Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez no4 Zobacz wpis
    Dziś przy wymianie oleju Skada zaproponowała płukankę silnika Tunap.
    O ile dobrze zrozumiałem to dolewają to do starego oleju przed spuszczeniem.
    Podobno ułatwia pozbycia się resztek oleju.

    Czy warto to robić? Czy to jakieś bajki?

    Auto O3 RS 45.000 wymiana oleju co 10 tys. (+ po pierwszych kilku tys.)
    Ja płukam przed kazdą zmianą. Płukanka Millers lub LM.
    Ostatnio edytowany przez rOBERTO795; 5513.
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis

      Też mam zalanego tego Motula (2 raz) i planuję najbliższą wymianę zrobić z tym samym olejem. Do Kii Rio żony również. Oleju nie ubywa, do pracy silnika nie ma zastrzeżeń. Nic nie słyszałem o pogorszonych własnościach.

      Czy źle zrobię zalewając ponownie x-maxa 0W40?
      Nie. Natomiast zawsze można rozejrzeć się za jakąś alternatywą. Propozycji 0w40 czy innych olejów na forum jest sporo.

      Komentarz


      • Prosty test sprawdzić kolor oleju wlać płukanke i znowu sprawdzić. Ja robiłem brudny silnik i po LM olej z brązowego robił się czarny a hydropopychacze się odetkały. Do jak fabrycznie czystego bym nie lał.
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis

          Też mam zalanego tego Motula (2 raz) i planuję najbliższą wymianę zrobić z tym samym olejem. Do Kii Rio żony również. Oleju nie ubywa, do pracy silnika nie ma zastrzeżeń. Nic nie słyszałem o pogorszonych własnościach.

          Czy źle zrobię zalewając ponownie x-maxa 0W40?
          Do Skody nie, ale do Kii to chyba powinno być A5/b5?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

            Do Skody nie, ale do Kii to chyba powinno być A5/b5?
            Rzeczywiście, masz rację. Czym ja zalać w takim razie?

            Może Neste?

            Błąd 404

            Komentarz


            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
              Mamy osobny wątek odnośnie płukanek olejowych
              Gdzie ten temat jest ? Nie mogę się odnaleźć na nowym forum

              Komentarz


              • Pytanie do wszystkich, którzy kiedykolwiek kupili olej Fuchs Titan Race Pro S 5W30 (Silkolene):

                Czy zdarzyło się wam, że na bańce z tym olejem nie było nadrukowanej daty produkcji?

                Kupiłem jakiś czas temu bańkę 5L tego oleju od konkon-a. I w tym przypadku - elegancko - na bańce nadrukowana była data i nawet godzina produkcji.

                Niedawno kupiłem taką samą bańkę 5L tego samego oleju od Tomka Evo... A w tym przypadku - kicha - na opakowaniu brak jakiejkolwiek daty produkcji...

                Do teraz nie mogę się dowiedzieć od sprzedawcy (Tomek evo) jaka jest prawdziwa data produkcji tego oleju.


                Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem, że bańka 5L oleju Fuchs Titan Race Pro S 5W30 (Silkolene) nie ma na sobie nadrukowanej daty produkcji?

                Czy to możliwe? Markowy olej bez tak ważnej informacji na opakowaniu?

                Czy raczej ktoś celowo usnunął datę z opakowania ( np. zmył alkoholem ) żeby nie wyszło na jaw, że olej jest "leżakiem"...?

                Co o tym sądzicie?
                1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
                160KM --> 221KM
                250Nm --> 333Nm

                Komentarz


                • witam mam pytanie odnosnie oleju specol gold widze ze jest polecany z jakims wynalazkiem arhoil 9100 czy to potrzebne co to ten arhoil?czy to jest cos takiego jak ceramizery i inne specyfiki?jak olej specol wypada sam bez dodatku?ma kktos zalane auto tym olejem? moje auto octa 2 fl 1.6 mpi bse lpg krotkie trasy!

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis

                    Rzeczywiście, masz rację. Czym ja zalać w takim razie?

                    Może Neste?

                    Błąd 404
                    U mnie w Civicu i u znajomego w Aurisie sprawdza się Millers XF Longlife 0w30.

                    Komentarz


                    • primanus: kupowałem u konkona w zeszłym roku 5 i 1 litr i na każdym była data. Jaki kolor masz butli szary czy czarny?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis

                        Może Neste?

                        Błąd 404
                        Jest ok

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez micrusec Zobacz wpis
                          Gdzie ten temat jest ? Nie mogę się odnaleźć na nowym forum
                          Też na szybko nie widzę, czyżby zaginął podczas przenosin?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                            primanus: kupowałem u konkona w zeszłym roku 5 i 1 litr i na każdym była data. Jaki kolor masz butli szary czy czarny?
                            szara butla 5L - i ta kupiona u konkona i ta kupiona u Tomka evo.

                            Czy kolor ma znaczenie? np. srebrna pochodzi z Gliwic, a czarna z GB?

                            Kupiłem w zeszłym roku 2 butle 4L motocyklowego oleju Silkolene pro 4 plus 10w-50 z niemiec (kolegaberlin) - i te butle były czarne...

                            Czy kolor ma znaczenie - jeśli chodzi o pochodzenie, a co za tym idzie skład i jakość?

                            Wiemy wszyscy, że ten sam markowy, niemiecki, proszek do prania "na Polskę" jest gorszej jakości niż ten "na Niemcy"

                            Czyżby z olejami było tak samo?
                            1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
                            160KM --> 221KM
                            250Nm --> 333Nm

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                              Wiele osób (w tym ja) stosuje AR9100 w skrzyni biegów. Na ile pomaga trudno jednoznacznie stwierdzić ale generalnie są tacy co czują zdecydowaną poprawę po zmianie oleju+ar9100. Ja mam u siebie w skrzyni M32 i przy przebiegu ponad 250 tys. skrzynia się trzyma a kolega ma 270 tys. tez M32 (z AR9100) i też jest ok. a to w tych skrzyniach już niezły wynik. Osobiście wybrałbym AR9100 ale LM Gear Protect też jest ponoć niezły.
                              Pogawędziłem trochę z gościem, który ma warsztat naprawy skrzyń, m.in. o dodatkach do oleju przekładniowego. Facet generalnie jest "na nie" - twierdzi, że MoS2 nie rozpuszcza się w syntetykach, tworząc "gluty" w oleju, wszelkiej maści ceramizery (również CeraTec LM) może i są dobre "na zęby" ale powodują zaburzenia w pracy synchronizatorów, które wg niego"lecą na potęgę", napędzając mu klientów. LM Gear Protect nie zna (ale z góry zakłada, że to g...o i na krótką metę), o AR jeszcze nie słyszał. Krótko mówiąc, jego teoria jest taka : dodatkom mówimy zdecydowane "nie" a jeśli już to do mechanizmów niesynchronizowanych, no ale z drugiej strony, skoro napędzają mu klientów ... no i jestem trochę "w kropce" - mam pod ręką AR9100 i przed chwilą kurier przyniósł ładne pudełko z LM Gear Protect ...

                              Leon 1.6 16V 105 KM

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis
                                LM Gear Protect nie zna (ale z góry zakłada, że to g...o
                                powodzenia...zwłaszcza jeżeli chodzi o fachowca. MOS2 nigdy w niczym się nie rozpuszczał... LM Gear Protect zawiera syntetyczne dodatki, które są całkowicie rozpuszczalne w oleju, w przeciwieństwie do wspomnianych produktów MoS2 lub teflonu...

                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                  powodzenia...zwłaszcza jeżeli chodzi o fachowca.
                                  ot, ciekawość co powie praktyk ... nie wiem, czy to fachowiec czy "fachowiec" - wszystko wskazuje na to, że jego biznes ma się dobrze. Starałem się "wyczytać" wszystko co możliwe o LM Gear Protect i wiele wskazuje na to, że to bezpieczny dodatek a opinie użytkowników zdają się to potwierdzać (choć do tych opinii podchodzę zawsze z pewną rezerwą), AR9100 zresztą też, choć czynnik estrowy i właściwości myjące silnikowi przydadzą się pewnie bardziej ( a myje całkiem dobrze, niczym płukanka długodystansowa).

                                  Leon 1.6 16V 105 KM

                                  Komentarz


                                  • koka - jak już kupiłeś to zalewaj...szkoda "pitolenia" a po zalaniu daj info jak się Gear Pro sprawuje w skrzyni.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Znowu nabroiłem. Temat braku daty na opakowaniu wyjaśniam ale towar pochodzi od jednego z większych oficjalnych dystrybutorów i w oleje z serii race pro s zaopatruje się u nich wielu sprzedawców z całego kraju i towar u nich raczej nie leżakuje zbyt długo dlatego daleki jestem od posądzania ich o celowe zatarcie daty. Nie jest to jedyna butelka bez daty (produkcji GB) jaką widziałem u autoryzowanego sprzedawcy lub dystrybutora. To tak dla wyjaśnienia, że towar to nie jakaś lewizna tylko oficjalna dystrybucja i oczywiście na wszystko mam FV gdyby się okazało, że coś jest nie tak (w co osobiście nie wierzę). Z kolegą z forum prowadzimy korespondencję mailową i zaproponowałem mu wymianę na butelkę z nabitą datą jeśli zechce.

                                      Co do modyfikatorów w skrzyniach to nie każdy modyfikator jest odpowiedni ze względu na synchronizatory ale np. Archoila Ar9100 można wg. zapewnień importera stosować bez obaw w tradycyjnych przekładniach. Ar9200 nadaje się tylko w niektórych przypadkach i generalnie odradzam. Gear Protect jest produktem dedykowanym i myślę, że Niemcy wiedzą co robią więc nie miałbym obaw zastosować go.

                                      Specol Gold 5w40 to wg. mnie dobry (nawet bardzo dobry) i tani (nawet bardzo tani) olej a z AR9100 jeszcze lepszy. Ale to jest moje zdanie a ja mogę nie być obiektywny więc lepiej niech się wypowiedzą forumowicze stosujący ten olej lub zestaw.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                        Specol Gold 5w40 to wg. mnie dobry (nawet bardzo dobry) i tani (nawet bardzo tani) olej a z AR9100 jeszcze lepszy. Ale to jest moje zdanie a ja mogę nie być obiektywny więc lepiej niech się wypowiedzą forumowicze stosujący ten olej lub zestaw.
                                        Potwierdzam, mam ten zestaw i jest super, mogę go porównać do Neste City Pro 0W40 (bez AR) ze wskazaniem na Golda (bo mniej, a właściwie brak masła pod korkiem)

                                        Leon 1.6 16V 105 KM

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                          ....
                                          Podziękowanie dla kolegi za szybkie i sprawne zorganizowanie akcji zakupu oleju Eurol Syntence FS 0W30

                                          Dziś otrzymałem paczkę :



                                          Data produkcji to 24/10/16 r.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez micrusec Zobacz wpis

                                            Podziękowanie dla kolegi za szybkie i sprawne zorganizowanie akcji zakupu oleju Eurol Syntence FS 0W30

                                            Dziś otrzymałem paczkę :




                                            Data produkcji to 24/10/16 r.
                                            Godzina 14:08. Tegoż dnia.

                                            Cytrynowiec, ja również dziękuje za kompleksowe sprawne załatwienie sprawy.

                                            U mnie bliźniaki IMG_0700.JPG
                                            Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez micrusec Zobacz wpis

                                              Data produkcji to 24/10/16 r.
                                              To mi się podoba !!!
                                              1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
                                              160KM --> 221KM
                                              250Nm --> 333Nm

                                              Komentarz


                                              • Eurol_FS_0w30.jpg

                                                Mam i Ja

                                                micrusec pedros


                                                Specjalne podziękowania dla Pani Anny z firmy Prager, za świetny kontakt i profesjonalizm.
                                                Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis
                                                  Potwierdzam, mam ten zestaw i jest super, mogę go porównać do Neste City Pro 0W40 (bez AR) ze wskazaniem na Golda (bo mniej, a właściwie brak masła pod korkiem)
                                                  a dlugo juz jezdzisz na tym zestawie?olej specol widze ze spoko tylko jakos nie mam przekonania do jakis dodatkow!mialem opinie jednego kolegi co mowi ze po ceramizerze padl silnik!jest jeszcze ktos kto mogl by potwierdzic ze zestaw jest spoko i juz dlugo na nim jezdzi?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Bartłomiej Gołab Zobacz wpis
                                                    a dlugo juz jezdzisz na tym zestawie?olej specol widze ze spoko tylko jakos nie mam przekonania do jakis dodatkow!mialem opinie jednego kolegi co mowi ze po ceramizerze padl silnik!
                                                    jakieś 9-10 miesięcy, przejechane ponad 8 tys. Specol na pewno jest spoko nawet bez dodatków, a tak na marginesie - AR9100 to nie jest ceramizer.

                                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X