Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy do silnikow tsi VAG - ten olej jest OK? Pytam bo mozna go kupic obecnie w cenie ponizej 30 zl za litr wiec tanio i wymieniac co 15 kkm. Volkswagen Longlife III G 052 195 5w30 5L

    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
      Czy do silnikow tsi VAG - ten olej jest OK? Pytam bo mozna go kupic obecnie w cenie ponizej 30 zl za litr wiec tanio i wymieniac co 15 kkm. Volkswagen Longlife III G 052 195 5w30 5L
      Kiedyś był to Castrol LL w bańkach firmowanych dla koncernu VW, ale teraz kto to wie? Druga sprawa to oryginalność tego produktu, a trzecia sprawa że parametrowo to nigdy nie był jakiś mega super olej, ale.....jeżeli masz pewność co do oryginalności i w super cenie.....to Twój wybór

      Komentarz


      • Ze swojej strony w 1.4TSI CAXA po przerobieniu oliw: Statoil Lazerway LL 5W30. Fuchs Race Pro S 5W30, Shell 0W40, Mobil 1 0W40, Neste City pro 0W40 wracam i pozostanę na Fuchs Race Pro S 5W30.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
          Ze swojej strony w 1.4TSI CAXA po przerobieniu oliw: Statoil Lazerway LL 5W30. Fuchs Race Pro S 5W30, Shell 0W40, Mobil 1 0W40, Neste City pro 0W40 wracam i pozostanę na Fuchs Race Pro S 5W30.
          ciekawi mnie czy Fuchsa Race Pro S 5W30 nie brał ci więcej niż np Neste City Pro 0W40 ?

          Leon 1.6 16V 105 KM

          Komentarz


          • A czy ktoś jeździł na oleju ELF SYNTHESE 5W40 lub TEXACO HAVOLINE ULTRA S 5W40 ? Bo cena dobra i paramety niby też. SYNTHE

            Komentarz


            • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

              ciekawi mnie czy Fuchsa Race Pro S 5W30 nie brał ci więcej niż np Neste City Pro 0W40 ?
              Na żadnym z tych olei nie miałem wiekszego poboru jak 100ml/10.000km. Na Race silnik pracował najlepiej.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                GearProtect i MotorProtect wleci dopiero za 6tys.km więc jeszcze trochę trzeba poczekać.
                co to właściwie jest to LM Gear Protect ? coś tak a' la rewitalizant Xado ?

                Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                Na Race silnik pracował najlepiej.
                5W30 : Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]: 10,9 (tylko) - tak sobie myślę, czy 5W40 nie spisze się lepiej (lato idzie




                Leon 1.6 16V 105 KM

                Komentarz


                • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis
                  5W30 : Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]: 10,9 (tylko) - tak sobie myślę, czy 5W40 nie spisze się lepiej (lato idzie
                  5W40
                  Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]:14,89
                  Podejrzewam że będzie to samo co na Neste City Pro 0W40 ( neste jest 14), latem silnik zbyt mocno się grzał, czułem że ma ciężej, wolniej wkręcał się na obroty niż na race pro S 5W30 czy nawet na Statoil Lazerway LL 5W30
                  Jeszcze korci mnie Shell AV-L 0W30
                  Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                    Jeszcze korci mnie Shell AV-L 0W30
                    Jestem ciekaw jakie miałbyś odczucia odnośnie tego Race vs AV-L,ale z mixem AR.

                    Komentarz


                    • Właśnie w tym problem, że nie mam zamiaru czegokolwiek mixować ;-) Czysty olej.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez algi Zobacz wpis
                        prezes73 - Shell Helix Ultra 0W30 ECT C2/C3 zgodny z VW504.
                        Rozruch błyskawiczny ale jak odpalałem to było już "tylko" -18 bo się trochę ociepliło.
                        Trudno coś powiedzieć o jeździe bo to był skok do dwóch sklepów z 2 km od domu - czyli odpaliłem, podjechałem, zgasiłem... i tak 3 razy. Pod domem komp wskazał że olej ma 61stC..... więcej nie zdążył się rozgrzać... tu w porównaniu do 5W.... mimo wszystko chyba szybciej się rozgrzał - podejrzewam że 5W nie przekroczył by 50 st (od tylu komp coś pokazuje).

                        Obstawiam ze rozgrzewają sieci takim samym tempie ale 0W w porównaniu do 5W szybciej robi robotę czyli smaruje.
                        ja z premedytacja zalewam 0W bo właśnie mam pewność ze w palnik mogę dać przy ok 65 stopniach gdzie 5 W analogiczne parametry ma dopiero przy 75 stopniach co czasami daje 5 km różnicy w mieście.

                        jedno jest pewne mój CFGB baaaaaaardzo polubił taka lepkość niskotemperaturową. Shell odrobił zadanie domowe.


                        Komentarz


                        • Dla mnie to nie problem Sam AV-L....hmm też będzie dobrze, ale czy aż tak jak na Fuchsie....może się nie udać...ale vs Neste, Statoil....może być ciekawie

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                            Właśnie w tym problem, że nie mam zamiaru czegokolwiek mixować ;-) Czysty olej.

                            Na testy ... to oczywiste
                            ja jestem zauroczony obiema formulacjami a jakbym mógł dpf zalać to race pro S 5W30 już by panoszył się pod maską

                            Komentarz


                            • Kto go ma w dobrej cenie?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                                5W40 Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]:14,89
                                Podejrzewam że będzie to samo co na Neste City Pro 0W40 ( neste jest 14), latem silnik zbyt mocno się grzał, czułem że ma ciężej, wolniej wkręcał się na obroty niż na race pro S 5W30
                                lepkość 14 (Neste) kontra prawie 11 (Fuchs) - to aż taka różnica, że czuje się "wysiłek" silnika ? wolniejsze wchodzenie na obroty ? jeździłem na różnych 0 i 5W40 a nawet 5W50 i jakoś tego tak nie odbierałem ... co prawda nigdy nie lałem 0 ani 5W30 może czas spróbować tylko zawsze mam obawy, że "na gorąco" przy ostrej jeździe "pożre" mi za dużo oleju.

                                Leon 1.6 16V 105 KM

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis
                                  co to właściwie jest to LM Gear Protect ? coś tak a' la rewitalizant Xado ?
                                  Nie śledze co oferuje xado bo jest to mało wiarygodny producent dla mnie.




                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                    Kto go ma w dobrej cenie?
                                    Dla forumowiczów cena zawsze będzie dobra.
                                    Sam chyba spróbuje tego Fuchsa do siebie do 1.9 CDTI 150 KM, choć 0w40 Meguina z mixem ar9100/9200 sprawdza się więcej niż bardzo dobrze. Odpalam przy minus 20 po kilku godzinnym postoju i silnik pracuje tak jakby było plus 10 .

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                      Odpalam przy minus 20 po kilku godzinnym postoju i silnik pracuje tak jakby było plus 10 .
                                      Dwie sytuacje, gdzie auto stało ok. 8h i odpalanie przy -10 / -12 i faktycznie jest "smooooooth"

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                        0w40 Meguina z mixem ar9100/9200 sprawdza się więcej niż bardzo dobrze. Odpalam przy minus 20 po kilku godzinnym postoju i silnik pracuje tak jakby było plus 10 .
                                        jeździsz na tym zestawie cały rok ?

                                        Leon 1.6 16V 105 KM

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                                          jeździsz na tym zestawie cały rok ?
                                          Generalnie testuje różne oleje na swoim aucie a Meguin 0w40 wpadł dopiero niedawno. Pewnie gdzieś koło Maja czeka mnie wymiana i wtedy zadecyduje czy na lato na nim zostaje czy coś innego. Kusi mnie aby spróbować tego Fuchsa Race Pro S 5w30 albo Millersa EE 5w30 z nanodrive ale w sumie nie wiem czy w "klekocie" odczuje jakąś większą różnicę, tym bardziej, że z mixem ar9100/9200 różnica jest odczuwalna w stosunku do Motula x-cleana 5w40 z Cera tec nawet razem ze Specolem Spec Premium C3 5w40 (na korzyść Specol + archoil). Na Meguinie w silne mrozy po odpaleniu jest jakby lepiej niż na Specolu Gold 5w40 + mix AR (miałem zeszłej zimy) ale generalnie Archoil robi robotę i to słychać właśnie w duże mrozy. Fuchsa bym zastosował raczej bez dodatków ale nie wykluczone, że zostanie dalej Meguin a Fuchsa się przetestuje w jakiejś fajnej benzynie.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                            Czy do silnikow tsi VAG - ten olej jest OK? Pytam bo mozna go kupic obecnie w cenie ponizej 30 zl za litr wiec tanio i wymieniac co 15 kkm. Volkswagen Longlife III G 052 195 5w30 5L
                                            Cena niezła, choć sprawdzony pozytywnie AV-L 0w30 można kupić w porównywalnych pieniądzach a nawet taniej więc promocja cenową bym się jakoś bardzo nie kierował przy doborze oleju bo powiedzmy sobie szczerze, ze 20 zł w tą czy w tamtą to nie są jakieś duże kwoty biorąc pod uwagę całokształt kosztów serwisowania auta. Kiedyś to podobno był Castrol ale słyszałem plotkę, że ma być/jest shell (powtarzam to tylko plotka).

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis
                                              lepkość 14 (Neste) kontra prawie 11 (Fuchs) - to aż taka różnica, że czuje się "wysiłek" silnika
                                              owszem, odczułem różnice, tak jakby silnik dostał parę koni więcej.nie wiem czy to wina tylko lepkości ale różnica jest ;-)
                                              Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                              Dla mnie to nie problem Sam AV-L....hmm też będzie dobrze, ale czy aż tak jak na Fuchsie....może się nie udać...ale vs Neste, Statoil....może być ciekawie
                                              fuchs- zupełnie inna baza, zupełnie inny olej i pewnie nie będzie tak samo na AV-L, jedyne co przemawia między tymi olejami to, że AV-L ma normę VW. jak będzie do Statoil czy Neste, nie wiem, nie miałem tego oleju. Niestety muszę szukać oleju z dobra pompowalnością (kurew...ki łańcuch i napinacz)
                                              Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                              jakbym mógł dpf zalać to race pro S 5W30 już by panoszył się pod maską
                                              wycinaj DPFa i zalewaj ;-)
                                              Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                                ... choć sprawdzony pozytywnie AV-L 0w30
                                                Kto gdzie kiedy sprawdzał, z chęcią poczytam ;-)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                                                  Kto gdzie kiedy sprawdzał, z chęcią poczytam ;-)
                                                  Jest tu masa wpisów o nim, ja chyba zacząłem jako jeden z pierwszych go stosować, po VOA jego bliźniaka ECT C2/C3 zdecydowałem się go zalać do tsi przy zmianie z oema po ok. 3 kkm przebiegu. Łącznie 3 zmiany, i 30 kkm na nim zrobione, teraz z mixem AR i nie widzę alternatywy, może ten FUCHS - zobaczymy, a też jestem zdecydowanym zwolennikiem jak najlepszego flow w silniku, dlatego taka lepkość i ten olej.

                                                  Komentarz


                                                  • Jest jeszcze cywilny Fuchs 0W-30
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X