Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • To co, będzie w końcu dostępny X-Max 0W-30?
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
      To co, będzie w końcu dostępny X-Max 0W-30?
      Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook

      Komentarz


      • Ma ktoś doświadczenia z zalania Motula z nowej fabryki we Włoszech bo z kilku źródeł dotarły do mnie informacje, że jakość nie ta (zresztą Motul dla mnie przestał być topowym olejem dawno temu jak zaczęli kombinować ze składem/bazami) ?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
          Ma ktoś doświadczenia z zalania Motula z nowej fabryki we Włoszech bo z kilku źródeł dotarły do mnie informacje, że jakość nie ta (zresztą Motul dla mnie przestał być topowym olejem dawno temu jak zaczęli kombinować ze składem/bazami) ?
          Od ok. 2 lat Motul zmienił lokalizację produkcji / blendowania. Tu jest trochę info:
          Just a moment...

          Komentarz


          • Chłopaki, potrzebuje porady.
            Za waszymi sugestiami 11 miesięcy temu zmieniłem olej na Mobil 1 New Life 0W40 do mojego 1.6 BSE i tak jeżdżę do tej pory, ale...
            Zauważyłem, że kiedy silnik jest zimny, szczególnie zauważalne jest to w zimie, gdy olej jest zimny i silnik nierozgrzany - podczas przyspieszania słychać, że silnik głośno pracuje i nie wiem jak to nazwać "terkota?". Z każdą chwilą gdy auto łapie wyższą temperaturę to proces ten ustaje, aż w pewnym momencie jest kompletna cisza i silnik pracuje jak w lecie przy wysokich temperaturach.
            Na poprzednim Castrolu 5W40, który był przejściowo po płukance mam wrażenie, że nie zaobserwowałem takich objawów.

            Próbować zmieniać olej na inny niż M1 NL 0W40?
            Co byście w razie czegoś polecili do LPG zamiast Mobilka bo wymiana mi się zbliża wielkimi krokami i nie mam za wiele czasu na rozważania?
            Moje 1.6 MPI BSE

            Komentarz


            • Bo 0w40 jest mniej lepki w zimnych temperaturach niz 5w40 stad tez mniej wycisza silnik. Tak najprosciej to wytlumaczyc.
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
                Co byście w razie czegoś polecili do LPG zamiast Mobilka bo wymiana mi się zbliża wielkimi krokami i nie mam za wiele czasu na rozważania?
                - Neste 5W50 Captcha ... a skoro na ciepłym silniku M1 0W40 pracuje dobrze to po co zmieniać, skoro już niedługo będziemy mieli sezon letni... ps. skoro olej masz już w silniku 11 m-cy to zimę przejeździłeś na oleju który miałeś w silniku już od 8-10 m-cy (a ja zawsze proponowałem zmianę oleju w silniku przed zimą a nie po) lepiej trzeba było napisać ile km na nim zrobiłeś do obecnej chwili.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                  Bo 0w40 jest mniej lepki w zimnych temperaturach niz 5w40
                  Ravenol VST 5W40
                  Page not found (404) | RAVENOL

                  czy Ravenol VSI 5W40
                  Page not found (404) | RAVENOL

                  uwaga na CCS/MRV

                  Leon 1.6 16V 105 KM

                  Komentarz


                  • PAOLO ESCO Z jednej strony masz rację, olej wymieniłem w kwietniu, bo wtedy też kupiłem samochód i tak się trzymam wymiany corocznej.. Dlatego wypada praktycznie po zimie, ale.. przebieg jaki na nim zrobiłem to lekko ponad 7500 km. Tak więc nie dużo.

                    Tak samo stosowana była płukanka zaraz po zakupie auta, rok Castrola i teraz drugi rok mojego użytkowania auta i w silniku siedzi M1 NL. Owszem teraz idą cieplejsze dni i pewnie nie będę tego problemu zauważał, ale po prostu zastanawiam się jak wybrnąć z sytuacji czy szukać zmian, czy lać dalej M1, bo to, że głośniej chwilę po odpaleniu pracuje silnik nie ma jakichś negatywnych stron.

                    Neste, które podałeś finansowo wychodzi praktycznie tak samo jak New Life. Z waszego doświadczenia lepszy wg specyfikacji będzie Neste czy Mobil? Nie szukam tu oszczędności. Raz na rok mogę wydać i więcej na oliwę jeśli ma ulżyć mojemu BSE.

                    Od siebie mogę dodać, że na Castrolu w lecie, przy krótkich odcinkach pojawiało się masło pod korkiem, na Mobilu w lecie go nie było, albo zdecydowanie mniej. Zima, to wiadomo, żaden olej chyba nie pomoże jak się silnik nie ma jak dogrzać dłuższy czas.

                    Edit:
                    Neste 5W50 nie ma normy 502.00?
                    Ostatnio edytowany przez naver; 37615.
                    Moje 1.6 MPI BSE

                    Komentarz


                    • Mam możliwość zalania silnik olejem Eneos Premium Hyper 5W40. Silnik to 1,6 MPi BSE +LPG. Ostatnio był Shell 5w40, praktycznie nie ubywało oleju, silnik pracował miło. Jakie parametry posiada Eneos? Czy zbliżony jest do Shell?
                      Załączone pliki
                      Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                        Ravenol VST 5W40
                        Page not found (404) | RAVENOL

                        czy Ravenol VSI 5W40
                        Page not found (404) | RAVENOL

                        uwaga na CCS/MRV
                        Zalewasz Ravenola?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Nurek Zobacz wpis
                          Mam możliwość zalania silnik olejem Eneos Premium Hyper 5W40. Silnik to 1,6 MPi BSE +LPG. Ostatnio był Shell 5w40, praktycznie nie ubywało oleju, silnik pracował miło. Jakie parametry posiada Eneos? Czy zbliżony jest do Shell?
                          C3 do lpg? Można i tak...

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
                            Chłopaki, potrzebuje porady.
                            Za waszymi sugestiami 11 miesięcy temu zmieniłem olej na Mobil 1 New Life 0W40 do mojego 1.6 BSE i tak jeżdżę do tej pory, ale...
                            Zauważyłem, że kiedy silnik jest zimny, szczególnie zauważalne jest to w zimie, gdy olej jest zimny i silnik nierozgrzany - podczas przyspieszania słychać, że silnik głośno pracuje i nie wiem jak to nazwać "terkota?". Z każdą chwilą gdy auto łapie wyższą temperaturę to proces ten ustaje, aż w pewnym momencie jest kompletna cisza i silnik pracuje jak w lecie przy wysokich temperaturach.
                            Na poprzednim Castrolu 5W40, który był przejściowo po płukance mam wrażenie, że nie zaobserwowałem takich objawów.

                            Próbować zmieniać olej na inny niż M1 NL 0W40?
                            Co byście w razie czegoś polecili do LPG zamiast Mobilka bo wymiana mi się zbliża wielkimi krokami i nie mam za wiele czasu na rozważania?
                            Jeżeli klepanie jest przy końcu interwału olej do zmiany, jeżeli od początku zmienić markę oleju/lepkość.

                            Komentarz


                            • Pytanie do użytkowników CAXA: co polecacie, macie sprawdzone, przetestowane, itd.? Ja obecnie mam zalany Neste City Pro 0W40, i że tak powiem nie jestem zadowolony. Silnik hałasuje przy rozruchu jak i przy wchodzeniu na obroty że hej, w zasadzie od samej wymiany - rozrząd wg ASO VW mam już ten po poprawkach, wolny od wad. (Nie jest to walenie łańcucha tylko taki warkot ciut ala diesel). Wiadomo, że jak się rozgrzeje albo podczas jazdy ze stałą prędkością jest już w miarę ok z hałasem, ale zdecydowane dodanie gazu powoduje, że nadmiernie słychać IMO ten silnik w kabinie, gdzie Golf 6 jest lepiej wyciszony niż OII. Kolejna wymiana wypadnie mi w maju. Jakieś inne propozycje odnośnie marki/lepkości? Chyba, że TTTM

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                Jeżeli klepanie jest przy końcu interwału olej do zmiany, jeżeli od początku zmienić markę oleju/lepkość.
                                Na oleju jest zrobione niecałe 8 tyś km, klepanie usłyszałem dopiero przy niższych temperaturach, więc ciężko powiedzieć czy od początku się to dzieje, bo olej wymieniałem w kwietniu. Może trzeba będzie zrobić jeszcze jedną zmianę przed zimą, tak, żeby olej co roku później wymieniać na świeży przed okresem zimowym.
                                Moje 1.6 MPI BSE

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis

                                  Na oleju jest zrobione niecałe 8 tyś km, klepanie usłyszałem dopiero przy niższych temperaturach, więc ciężko powiedzieć czy od początku się to dzieje, bo olej wymieniałem w kwietniu. Może trzeba będzie zrobić jeszcze jedną zmianę przed zimą, tak, żeby olej co roku później wymieniać na świeży przed okresem zimowym.
                                  W związku z powyższym Twój kierunek myślenia imho słuszny. W zamian M1 0w40 można pomyśleć o polskich olejach w tej lepkości. Całkowite koszty mogą wyjść podobnie - jedna zmiana Mobil1 = 2 zmiany 0w40 Orlen/Lotos/Specol.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez tomekjmopl Zobacz wpis
                                    Pytanie do użytkowników CAXA: co polecacie, macie sprawdzone, przetestowane, itd.? Ja obecnie mam zalany Neste City Pro 0W40
                                    U mnie w caxa 11.2011 (49kkm) od nowości nie ma problemu z rozrządem. Kolejna wymiana na Neste city pro 0W40 po ok.10kkm/1 rok. Silnik pracuje bardzo dobrze. 4 litry bez innych dolewek (czyli dolane ok. 400ml). Na zimnym przy pierwszym rozruchu przez może 2 s. jest głośniejsza praca bez metalicznych dźwięków-napełnianie układu. Później jest cicho. Podobnie pracował na Statoli Lazerway LL 5W30 w takim samym interwale. Zlany olej ma barwę brunatną. W trakcie zlewania patrząc pod światło olej był przezroczysty.
                                    Zamieszczone przez tomekjmopl Zobacz wpis
                                    Nie jest to walenie łańcucha tylko taki warkot ciut ala diesel)
                                    I tu rozróżniasz pracę układu wtryskowego?
                                    Bo on pracuje najgłośniej
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                      Zalewasz Ravenola?
                                      tymczasem poszedł Neste City Standard 5W40 bo bańka stała od dawna i obrastała kurzem ... ale na kolejną zmianę myślę o Ravenolu 5W40 bo to będzie pewnie przed zimą o on parametry "zimowe" ma całkiem całkiem ...
                                      Leon 1.6 16V 105 KM

                                      Komentarz


                                      • cytrynowiec a shell helix ultra 0W40?
                                        Moje 1.6 MPI BSE

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                                          tymczasem poszedł Neste City Standard 5W40 bo bańka stała od dawna i obrastała kurzem ... ale na kolejną zmianę myślę o Ravenolu 5W40 bo to będzie pewnie przed zimą o on parametry "zimowe" ma całkiem całkiem ...
                                          Całkiem całkiem

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
                                            cytrynowiec a shell helix ultra 0W40?
                                            Też o nim myślałem, ale...jeżeli akceptujesz wyższą cenę to rozejrzyj się za pewnym źródłem, bo jednak jego też podrabiają.

                                            Komentarz


                                            • Wydaje mi się, że intercars powinien być raczej pewnym źródłem, a znajomy bierze towar właśnie stamtąd. Nie mogę znaleźć tylko jaki TBN ma ten Shell, bo chyba mimo wszystko najlepiej w tym zakresie wypada jednak M1 NL 0W40.
                                              Moje 1.6 MPI BSE

                                              Komentarz


                                              • naver daj sobie spokój z shellami, orlenami a tym bardziej ze specolami, nie kombinuj bo przekombinujesz Zalej sprawdzonego Meguina 0W-40 ( maciejek jest oficjalnym przedstawicielem ) Meguin spokojnie wytrzyma twoją jazdę i wymiane raz w roku, albo tak jak pisze PAOLO Neste 5W-50

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Nurek Zobacz wpis
                                                  Mam możliwość zalania silnik olejem Eneos Premium Hyper 5W40.


                                                  Czy zbliżony jest do Shell?
                                                  Nurek próbuj będziesz miał porównanie, moim zdaniem podobny do shella, może ma ze dwie krople PAO w sobie bo to nie jest eneos Sustina

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X