Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
    Specjalne podziękowania dla Pani Anny z firmy Prager, za świetny kontakt i profesjonalizm.
    Skoro jest polski dystrybutor to dlaczzego trzeba wykonywać takie wygibasy by kupić ten olej? Nikt nie chce na tym zarobić? Podobnie ma się sytuacja z innymi firmami oferującymi ciekawe oleje - np. Motorex.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez vesatis Zobacz wpis

      Skoro jest polski dystrybutor to dlaczzego trzeba wykonywać takie wygibasy by kupić ten olej? Nikt nie chce na tym zarobić? Podobnie ma się sytuacja z innymi firmami oferującymi ciekawe oleje - np. Motorex.
      O jakich wygibasach piszesz?

      Link

      Komentarz


      • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

        O jakich wygibasach piszesz?

        Link
        no jest importer, ale oleju nie ma w sklepach

        Komentarz


        • Eurol na polskim rynku to nisza, tak samo jak Motorex, i nie ma w tym nic dziwnego że w ciągłej sprzedaży mają kilka produktów a nie cały magazyn z katalogu, zwyczajnie kwestia popytu i podaży. A co Motorex nie ma maila i nie możesz do nich napisać?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez vesatis Zobacz wpis
            Podobnie ma się sytuacja z innymi firmami oferującymi ciekawe oleje - np. Motorex.
            Jak by ktoś kupował/sprowadzał dla siebie Motorexa 0W-40 to przygarnę 5 litrów jak by co

            Komentarz


            • Leonn - ja mam kupione 20L Link - zalewam do wszystkich moich aut w rodzinie w tym Caddy jest tam mix Lazerway LL 50% + MaxWay 50% - na razie nie widać różnic w wypalaniu się DPF.
              Jak widać ... parametry ma nie najgorsze i jest dostępny w PL ja za 20L zapłaciłem jakieś 420zł z przesyłką więc chyba warto.
              Temperatura palenia 228
              Temeratutra płyniecia - 63
              HTHS 3,6
              TBN 16
              CCS 6200
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Tym olejem można normalnie kwas z akukulatora neutralizować TBN 16

                co za tym idzie DPF cierpi (teoretycznie) a w praktyce właśnie to jest kolejna rzecz która mnie intryguje czy aby na pewno to prawda ze do DPF misi być mniejsza ilość SAPS.

                turaj częstotliwość wypalania się filtra nie ma znaczenia. Znaczenie ma pozostawienie spopielonych cząstek pochodzących właśnie z oliwy i kijowycj dodatków do paliwa.

                Co nie zmienia faktu ze olej petarda

                Komentarz


                • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                  co za tym idzie DPF cierpi (teoretycznie) a w praktyce właśnie to jest kolejna rzecz która mnie intryguje czy aby na pewno to prawda ze do DPF misi być mniejsza ilość SAPS. Tutaj częstotliwość wypalania się filtra nie ma znaczenia. Znaczenie ma pozostawienie spopielonych cząstek pochodzących właśnie z oliwy i kijowych dodatków do paliwa.
                  kiedyś miałem ochotę się wgryźć w temat wypalania DPF-a i wpływu oleju Full SAPS na częstotliwość oraz zapychanie się tego układu. Ciągle tylko słyszy się, że DPF może być "zapchany" przez zły olej...i teraz pytanie czy SAPS ma aż taki wpływ na DPF-a ... czy może głównym wyznacznikiem jest tutaj jakość oleju napędowego - oleju przecież teoretycznie w silniku nie spalamy za to ON jak najbardziej. ... Na chwilę obecną nie widzę różnicy w wypalaniu się DPF-a - u mnie jest to uśredniony przebieg w różnych warunkach +- 800 km
                  Co do samego oleju, jest dobry. Co najważniejsze dla tego oleju to fakt, że wytrzymuje duże obciążenia w wysokich temperaturach i przy bardzo długiej jeździe - trzyma lepkość, więc nie muszę się bać jego spadek przy wypalaniu się DPF-a. itd...
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Wymieniony olej przez PAOLO ESCO nie nadaje się do TSI.
                    Lejesz to do jakich aut ? Kia żonki - jakie to są wszystkie auta w rodzinie ?

                    Komentarz


                    • Filtry czy katalizatory NIE są smarowane olejem silnikowym, także koniec zabobonom.
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz



                      • MaxWay idzie do VW 1,6 CR mix 50% na 50% z LazerWay LL, Picanto 1.0, Octavia 1.4 16V CGGA, Mereces E 2.0 benz, Citroen Picasso 1,6 HDI - bez FAPa ... według niektórych silniki powinne być już dawno zatarte ...ale jednak kręcą
                        Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • PAOLO ESCO ale to masz silniki proste i starej konstrukcji, przecież każdy oczytany w danym temacie na forum wiem że ta kijanka żonki to na klatę weźmie wszystko co smaruje, bo prawie zawsze coś tam stosowałeś nie szablonowego. Z Octavia 1.4 też robiłeś podobne eksperymenty.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                            Leonn - ja mam kupione 20L
                            Jasna sprawa do codziennego użytku też mam taki zapas, ale od święta z ciekawości to bym tego Motorexa spróbował.

                            Ten MaxWay to wygląda jak ten stary nieosiągalny już Delvac na PAO.

                            Komentarz


                            • micrusec zgadza się. Podałem po prostu przykład, że można wyszukać "od ręki" dobry olej z ponad przeciętnymi parametrami - o TSI nic nie pisałem... Standardowe olej LL z VW 507.00 były dla mnie "za cienkie" ... wypalanie DPF-a drastycznie degradowało olej. Może w benzynie ten LL jeszcze daje radę ale w dieslu jest za słaby.
                              Leonn - mam 20L MaxWay + 16L LazerWay LL ... zgadza się ten MaxWay to taki odpowiednik Delvaca, jest jeszcze kilka olejów z niezłymi parametrami. Gdyby Motorex był bez problemu dostepny i w rozsądnej cenie też bym go sprawdził.
                              Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Pytanie z innej beczki: zna ktoś aktualny kod rabatowy na zakupy w sklepie lejolej.pl?
                                Myślę o zakupie Specol 0W40 + AR9100 i płukankę AR2300 PRO, za 4500 km (jakieś 2 miesiące) mam wymianę oleju więc płukankę już teraz zaaplikuję, a olej zaczeka. Pacjent to O1 BFQ z LPG 2007r. 145 tys km. Myślę, że taki zestaw na lato będzie OK.
                                Ostatnio edytowany przez msemafor; 31044.

                                Komentarz


                                • msemafor - daj spokój z kodami rabatowymi, pisz do forumowych sprzedawców handlujących tym olejem to dostaniesz odpowiednią cenę.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
                                    Pytanie z innej beczki: zna ktoś aktualny kod rabatowy na zakupy w sklepie lejolej.pl?
                                    .
                                    #p1$žd0_T•më|{ēv0. na pw



                                    Komentarz


                                    • Przecież ten olej kosztuje 70 zł za 4litry to o jaki rabat się rozchodzi tutaj?

                                      Co mają powiedzieć ci którzy w aso płacą 98zł za 1litr castrola 5W30?

                                      Komentarz


                                      • Specol_5w40_Gold.jpg


                                        Jak się kupuje w beczkach to ten Specol jest tak tani, że człowiek się zastanawia czy to się opłaca Fota dzisiejsza od mechaniora.
                                        Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                        Komentarz


                                        • Fotka nie bangla
                                          Mój szatan

                                          Paweł

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis



                                            Jak się kupuje w beczkach to ten Specol jest tak tani, że człowiek się zastanawia czy to się opłaca Fota dzisiejsza od mechaniora.
                                            Gdyż niektóre firmy skupiają się na produkcie a nie na strategii marketingowej.

                                            Komentarz


                                            • Miał jeszcze jedną.....o taką:

                                              Extraspec_Classic.jpg


                                              Przekonał się do tej marki kiedy byłem u niego i przywiozłem na wymianę Specola 0w-30, a to było ponad pół roku temu. Od tej pory kilkadziesiąt aut już załał i jeżdżą i wracają na następne zmiany
                                              Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                              Komentarz


                                              • Mineralne oleje 5W, 10W pod nazwą "FULL SYNTHETYK" zawsze będą miały branie, bo panie są to "Syntetyki" , a za wymianę z filtrem płacisz pan tylko 80-90zł, to jak nie brać syntetyka za taką cene?
                                                A tu przecież chodzi o to żeby producent, dostawca i mechanik zarobił, a klient był zadowolony


                                                U mnie w okolicznych warsztatach nadal wiedzie prym Synetyczny mobil 10W40, ale to chyba tylko z powodu bliskości rozlewni tago "Syntetyka"

                                                Komentarz


                                                • Ale jako klient nie możesz powiedzieć do mechanika, że nie ma on żadnego wyboru.
                                                  Mechanik może zaproponować albo 5W40 albo 10W40 - co w polskich warunkach jest najpopularniejszą klasą smarowania silników.
                                                  Oczywiście - powiedzmy sobie wprost - świadomych i chętnych na zmianę marki/ lepkości olejów klientów jest nie wiele.
                                                  W okresie gwarancji z pokorą i bólem łapiąc się za portfel godzimy się na fabryczne "wysokiej" jakości oleje firmy C.
                                                  Ja nawet jak chciałem kupić (przynajmniej dowiedzieć się czy zorientować się) to nie mogę kupić korka wlewu oleju bez słów na C....

                                                  Komentarz


                                                  • Witam,

                                                    czytałem ten wątek dawno temu dość dokładnie do strony 5xx ale stron od tego czasu przybyło. Zdziwiło mnie stwierdzenie:
                                                    Zamieszczone przez micrusec Zobacz wpis
                                                    Wymieniony olej przez PAOLO ESCO nie nadaje się do TSI.
                                                    Lejesz to do jakich aut ? Kia żonki - jakie to są wszystkie auta w rodzinie ?
                                                    Obecnie mam 15 letniego VW Polo 1.4 MPI (AUD) i tam Lazerway sprawdza się dobrze ale Polówka miała bliskie spotkanie z nieogarem w XC-60 i obecnie jest na etapie wymiany na nowy samochód. Wybór pewnie padnie na 1.4 TSI 150 albo 1.8 TSI 180 w O3 i teraz pytanie - co forumowicze zalecają do takich silników? Samochód będzie z salonu (niezależnie od decyzji) więc będzie okazja po 1500km pozbyć się standardowego oleju i zmienić na coś lepszego.
                                                    Najlepiej coś dostępne w Polsce, żeby na fakturkę wziąć.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X