Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O VW508 i 0W20 chodzi?
    Fakt wszyscy byli w szoku jak zalałeś 0W20 do Octavii, a co to był za olej amsoil chyba, co nie?



    ps. Germańscy szpiedzy czytają teź OCP zobaczyli że silnik VW chodzi w PL na 0W20 to i zrobili VW508

    Komentarz


    • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
      O VW508 i 0W20 chodzi?
      o to też a nie zauważyłeś że przy silnikach benzynowych zalecają oleje z SAE 5W40... 0W40 do hybrydy a do nowych diesli 5w30...
      Octavkę zalewałem Amsoilem 5W20, Petro Canada 5W20 a 0W20 to chyba Neste wlewałem ... już zapomniałem
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
        aaa i jeszcze takie info zobaczcie jaki olej w USA ASO zaleca do najnowszych silników Audi - Site currently not available ... SAE/specyfikacja... dociekliwi pewnie wyłapią o co chodzi (jest tak jak wspominałem chyba ze 2-3 lata temu)...
        1. Sąd kazał wydłużyć gwarancję na tsi
        2. Syntetyczny w usa to jest syntetyczny nie tak jak w eu producenci bezkarnie leją beleco bo zaraz sąd stanowy zajął by się sprawą
        3. Niestety nie ma innego sposobu przedłużenia żywotności silnika jak olej pełno pakietowy
        4. Dobranoc
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
          a nie zauważyłeś że przy silnikach benzynowych zalecają oleje z SAE 5W40... 0W40 do hybrydy a do nowych diesli 5w30..
          Tak się nawet zastanawiałem co powie Sebastian_M26 na to, że VW do nowego TFSI zalecają gęstego gluta 5W-40

          Komentarz


          • Hybryda i 0w40 ciekawe Taka Toyota już dawno stosuje 0w20 czy nawet 0w16 w swoich hybrydach.

            Komentarz


            • PAOLO ESCO dzięki. A tak z ciekawości który byś zalał 0w30 czy 0w40 i jakiej marki
              Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

              Komentarz


              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                Hybryda i 0w40 ciekawe Taka Toyota już dawno stosuje 0w20 czy nawet 0w16 w swoich hybrydach.
                Licytowanie się, czy to ma być SAE 0W-5, czy 0W-50 w dzisiejszych marketingowych czasach ma się ni jak do obecnych praw lub raczej bezpraw olejowych obowiązujących w "Europie" Wiadomo, że liczy się baza PAO i dodatki

                Ciekawi mnie, czy LM Synthoil i Meguin 0W-40 wróci na rynek z oficjalną aprobatą VW bo Motorex ją ma, tylko jak w tedy będa wyglądały ceny tych oliw to ja nie chcę nawet tego wiedzieć

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis

                  Licytowanie się, czy to ma być SAE 0W-5, czy 0W-50 w dzisiejszych marketingowych czasach ma się ni jak do obecnych praw lub raczej bezpraw olejowych obowiązujących w "Europie" Wiadomo, że liczy się baza PAO i dodatki
                  To bardziej kwestia techniki i technologii, gdzie silniki JPN już dawno pracują na niższych lepkościach, a EU dopiero do tego doszły. Podobnie kwestia hybryd np. w Toyocie która jest w tej chwili nr.1 i jej koncepcja ma coraz większą akceptację na rynku. W autach EU to bardziej ciekawostka, a w Toyocie ważna część sprzedaży.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                    Ciekawi mnie, czy LM Synthoil i Meguin 0W-40 wróci na rynek z oficjalną aprobatą VW bo Motorex ją ma, tylko jak w tedy będa wyglądały ceny tych oliw to ja nie chcę nawet tego wiedzieć
                    co z tego, że oleje Motorex są ok skoro nie można ich kupić w PL? ich dystrybutor to jakaś kpina: od miesięcy szukam FSX 5W40, który jako jedyny C3 jest na PAO i nie da rady go kupić u nas

                    Komentarz


                    • A to C3 czemu ma służyć?
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • Ta norma Fiata konieczna ? Jak nie, to masz Ravenola VMP.

                        Komentarz


                        • konieczna, bo to na gwarancji, C3 ma służyć temu, że w nowych benzynach bez turbo z Euro 6 są jakieś nowe katy, do których producenci życzą sobie C3 i co im zrobisz? przez dwa lata muszę to lać, jeśli Ravenol to tylko VMO, ale to średni olej, żadna rewelacja

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                            Na pewno nie jest prymitywny prosty to tak


                            Nurek a w jakiej cenie masz możliwość kupić tego Eneosa?
                            Olej kupiłem po znajomości za 70zł za 5 litrów. pochodzenie pewne.
                            Na jesieni jak będę miał okazje to zmienię na "zimowy" 0w40
                            Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                            Komentarz


                            • Do 1.4TSI CAXA olej RAVENOL SSL SAE 0W-40 będzie odpowiedni? Na papierze wygląda nieźle a jak jest w rzeczywistości?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                                Do 1.4TSI CAXA olej RAVENOL SSL SAE 0W-40 będzie odpowiedni? Na papierze wygląda nieźle a jak jest w rzeczywistości?
                                Widziałeś może osobiście bańkę z tym olejem i kto sprzedaje ? W opisie jest super.
                                Może to nie jest istotne i się czepiam, ale piszą m.in. że jest to olej SN i posiada też normę MB 229.5. Tymczasem w necie na foto bańki są inne normy, a więc które dane są poprawne (te w opisie, czy na bańce ). Jeśli w opisie są błędy, to co z poprawnością pozostałych danych technicznych ? - chyba że są różne oleje i różne etykiety na bańkach .



                                Komentarz


                                • Nie widziałem osobiście bańki z tym olejem, nie przypuszczałem nawet że takie jaja są z tym olejem. Pozostanę na Neste 0w40

                                  Komentarz


                                  • Czy któryś ze sprzedawców Ravenola oszukuje i sprzedaje co innego niż pokazuje w sklepie?

                                    Komentarz


                                    • Witam Panie i Panowie piszcie jaki olej polecacie do O3 bo mam dylematy :
                                      2,0 TSI
                                      1,8 TSI
                                      1,4TSI (niedługo 1,5 TSI )
                                      1,2 TSI
                                      Ostatnio edytowany przez rOBERTO795; 5513.
                                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                      Komentarz


                                      • Też zainteresowało mnie te stwierdzenie "sony" na temat kto sprzedaje.

                                        Komentarz


                                        • Też szukam alternatywnego oleju dla siebie bo wymiana wiosną. Chciałem zostać jeszcze przy Fuchsie LL 0W40 z MB 229.5 i VW 502.00 (potrzebuję dobrać 3 l). Może ktoś widział tego Ravenola SSL 0W40 osobiście ? - w necie ilustracja etykiety i opis różnią się.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
                                            Też szukam alternatywnego oleju dla siebie bo wymiana wiosną. Chciałem zostać jeszcze przy Fuchsie LL 0W40 z MB 229.5 i VW 502.00 (potrzebuję dobrać 3 l). Może ktoś widział tego Ravenola SSL 0W40 osobiście ? - w necie ilustracja etykiety i opis różnią się.
                                            Jest paru sprzedawców Ravenola, można wysłać zapytanie i niech potwierdzą co mają na stanie, i wtedy kupić jeżeli wsio się zgadza. Kwestia zdjęcia może być zwykłą pomyłką, jednak trzeba to wyjaśnić.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez tomekjmopl Zobacz wpis
                                              Pytanie do użytkowników CAXA: co polecacie, macie sprawdzone, przetestowane, itd.? Ja obecnie mam zalany Neste City Pro 0W40, i że tak powiem nie jestem zadowolony. Silnik hałasuje przy rozruchu jak i przy wchodzeniu na obroty że hej, w zasadzie od samej wymiany - rozrząd wg ASO VW mam już ten po poprawkach, wolny od wad. (Nie jest to walenie łańcucha tylko taki warkot ciut ala diesel). Wiadomo, że jak się rozgrzeje albo podczas jazdy ze stałą prędkością jest już w miarę ok z hałasem, ale zdecydowane dodanie gazu powoduje, że nadmiernie słychać IMO ten silnik w kabinie, gdzie Golf 6 jest lepiej wyciszony niż OII. Kolejna wymiana wypadnie mi w maju. Jakieś inne propozycje odnośnie marki/lepkości? Chyba, że TTTM
                                              Hej. Ja w styczniu zalałem Valvoline SynPower 5W40. Wcześniej Castrol Magnatec 5W40. Obecnie jest dużo ciszej ale był wymieniany kompletny rozrząd to moim zdaniem głowny powód wyciszenia silnika. Mechanik powiedział ze rozrząd był sprzed modernizacji (a auto z 2012r.). Przed zakupem tez myślałem ze nie będzie problemu ale okazuje się, że nawet kilka lat po zadymie z rozrządami w tsi nadal montowali stare rozrządy. Sugeruję wizyte u "skodziarza" ale poza ASO. Oleje w tej samej klasie (lepkość itd.) wg mnie nie maja znaczących róznic.
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • Z tym Revanolem to może być tak, że zdjęcie zostało ściągnięte z neta (normalna praktyka) i sprzedawca nie zorientował się, że przedstawia olej w starej specyfikacji lub inny wzór opakowania.

                                                Komentarz


                                                • Witam. Pewnie jak kazdy tu w tym watku znowu co roku staje przed dylematem jaki olej. W zeszlym roku z Magnateca 5w30 przeszedlem na LL 5W-30 TopTec4200 + Ceratec. Roznica jaka zauwazylem to taka ze ubywa duzo mniej oleju praktycznie dolalem moze 50ml przez caly rok. W tym roku mysle nad zalaniem LL 5W-40 TopTec4100 + Ceratec. Powod wydaje mi sie ze 5w-40 jest chyba "lepszy" a po drugie jest tanszy. Oczywiscie nie sosuje sie do serwisu LL tylko wymieniam olej co roku srednio co 15000 km. Szczerze mowic tyle tych norm ze mozna stracic glowe. niby 504 do FSI ale mozna i 502. Chce postawic na LL 4100 bo tak samo jak LL4200 ma norme C3. Jak uwzacie pozostac przy 4200 czy zalac 4100 i zobaczyc co i jak ??
                                                  Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                                  Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                                  Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                                  Bylo ->GOLF 3 1.8

                                                  Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                                  Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                                  Komentarz


                                                  • Panowie, prośba o poradę. Kolega ma Golfa 1.4TSI i chce coś dobrego do silnika, zaproponowałem mu oliwę 0W40 ale kumpel uparty jak osioł i chce 5W30. Zaproponowałem mu Neste, więc też chce Neste, ale city pro LL III 5W30. Jeździ 50/50 trasa/miasto. Obecny przebieg około 160.000km. Mało czytałem( widziałem) tu na forum na temat tego oleju, więc zbyt dużo nie mogłem mu powiedzieć na temat tej oliwy. Olej wymienia co 15kkm. Ktoś podpowie/opisze na temat tego oleju do TSI? Ochrona silnika i w miarę szybkie napełnienie napinacza łańcucha.Z góry dzięki
                                                    Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X