Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • U mnie w OII 1,4 TSI CAXA 122 KM od 8 tys. km Fuchs Titan LL 0W40. Jazda typowo miejska. Latem i teraz gdy temperatura zewn. powyżej 0 st.C - zdarzają się zaterkotania przy uruchamianiu silnika, przy ujemnych temperaturach bez terkotania. Odnoszę wrażenie, że na owe terkotanie wpływ ma gęstość oleju (zimą olej gęstnieje).
    Pytanie do kolegów - może olej bardziej lepki lub bardziej gęsty w 15 st.C byłby bardziej odpowiedni ?

    Komentarz


    • jak to jest z tym olejem, bo w aso mi chyba nie mowia jaki leje fabryka, wiadomo castrol , ale jaki ? twierdza, ze do 1.4 tsi 150km 5w40 ...

      Komentarz


      • To aso nie proponuje 504?
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
          U mnie w OII 1,4 TSI CAXA 122 KM od 8 tys. km Fuchs Titan LL 0W40. Jazda typowo miejska. Latem i teraz gdy temperatura zewn. powyżej 0 st.C - zdarzają się zaterkotania przy uruchamianiu silnika, przy ujemnych temperaturach bez terkotania. Odnoszę wrażenie, że na owe terkotanie wpływ ma gęstość oleju (zimą olej gęstnieje).
          Pytanie do kolegów - może olej bardziej lepki lub bardziej gęsty w 15 st.C byłby bardziej odpowiedni ?
          A moze olej sie juz po tych 8 tys Km
          " skonczył " i nalezałoby go juz wymienic. Bo cykl miejski -czeste gaszenia, rozruchy jazda na odcinkach 2-10km rozcieńczanie nieodparowanym paliwem.
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

            A moze olej sie juz po tych 8 tys Km
            " skonczył " i nalezałoby go juz wymienic. Bo cykl miejski -czeste gaszenia, rozruchy jazda na odcinkach 2-10km rozcieńczanie nieodparowanym paliwem.
            Myślę, że nie. Olej wymieniałem w maju i od początku silnik na nim lubi zaterkotać (krótko, ale wkurza) Nie wiem czy to napinacz, szklanki, czy coś jeszcze innego. Poza tym silnik chodzi w miarę kulturalnie.

            Komentarz



            • Zamieszczone przez pawelci Zobacz wpis
              Jeżeli miałbym zaglądać pod klawiaturę aby sprawdzić to pocenie, to zrobiłbym zmianę uszczelek, płukanie i zszedł na 5w40.
              Skoro wiesz co robić to po co pytasz? Zrób to co napisałeś wyżej

              Zamieszczone przez pawelci Zobacz wpis
              Castrol 10w40 może być, czy jest z 10w40 coś bardziej polecanego?
              Nikt tutaj Ci nie poleci żadnego 10W40 bo te o których Ty myślisz to shit, a godne polecenia 10W40 nie nadają się do BSE+Lpg.
              Zaglądnij na 401 str tego wątku jest tam lista oleji z których możesz sobie coś wybrać, a jak ma być tanio i dobrze to widziałem w Selgrosie promocje na Lotos Synthetic Plus 5W40 69zł za 5l itrów


              Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
              Przebieg od zmiany oleju to ok. 70 kkm.
              Tak myślałem, że się Long Life przeciągnął trochę

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis


                Tak myślałem, że się Long Life przeciągnął trochę
                Trochę.....

                Sony dziwne trochę bo ten olej ma dość niski CCS a napinacz w CAXA wrażliwy....a wcześniej na innych olejach?


                Trochę info o Eurolu FS 0w30, zrobione niecałe 2 kkm, po tym jak został zalany i był jasny że prawie go nie było widać na bagnecie zaczyna ciemnieć i to już zauważalnie. Bez ubytków, praca silnika dużo lepsza niż na Shellu bez witamin. Zobaczymy jak będzie dalej.

                Komentarz


                • Zainteresowany ktoś Eurolem Synergy 0W-30?
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                    Zainteresowany ktoś Eurolem Synergy 0W-30?
                    Jaka cena za 1l. i 5l.?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez degenerat Zobacz wpis

                      Jaka cena za 1l. i 5l.?
                      117 zł chyba netto za 5L o 1L nie pytałem
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • cytrynowiec - wcześniej na M1 ESP 5W30 było zdecydowanie lepiej z zaterkotaniami latem i zimą (wiosną po ok. 12 tys. km robiła się sieczkarnia, więc wymieniłem na tego

                        Fuchsa). Przed M1 był castrol FST 5W30, na którym zaterkotania miałem całe lato, zimą przestało.
                        Zastanawiam się czy zostać przy tym Fuchsie przy kolejnej wymianie, zmienić na inny bardziej lepki, gęściejszy 0W40, czy też przejść na 5W40 ?

                        Komentarz


                        • Na 0W-30 przejdź
                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                            Na 0W-30 przejdź
                            Mam wątpliwości czy to dobry pomysł na krótkie miejskie odcinki - dużo startów, możliwe rozcieńczanie oleju paliwem. Taki olej ma raczej bardzo niską lepkość.
                            A konkretnie jaki olej masz na myśli ?

                            Komentarz


                            • Fuchs LL 0W-30 wskaźnik lepkości 178, przetestowany przy odcinkach 3km jak i przy odcince obr przy +35C
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis

                                Mam wątpliwości czy to dobry pomysł na krótkie miejskie odcinki - dużo startów, możliwe rozcieńczanie oleju paliwem. Taki olej ma raczej bardzo niską lepkość.
                                A konkretnie jaki olej masz na myśli ?
                                Bez obaw, jeżdżę na 0w30 w warunkach miejskich i daje radę, 0w40 ma większą rozpiętość przecież.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                                  Bez obaw, jeżdżę na 0w30 w warunkach miejskich i daje radę, 0w40 ma większą rozpiętość przecież.
                                  Ale u Ciebie chyba nie było dotychczas efektów dźwiękowych przy odpalaniu silnika ? U mnie występują z różnym nasileniem, stąd obawy.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis

                                    Ale u Ciebie chyba nie było dotychczas efektów dźwiękowych przy odpalaniu silnika ? U mnie występują z różnym nasileniem, stąd obawy.
                                    Tak, inne silniki. Opcje dwie, lepszy olej albo napinacz do roboty. Jeżeli jednak z M1 było lepiej...

                                    Komentarz


                                    • Leję 10W40 - półsyntetyk. Najczęściej jest to Mobile1 ewentualnie Castrol.

                                      Komentarz


                                      • Ide wlasnie odebrac przybranego brata od Liqui Molly czyli Meguina Megol Super Leichtlauf 5W-40. Valvoline SuperSyn 5w40 spisał sie dobrze, trochę ubyło przez te 13tkm jednak generalnie bez zarzutów. Korcilo mnie na Shell AVL 0W30, ale postawilem jednak na PAO. Zobaczymy jak bedzie sie sprawowal ten Meugin.
                                        - Superb
                                        - Panda 1.2

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez crom.de Zobacz wpis
                                          Ide wlasnie odebrac przybranego brata od Liqui Molly czyli Meguina Megol Super Leichtlauf 5W-40.
                                          Mamy rozumieć, że do Pandy będziesz go zalewał?
                                          Bo chyba nie będziesz męczył znowu tego 1,4tsi takim olejem

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                            Mamy rozumieć, że do Pandy będziesz go zalewał?
                                            Bo chyba nie będziesz męczył znowu tego 1,4tsi takim olejem
                                            Niestety muszę sprawić Ci zawód - leje już jutro do Skody :P Nawet na obecnym Valvo było ok, a Megol ma lepsze parametry. Wydaje mi się, że 5w lepiej współgra z napinaczem. Poza tym jest Vollsynthetisch wiec Może za niedługo będę skazany na 507 lub WSS-M2C 934-A, Panda na pewno już nie dożyje kolejnej wymiany oleju w moich rękach. Z racji tego niedogrzania przeprowadziłem się i chodzę do pracy pieszo - aucie lżej dla mnie zdrowiej ;-)
                                            Ostatnio edytowany przez crom.de; 26446.
                                            - Superb
                                            - Panda 1.2

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez crom.de Zobacz wpis
                                              Wydaje mi się, że 5w lepiej współgra z napinaczem.
                                              Możesz rozwinąć?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez crom.de Zobacz wpis
                                                Wydaje mi się, że 5w lepiej współgra z napinaczem.
                                                To nie o 5W.. tylko Twoje ucho



                                                Zamieszczone przez crom.de Zobacz wpis
                                                Z racji tego niedogrzania przeprowadziłem się i chodzę do pracy pieszo - aucie lżej dla mnie zdrowiej ;-)
                                                Nie zrobiłeś tego ogrzewania?
                                                U mnie chyba w tym roku wleci webasto.


                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mzajc Zobacz wpis
                                                  Leję 10W40 - półsyntetyk. Najczęściej jest to Mobile1 ewentualnie Castrol.
                                                  Mobil 10w40 a nie Mobil 1 10w40.

                                                  Komentarz


                                                  • Świadczy to tylko o wiedzy użytkowników, co to jest ' Mobil 1™ albo Mobil Super™' normalnie to bez różnicy, Mobil jest Mobil



                                                    Tak samo jak 10W40 minerał ma coś wspólnego z pólsyntetykiem

                                                    Ciekawe co jest w nim takiego pół - syntetycznego

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X