Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • cytrynowiec - jeszcze jedno, który Twoim zdaniem byłby dla mnie lepszy (papierowo, praktycznie) FuchsTitan LL 0W40 czy Mobil NL 0W40 ? Dzięki wszystkim za porady.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
      Całkiem całkiem
      no co ? który 5W40 tak ma (Ravenol VSI) :

      CCS Lepkość w temperaturze -30 ° C - mPa * s 4500
      Pompowanie lepkości (MRV) w temperaturze -35 ° C - mPa * s 11,460
      Temperatura płynięcia - -50
      Leon 1.6 16V 105 KM

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
        cytrynowiec - jeszcze jedno, który Twoim zdaniem byłby dla mnie lepszy (papierowo, praktycznie) FuchsTitan LL 0W40 czy Mobil NL 0W40 ? Dzięki wszystkim za porady.
        Jeżeli już stawiam na M1.
        Poczytaj sobie o Ravenol SSL 0w40 К сожалению, у вас нет доступа!

        Komentarz


        • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

          no co ? który 5W40 tak ma (Ravenol VSI) :

          CCS Lepkość w temperaturze -30 ° C - mPa * s 4500
          Pompowanie lepkości (MRV) w temperaturze -35 ° C - mPa * s 11,460
          Temperatura płynięcia - -50
          Do 1.6 16V da radę ale wolałbym większy TBN.
          Potrafią robić fajne oleje, tutaj bliźniak VST niestety tylko dla RUS Extreme VR1 5W-40 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.
          Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

          Komentarz


          • Meguina 0w40 jak najbardziej polecam i sam go wypróbowałem na swoim 1.9 cdti 150 km (lubię wiedzieć co sprzedaje) natomiast Shell 0w40 (w technologi GTL) to dobry olej za rozsądne pieniądze (jak coś u mnie można dostać pewny towar ale nie zawsze jest dostępny). Wiele osób jest zadowolonych z tego oleju. Odnośnie Neste 0w40 i "brzydkiej" pracy to jestem trochę zaskoczony bo większość osób chwali prace właśnie zaraz po odpaleniu. Neste City pro 5w40 ma natomiast bardzo dobre parametry i pójdzie jako kolejny na testy (ale do 1.9 jtd z dpf-em).
            Do LPG na lato jeśli zalecane jest 5w40 można zastosować 5w50 i tutaj moim faworytem w kategorii cena/jakość jest zdecydowanie Neste 1. Bez patrzenia na cenę Penrite 10 tenths premium 5w50 albo Amsoil.

            Komentarz


            • ... Mobil 1 NL 0W40 - jaki ma CCS - bo szukam bez powodzenia, ilość popiołów chyba nie stanowi tu większego problemu ?
              Przy okazji - na stronie M1 jest przy nim informacja, że wkrótce zostanie zastąpiony olejem Mobil 1 FS 0W40.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                C3 do lpg? Można i tak...
                Czy C3 to bardzo przeszkadza z LPG?

                Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sony Zobacz wpis
                  ... Mobil 1 nl 0w40 - jaki ma ccs - bo szukam bez powodzenia, ilość popiołów chyba nie stanowi tu większego problemu ?
                  Przy okazji - na stronie m1 jest przy nim informacja, że wkrótce zostanie zastąpiony olejem mobil 1 fs 0w40.
                  ccs 5300-5400.
                  Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Nurek Zobacz wpis

                    Czy C3 to bardzo przeszkadza z LPG?
                    Niskopopiołowe oleje silnikowe

                    Komentarz


                    • Oil-Land.pl- dobre, oryginalne oleje i filtry!!!
                      Attention Required! | Cloudflare

                      W przykładowych sklepach piszą ze olej Eneos nadaje sie do LPG
                      Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                      Komentarz


                      • A gdzieś piszą że jakiś tam olej nie nadaje się?
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • Cytrynowiec zasugerował, że nie pasuje
                          Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                          Komentarz


                          • A ja tylko napisałem że wszędzie piszą że wszystko do wszystkiego pasuje. Oleje z niską zawartością środków ochronnych nigdy nie będą tak dobre jak z pełnym pakietem.
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • Wystarczy poczytać parę linijek wyżej info od ludzi, którzy leją do MPI z lpg full saps. Gdzie tu sens, lać do prostego silnika z lpg, gdzie jest wymagana od oleju większa neutralizacja efektów spalania (kwasowość), oleju z pakietem przeznaczonym do silników zaawansowanego oczyszczania spalin, gdzie jak pisze Sebastian_M26 jest zubożony skład tego pakietu, bo ochrona jest realizowana inaczej ze względu na te systemy? Pewnie że można go zalać i pewnie nic się nie stanie, ale sensu nie widzę w tym żadnego, może oprócz tego że olej się szybciej skończy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                Wystarczy poczytać parę linijek wyżej info od ludzi, którzy leją do MPI z lpg full saps. Gdzie tu sens, lać do prostego silnika z lpg, gdzie jest wymagana od oleju większa neutralizacja efektów spalania (kwasowość), oleju z pakietem przeznaczonym do silników zaawansowanego oczyszczania spalin
                                no nareszcie głos rozsądku w temacie "prymitywnego" silnika 1,6 ...
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                  "prymitywnego" silnika 1,6 ...
                                  Na pewno nie jest prymitywny prosty to tak


                                  Nurek a w jakiej cenie masz możliwość kupić tego Eneosa?

                                  Komentarz


                                  • Już niedługo ponownie wpada Neste City Pro 0W40 do 1.4TSI CAXA, tym razem z AR9100. Mam nadzieje, że na lato będzie to odpowiedni zestaw ;-).

                                    Komentarz


                                    • Oleje wymieniacie dwa razy w roku? Bo widzę,że piszecie,że odpowiedni zestaw na lato?
                                      Champ20ns!

                                      Komentarz


                                      • Wymieniam co10kkm. Średnio wypada w moim przypadku 3-4 razy w roku. I nie piszecie tylko piszę ;-)

                                        Komentarz


                                        • Czytałem wcześniej,że ktoś mówił,że olej będzie dobry na zimę więc stwierdziłem,że wymieniacie

                                          Champ20ns!

                                          Komentarz


                                          • leonn - dlatego dałem cudzysłów, żeby nikt się nie obraził ...ale niech dla Ciebie będzie to prosty silnik ...
                                            bo86bo - z tym " odpowiednim zestawem na lato" to nie przesadzaj - ważne byś miał świeży olej w silniku dobrze dobrany ale... jeżeli ktoś wymienia 2 x w roku olej to można tak dobrać olej i jego lepkość, by zarówno silnik jak i użytkownik byli zadowoleni.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • I tak będzie niebawem... wymieniam Millersa którego mam obecnie na polecony przez cytrynowca Ravenol VST Zastanawiam się tym nad tym czy płukać czy nie przed wymianą ale na bank to będzie spontaniczne.
                                              Champ20ns!

                                              Komentarz


                                              • Panowie, czytam i dalej nie wiem w kwestii gwarancji, a mianowicie co mogę zalać zamiast Castrola do Rapida 1.2 TSI 110KM na pasku przebieg 3kkm aby nie szczekali w razie "W"
                                                70%miasto. Dzięki za odp.
                                                Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez ZYBI68 Zobacz wpis
                                                  co mogę zalać zamiast Castrola do Rapida 1.2 TSI 110KM na pasku przebieg 3kkm aby nie szczekali w razie "W"
                                                  zalej olej o specyfikacji którą masz podaną w Instrukcji Obsługi (strona 136...) czyli:
                                                  - pojazdy ze stałym okresem międzyobsługowym - olej VW 502.00 - SAE 0W30, 0W40 o innych nawet nie wspomnę przy nowym silniku;
                                                  - pojazdy ze zmiennym okresem międzyobsługowym - olej z VW 504.00 - SAE 0W30, 5W30.
                                                  Marka i SAE do wyboru przez Ciebie (o olejach VW 502.00 vs VW 504.00 już było sporo napisane w tym wątku więc poczytaj i sam podejmij odpowiednia decyzję).
                                                  Pamiętaj - jadąc do ASO z własnym olejem musisz mieć paragon/fakturę zakupu, olej nie może być wcześniej otwierany i musi posiadać odpowiednią specyfikację VW, inaczej ASO może odmówić wlania go do silnika.
                                                  ps .... co mają w ASO do "szczekania" ... przyjeżdżasz z olejem który spełnia odpowiednią specyfikację VW i wyżej wspomniane wymogi, odnotowują, że klient przyjechał z własnym olejem, podają markę, nazwę oleju, SAE i tyle - pamiętaj to TY decydujesz a nie ASO a że Panom z serwisu jest to "nie na rękę" to sprawa oczywista...
                                                  Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • aaa i jeszcze takie info zobaczcie jaki olej w USA ASO zaleca do najnowszych silników Audi - Site currently not available ... SAE/specyfikacja... dociekliwi pewnie wyłapią o co chodzi (jest tak jak wspominałem chyba ze 2-3 lata temu)...
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X