol

                                                  oczy przecieram ze zdumienia i czekam z niecierpliwością na analizy
                                                  Chociaż msds by się przydało....a co do VOA wątpię, chyba że w RUS jest przedstawicielstwo albo dystrybutor.

                                                  Komentarz


                                                  • MSDS to wymóg wiec jedziemy:


                                                    Wezmy 0W30:

                                                    Link

                                                    tutaj już lepiej widać:

                                                    5W20 - raj dla Hondziarzy:

                                                    Link
                                                    Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X