Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
    Miałem ale jakoś nie bardzo mi podszedł brał mi jego jak szalony. Zalałem Ravenol VST i jest igla, teraz test Specola 5w40... jak Specol się sprawdzi to zostanę przy nim, nie to wracam do Ravenola i na tym kończę szukać
    Ravenol VST i Specol 5W40 to też moje "mocne punkty" w zakupowych planach ... sprawdziły się i wiem, że mogę brać "w ciemno" ...

    Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
    To jesteś pierwszym uzytkownikiem 1,8t któremu Trident 5w40 znika. A obsługuje kilkadziesiąt takich poprzecznych motorów z różnym przebiegiem i mocą
    Tridenta nie próbowałem (jeszcze), ale zapytam tak - czy miałeś jakieś doświadczenia z Millersem XF 0W40 w silnikach 1.6 - 1.8 ?

    Leon 1.6 16V 105 KM

    Komentarz


    • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
      O szczegóły technologi się dopytam ale są tam nazwijmy to składniki, które w określonych temperaturach działają tak, ze znacząco zostaje obniżone tarcie. Ten pick to właśnie 60-80 stopni (pisze o temperaturze oleju). U mnie powinien pojawić się na [początku przyszłego tygodnia.
      cytat z opisu : << AR9400 został zaprojektowany w celu zmniejszenia tarcia pierścieni tłokowych, promowania czystości silnika i przedłużania żywotności oleju silnikowego >> w zw. z tym, czy podnosi TBN (coś jak AR9100) i działa "doczyszczająco" ? a jeśli nie, to czy można robić mix z AR9100 ? czy i kiedy pojawi się jakiś nowy AR dedykowany do skrzyni ?
      Leon 1.6 16V 105 KM

      Komentarz


      • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

        Ravenol VST i Specol 5W40 to też moje "mocne punkty" w zakupowych planach ... sprawdziły się i wiem, że mogę brać "w ciemno" ...



        Tridenta nie próbowałem (jeszcze), ale zapytam tak - czy miałeś jakieś doświadczenia z Millersem XF 0W40 w silnikach 1.6 - 1.8 ?
        Z millersem xf 0w40 tak. Ktore motory 1,6-1,8?

        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
          Z millersem xf 0w40 tak. Ktore motory 1,6-1,8?
          konkretnie tak jak w stopce - 1.6 16V 105 KM, wolnossący, Seat 1M, przebieg 160 tys. silnik czysty, sprawny, pobór oleju nie odbiega od normy dla tego silnika opcja całoroczna ... zasada prosta - po co 5Wxx jak można 0Wxx
          Ostatnio edytowany przez koka; 38304.
          Leon 1.6 16V 105 KM

          Komentarz


          • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

            konkretnie tak jak w stopce - 1.6 16V 105 KM, wolnossący, Seat 1M, przebieg 160 tys. silnik czysty, sprawny, pobór oleju nie odbiega od normy dla tego silnika opcja całoroczna ... zasada prosta - po co 5Wxx jak można 0Wxx
            Ja wlałbym 5w40 ze wzgledu na starą konstrukcje silnika.

            0w40 wlewam do nowych 1,8-2,0 tsi od serii po 400KM
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
              Ja wlałbym 5w40 ze wzgledu na starą konstrukcje silnika...
              czyli, że bezpieczniej 5W40 ? (szerokie kanały - problemy z ciśnieniem, przebieg ?) akurat Millers XF 0W40 wygląda jak nie przymierzając "dobre" 5W40 ... ( Lepkość kinematyczna przy 40 C 84,6 cSt, Lepkość niskotemperaturowa przy -30 C 6,200 cP max ). Zawsze mam wrażenie, że 5W40 trochę "przytyka" ten silnik (szczególnie zimą) a 0W40 dodaje mu skrzydeł (no może jednego skrzydła) nigdy na 0W40 nie dał mi odczuć, że z ciśnieniem jest coś nie tak ... ale strzeżonego wiadomo kto strzeże pewnie w globalnym podejściu 5Wxx bezpieczniej ... ale z drugiej strony - niby dlaczego ? akurat ten 0W40, jak i np. Penrite czy Amsoil 0W40 wydają się wystarczająco "grube" ale to tylko takie dywagacje ... Penrite czy Amsoila raczej do tego auta nie wleję (gruba przesada) ale zastanawiałem się nad jakimś "grubszym" 0W40 dopóki silnik jest w nienagannej kondycji ...
              Ostatnio edytowany przez koka; 38304.
              Leon 1.6 16V 105 KM

              Komentarz


              • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                czyli, że bezpieczniej 5W40 ? (szerokie kanały - problemy z ciśnieniem, przebieg ?) akurat Millers XF 0W40 wygląda jak nie przymierzając "dobre" 5W40 ... ( Lepkość kinematyczna przy 40 C 84,6 cSt, Lepkość niskotemperaturowa przy -30 C 6,200 cP max ). Zawsze mam wrażenie, że 5W40 trochę "przytyka" ten silnik (szczególnie zimą) a 0W40 dodaje mu skrzydeł (no może jednego skrzydła) nigdy na 0W40 nie dał mi odczuć, że z ciśnieniem jest coś nie tak ... ale strzeżonego wiadomo kto strzeże pewnie w globalnym podejściu 5Wxx bezpieczniej ... ale z drugiej strony - niby dlaczego ? akurat ten 0W40, jak i np. Penrite czy Amsoil 0W40 wydają się wystarczająco "grube" ale to tylko takie dywagacje ... Penrite czy Amsoila raczej do tego auta nie wleję (gruba przesada) ale zastanawiałem się nad jakimś "grubszym" 0W40 dopóki silnik jest w nienagannej kondycji ...
                W moim odczuciu i testach Penrite nie wypada lepiej od Millersa . Ja latam na Millersie. Ale miałem Motula , Neste, Penrite i Millersa.
                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                  W moim odczuciu i testach Penrite nie wypada lepiej od Millersa .
                  no i m.in. dlatego chciałem wypróbować tego Millersa koszt nie odgrywa roli bo do mojego silnika wchodzi 3,2 l nie sądzę, żeby zaszkodził silnikowi ... (to prawie jak 5W40)...latałem już na 0W40 Neste i było ok a Millers XF 0W40 jest "grubszy" więc potencjalnie dla mnie "bezpieczniejszy" miałeś jakieś złe doświadczenia z SAE 0Wxx w starszych konstrukcjach VAG-a ?

                  Leon 1.6 16V 105 KM

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                    no i m.in. dlatego chciałem wypróbować tego Millersa koszt nie odgrywa roli bo do mojego silnika wchodzi 3,2 l nie sądzę, żeby zaszkodził silnikowi ... (to prawie jak 5W40)...latałem już na 0W40 Neste i było ok a Millers XF 0W40 jest "grubszy" więc potencjalnie dla mnie "bezpieczniejszy" miałeś jakieś złe doświadczenia z SAE 0Wxx w starszych konstrukcjach VAG-a ?
                    Nie ale tez nie lałem nigdy do 1,6 0w. Wiem ze te jednostki podpijaja olej i pelno lata w lpg.
                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                    Komentarz


                    • Wiec wracając do oleju chce na dniach zamówić 1 z tej czwórkii co brać?
                      Ravenol VST 5W-40
                      Valvoline Synpower 5W-40
                      Shell Helix ultra 5W-40
                      Motul Xcess 5W-40
                      Skłaniem się ku Raven
                      ol VST 5W-40

                      Komentarz


                      • Eeech... żaden, brak 0W-40

                        Komentarz


                        • Leje 5W-40 po 10 zł za litr Mannol a wcześniej Pemco do 15 letniego diesla z ponad 300kkm i 20 letniego fiata 1.1 b z 200kkm. A czemu 5W-40 bo nie kupię 0W-40 w cenie niższej niż 20 zł za litr. Dla mnie 10W czy 15W nigdy nie istniały w motoryzacji.
                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                          Komentarz


                          • nie nakłonisz mnie na 0W40

                            Komentarz


                            • Mój wybór na najbliższą zmianę do CJSB wzmocniony AR9200v2, zobaczymy jak będzie się sprawował ten zestaw.

                              Komentarz


                              • z 5w40 Ravenol VST, bazy PAO i to w dużym procencie.

                                dimpas ciakawie, ciekawie . Jaki interwał?
                                Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                Komentarz


                                • Dziękuję Wszystkim za pomoc. Zamówiłem Ravenol VST 5W-40 oraz zestaw filtrów BOSCH. Po weekendzie wymiana oleju i rozrządu.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                                    Dziękuję Wszystkim za pomoc. Zamówiłem Ravenol VST 5W-40 oraz zestaw filtrów BOSCH. Po weekendzie wymiana oleju i rozrządu.
                                    Słabe filtry
                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                    Komentarz


                                    • stosowałem już m.in: Mann, Knecht, Filtron, Bosch i różnicy nie widzę. Bosch wizualnie jest identyczny do Manna

                                      Komentarz


                                      • cytrynowiec jeśli chodzi o interwał, to staram się nie przekraczać 10tys.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez dimpas Zobacz wpis
                                          Mój wybór na najbliższą zmianę do CJSB wzmocniony AR9200v2, zobaczymy jak będzie się sprawował ten zestaw.

                                          Bardzo dobry olej z bardzo dobrym dodatkiem - będzie lepiej niż dobrze.

                                          Komentarz


                                          • A ten ravenol 5w30 to vollsynthetishes jest, jak napisane na opakowaniu...? czy nie...?
                                            Maciek
                                            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                            Zapraszamy....

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                                              A ten ravenol 5w30 to vollsynthetishes jest, jak napisane na opakowaniu...? czy nie...?
                                              Poza De i J to nie ma znaczenia - niestety. Niemcy wykorzystują sytuacje prawna i na eksport opakowują gunwo w złoty papierek czytaj kłamią w imię prawa

                                              Komentarz


                                              • Czy do Revanol SSL 0w40 warto wogole dodawać jakieś dodatki czy nie ma to sensu? Jazda głównie miasto i interwał max 10kkm
                                                strazakp

                                                Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                                Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis
                                                  Czy do Revanol SSL 0w40 warto wogole dodawać jakieś dodatki czy nie ma to sensu? Jazda głównie miasto i interwał max 10kkm
                                                  Ten Rave jest dość bogaty w witaminy ale jedli charakteryzujesz się niecierpliwością i wcześniej chciałbyś skorzystać z mocy auta nim osiągnie temperature robocza to AR9100 lub AR9400 który zapowiada się bdb.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                                                    nie nakłonisz mnie na 0W40
                                                    a można wiedzieć dlaczego ? jakieś złe doświadczenia ?

                                                    Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                                    ... lub AR9400 który zapowiada się bdb.
                                                    ktoś już używał ? wiemy co siedzi w innych AR a w tym ? <<Estrowa technologia High Performance>> i co jeszcze ?



                                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X