Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
    stosowałem już m.in: Mann, Knecht, Filtron, Bosch i różnicy nie widzę. Bosch wizualnie jest identyczny do Manna
    Bo to co wazne ukryte jest w srodku
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
      A ten ravenol 5w30 to vollsynthetishes jest, jak napisane na opakowaniu...? czy nie...?
      Ostatnia analiza + widmo potwierdzają, PAO+Estry.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

        Bo to co wazne ukryte jest w srodku
        Wiem. Rozcinałem już puszkowe filtry i różnicy w tych co wymieniłem nie widzę.

        Komentarz


        • Proszę o wypowiedzi fachowe w temacie:
          Dyskusja o Long Life - Octavia Club Polska
          i nawrócenie ludzi z LL

          Komentarz


          • Panowie co powiecie o oleju MANNOL?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
              Panowie co powiecie o oleju MANNOL?
              Zdrożał, w lato jeszcze kupowałem 5L 5W-40 za 52 zł. Żadnej różnicy w porównaniu do Pemco, Total 9000 czy Elf900nf
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • Jest to dobry olej czy raczej unikać?

                Komentarz


                • stosowałem to w renault 2.0 16v 5w 40, potem 50, bo silnik trochę pił (ale to wina motoru, a nie oleju), a także w innym renault 10w 40 - 1.6 16v, tu bez zużycia. nie zauważyłem niepokojących rzeczy, ale nie wiem dokładnie kto produkuje ten olej. Miał dobrą cenę, właściwości wystarczające, ale szału pewnie nie robi. zawsze i tak dolewałem militec 1, taki zwykły olej, wydaje mi się, że wystarczający.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                    stosowałem to w renault 2.0 16v 5w 40, potem 50, bo silnik trochę pił (ale to wina motoru, a nie oleju), a także w innym renault 10w 40 - 1.6 16v, tu bez zużycia. nie zauważyłem niepokojących rzeczy, ale nie wiem dokładnie kto produkuje ten olej. Miał dobrą cenę, właściwości wystarczające, ale szału pewnie nie robi. zawsze i tak dolewałem militec 1, taki zwykły olej, wydaje mi się, że wystarczający.
                    Chyba obecnie na Litwie, Łotwie ..

                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz


                    • Można go zrównać z Shellem, Elfem Totalem czy inna półka?

                      Komentarz


                      • Pidziek potrzebowałbym posłać oliwe do Lab, działasz jeszcze coś w tym temacie?

                        Komentarz


                        • Dave jak pisał Sebastian, myślę, że jest on klasy tej samej specyfikacji Totala/Elfa. Ale badań nie robiłem więc trudno wyrokować. Tylko bazuje na tym, że nic niepokojącego się nie działo na tym oleju przez te same interwały (15 tkm wymiana).Nie stosowałem nigdy tego oleju do turbodiesla (które też miałem, mam), tylko do wolnoosących benzyn, w sumie nie wiem czemu. Do turbo wlałem Totala i Fordowski ori - ale to chodzi o diesle. Niedługo przejdę na Specola - podobno cacy olej w bardzo dobrych pieniążkach.

                          Komentarz


                          • Silniki na Manolu wymienianym co 10 tys km sa czyste- tyle wiem
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz


                            • Słuchajcie ....mam bardzo tani dostęp do oleju StatOil obecnie Circle , do poprzedniczki TDI z powodzeniem lałem ich olej lazerway LL 5w30 , bardzo go chwaliłem ,i spisywał się fenomenalnie , silnik pracował cicho .
                              Teraz mam silnik benzynowy , i kompletnie nie wiem co wlać , a chce zmienić w niedalekim czasie po dotarciu .....polecicie coś od nich , czy raczej coś innego - dziękuję

                              Komentarz


                              • Jeżeli masz dostęp do LazerWay LL 5W30 to śmiało wlewaj. Wymiana max co 15 tys km i będzie OK. Ja do tej pory mam zapas LazerWay do moich wszystkich samochodów
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • ok dzięki - są dwa , proszę powiedz który

                                  Pierwszy LazerWay LL 5W-30 spełnia 507/504 .....heheh wiem czytałem o pszczółkach z tym 508 a 504
                                  Ten drugi LazerWay C3 5W-30 ma spec. 502 00 i pasuje do wymiany co 15 tyś

                                  A tak nawiasem ....czym jest zalany nowy CZDA ? 508 00? 0W20 ?
                                  Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                  Komentarz


                                  • Kup LazerWay LL 5W30 jeżeli jest mała różnica w cenie - olej jakościowo lepszy. Zawsze LL możesz zmienić wcześniej
                                    C3 5W30 ma CCS 5400 LL 5W30 ma 6000 ale LL ma lepszą temperaturę palenia 236 vs 225 w C3, LL ma HTHS 3,6 C3 ma HTHS 3,5 ; LL ma tem. płyniecia 45 a C3 ma 42 , TBN LL ma 6,5 a C3 ma 8,2 ale LL ma też czynne dodatki nie ujęte w TBN, indeks lepkośc LL ma 173 a C3 ma 169.
                                    Jeżeli będziesz miał LazerWay C3 5w30 w dobrej cenie to też możesz śmiało brać - Ty wybierasz
                                    Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • thx Paolo...jak zwykle profesjonalnie
                                      Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                        Niedługo przejdę na Specola - podobno cacy olej w bardzo dobrych pieniążkach.
                                        Od 2 tys. km chlupie mi właśnie taki w silniku (KKDA). I co mogę powiedzieć? Brak różnicy względem motula 913D. A tańszy ponad połowę.

                                        Komentarz


                                        • Lałem L&M 4100 i namówili mnie na specol’a koledzy w sklepie. Różnica oprócz ceny, która jest niższa o 1/3 to taka że posmakował mojemu motorowi ten olej. Na 10 tysi dolałem 1,3 litra, gdzie L&M od wymiany do wymiany ( 5w40 zmieniam co 10 koła przebiegu) nic nie dolewałem.

                                          Komentarz


                                          • To będę obserwował. Po 2 tys. ubytku nie stwierdzam (5W30).

                                            Komentarz


                                            • Może mój silnik go nie toleruje. Bo w hurtowni ludzie go biorą i sobie chwalą.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis
                                                warto wogole dodawać jakieś dodatki czy nie ma to sensu? Jazda głównie miasto i interwał max 10kkm
                                                Zawsze watro wlać dodatki do dobrego, czy b.dobrego oleju

                                                Nie ma sensu dodawanie dodatków do szitu 5W30, czy innego taniego syfu na który handlarze mają ciśnienie żeby go popchnąć jak najwięcej.

                                                Dodatki mają przedłużać żywotność naszych silników lub utrwalać/przedłużać b.dobrą jakość oleju,a nie zmieniać szit 5W30/507 w 5W40/502, czy inny mineralny syf olejowy, żeby jako tako silnik chodził przez 8-10tys

                                                Komentarz


                                                • Akurat twój silnik to pojeździ długo na byle czym. Ale dla dobrego samopoczucie można i -10W100 wlać.
                                                  Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X