Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wziąłem większego bo

    bmw ma 6,5 litra
    wiekszy rezerwuar mocy podciśnienia.

    bdb inwestycja
    Dobre jest to ze to czysta robota- ani jednej kropelki na glebie

    tez obsesyjnie mierzyles na poczatku ilość wyciągniętego oleju ?


    I tak można testować oleje....

    Komentarz


    • a przez co odsysacie? przez bagnet?

      Komentarz


      • Pedros, pierwsza wymiana była "pełna emocji" i też mierzyłem ilość odezsanego leju, no ale druga wymiana to już był spokój i czysta robota i przyjemność
        Xtremesystems, zgadza się od góry przez bagnet

        Coś jeszcze dodacie do mojego zapytania o te konkretne oleje czy już kota zamęczyłem
        blade232

        Komentarz


        • odsysarka powinna być jako dopełnienie wymiany oleju stosowana a główny odpływ przez korek.
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • Trzeba słomką trafić w to zagłębienie gdzie jest korek tylko jak to zobaczyć?
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
              Trzeba słomką trafić w to zagłębienie gdzie jest korek tylko jak to zobaczyć?
              mozesz sonde w korek wlożyć . nie trafisz bo miska nie jest płaska w srodku tylko ma przegrody.
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • W 1.4 jeszcze jest szansa ale 1.8-2.0 ma miskę 3-cz. z pokrywami górnymi, można to sobie na google zobaczyć.
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis
                  a przez co odsysacie? przez bagnet?
                  Jest specjalna elastyczna sonda idealnie pasująca do prowadnicy bagnetu. Nawet jest nacieta pod kątem żeby dotknąć dna na płasko mimo że pod kątem

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                    odsysarka powinna być jako dopełnienie wymiany oleju stosowana a główny odpływ przez korek.
                    Dokładnie. Każda miska ma inny kształt i np w bmw po odessaniu całego oleju po odkreceniu wyleciała może 50 ml.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                      W 1.4 jeszcze jest szansa ale 1.8-2.0 ma miskę 3-cz. z pokrywami górnymi, można to sobie na google zobaczyć.
                      Trzeba empirycznie obadać bo producent musi umożliwić odessanie oleju. W niektórych starszych mercach to nawet korka w misce nie ma- tylko wyciąganie górą.

                      czasami nawet odsysanie wiecej wyciągnięcie sie niż przez korek tak jest chyba Corsie (ale mogę mylic sie)

                      Komentarz


                      • Mam corse 1.6 ler co prawda nie jest to normalna corsa ale korek jest w najniższym położeniu.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • I właśnie tam tez rzekomo trafia końcówka sondy.

                          najlepiej empirycznie ogarnąć bo kształt michy to jedno a poprowadzenie sondy to tez megawazne.

                          Komentarz


                          • Czyli co mam się martwić że wysysałem olej bez odkręcania korka w caxa ?
                            blade232

                            Komentarz


                            • Nie bo w 1.4 nie ma pokryw miski więc jest szansa że było dobrze. Sam odrzewiałem i malowałem miskę w BZB także wiem jak to wygląda w BZB i pochodnych cdaa czda...
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • Tak właśnie googlałem różne michy w tym używane - jaki niektórzy syf wychodowali w silniku.

                                IMG_2504.PNG
                                Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                                  Dokładnie. Każda miska ma inny kształt i np w bmw po odessaniu całego oleju po odkreceniu wyleciała może 50 ml.
                                  Nie rozumiemy sie. Całośc zleci jak zdejmiesz miske- przegrody sa po to by temperatura była stabilizowana jak i przepływ na łukach itp. A to na jakiej wysokosci jest korek to już pomijam. Najlepiej umieszczony jest-był w Renault Clio 2 PH2 1,4 16V bo byl od dołu
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • Jeszcze 2 linki żeby już nie przynudzać w kontekście wysysania





                                    Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

                                      Nie rozumiemy sie. Całośc zleci jak zdejmiesz miske- przegrody sa po to by temperatura była stabilizowana jak i przepływ na łukach itp. A to na jakiej wysokosci jest korek to już pomijam. Najlepiej umieszczony jest-był w Renault Clio 2 PH2 1,4 16V bo byl od dołu
                                      Masz na myśli taką konstrukcję?
                                      IMG_2505.JPG

                                      Komentarz


                                      • Na drugim filmiku gość odsysa pompka identyczną jak bywa w Lidlu. Problem tej pompki jest taki , ze tam jest zwykły wężyk gumowy. Trzeba zrobić sobie jakaś lance/ twardą końcówkę bo inaczej wężyk sie podwija i nie dotyka dna.
                                        Pompkę ta można wykorzystywać na wiele sposobów. Kolega za moja namową używa jej do wymiany oleju w DSG. Zamiast bawić sie w sciskane butelki wezyk wkłada w skrzynie i uzupełnia olej. Koszt ok 15 euro.

                                        Komentarz


                                        • Sztywna sonda musi być kiedyś kombinowałem z rurkami igielitowymi to słabo wyglądało - pod wpływem temperatury miękły nadmiernie

                                          zwykła polipropylenowa jak w Maroleksie i robi robotę. W komplecie jest jeszcze metalowa ale na razie nie widzę do niej zastosowania.

                                          Komentarz


                                          • Po zalaniu dawki ar9100 do obecnego elfa 0w30 mam wrażenie jak by dźwięk silnika stał się taki bardziej przytłumiony.
                                            blade232

                                            Komentarz


                                            • Bo AR służy do redukcji tarcia, także silnik będzie ciszej chodził.

                                              Komentarz


                                              • Czytając wasze wpisy tak się zastanawiam czy sobie nie spróbować zaaplikować dawkę ar9100. Rozumiem że wg instrukcji wlewa się 35ml na 1litr oleju, tak? Czyli jak mi wchodzi ok 3,5litra oleju to powinienem wlać ok 120ml ar9100? Rozumiem też że tyle samo (120ml) powinienem odciągnąć oleju przed zalaniem ar9100?
                                                strazakp

                                                Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                                Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                                                  Masz na myśli taką konstrukcję?
                                                  IMG_2505.JPG
                                                  A z czego to miska?
                                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                  Komentarz


                                                  • Strazakp, zgadza się, ja odessałem taką cześć oleju jaką wlałem ar9100
                                                    blade232

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X