Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
    koka bo86bo tak myślę - nie zmieniać i zostać z VST dla 1.8T.
    A wcześniej mówiłeś,zeby sprobować Specola? Więc jak

    Champ20ns!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

      strazakp pamiętaj że masz CAXA - ode mnie oprócz Ravenola dorzucam Shell / Eurol i powyższy Orlen z aerem jeżeli ma być ekonomicznie.
      .
      Co masz na myśli że caxa?????
      Orlen chyba nie ma 0w40.....?

      Z tymi olejami to jest jedna wielka magia....czym więcej się czyta i w nika w temat to człowiek bardziej głupi. Ludzie leja Castrola i jest OK :-) oczywiście pod warunkiem że nie co 30kkm ;-)
      Jeszcze zauważyłem że jest Mannol....ale czy to dobry olej? Mannol ma MB229.3 a ja potrzebuję 229.5
      Może niepotrzebnie rezygnuje z Neste....? Wróciłbym do Millera ale nie chce przepłacać, no chyba że warto...?
      A może Motyl???? Coś ostatnio o tej marce się tu mało pisze....
      strazakp

      Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
      Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis
        Może niepotrzebnie rezygnuje z Neste....?
        Jak pracuje u Ciebie silnik na Neste 0W40?

        U mnie dwie wymiany na Neste j/w i zbliża się trzecia i raczej dalej na Neste. Wymian co rok ok. 10kkm. W tym czasie dolewka ok 200-300 ml. W banieczce 4 l zostaje jeszcze dobra 100-tka. Silnik pracuje bdb na tym oleju, szczególnie po nagrzaniu cicho i równiutko. Stan oleju utrzymuję w górnym maksymalnym poziomie na bagnecie mierzonym na zimnym silniku.

        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • Zamieszczone przez endryu Zobacz wpis
          Jak pracuje u Ciebie silnik na Neste 0W40?

          U mnie dwie wymiany na Neste j/w i zbliża się trzecia i raczej dalej na Neste. Wymian co rok ok. 10kkm. W tym czasie dolewka ok 200-300 ml. W banieczce 4 l zostaje jeszcze dobra 100-tka. Silnik pracuje bdb na tym oleju, szczególnie po nagrzaniu cicho i równiutko. Stan oleju utrzymuję w górnym maksymalnym poziomie na bagnecie mierzonym na zimnym silniku.
          Wiesz co...u mnie jest jak najbardziej Ok.
          Jak na razie raz zapałem Neste. Też olej zmieniam co roku (zawsze marzec/kwiecień) ale u mnie to max 8-9kkm.
          Generalnie przez ten okres nie dolewam bo nie ma potrzeby. Jedynie jak jadę gdzieś dalej tzn powyżej 200km i lekko pocisne to po powrocie doleje ok setkę oleju.
          Też leje oliwę do górnej skali podziałki bagnetu.
          Kusi mnie by kupić i zalać Ravenol SSL bo to podobna cena jak Neste i chciałbym spróbować czegoś innego a ten olej jest chwalony
          strazakp

          Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
          Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

          Komentarz


          • Zalej Ravenola. W takim interwale wymiany to będzie jak na Neste. Na pewno nie gorzej.
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • Zamieszczone przez endryu Zobacz wpis
              Zalej Ravenola. W takim interwale wymiany to będzie jak na Neste. Na pewno nie gorzej.
              Tak chyba właśnie zrobię, choć nie kupuje jeszcze bo do marca daleko a znowu może coś innego się urodzi w głowie ;-)
              strazakp

              Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
              Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis

                A wcześniej mówiłeś,zeby sprobować Specola? Więc jak
                No daję Ci alternatywę, albo olej ze skałdem z topu / albo wersja ekonomiczna ale sprawdzona w bojach z ciekawości

                strazakp tak myślałem że 0w40 z Orlena to tylko już na stacjach chyba Jeżeli patrzeć na ekonomię to wybór jak najbardziej dobry. Specol 0w40 też był chwalony i to solo.

                Castrola Edge nie uważam za zły olej, bo analizy to potwierdzają że potrafią zlecić BP dobrą produkcję choćby 0w30 / 0w40 bo już LL to taki średniak, ale po pierwsze nie na 30 kkm interwału - a dlaczego? Ano dlatego że w obserwowanych przeze mnie kilku autach VAG z podobnymi silnikami TSI serwisowanymi właśnie z takim interwałem i z olejem Castrola (ale to by się tyczyło większości olejów) i nawet jeżdżących w trasach i nie katowanych, po ok. 13-15 kkm zaczynają się dolewki - do końca interwału idzie 1,5 - 2 litrów oleju dodatkowo.
                Po drugie głównym problemem Castrola jest to, że mocno różnicuje skład na poszczególne rynki i jest masa podrób...więc dziękuję nie mam zamiaru ryzykować.
                Za to mam potwierdzenie z dwóch źródeł że Ravenol ma jeden skład olejów do sprzedaży bez znaczenia na który rynek EU.

                Komentarz


                • A co myślicie o tym: Bizol Protect 0w40
                  Link
                  Droższych ciut niż Revanol SSL ale jak się one mają do siebie? Który lepszy?
                  strazakp

                  Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                  Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                    No daję Ci alternatywę, albo olej ze skałdem z topu / albo wersja ekonomiczna ale sprawdzona w bojach z ciekawości
                    Spróbuje alternatywy, zimą zapewne nie będę tak cisnął auta jak na wiosnę a zobaczę co i jak... A potem zdecyduje czy jest sens dokładać

                    Champ20ns!

                    Komentarz


                    • Przestrzegam przed zakupem u tego gościa Perpetto
                      Był podlinkowany gdzieś na forum, zakup dotyczył oleju RAVENOL SSL 0W-40 - 5L.
                      Kasa wpłacona oleju nie otrzymałem, nie odbiera telefonu i nie odpisuje na e-mail.

                      Komentarz


                      • W InterCarsie nie maja Ravenolu SSL?
                        Moje 1.6 MPI BSE

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez kazek103 Zobacz wpis
                          Przestrzegam przed zakupem u tego gościa Perpetto
                          Był podlinkowany gdzieś na forum, zakup dotyczył oleju RAVENOL SSL 0W-40 - 5L.
                          Kasa wpłacona oleju nie otrzymałem, nie odbiera telefonu i nie odpisuje na e-mail.
                          Próbuj dobijać się bo to chyba wiarygodny sprzedawca (nie znam osobiście ale kilka dobrych marek sprzedaje). Może ma taki młyn jak ostatnio ja, ze nie ma kiedy telefonu odebrać albo... kombinuje skąd ten olej wziąć.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
                            W InterCarsie nie maja Ravenolu SSL?
                            Nie maja w ogóle silnikówki Ravenola - tylko przekładniówki.

                            Komentarz


                            • Zdecyduj się się jednak chyba na tego Ravenola SSL, choć kusi swoją cena (100zl) Specol ;-) Chyba nawet wg specyfikacji ten Specol 0w40 dużo nie odbiega od Ravenola SSL ???
                              strazakp

                              Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                              Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                              Komentarz




                              • ja bralem z filtry gdansk. sa oficjalnym dystrybutorem tego oleju

                                w ciagu 2 dni mam olej

                                Komentarz


                                • Aż tyle?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis


                                    ja bralem z filtry gdansk. sa oficjalnym dystrybutorem tego oleju

                                    w ciagu 2 dni mam olej
                                    Też chce właśnie wziąć od nich.

                                    strazakp

                                    Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                    Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis

                                      ja bralem z filtry gdansk. sa oficjalnym dystrybutorem tego oleju

                                      w ciagu 2 dni mam olej
                                      też stamtąd brałem... świeży, pewny towar

                                      Maciek
                                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                      Zapraszamy....

                                      Komentarz


                                      • Czyli mam rozumieć że jednak Ravenol wygrywa w tych olejach o których pytałem....?
                                        strazakp

                                        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis
                                          Aż tyle?
                                          6 do 1.8 tsi (z tego co wiem wchodzi 5.2)

                                          5 do 1.2 tsi (wchodzi troche ponad 4)

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis
                                            6 do 1.8 tsi (z tego co wiem wchodzi 5.2)

                                            5 do 1.2 tsi (wchodzi troche ponad 4)
                                            Do 1,2tsi wchodzi aż tyle???? Do mojego 1,4tsi wchodzi chyba ok 3,5litra bo zawsze mam jeszcze sporo zapasu jak zaleje z banki 4litrowej
                                            strazakp

                                            Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                            Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis

                                              Do 1,2tsi wchodzi aż tyle???? Do mojego 1,4tsi wchodzi chyba ok 3,5litra bo zawsze mam jeszcze sporo zapasu jak zaleje z banki 4litrowej
                                              Dokładnie. Do swojego 1.4 też brałem zawsze 4 litry i zawsze coś zostaje na dolewki.

                                              Komentarz


                                              • w aso z faktury zczytal ze 4 z groszami. pierwsza wymiana w obu o3 wiec kupione z okładem.

                                                Komentarz


                                                • Zależy jak kto zleje olej, u mnie do górnej kreski na bagnecie 4,2 / 4,3 L.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis
                                                    Czyli mam rozumieć że jednak Ravenol wygrywa w tych olejach o których pytałem....?
                                                    Nie wiem czy wygrywa i jak to ktoś może wykazać.
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X