Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez przybysz86 Zobacz wpis
    mam pytanie - czy te dodatki do oleju są naprawdę takie fajne? Wiem, że instrukcja wprost mówi, żeby nie dodawać nic do paliwa ale o oleju nie ma nic wspomniane.
    Zastanawia mnie jednak jedna rzecz: skoro polecacie dodatki do oliw o gorszej normie to czy nie lepiej (i taniej) kupić trochę lepszy olej?

    Wiem, że na okresie gwarancji ASO może kręcić głową jak będę chciał zalać swój olej w ramach darmowego przeglądu czy coś ale potem nic nie stoi na przeszkodzie.
    No chyba, że te dodatki są naprawdę tak dobre.
    Nie chcę urazić stosujących ale czy nie ma w tym trochę efektu placebo?
    Nikomu nie polecam żadnych dodatków, nie wiem skąd ten wniosek . Sprawy dodatków były tu już omawiane łącznie z analizami chemicznymi, więc zachęcam do lektury tego wątku ale też na innych forach jest o tym sporo. Kwestia wiedzy i świadomości to podstawa w stosowaniu jakichkolwiek dodatków a potem wniosków z tego wynikających.Aha, mam auto na gwarancji i przy okazji przeglądu został zalany mój olej i nie było z tym żadnego problemu.

    Komentarz


    • nowa gama racingów Millersa, ciekawe po co jest rycynowy



      Komentarz


      • Zamieszczone przez vesatis Zobacz wpis
        ciekawe po co jest rycynowy
        ---> "Do użytku w silnikach samochodów i motocykli 4- suwowych, które potrzebują do smarowania olejów na bazie roślinnej. Do użytku w wyczynowych silnikach napędzanych metanolem lub alkoholem."
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • 3ester, znowu sugestia że niby tam jest ester
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz


          • Czyli ja płukam silnik, zalewam Ravenolem i zobaczymy co będzie przy następnej wymianie. Póki co dzięki za informacje. Jak będzie oki to przy nim zostanę a jak nie to spróbuje Meguina, którego tutaj ktoś polecił.
            Champ20ns!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez vesatis Zobacz wpis
              ciekawe po co jest rycynowy
              Jak to po co?

              Na etykiecie jest motocykl przecież tzn, że jak cie na motorze przewieje smarujesz tym olejem bolące stawy i lędźwie i wszelkie bóle rumatyczne przechodzą, ot taki motor-doktor

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                Jak to po co?

                Na etykiecie jest motocykl przecież tzn, że jak cie na motorze przewieje smarujesz tym olejem bolące stawy i lędźwie i wszelkie bóle rumatyczne przechodzą, ot taki motor-doktor


                Popłakałem się ze śmiechu !

                Komentarz


                • No co?


                  A do czego innego miałby służyć olejek rycynowy?

                  Komentarz


                  • Jak szybko przeczyszcza olejek rycynowy? - Diety - Forum Kafeteria

                    Komentarz


                    • Myślisz, że dobry jako płukanka...?
                      Maciek
                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                      Zapraszamy....

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis

                        Myślisz, że dobry jako płukanka...?
                        Najlepszy, działa z siłą wodospadu !!!

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                          z reszta VAG od jakiegoś czasu produkuje silniki, które dopuszczają możliwość zejścia z tym parametrem rekompensując ew utratę filmu olejowego lepsza pompowalnosia oleju co wynika wprost z zasad tribologii (w skrócie po co gruby film niech olej szybciej cyrkuluje klin załatwi sprawę a i olej korzystnie wpłynie na termikę)
                          a propos utraty filmu w "cienkich" olejach - tak sobie czytam zaprzyjaźnione forum i trafiłem to (post #9369) :

                          Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie?? - Strona 937

                          Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                          Powiem szczerze,że nie mieli 5w40 VST
                          napisali mi, że już do nich jedzie - też o nim myślę ...






                          Leon 1.6 16V 105 KM

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                            pedros i micrusec jak tam Eurol, zalany?
                            Jeszcze nie. Czekam z niecierpliwością!

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                              a propos utraty filmu w "cienkich" olejach - tak sobie czytam zaprzyjaźnione forum i trafiłem to (post #9369) :

                              Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie?? - Strona 937





                              Owszem, taka niekorzystna sytuacje mamy kiedy:


                              - silnik zaprojektowany jest po "grubsze oleje"
                              - oleje 0W są słabe (zero osiągane depresatorem)

                              W skrócie na forum Alfy ludzie zaobserwowali, że ci którzy zalewali oleje 0W40 zamiast 5W50 lub 5W40 zalewane do pewnych silników czynią spustoszenie i wymuszają remont np wytartych wałków rozrządu.
                              Wine za to ponoszą rzekomo spływający olej czego konsekwencja jest start na sucho jak i ..... katowanie na zimno.


                              Komentarz


                              • To czemu temperatura w układzie szczególnie na turbinie jest dużo niższa z olejem 0W-30 niż 40, a wspominając o olejach rycynowych i np. żużlu najbardziej wytrzymałe są silniki gdzie zapewniony jest jak największy przepływ oleju. 0W-30 dużo dłużej będzie trzymał barwę w silniku w wysokiej temp. Pomijam już kwestie szybkości dotarcia oleju do wałków, czy napinacza w porównaniu 0W-30 a 5W-40
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Ja zrobiłem swoją babką już około 5kkm na specol gold 5W-40. Uległem namowom zaprzyjaźnionego mechanika i zalałem go pierwszy raz w życiu, dotychczas zawsze zalewałem złotego castrola 5W-40.

                                  Obserwacje organoleptyczne (słuch wzrok) i subiektywne odczucia to:
                                  1. Zarówno rozgrzany jak zimny silnik pracuje jakby ciszej nie słychać takiego "ciapciania/tykania" jakie z czasem pojawiało się na castrolu zwłaszcza pod koniec interwału. Nie jest to jakaś szalona różnica ale wydaje mi się, że jest nieco ciszej.
                                  2. Barwa praktycznie niezmieniona - castrol lekko ciemniał robił się jak mocniejsza herbata.
                                  3. Po 5 kkm brak zużycia z bagnetu zeszło około 1mm (jeden milimetr) - cały czas trzyma stan max jak po wymianie - na castrolu było to około 3 mm na 5 kkm. Na 10kkm dolewałem około 0.5 - do 0.7 litra, ubytek był zauważalny zwłaszcza po ostrzejszym pociśnięciu na dłuższej autostradzie.
                                  Speca jeszcze nie dolewałem.

                                  Ciekaw jestem jak ten spec trzyma parametry macie jakieś rzetelne info na ten temat?
                                  Wymiany robię wg "starej szkoły" co 10 kkm.
                                  Na krótkich trasach także są niewielkie ilości masła na korku oleju.

                                  Następny będzie znów castrol dla porównania.
                                  Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                  Spalanie - Motostat.pl
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Kolejność cen specola: 5w-30: 5w-40: 0w-30: 0w-40. Kto chce wiedzieć ile brutto kosztuje bańka 4l 5w-40 tego oleju?
                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                    Komentarz


                                    • Jaki olej do skrzyni biegow 1.6 mpi bse 2009?

                                      Komentarz


                                      • pedros 1 kkm już zrobione bez witamin

                                        Bambek1 analiza VOA ze zmienolej.pl jest na ich fejsie.

                                        Sebastian_M26 - znam cenę beczek, bo mechanior ma, zresztą wklejałem już foty tutaj, ale nie wiem do czego dążysz.... że może jest tak tani, czy że co....

                                        Odnośnie Millersa, są przecież analizy VOA i tak naprawdę tylko jedna z widmem pokazuje - CFS NT jest oparty na PAO i Estrach, i może....może CFS ale tu widma nie było, za to niski NOACK <7 może sugerować dobre bazy. Prawie każdy z serii Nanodrive dopakowany mocno molibdenem....więc nie wiem gdzie to nano..... może nie do uchwycenia w analizach Relacja, cena do jakości do mnie nie przemawia.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                          Bambek1 analiza VOA ze zmienolej.pl jest na ich fejsie.
                                          Nie mam "pejsa". Poza pejsem na zmienolej.pl jest dostępna dla niezalogowanych?

                                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                          Spalanie - Motostat.pl
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Specol Gold 5w40.jpg


                                            Jest różnica w tbn, bo był robiony inną metodą, w rzeczywistości powinien być ok 10.
                                            Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                            Komentarz


                                            • Serdeczne dzięki cytrynowiec!!!
                                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                              Spalanie - Motostat.pl
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                                                Serdeczne dzięki cytrynowiec!!!

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                                                  - oleje 0W są słabe (zero osiągane depresatorem)
                                                  O właśnie to mnie ciekawi; 0W40 vs. 5W40. Czy faktycznie jak jest, że w popularnych olejach (powiedzmy do 200zł za 4l) 0W jest osiągane przez dodannie depresatora, skutkiem czego może w oleju nastąpić wcześniej utrata właściwości i czy jednak 5W40 nie byłby lepszym wyborem (wymiana bez względu na olej co 15 tys. km)?

                                                  PS.
                                                  Całą zimę na Specolu 0W40, auto na podwórku nocami, rano przy mrozach turbo nawet nie zaświszczało, ani szkalnki zaworów nie zaklekotały. 1,9TDI ASV, 200 tys. km, niemodzony.

                                                  Silnik R18A2.
                                                  http://www.dadrl.org.uk
                                                  http://www.lightmare.org

                                                  Komentarz


                                                  • Trwałość silników:
                                                    Najpierw jeździł pierwszy właściciel 250 tyś km wymieniając co 30tys, przed sprzedażą 40 tyś, potem cwaniak zrobił mu licznik na 120tys a kupujący przejechał jeszcze 15tys bo po przeglądzie przecież. Wlał 0W-40 i płacz za kilkanaście/dziesiąt tyś km że olej mu zniszczył silnik przy 150tys
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X